Traian Basescu despre Mirel Palada: Comportament de derbedeu ordinar. A gasit de cuviinta sa-si acopere handicapul intelectual in dezbaterea cu Mihai Gotiu, lovindu-l cu pumnii si picioarele

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 14 septembrie 2017, 11:15 Actualitate | Politic

Traian Basescu
Foto: Agerpres (editat)
Presedintele PMP, Traian Basescu, a reactionat, pe pagina sa de Facebook, dupa ce senatorul USR Mihai Gotiu a spus ca a fost lovit, miercuri seara, in pauza de publicitate a unei emisiuni la B1 Tv, de Mirel Palada, fostul purtator de cuvant al Guvernului Ponta. "Un individ cu comportament de derbedeu ordinar, pe numele lui Mirel Palada, a gasit de cuviinta sa-si acopere handicapul intelectual in dezbaterea cu senatorul Mihai Gotiu, lovindu-l cu pumnii si picioarele in pauza emisiunii Nadiei Curlin, moderatoare la B1 Tv", a scris Traian Basescu pe Facebook.

"Nu voi mai participa la nicio emisiune a vreunei televiziuni care, din acest moment, il va mai invita pe Mirel Palada in platourile sale. Bagati mare Gadea, Badea, Zamfir si restul clicii de la Antena 3. Si luati-l cu voi si pe Codrin Stefanescu sa va mangaie intelectul alaturi de Palada, ca sunteti toti de aceeasi teapa si nivel de inteligenta", adauga Traian Basescu.

Senatorul USR Mihai Gotiu a anuntat, joi dimineata, ca isi scoate certificat medical de la IML si va depune plangere penala impotriva lui Mirel Palada pentru agresiune fizica, chiar si daca acesta isi va cere scuze.

























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

5128 vizualizari

  • -23 (35 voturi)    
    WWL (Joi, 14 septembrie 2017, 11:21)

    Mazeta [utilizator]

    Mănușa a fost aruncată. Acum Palada trebuie să-și apere centura de campion într-o pauză publicitară cu Băsescu.
    • +20 (20 voturi)    
      bai mazeta (Joi, 14 septembrie 2017, 11:45)

      gogu_milogu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ti-au taiat astia leafa de ai ajuns sa ai astfel de comentarii?..... desi mi-e greata de tot ceea ce zici, macar aveam pretentia ca esti mai putin infantil decat bobyrou, lovecraft dumitrica si madam sloane..... dar se pare ca ai si tu limitarile tale....
    • +10 (10 voturi)    
      asa este !!!???? (Joi, 14 septembrie 2017, 12:34)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Cum dau de tine ma convingi ca am dreptate !!! Vai mama ta !!!!!!
  • +7 (17 voturi)    
    nu-l vad bine, pe base (Joi, 14 septembrie 2017, 11:33)

    muciflenduri [utilizator]

    Poate ar fi trebuit sa fie mai diplomat... Acu ca l-a facut derbedeu ordinar, pe 'sociolog', sigur se va trezi cu un cap in oo.
  • +18 (22 voturi)    
    Corectă caracterizarea lui Palada. (Joi, 14 septembrie 2017, 11:36)

    asavreau [utilizator]

    Palada este un handicapat intelectual,pus de Ponta purtător de cuvânt pentru-că nu avea de transmis mesaje,ci amenințări.
  • -8 (16 voturi)    
    Asta e acelasi basescu (Joi, 14 septembrie 2017, 12:02)

    Lovercraft [utilizator]

    Care a lovit cu pumnul un copil? Oh, well....
  • -6 (16 voturi)    
    Sa-ti fie rusine, Dinu Patriciu (Joi, 14 septembrie 2017, 12:38)

    milcov [utilizator]

    Trebuia sa gaseasca si el un aurolac minor, ca derbedeul extra-ordinar, ca ala nu se ducea la IML si nu il credea nimeni.
    In alta ordine de idei, nu s-a coordonat bine Palada. Trebuia sa i-o dea in somn, in Parlament. Il si trezea, plus acolo e ecou mai mare, rasuna mai frumos.
    Semnat: Pixelul Albastru
    • 0 (2 voturi)    
      eh (Joi, 14 septembrie 2017, 17:30)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui milcov

      Cu mutanti ca tine s-a cladit comunismul. Cozi de topor gata oricand sa dea cu ciomagul, la comanda.
      Cam asta e tipul prostalaului rusofil, oricand pregatit pentru pumni in mecla.
  • -2 (4 voturi)    
    Ia-l acasa Base, de mult iti doreai un baiat. (Joi, 14 septembrie 2017, 17:16)

    ccteddy [utilizator]

    "O fi zis ceva copilul (Gotiu), o fi injurat..." Mai degraba ar trebui sa-l infieze pe Palada decat sa-l critice. E leit neam prost cu Basescu.