Cine l-a insotit pe Klaus Iohannis la Cotroceni: Dan Mihalache, George Scutaru, Leonard Orban

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 21 decembrie 2014, 13:35 Actualitate | Politic

Klaus Iohannis a preluat duminica mandatul de presedinte intr-o ceremonie la Palatul Cotroceni. La ceremonie au participat, din partea lui Iohannis: Tatiana Niculescu Bran (desemnata purtator de cuvint), Dan Mihalache (membru PNL, ex-PSD), George Scutaru (PNL, a demisionat din Parlament pentru a deveni consilier al presedintelui), Leonard Orban (fost comisar european), Andrei Muraru (PNL), Nicoleta Nicolae (fosta ziarista, fosta consiliera a lui Crin Antonescu si purtatoare de cuvant cat acesta a fost presedinte interimar al Romaniei in 2012), Iulia Huiu (PNL, fost consilier al premierului Tariceanu si ministrului sanatatii Eugen Nicolaescu) si Cosmin Marinescu (profesor ASE), Lazar Comaescu (chemat din functia de ambasador al Romaniei in Germania, pentru a fi numit consilier la Cotroceni, anterior a fost si ministru de Externe).

Vom reveni cu amanunte





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

13993 vizualizari

  • +8 (24 voturi)    
    Parca era si Lazar Comanescu ! (Duminică, 21 decembrie 2014, 13:52)

    Plagarus [utilizator]

    Echipa va fi ok, Mihalache a fost impus de PNL-ul vechi dar va fi ejectat repede !
    • -2 (20 voturi)    
      impus unei marionete de partid (Duminică, 21 decembrie 2014, 14:53)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      si o sa mai impuna si pe altii
      • +1 (1 vot)    
        cum sa fie impus? (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:41)

        doru001 [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Mai ales ca practic Iohannis a ales presedintele PNL.
      • 0 (0 voturi)    
        parca ar fi sub Ceausescu (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:42)

        doru001 [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        El nu era de vina, ca Securitatea nu-l informa, Securitatea nu era de vina, ca Ceausescu hotara.
    • +1 (1 vot)    
      Mihalache asta..... (Duminică, 21 decembrie 2014, 16:13)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      .... e veriga slaba !!!!! E un derbedeu notoriu....
    • +1 (1 vot)    
      fara compromisuri a fost planul de baza (Duminică, 21 decembrie 2014, 20:36)

      GEKJ [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      de aia a fost votat iohannis, daca mihalache este inclus in echipa... waisted time...shame
  • +30 (38 voturi)    
    DOMNULE PRESEDINTE JOHANNIS (Duminică, 21 decembrie 2014, 13:55)

    egroeg5 [utilizator]

    VA DORESC DIN SUFLET SA FITI UN PRESEDINTE BUN SI SA CONSTRUITI O ROMANIE A LUCRULUI BINE FACUT.
    DIN PACATE,IN APARITIILE TV DE AZI, IN PERMANENTA A APARUT LANGA DVS ACEL CONTESTAT MIHALACHE CU TOATE SFATURILE PRIMITE DE LA OAMENI SERIOSI SA NU-L INCLUDETI IN ECHIPA DVS... CRED CA ATI PIERDUT AZI UN PROCENT IMPORTANT DIN SIMPATIA ALEGATORILOR ALEGAND UN INDIVID CA MIHALACHE.PACAT CA ATI INCEPUT ASA.
    • +2 (26 voturi)    
      inceputul e bun (Duminică, 21 decembrie 2014, 14:54)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui egroeg5

      prin impunerea noului presedinte PNL pe modelul partidului comunist.
      • +10 (16 voturi)    
        he he (Duminică, 21 decembrie 2014, 16:49)

        Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Si Basescu e dictator ,ponta democrat , tariceanu liberal asa -i?
        • -2 (2 voturi)    
          romanii (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:43)

          doru001 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

          sint de vina ca nu sint cetateni ci servitori.
        • +1 (1 vot)    
          evident (Duminică, 21 decembrie 2014, 21:49)

          doru001 [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

          Orice subiect e derizoriu, o bascalie.
    • +3 (3 voturi)    
      subiectul asta a fost discutat mai devreme, (Duminică, 21 decembrie 2014, 20:39)

      GEKJ [utilizator] i-a raspuns lui egroeg5

      mihalache, daca klaus continua cu individul asta prin preajma, ne-am pierdut timpul la vot degeaba
  • +26 (40 voturi)    
    dan mihalache (Duminică, 21 decembrie 2014, 14:01)

    xanti [utilizator]

    Un scuipat in ochii alegatorilor de dreapta.
    Multumim klaus putin iti pasa de noi.
    • -10 (28 voturi)    
      Corect (Duminică, 21 decembrie 2014, 14:55)

      ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Din pacate oamenii nu au inteles ca au fost manipulati ca sa iese in strada de zecile de bloguri si conturi de facebook false aparute pentru campania marionetei de la Grivco.
      • +1 (3 voturi)    
        cu sau fara mihalache dan, traseist pnl (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:35)

        Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Chiar daca stim prea bine cum a functionat manipularea pentru votul din strainatate si partial al tinerilor din tara, merita totusi sa-i dam incredere presedintelui ales macar un an de zile, sa vedem nitscaiva reultate, din cele ce a promis. Sigur ca fara o echipa foarte profesionista nu are multe sanse, sigur ca palaria de presedinte e oleaca mai mare decit crestetul, dar...virtutile personale, ce nu lipsesc, il pot catapulta catre un profil prezidential foarte frumos.
      • -1 (3 voturi)    
        absolut (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:44)

        doru001 [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        Mi-au votat cu minus orice chemare la ratiune, orice intrebare despre ce va face Iohannis. As vrea sa le vad mutrele cind vor afla de ce au stat pe strada sa voteze.
        • +2 (2 voturi)    
          stiu (Luni, 22 decembrie 2014, 14:05)

          ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui doru001

          pentru ca manipulatii astia voiau neaparat sa nu iese Ponta. Ei nu citesc despre tehnici de manipulare si despre cum prin generarea de teama se castiga toate alegerile din lumea democratica. Ratiune la basisti ? Eu zic sa te lasi de meserie. Cu IQ-ul lor s-ar potrivii mai bine in Africa. Pe cand o deportare masiva a prostilor din tara ?
      • 0 (4 voturi)    
        oamenii (Duminică, 21 decembrie 2014, 21:49)

        doru001 [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

        sint infantili.
    • +2 (2 voturi)    
      te sustin, pontiac (Duminică, 21 decembrie 2014, 20:42)

      GEKJ [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      klaus, fa bine si in'dreapta repede directia
  • +45 (53 voturi)    
    Jegosul... (Duminică, 21 decembrie 2014, 14:19)

    triciupa [utilizator]

    ... mahalache continua sa bazaie in jurul lui Iohannis precum musca pe deasupra.. tortului.
    Mahalache e exponentul perfect al jigodiei transpartinice, un oportunist sinistru, lipsit de orice competente, de orice morala si de orice urma de bun simt, gata de orice mizerie pentru interesele lui si ale gastii de partid.
    Un amanunt de coloratura: in vara lui 2012 mahalache "coordona" grupul de postaci anti-Basescu, le dadea temele, le indica tintele, in sfarsit, se ocupa de falanga IT a uslamului.
    E absolut necesar sa mentinem presiunea pe Johannis pana cand mahalache va fi indepartat.
    • -1 (3 voturi)    
      cultura, insignifianta (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:31)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      A trecut neobservat - precum domeniul pe care il reprezinta - arhitectul Sergiu Nistor, fost comisar al capitalei europene Sibiu 2007, probabil consilier pentru cultura al presedintelui.
    • +1 (1 vot)    
      da, dar (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:45)

      doru001 [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      E putin cam tirziu, nu credeti?
    • +2 (2 voturi)    
      afara cu ......mahalache !!!! (Duminică, 21 decembrie 2014, 22:35)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui triciupa

      ....................................
  • +3 (3 voturi)    
    ar trebui sa-si de seama ca pierde (Duminică, 21 decembrie 2014, 15:31)

    __alex__ [utilizator]

    un capital important de incredere prin asumarea prezentei lui mihalache, al carui loc e alaturi de hrebenciuc.

    Domnule Presedinte, suntem satui de jigodii!
  • +1 (1 vot)    
    Klaus nu a cedat presiunii populare (Duminică, 21 decembrie 2014, 16:01)

    Nyk1 [utilizator]

    Momentan el are nevoie de Mihalache pentru a-l învăța un lucru esențial în politică, și anume cum să-și înjure adversarii politici.
  • +2 (2 voturi)    
    Atit? (Duminică, 21 decembrie 2014, 16:18)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    SI alinuta, fata ed clasa a lui Vlasov, n-a fost?
  • +2 (2 voturi)    
    Nu credeam ca.... (Duminică, 21 decembrie 2014, 17:35)

    gica43 [utilizator]

    ...inca de la inceput nu il va interesa deloc parerea celor (multi)care l-am votat,luand deja pe langa el o mare JIGODIE !! ce incepe prost......!
  • +1 (3 voturi)    
    Mihalache,poate se potoleste. (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:02)

    vali47 [utilizator]

    Din comportamentul de pana acum,il consider pe Mihalache un factor destabilizator intr-o politica de centru-dreapta.Sper sa nu gafeze in asa fel incat sa-l compromita pe Iohannis.Si asa sunt asteptari mai mari decat puterile de a rezolva si niste gafe plasate aiurea de Mihalache in stilul impertinent caractreristic,pot anula toate sperantele de schimbare si continuare.
  • +4 (4 voturi)    
    Incredibil !! (Duminică, 21 decembrie 2014, 19:33)

    TanaseVasile [anonim]

    Dan Mihalache ranjind in spatele presedintelui Iohannis, nou instalat la Cotroceni! Jalnic inceput si mare dezamagire pentru poporul roman care l-a votat pe Iohannis! Se spune ca "un lucru inceput rau se termina si mai rau!" Domnule Iohannis, , nu va lasati influentat de lichele! Noi v-am ales ca sa scapam de ele,nu ca sa le promovati in echipa dumneavoastra! Nu asa se va ajunge la" Romania lucrului bine facut!".
  • +4 (4 voturi)    
    Asa-i romanul...s-a contaminat si sasul (Duminică, 21 decembrie 2014, 20:10)

    Hohey [utilizator]

    Dupa tonele de proteste fata de prezenta lui Mihalache printre consilierii presedintelui, acesta a ales sa-l tina linga dinsul. O plama data alegatorilor.

    Iata limitarile tuturor politicienilor din RO. Nu a vazut o initiativa de a gasi oameni noi pentru functia de consilier. Cum ar fi fost sa faca un concurs pentru a gasi acei consilieri?
  • +1 (1 vot)    
    wunderteam ! (Luni, 22 decembrie 2014, 8:27)

    uscris [utilizator]

    Serios....? Asta da echipa sa dea un suflu nou ! Poate ma insel dar incepe sa-mi para rau de efortul si sperantele care le-am investit in sas. Un golan si-un pui de securist (chit ca a fost comisar european...) asta nu-suna bine de loc, chiar de loc da cine stie poate ma insel amarinic si atunci nu o sa-mi ramina decit sa-mi cer nenumarate scuze. Nu ar fi prima data cind gresesc si de data asta chiar i-mi doresc asta.