Liviu Dragnea pe Facebook: Ca sa fie clar pentru toata lumea: la alegerile din 11 decembrie, Gabriel Oprea NU va fi pe listele PSD

de Sebastian Rotaru     HotNews.ro
Miercuri, 21 septembrie 2016, 23:12 Actualitate | Politic

Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a scris pe pagina sa de Facebook ca Gabriel Oprea nu se va regasi pe listele PSD la alegerile parlamentare din 11 decembrie. "Am sustinut si sustin lupta impotriva coruptiei! Ca sa fie clar pentru toata lumea: la alegerile din 11 decembrie, Gabriel Oprea NU va fi pe listele PSD!", a declarat Dragnea pe Facebook.

Dragnea a scris pe Facebook:

1. Am sustinut si sustin lupta impotriva coruptiei!
2. Ca sa fie clar pentru toata lumea: la alegerile din 11 decembrie, Gabriel Oprea NU va fi pe listele PSD!

Reamintim ca parlamentarii au votat impotriva cererii DNA de urmarire penala a lui Gabriel Oprea, pentru omor din culpa in cazul politistului Bogdan Gigina, printre ei numarandu-se Calin Popescu Tariceanu, Ioan Chelaru sau Ilie Nastase.























2131 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Ti-e frica (Miercuri, 21 septembrie 2016, 23:32)

    mitg [utilizator]

    Mai stii cand au venit si in Noiembrie 2014 (cand Tonta si-a luat o mare m***) si in Noiembrie 2015 (cand Tonta si-a luat o si mai mare m***) direct la sediul PSD?

    Ti-e frica?
    • +1 (1 vot)    
      Ce bun era UNPR acum... dar la papat Basescu! (Joi, 22 septembrie 2016, 13:29)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Mafiotii nu opresc niciodata!
  • +7 (7 voturi)    
    ha-ha-ha!!!!!!!!!!!!..po(a)nta saptaminii.. (Miercuri, 21 septembrie 2016, 23:52)

    exilatul [utilizator]

    a uitat un "nu" : ""1. ( NU ) Am sustinut si ( NU ) sustin lupta impotriva coruptiei! ""...saracul, s a incurcat in..."reflexii"...
  • +8 (8 voturi)    
    declaratie cu scop (Joi, 22 septembrie 2016, 0:47)

    mavis [anonim]

    le e teama ca iese lumea maine in strada. d-aia a iesit si Oprea pe Antena ca sa se dea uman, nevasta la spitalu de urgenta.

    Dragneo, da de ce sa nu fie in PSD, ati votat sa nu fie anchetat deci e bun de condus romani. Atunci de ce sa nu fie in PSD.
  • +4 (4 voturi)    
    Nu am nici cea mai mica indoiala ca..... (Joi, 22 septembrie 2016, 5:06)

    gigiN [utilizator]

    ...o sa aveti destui imbecili chiar si fara gabriel-cel care nu oprea.
  • +2 (2 voturi)    
    Te cred Liviule... (Joi, 22 septembrie 2016, 9:55)

    parol_monsher [utilizator]

    cum o cred pe Mama Omida.
  • +1 (1 vot)    
    Hehe (Joi, 22 septembrie 2016, 13:25)

    robert.b [utilizator]

    Nu-i suficient! Imi este de ajuns sa stiu ca pe listele psd vor fi pesedisti, ca sa-mi ies din fire. Sau ca psd are liste...
  • +2 (2 voturi)    
    Nici matale,bre Dragneo ?! (Joi, 22 septembrie 2016, 14:42)

    Plagarus [utilizator]

    Condamnatul inca sef,poate ?