Alina Gorghiu: In fiecare an dispar doua orase mici din Romania; trebuie sprijinita natalitatea

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 martie 2016, 16:27 Actualitate | Politic

Copresedintele PNL Alina Gorghiu a declarat, sambata, la Piatra Neamt, ca natalitatea scade in fiecare an cu 80.000 de persoane, ceea ce echivaleaza cu disparitia a doua orase mici, transmite Agerpres.

"Ne gandim la demografie. Ca eu imi indeplinesc misiunea acum, nu este suficient. In fiecare an, in Romania, dispar doua orase mici. Aproape 80.000 de romani dispar in fiecare an. Am ajuns sa avem populatia din 1960, am ajuns sa avem o natalitate care este depasita de multa vreme de decese. Haideti oameni buni sa ne preocupam de lucruri care conteaza, pentru ca altfel copiii si nepotii nostri se vor juca singuri intre blocuri. Sunt sigura ca ne preocupa soarta Romaniei", a afirmat Alina Gorghiu la evenimentul de lansare a candidatilor PNL Neamt pentru alegerile locale.

Ea le-a incurajat totodata pe femei sa intre in politica si a spus ca PNL va avea minim 30% femei pe locuri eligibile la primarii si la consiliile judetene.


Citeste mai multe despre   









1613 vizualizari
  • +8 (8 voturi)    
    Si cum sprijina PNL natalitatea ??? (Sâmbătă, 19 martie 2016, 17:01)

    Gryphus [utilizator]

    care e legea, care e proiectul legislativ al PNL pt a sprijini natalitatea ??? care e viziunea PNL pt Romania ??? vreau sa stiu si eu de ce as vota cu PNL sau cu PSD...dar oamenii astia nu sunt in stare nici sa spuna ce vor sa faca. macar o ideea, nimic. doar sloganuri
    • 0 (0 voturi)    
      Cu gura (Sâmbătă, 19 martie 2016, 20:06)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Ca aceasta impostoare carierista, distrugatoarea PNL, alinutza, fatuka lui Vlasov si soctoritza in nu stiu ce cu diploma cumparata.
    • 0 (0 voturi)    
      chiar n-ai inteles?!? (Sâmbătă, 19 martie 2016, 22:02)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      "minim 30% femei pe locuri eligibile la primarii si la consiliile judetene", doh :D
  • +6 (6 voturi)    
    Primul lucru (Sâmbătă, 19 martie 2016, 17:44)

    Snitzelvienez [utilizator]

    E sa nu mai furati..al 2 lea e sa va auto-destituiti, al 3 lea sa aparati oamenii onesti.justita inca e pt plebe doar
    • +3 (3 voturi)    
      Intrebari ? (Sâmbătă, 19 martie 2016, 18:03)

      Amad [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      Primul lucru ... exclus
      Al doilea ... exclus
      Al treilea ... exclus
    • 0 (0 voturi)    
      Cum adica? (Sâmbătă, 19 martie 2016, 20:07)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

      Sa nu fure? Pai de ce ar mai fi partid? Paritdele noastre sunt haite de mafioti pusi pe jaj, nimic altceva
  • 0 (0 voturi)    
    Dacă vreți (Sâmbătă, 19 martie 2016, 18:20)

    charlie [utilizator]

    ...o lege care să interzică avortul la cerere, ei bine, aflați că v-ați tăiat craca de sub picioare, adio intrare în Parlament !
    E ușor să dai din gură pe la mitinguri de gură-cască, mai greu e să găsești soluții ! (nici alții mai deștepți nu le-au prea găsit, ca să fim sinceri, problema de azi a Europei în fața Islamului e, în primul și-n ultimul rând, una demografică)