Cristian Ghinea: Eu stiu din sursele mele ca Grindeanu a fost plimbat la intalniri discrete unde i s-au aratat niste pisici

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:23 Actualitate | Politic

Cristian Ghinea
Foto: Guvernul Germaniei
Deputatul USR Cristian Ghinea, fost ministru al fondurilor europene sustine ca la vizita pe care actualul premier Sorin Grindeanu a efectuat-o la Bruxelles "i s-au aratat niste pisici".

"Eu stiu din sursele mele ca omul a fost plimbat la intalniri discrete unde i s-au aratat niste pisici. Chiar si posibila pisica legata de fondurile europene - da, exista procedura de suspendare pentru mizerii repetate, e complicat de aplicat si nimeni nu vrea cu adevarat, dar exista", afirma Ghinea intr-un mesaj de pe pagina sa de Facebook.

"Deci Grindeanu e tratat ca 'tipul ala care a facut prostiile alea, dar stim ca nu e sef adevarat in guvern, poate mai poate fi spalat cumva'. Documentele ajunse la el de la Juncker sunt destul de dure (Corina Cretu a incercat sa blocheze, dar cum toata lumea o trateaza de comisar de categorie usoara, a fost ocolita si acum)", potrivit deputatului USR.



Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation: Ce trebuie sa faci pentru a beneficia de cei 200.000 lei disponibili prin programul StartUp Nation si pentru a-ti dezvolta afacerea

Ai primit un acord de acceptare in programul StartUp Nation. Care sunt urmatorii pasi? Cu ce costuri te vei confrunta pentru a te putea folosi de acesti bani? Mai intai trebuie sa pui in practica ideea de business castigatoare, iar apoi sa iti cresti afacerea. Pentru asta ai nevoie, in primul rand, de clienti noi, strategii adaptate la nevoile pietei si de un ochi atintit permanent asupra propriei afaceri si asupra pozitionarii tale in cadrul unei oferte adesea variate.

25576 vizualizari

  • +36 (46 voturi)    
    Ma si miram eu (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:28)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    de unde pana unde tehnocrat la Justitie. Pai nu zicea PSD ca tehnocrat = 0 si Firea ca "ne-am saturat de tehnocrati"? A, acuma ii zice apolitic :))
    • +8 (8 voturi)    
      SI ponta a numit un tehnocrat la Justitie (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 20:23)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      si apoi la CCR: Mona Pivniceru
  • -38 (54 voturi)    
    una sigur a fost (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:29)

    U_swamp [utilizator]

    pisica matale preferata, Monica
  • +17 (29 voturi)    
    Dap...o fii pisica aia care.. (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:30)

    cristian_n [utilizator]

    Specializata pe finantari,fonduri si care apoi fura arhiva inainte de descinderea procurorilor...
    OOOOO LA LA,orice potrivire cu realitate e pura intamplare..
    • -10 (24 voturi)    
      "pisici" (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 13:52)

      VasileChirila1 [anonim] i-a raspuns lui cristian_n

      "... fost ministru al fondurilor europene ... " , nu inseamna cumva ca tipul e invatat , cu sursele lui al caror nume nu-l da , cu astfel de "pisici" cu care sa jonglat si spera sa jongeze in continuare (daca ieseau "tehnocratii" in carti) , pentru a duce la bun sfarsit niste planuri antiromanesti bine ticluite ? "Specializarea" lui o fi, pesemne " scrierea dupa "dicteo" si urmarirea infaptuirilor "pas cu pas" made in deutschland .
      • -2 (6 voturi)    
        Termină cu gargara conșpiraționistă! (Duminică, 19 februarie 2017, 11:31)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui VasileChirila1

        Ce dicteuri visezi? Ce a dictat UE și au făcut politrucienii români? Am intrat în UE, avem o grămadă de avantaje - 52 de miliarde de euro trimise de emigranți!!! ca să menționez doar unul dintre ele, atunci trebuie să respectăm principiile și legile UE, că așa au ajuns țările alea avansate, nu cu ordonanțe în ceas de noapte ca să scape hoții!
        Așa că lasă gargara prolet-cultistă conșpiratoare că asta ține la audiența Latrinei 3. Capisci, pardon, panimaeș, tavarișci trol-postak???
  • -21 (35 voturi)    
    #pisica de Siam (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:32)

    U_swamp [utilizator]

    cu ochi albastri e specie protejata la Brucsel
    • +3 (7 voturi)    
      Si Tipras a preferat Rusia dar . . . . (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 20:30)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      nu prea dadea bani . . .
  • -11 (41 voturi)    
    Ce penibili sunteti! (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:33)

    cinevatus [utilizator]

    Hai un pic de auto-critica, noi sau mai bine zis voi (politicieni) astia contra PSD.
    Cand e vorba sa le taiem calea concret, va rupeti in n bucatele si mai formati un partidulet.
    Cand ajung la putere si fac prostii mari, sperati cu lacrimi ca cei de a Bruxelles rezolva situatia.
    Sunteti niste inutili!
    Politicieni inutili fara responsabilitate.
    De peste 20 de ani se vorbeste de raul PSD si nimeni din opozitie nu are caracterul si viziunea sa-i scoata o data pentru totdeauna din prim plan.
    La fiecare ciclu electoral vedem aceeasi opozitie plangacioasa si disperata cand ar trebui sa fie invers, cu PSD pe tusa!
    • +21 (33 voturi)    
      te faci ca nu intelegi ? (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 13:24)

      razeshu [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      Opozitia d epana acum a fost infiltrata masiv de membrii FSN. Era opozitie de fatada, de fapt era o singura gasca, un singur mare grup infractional la putere. Nu iti trebuie multa minte sa intelegi asta. Probabil insa ca unii care urmaresc doar A3 nu au aflat asta inca.
  • +20 (38 voturi)    
    Grindeanu Hopsa (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:43)

    Sani [utilizator]

    Bai Grindene, cum dracq dai tu pensii daca te pui rau cu Europa?

    Chiar crezi ca-ti da bani Rusia lu' Dictatoru' Putin?

    Bai, da-ti demisia si luati un guvern tehnocrat.
    Adica niste oameni cu ratiune, nu PSD-isti>
    PONIAL?

    CIOLOS de exemplu?

    Poate atunci, daca stim ca atunci cand se voteaza PSD la guven vin Tehnocratii, veti creste si voi nivelul IQ-ului votantilor PSD.
    • +3 (5 voturi)    
      nu! (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 17:32)

      CristioanR [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Nimeni nu poate fi chiar ASA de prost sa isi inchipuie ca federatia Mujica o sa le DEA bani, insa adeptii Ilici sunt OBLIGATI sa fie cu Raasaritul si nu cu Europa si cu Nato, pentru ca in lumea occidentala se respecta Legea. In schimb, in cadrul Uniunii Asiatice, vor fi liberi sa fure cat vor, nu ii trage nimeni la raspundere!
  • -27 (47 voturi)    
    Vouă ce pisici vi s-au arătat? (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:45)

    Shaolin [utilizator]

    În afară de cele cu evaziunea, delapidarea și spălarea de bani?

    Apropo: Nicușor de ce nu își dă demisia din funcțiile de conducere dacă este urmărit penal? Adică altor penali le-o cere, dar când vine rândul lui se face că plouă....

    #teren la predeal
    • +11 (23 voturi)    
      Chinezule (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 13:03)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      poti da un link la ceea ce afirmi?
      • -11 (25 voturi)    
        Link (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 14:53)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

        goo.gl/0OQSho
        goo.gl/IsXOcc

        Deocamdată e în rem. Rămâne de văzut cum vor evolua lucrurile.
        • +3 (7 voturi)    
          Stii ce inseamna (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 16:35)

          KostasP [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          In rem? Nu cred.
        • +4 (12 voturi)    
          Deocamdata (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 17:59)

          Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          esti cum esti. Ramane de vazut cum vei evolua. Ca de involuat nu mai ai unde.
        • +2 (6 voturi)    
          Cand(daca) o sa fie pe persoana (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 21:26)

          kokos [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          mai vorbim
        • +5 (9 voturi)    
          deocamdata e o fumigena.. (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 22:05)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          urmarire penala in rem. adica nu e nimeni acuzat de nimic, dar cineva trebuie sa-si dea demisia?
          oare va dati seama cat de penibili sunteti?
    • +21 (37 voturi)    
      esti simpatic (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 13:22)

      razeshu [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      pareti disperati baieti. Cred ca va dati seama ca va cititi doar voi postacii intre voi si ca nu va ia nimeni in serios, da ?
      Am cautat de curiozitate "nicusor urmarit penal" pe Google si amgasit foarte multe link uri. Din pacate nu despre Nicusor ala de care zici tu ci unul de-al vostru. De la care probabil iti iei si banii.
    • +14 (34 voturi)    
      Mai incearca (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 13:26)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      Deschiderea unui dosar penal nu inseamna urmarire (cercetare) penala. Incearca pe alte site-uri, eventual in fata la Cotroceni. Aici intra oameni cu IQ pozitiv.
      • -13 (27 voturi)    
        Serios? Eu știam că e nasol cu dosarele penale! (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 15:10)

        Shaolin [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        Probabil dosarul PENAL a fost deschis pentru contribuții deosebite aduse la mersul societății...

        Eu știam că e nasol cu corupția. Parcă penalii trebuiau să meargă la pușcărie nu în parlament.

        #corupția ucide

        În fine... revin... dosarul penal a fost deschis pe motiv că USR e foarte cinstit și deloc plin de dubioși cu trecut misterios.
        • +3 (7 voturi)    
          Dosarul penal a fost deschis (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 18:05)

          Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          datorita unei plangeri. Nu s-a deschis datorita autosesizarii Parchetului.
          E ca si cand eu as face o plangere penala ca Shaolin e inteligent. Procuratura deschide un dosar penal in rem si daca descopera ca am dreptate (ha, ha, ha) incepe urmarirea penala. Daca nu, adica ajunge la concluzia ca Shaolin nu e inteligent, se da NUP.
        • -1 (9 voturi)    
          Uite iti deschid si eu tie dosar, penal (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 18:10)

          Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

          Pt ca 100% din posturile tale is penale, si jalnice. Iti dai demisia din pozitia de postac?
    • +6 (6 voturi)    
      A fost odata un PPDD cand s-a desfintat o parte (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 20:52)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Shaolin

      s-a dus la PSD alta la PNL.
      M-as mira ca marile noastre partide istorice sa nu-si aibe oameni lor si prin USR
      Confunzi partidul cu presedintele sau.
      Pentru USR a fost începută urmărirea penală in rem (pentru faptă) pentru săvârşirea infracţiunilor de spălare de bani, delapidare şi conflict de interese.
      Cica ar fi vorba despre o cercetare ‘in rem’, adică se cercetează dacă faptele există sau nu.
      Cam asa ceva a patit si M10
  • -16 (44 voturi)    
    un nemernic! (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:50)

    VasileTache1 [anonim]

    Un macovian sinistru.un barbat fara cei sapte ani de acasa! Risc o intrebare:unele sunt actele USR de la AER? Sursele mele spun ca Plicusor Ban si Ghinea stiu!
  • -3 (19 voturi)    
    Alte surse (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:50)

    DanTeo [utilizator]

    Macovei i-a aratat pisica, Grideanu îsi pune ochelari. Ca Ghinea...
  • -17 (25 voturi)    
    Plecarea din U.E. (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 12:52)

    Omics [utilizator]

    Totuși vor mai multe și mai importante țări care se vor auto-suspenda din U.E. decât cele care vor fi suspendate de alții.
    • +2 (6 voturi)    
      bau-bau (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 18:53)

      Gaby51 [utilizator] i-a raspuns lui Omics

      Ai auzit de ,, vrabia malai viseaza" ? Cred ca visezi cu capul intors spre rasarit. .
  • -12 (38 voturi)    
    Somnusor Ghinea (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 13:28)

    U_swamp [utilizator]

    Leafa de 19000 lei ai, minte si bun-simt la ce-ti mai trebuie?
  • +17 (29 voturi)    
    Nu-l mai scuzati atata! (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 13:39)

    soundtrack [utilizator]

    E din aceeasi gasca, var primar cu daciana sarbu!!!
  • -12 (32 voturi)    
    ghinea (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 14:10)

    vasilica_costica [utilizator]

    de unde stie asta ce s-a discutat cu grindeanu, a pus microfoane ? de srist, sieist ? l-au informat aia de la bruxeless? i-o fi zis macovei ? stie el .... stie ce a ingropat pisica ...
  • +13 (27 voturi)    
    BXS stie bine (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 14:41)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    ca guvernul Dracnea/Zgărdeanu este GUVERNUL HOTIEI NATIONALE. Prima lor grija a fost sa isi apere hotii si mafiotii din Ciuma Rosie (PSD+ALDE)
  • -2 (10 voturi)    
    se apropie funia de par (Sâmbătă, 18 februarie 2017, 21:51)

    miculescu-rucar [utilizator]

    si ghinea incepe sa guite!
    "Fondurile alea europene "... ptr care poate, ai facut tot posibilul- cat ai fost ministrul strazii in guvernul zero-sa nu vina in Ro!
    pe de alta parte gestionarea banilor primiti de ongheurile declarate de interes public au acelasi regim ca orice ban public! sa vezi cum o sa fie cand o veni garda sa le controleze!
  • 0 (0 voturi)    
    DOMNULE (Luni, 20 februarie 2017, 7:57)

    CalmArius [anonim]

    ...Cutoata stima!
    Zicerile dvs suna puternic antisocial..antiromanesc!
    Sunt un foarte modest roman!
    Parca nu ati fi trait pe aceste pamanturi,printre oamenii traitori aici! Nu consonati deloc cu intinsa tara!
    sa traiti bine!?