Conducerea PSD se va intruni miercuri pentru a hotari cine va face parte din Guvernul Tudose

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 27 iunie 2017, 9:58 Actualitate | Politic

Comitetul Executiv al Partidului Social Democrat se va intruni miercuri, de la ora 12.30, pentru a decide asupra echipei de ministri a cabinetului Mihai Tudose.

Anterior existasera informatii ca sedinta conducerii PSD ar fi putut avea loc marti, pentru a se grabi procedura de instalare la Palatul Victoria a viitorului Executiv.

Klasu Iohannis a semnat marti decretul prin care Mihai Tudose este oficial desemnat candidat la functia de premier, informeaza Administratia Prezidentiala.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

2796 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Primul ministru isi alege ministrii ,nu partidul! (Marţi, 27 iunie 2017, 10:14)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Cine il opreste pe Dragnea sa distruga Romania ?!
  • +5 (5 voturi)    
    revine Ciordache la Justitie ? (Marţi, 27 iunie 2017, 10:14)

    un domn [utilizator]

    LOV si Secretara de Liceu din Videle ? Mare ATENTIE ! atia ne vor din nou in Strada !
    • 0 (0 voturi)    
      canicula, prea cald (Marţi, 27 iunie 2017, 11:43)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      pt. un domn :-)

      nu e nevoie sa aleaga altzii, astia deja s'au familiarizat cu metodele si de un' se poat fura.
      fiecare ramane unde a...performat.
      daca pm este etalonul perfomantei guvernamentale, normal sa ramana fiecare sa termine treaba.
      la economie poa' sa'l aduca ioan rus sa faca un master plan.
  • +7 (7 voturi)    
    sa decida ce? (Marţi, 27 iunie 2017, 10:21)

    ametitu [utilizator]

    O sa le dea dragnea lista si ei au sa o aprobe.
    Va fi o singura problema - pe cine sa puna la economie ca pe supradotatul tudose l-au promovat.
    Restul ministerelor vor fi ocupate de aceleasi persoane catalogate incompetente de controlorul psd vilcov si demise in parlament tot de psd.
    Ei sunt oameni de treaba, numai ca grindeanul nu i-a lasat sa munceasca.
    Si ce daca sunt cam prostuti, tantalai si cam puturosi ?
    Sunt prostii psd-ului si cu astia defileaza.
    • +1 (1 vot)    
      la Economie (Marţi, 27 iunie 2017, 11:07)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui ametitu

      cred ca cel mai potrivit om ar fi Nea Costel, celebrul drojdier TNR sau orice alt betiv.

      Cum in Canada s-a pus un govern care respecta structura pe sexe si etnie a societatii (50% femei) asa si in Romania, trebuie sa existe 1-2 ministere conduse de drojdieri, jumatate din ministere conduse de analfabeti functionali, 40% dintre ministri trebuie sa aiba wc in fundul curtii, doamna dan ca reprezentant al bugetarilor si postei romane, ideal ar fi ca 1 ministru sa fie si competent si integru sa-i acopere pe cei 700k ultimi romani europeni insa n-avem noi norocul asta.

      Cu aceasta ocazie putem modifica steagul si sa punem pe el o oaie, o sticla de pufoaica si o frunza verde, simbol al taiatului frunzei la caini sau cantatului la frunza toata ziulica.
  • 0 (0 voturi)    
    cum? (Marţi, 27 iunie 2017, 11:13)

    nahir [utilizator]

    lista cabinetului dra... sa zic si eu, tudose, nu e gata??? inadmisibil! nici n-a fost bine numit premier si pune talpi programului de guvernare. propun o noua motiune de cenzura.
  • +1 (1 vot)    
    intalnire (Marţi, 27 iunie 2017, 11:29)

    ministru [anonim]

    dacă stirea ramâne valabilă, înseamnă că au primit un mic sah de la Iohannis. Probabil, au venit cu Tudose, crezând că nu-l va accepta :-). Oare urmează mat la Dragnea?
  • +3 (3 voturi)    
    Hotarasc impreuna pe naiba (Marţi, 27 iunie 2017, 11:34)

    Wanheda [utilizator]

    Hamsterul propune, ceilalti aproba, 5 runde de aplauze si gata, Marea Grohaiala.
    Btw, nu Tudose isi alege ministrii??? Oh, am uitat, el e murat in rachiu de dimineata, ametit, de bucurie.