Tariceanu: Daniel Constantin e manelistul politicii romanesti

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 26 mai 2017, 13:17 Actualitate | Politic

Calin Popescu-Tariceanu
Foto: Agerpres
Presedintele ALDE, Calin Popescu-Tariceanu, a afirmat vineri ca ii pare bine ca Daniel Constantin a fost exclus din partid, intrucat si-a dat seama ca acesta nu are 'niciun fel de principii in viata' si este 'manelistul politicii romanesti', potrivit Agerpres.

'Am avut un moment in care, odata cu Congresul care s-a desfasurat in ALDE si in care, intr-un fel, s-au separat lucrurile, mi s-a parut ca e regretabil ca domnul Daniel Constantin a fost exclus din partid. Astazi, privind putin la ce se intampla, ajunge sa imi para bine (...) pentru ca inteleg acum si mai bine profilul persoanei si caracterul ei. Ce inseamna sa nu ai niciun fel de principii in viata. A inceput sa faca politica in Partidul Conservator, deci, presupun ca avea convingeri legate de doctrina conservatoare. Dupa aceea, o dam la o parte, o aruncam la gunoi, trecem la liberali. Scapam si de chestia cu liberalii si acum ne facem ultranationalisti, ca vad ca cocheteaza cu ideea formarii unui partid nationalist. De ce? Pentru ca simte ca pe piata politica e nevoie de asa ceva', a spus Tariceanu, in discursul sau rostit la Conferinta Nationala a tineretului ALDE.

In opinia liderului liberal-democratilor, Constantin este precum un cantaret care renunta la 'muzica culta', in favoarea manelelor.

'Asta este exact ca un cantaret care se uita, se duce la o nunta si vede ca la nunta lumea se bucura cand asculta manele. Si atunci cantaretul lasa muzica culta si zice ca 'manele se cer, manele cant!'. Asa si domnul Daniel Constantin. El este manelistul politicii romanesti. Daca vreti sa faceti politica serioasa si pe termen lung, va spun eu: nici nu ascultati manele, nici nu cantati manele! Invatati dupa note si dupa note liberale!', le-a transmis Tariceanu membrilor TLDE.

Lucrarile Conferintei Nationale a Tineretului Liberalilor si Democratilor (TLDE) se desfasoara vineri la Palatul Parlamentului, aproximativ 600 de delegati din cele 47 de filiale urmand sa isi aleaga conducerea.























5016 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    taricene (Vineri, 26 mai 2017, 13:28)

    hamurabi [utilizator]

    Vorbesti serios ?
  • +20 (20 voturi)    
    spuse Gutza (Vineri, 26 mai 2017, 13:28)

    gic [utilizator]

    despre Copilul Minune.
    • +9 (9 voturi)    
      Partial adevarat. De fapt spuse Guta (Vineri, 26 mai 2017, 14:19)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui gic

      despre Stefan Banica Junior.
  • +23 (23 voturi)    
    poate (Vineri, 26 mai 2017, 13:29)

    Cosmin-cel-Mare [utilizator]

    O fi el manelistul insa tu sigur esti infractorul politicii romanesti!
  • +16 (16 voturi)    
    Și Tăriceanu ce este? (Vineri, 26 mai 2017, 13:30)

    asavreau [utilizator]

    Tăriceanu și Daniel Constantin până acum love.Cine pe cine a trădat?
    • +3 (3 voturi)    
      ce numar de divort este? (Vineri, 26 mai 2017, 16:38)

      Manes [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      .
  • +15 (15 voturi)    
    Zise (Vineri, 26 mai 2017, 13:35)

    billy34 [utilizator]

    afonul principial...
  • +21 (21 voturi)    
    principiile lu' Tariceanu (Vineri, 26 mai 2017, 13:36)

    CRMS [utilizator]

    1. Eu sunt mai smecher decat altii, ma bag in fata orice ar fi.
    2. Eu sunt deasupra legii
    3. Eu nu mint, doar rastalmacesc adevarul.
    4. Nu exista politicieni corupti ci doar politicieni abuzati iar politicienii abuzati sunt fratii mei.
  • +17 (17 voturi)    
    Sarmanul motocicleanu: (Vineri, 26 mai 2017, 13:36)

    Altiro [utilizator]

    a ajuns sa dea lectii de muzica dupa ce, precum cocalarul politic, a adunat si a cantat cu toti manelistii(drojdia) din toate partidele pt a incropi un partid numit ALDE..
  • +17 (17 voturi)    
    iar Moliceanu e textier (Vineri, 26 mai 2017, 13:38)

    tropotaru [utilizator]

    El scrie versurile manelistilor politicii
  • +20 (20 voturi)    
    Zise el (Vineri, 26 mai 2017, 13:45)

    omezu [utilizator]

    Zise Borfasul politicii romanesti.
  • +16 (16 voturi)    
    n-o fi ala ce trebuie (Vineri, 26 mai 2017, 13:53)

    iodixit [utilizator]

    (ca doar vine de la voiculescu), dar nici cu tine nu-mi e rusine. de fapt poti sa-i fi profesor la netrebnicii.
  • +15 (15 voturi)    
    Adica vrei sa zici ca (Vineri, 26 mai 2017, 13:57)

    artistul000 [utilizator]

    manelistii nu e si ei oameni?
    Adica nu stii ca ~90% din electoratul tau e format din manelisti?
    adica maneaua nu e muzica? nu e arta si ea? Tocmai tu sa faci astfel de discriminari?

    hai cacaricene ca te-ai damblagit.

    sunteti doi r_hati (completati in locul liber cu ce litera doriti voi) amandoi si punct.
  • +16 (16 voturi)    
    Tariceanu arata prin acest comentariu (Vineri, 26 mai 2017, 14:03)

    Bogdan_100 [utilizator]

    caracterul sau de cocalar si ifosele de baron la a 20 generatie. Penibil
  • +11 (11 voturi)    
    Dl. Tariceanu... (Vineri, 26 mai 2017, 14:09)

    BPM [utilizator]

    ... de fapt ati vrut sa spuneti ca toti care sunteti in politica romaneasca sunteti manelisti... si mai adaug eu, diletanti care de fapt nu stiti sa faceti nimic altceva decat sa modificati legislatia penala in favoarea voastra...
    Mai mult, nu va deosebiti cu nimic de drojdierii care sprijina gardul din spatele blocului si vorbesc vrute si nevrute... ca la bautura...
    Si nu va mai dati mare liberal - PSD CIUMA ROSIE scrie pe dumneavoastra si pe partidul pe care il reprezentati.
  • +8 (8 voturi)    
    O fi Daniel Constantin manelist, dar (Vineri, 26 mai 2017, 14:15)

    Rahan5 [utilizator]

    in ,,partida de carti" cu Tariceanu are un ,,AS" in cartile din mana; poate dovedii usor ca are si radacini romanesti, in timp ce Tariceanu nu poate.
  • +17 (17 voturi)    
    "Draga" domnule Tradiceanu (Vineri, 26 mai 2017, 14:18)

    Rescator [utilizator]

    Esti cel mai nociv politician din Romania,corupt,mincinos,lacom,imoral,cabotin,carierist,
    etc....In plus ai un bonus ca om de baza al Moscovei.
    Trebuie ca o data si o data sa platesti pentru raul facut
    tarii.
  • +7 (7 voturi)    
    Dialog de la distanta intre lichele (Vineri, 26 mai 2017, 14:40)

    subcultura [utilizator]

    Taricene, ai grija ca superi electoratul PSD.
  • +12 (12 voturi)    
    ciobul si oala sparta (Vineri, 26 mai 2017, 14:50)

    paniri [utilizator]

    "Daniel Constantin e manelistul politicii romanesti" zise seful tarafului care il insotea pe manelist.
  • +2 (2 voturi)    
    OH. (Vineri, 26 mai 2017, 17:40)

    letsoc [utilizator]

    Acesti senili care conduc Romania . Cu stima ,NC .
  • +2 (2 voturi)    
    Cine zice , ala e! (Vineri, 26 mai 2017, 21:16)

    Andradda [utilizator]

    la la la la la la...

    (ce altceva poti scrie la ineptiile acestui camiloi?)
  • +2 (2 voturi)    
    Speranta (Vineri, 26 mai 2017, 21:27)

    clujanu [utilizator]

    Sa speram ca va veni o zi in care Tariceanu va plati pentru toate abuzurile si iligalitatile pe care le-a gestionat.
  • +2 (2 voturi)    
    Norocul lui.. (Vineri, 26 mai 2017, 21:27)

    Andradda [utilizator]

    ..ca manelistii nu prea urmaresc stirile si nici nu citesc ziare, ca ar fi pierdut instantaneu cateva milioane de voturi dupa aceasta declaratie a Camiloiului :)
  • +1 (1 vot)    
    Numai nuntile il bantuie pe Popescu Sterling ! (Sâmbătă, 27 mai 2017, 8:18)

    Plagarus [utilizator]

    Mosule,vezi ca nu apuci sa-ti vezi fostele neveste,decat la vorbitor,daca binevoiesc din mila sa te caute.