Liviu Dragnea, despre viitorul guvern de dupa alegeri: Nu va fi PSD-PNL !

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 25 august 2016, 19:21 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea voteaza
Foto: Hotnews
Presedintele PSD Liviu Dragnea a afirmat joi, la Constanta, la Scoala de vara a femeilor social-democrate, ca este exclus ca viitorul guvern ce va rezulta in urma alegerilor parlamentare din acest an sa aiba la baza o coalitie a social democratilor cu PNL, potrivit Agerpres.

'Nu va fi guvern PSD-PNL ! Nu zic da, pentru ca nu se poate ! PSD intra intr-un guvern care poate rezista si in care-si pune in valoare programul de guvernare. Eu nu cedez presiunilor, orice s-ar intampla. Nu uitam nici condamnarea mea, nici dosarul pentru coruptie de la Directia pentru Protectia Copilului Teleorman, nici ceea ce se mai pregateste. Pur si simplu vreau sa avem sansa sa dam tarii un guvern cat mai bun alcatuit din partide politice care se pot intelege pentru ca romanii sa poata trai mai bine', a spus Dragnea.

Liderul social-democrat a afirmat si faptul ca viitorul program de guvernare va avea politici consistente in domeniul apararii nationale si demografic.

'Nu trebuie sa traim cu iluzia ca stand intre granite nu ne afecteaza ceea ce se intampla langa noi. Inca suntem o insula de stabilitate si ca sa ramanem asa,a obiectivul nostru este sa alocam minimum 2 % din PIB pentru bugetul Ministerului Apararii Nationale. Ne-am invatat prost, ani la randul, sa nu ne mai intereseze armata. Ne-am tot zis ca ne apara americanii, NATO, dar realitatea este ca trebuie sa ne aparam mai intai noi insine... Capitolul aparare din programul de guvernare va fi unul consistent (...) Vom pune in programul de guvernare si politici privind rezolvarea problemei demografice, cresterea natalitatii. Noi nu vrem sa aducem imigranti ca sa ne rezolvam probleme demografice, vrem sa dezvoltam fibra si firea romaneasca', a mai afirmat Liviu Dragnea.












[P] Ultimele zile de inscrieri la conferinta RIUF YouForum

Conferinta YouForum are loc la Bucuresti, la Sala Palatului, in perioada 1-2 octombrie si propune elevilor si studentilor sesiuni de discutii, ateliere, seminarii si prezentari ale universitatilor din Romania si din strainatate care au drept scop informarea si orientarea tinerilor cu privire la viitoarele alegeri educationale.
872 vizualizari
  • +9 (9 voturi)    
    Daca nu va fi PSD-PNL nu va fi deloc ? (Joi, 25 august 2016, 19:31)

    Plagarus [utilizator]

    Poarta-ti crucea bre,ca nu ti se pregateste nimic,dar vin din urma valuri,valuri,potlogariile penale operate de matale
    • +10 (10 voturi)    
      P$D (Joi, 25 august 2016, 20:26)

      Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Uite o veste buna . Viitorul govern nu va fi cu PNL . Nu se poate sa primit o veste si mai buna cum ca viitorul cuvern n-are nici PSD ? Asta pe cand ?
      • +5 (5 voturi)    
        fibra si firea romaneasca'..citat $teppenwolf (Joi, 25 august 2016, 20:39)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Flaviius

        von TR, inseamna ca "fibra si firea romaneasca" mai TREBUIE sa procreeze !
      • +4 (4 voturi)    
        Asa e (Joi, 25 august 2016, 21:47)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Flaviius

        PSD=FSN=PCR, adunatura securista de hoti pusi pe faj. PARTID CRIMINAL!
  • +6 (10 voturi)    
    dracnea (Joi, 25 august 2016, 19:35)

    Sorrows [utilizator]

    e un infractor. E bine să ne reamintim din când în când că şeful psd e un infractor şi că psd însuşi este un grup infracţional organizat. Urmat, la distanţă mai mică sau mai mare, de pnl şi pmp.
  • +11 (11 voturi)    
    mda (Joi, 25 august 2016, 20:08)

    bocristi [utilizator]

    ați dezvoltat "fibra și firea românească" de 26 de ani prin corupția voastră! Acum vrem și noi să sperăm că viitorul Guvern nu va fi PSD deloc.
    • +6 (6 voturi)    
      mai mult "Firea" decat fibra ... (Joi, 25 august 2016, 20:23)

      Pseudokinegetikos [utilizator] i-a raspuns lui bocristi

      la tesut retele de coruptie sunteti cei mai buni.
      • +5 (5 voturi)    
        putem Construi Brutarii Mixte ? (Joi, 25 august 2016, 20:42)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Pseudokinegetikos

        eu zica DA, e in spiritul UE sa nu stea Infractorii Despartiti ! cu precadere f"ibra si firea romaneasca" ..insa dupa ce procreaza sa avem grija de Educatia copiilor, sa nu ii lasam sa isi insuseasca Metehnele de Voluntari, Vrancea, Constanta, Mircia de HD...lista e mare...sa le aratam copiilor chiar daca genetic nu au nici o vina ca provin din Infractori ca ei, copii pot schimba Viitorul in Bine !
  • +7 (7 voturi)    
    Dragnea. (Joi, 25 august 2016, 20:15)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Mai tare ca Ceausescu! Vrea crestere demografica? Ba, mortii nu se mai inmultesc! Stii ce dosare ai, cate o sa mai fie? Pai daca stii, pleaca de buna voie, pana nu te salta! Ca oricum, tot la puscarie ajungi!
  • +6 (6 voturi)    
    Oare? (Joi, 25 august 2016, 21:46)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ce poate fi mai odios decât acest condamnat penal si baron de Teleorman care urmeaza sa fie inculpat si in alte dosare penale? UN INDIVID ODIOS sef al unei bande de hoti si complici la jaf, o lepadatura carierista si un impostor. Speram sa ajunga la puscarie intr-o zi iar asa-zisul partid mafiot securist sa fie desfiintat. RUSINEA ROMANIEI ACEASTA OTREAPA NEO-COMUNISTA, intriganta si dornica de ciolan