Ponta, pe Facebook: Vreau ca PNL sa ramana pe toate functiile pe care le detine, vreau sa fie alaturi de mine, sa il dam jos pe Traian Basescu si sa guvernam tara

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 24 februarie 2014, 10:16 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a transmis luni dimineara, pe Facebook, un mesaj catre partenerii de alianta, aratand ca vrea ca PNL "sa ramana pe toate functiile pe care le detine, vreau sa fie alaturi de mine, sa il dam jos pe Traian Basescu si sa guvernam tara".

"Am un mesaj pentru toti alegatorii din PNL si USL: vreau ca PNL sa ramana pe toate functiile pe care le detine, vreau sa fie alaturi de mine, sa il dam jos pe Traian Basescu si sa guvernam tara", scrie Ponta pe pagina sa de Facebook.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

4727 vizualizari

  • +50 (54 voturi)    
    Corectie, Ponta, (Luni, 24 februarie 2014, 10:18)

    OmulNou [utilizator]

    "sa TELEguvernam tara". Si asta va fi o minciuna si maine, altfel spune-mi pentru ce ai creat U$D-ul.
    • +15 (15 voturi)    
      Recomand redactiei hotnews (Luni, 24 februarie 2014, 11:53)

      Băsistude Serviciu [anonim] i-a raspuns lui OmulNou

      infiintarea unei rubrici de genul ”să râdem cu ....” . Aceasta stire acolo isi are locul , nu la ”politică” , nu la ”actualitate” .
  • +17 (17 voturi)    
    o singura marota are PM (Luni, 24 februarie 2014, 10:25)

    iondelaafumati [utilizator]

    la doua fraze zice jos Basescu.alta idee nu mai are.In curand o sa zica jos Basescu si Antonescu.mesaj pentru alegatorul incult!
  • +24 (24 voturi)    
    Viorele,ti-a stat ceasul? (Luni, 24 februarie 2014, 10:36)

    mos ion roata [utilizator]

    Cum adica sa-l dati jos pe Basescu? Asta era in urma cu un an. Chiar nu aveti nici un program de guvernare?
    • +13 (13 voturi)    
      Eu cred (Luni, 24 februarie 2014, 12:04)

      Băsistude Serviciu [anonim] i-a raspuns lui mos ion roata

      că administratorul paginii plagiatorului a dat doar copy-paste la vreun comentariu de acum 2-3 ani .
  • +17 (17 voturi)    
    Tot cu feisbuk-ul saracu... (Luni, 24 februarie 2014, 10:37)

    abisala [utilizator]

    Cea mai tare guvernare, asteptam tuit-uri ca sa inteleaga tot poporu' ce tare e internetu'. Si daca nu aveti cont de feisbuk, folositi goagalu' sa vedeti cum sa va faceti unu'.
  • +23 (23 voturi)    
    Deci plagiatorul recunoaste (Luni, 24 februarie 2014, 10:40)

    nano2k [utilizator]

    El deocamdata de aproape 2 ani nu guverneaza.

    Desigur, Basescu-i de vina. Pana acum plagiatorul a venit numai cu masuri extraordinare de crestere a nivelului de trai al romanilor si Basescu l-a impiedicat.

    Toti romanii ii sunt recunoscatori pentru accizele si taxele marite, numai Basescu e chior si nu vede realitatea.
  • +23 (23 voturi)    
    Basescu (Luni, 24 februarie 2014, 10:42)

    JohnR [utilizator]

    Pe Basescu nu o sa-l dati jos voi ci o sa-i expire mandatul. Asadar singurul lucru ce va uneste este lupta sustinuta impotriva unui om caruia oricum ii expira mandatul in cateva luni, dupa 8 ani de mandat, fara a mai putea candida. Aceasta uniune e cel putin penibila si nu demonstreza decat ca sunteti mici si slabi. De ce nu va unesc principiile, programul comun de dezvoltare stanga-dreapta? Singurul lucru notabil pe care l-ati facut e sa protejati puscariabilii care v-au pus acolo si sa loviti in justitie. Ati facut tara de rusine. Veti ramane in istorie cu numele patate, nume patate ce vor fi purtate in rusine si dizgratie de copii vostrii. Asa se intampla cand nu stie stanga ce face dreapta.
  • +17 (17 voturi)    
    Incredibil! (Luni, 24 februarie 2014, 10:46)

    MrMeisenshi [utilizator]

    La doi ani dupa preluarea puterii viorel e incremenit cu aceeasi obsesie patologica in "Jos TB!".
  • +13 (13 voturi)    
    cum doresti d-ta sa-l dai jos pe (Luni, 24 februarie 2014, 10:46)

    Un cititor [utilizator]

    Traian Basescu? Cum?
  • +16 (16 voturi)    
    pinochio (Luni, 24 februarie 2014, 10:50)

    hmara [utilizator]

    bravo, matur.
    De aia nu guvernezi tu.
  • +18 (18 voturi)    
    "Sa guvernam tara" (Luni, 24 februarie 2014, 10:51)

    Va_ly [utilizator]

    Cat de hilar! Ponta, hai sa-ti spun un secret: ESTI LA GUVERNARE! De aproape 3 ani !!! Iar in tot acest timp in afara sa te plimbi pe la tv si sa plangi nu ai facut nimic.
    Nu se pun la socoteala legile care ajuta la furat baronii ulsasi.

    PS: Din toamna cand nu o sa mai fie Basescu pe cine o sa mai dai vina pentru incompetenta ta ?
  • +16 (16 voturi)    
    adica (Luni, 24 februarie 2014, 10:57)

    ValentinV [utilizator]

    Sa furam ce a mai ramas de furat din tara...
    Ca despre guvernare, nu stie ce e aia, nici macar sa o copie nu stie...
  • +13 (13 voturi)    
    Ce mai obiectiv... (Luni, 24 februarie 2014, 10:59)

    dana_s [utilizator]

    Sa dati jos un om...
    Mai bine ati da jos coruptia, hotia, nepotismul, formalismul, necinstea, minciuna etc., vechi de 20 de ani.
    Sa fim realisti.
  • +9 (9 voturi)    
    ? (Luni, 24 februarie 2014, 11:04)

    Observatore [utilizator]

    Acu te-ai trezit ?
  • +13 (15 voturi)    
    Asa e... (Luni, 24 februarie 2014, 11:05)

    GeorgTrakl [utilizator]

    Basescu nu va lasa sa va rupeti gatul...In contrast cu voi el a invatat din greseli!
  • +17 (17 voturi)    
    Tot Basescu? (Luni, 24 februarie 2014, 11:07)

    Andrei__ [utilizator]

    Am citit comentariile pe pagina mult like-uitului Ponta si oamenii nu prea par a fi de acord cu el. S-au saturat si PSD-istii de placa Basescu. Si e de inteles. Din punct de vedere politic, Basescu e in faza terminala deja. Mai are cateva luni, dar Ponta continua aceasta campanie anti-Basescu de parca ar mai avea inca 5 ani de mandat.

    Dar intrebarea e ... cand Basescu n-o mai fi, cu ce carte va continua sa joace domnul doctor Viorel? Pe cine va mai da vina?
  • +17 (17 voturi)    
    Domnul Goe (Luni, 24 februarie 2014, 11:13)

    Frank777 [utilizator]

    Acest Domn Ponta al politicii romanesti ,sprijinit de mamitica Bombo,mam,mare Nea Nelu si tanti Mita Hrebe ajunge printr-o intamplare premier.
    Fara sa aiba prea multa treaba cu aplicatia spre asa ceva. omul nu se pricepe la nimic special asa cum el insusi marturiseste.
    El e politic.Adica jmecherii.
    Acest personaj caragialesc pare un Ionel maiorul de rosiori ratacit in dulapul cu jucarii si ca mai matura decizia a sa a fost sa-i toarne dulceata in sosoni lui Basescu. Arogante obraznice.
    Lista lui de dorinte pare adresata pestisorului de aur.
  • +12 (14 voturi)    
    sa traducem acum... (Luni, 24 februarie 2014, 11:16)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    sa punem curu' pe tot ce inca mai merge in tara asta si sa o ducem spre mamuca Rusie.

    asta e telul USL :))

    traducere terminata.
  • +13 (13 voturi)    
    mai pontule (Luni, 24 februarie 2014, 11:18)

    zigot [utilizator]

    chiar nu realizezi ca nu ai capacitatile ( impreuna cu cei ce te sprijina) necesare sa-l schimbi pe dl presedinte al Romaniei ales legal de romani ?
    ai incercat de 2 ori, ai relizat ce stie tot poporul lucid,
    iar acum bati campii;
    de la un om care in viata a plagiat in formarea profesionala, a recurs tot timpul la un limbaj smecheresc,suburban, minte inainte de a deschide gura, ce poate astepta ROMANIA?
    un singur lucru: demi........sa mai zic?
    iar in ceace priveste schimbarea presedintelui, fa o pauza ca va fi schimbat NUMAI cand nu va mai candida, adica la urmatoarele alegeri
  • +12 (12 voturi)    
    Ponta sa speriat de moțiunea de cenzură (Luni, 24 februarie 2014, 11:24)

    marga 2 [utilizator]

    care este necesară pentru, ca electoratul să se hotărească de partea cui va rămîne. Confuzia care se va creea cu USL sau USD trebuie eliminată.
  • +8 (8 voturi)    
    Câh (Luni, 24 februarie 2014, 11:31)

    Băsistude Serviciu [anonim]

    câh .
  • +12 (12 voturi)    
    " Doctorul " abureste Romania saraca ! (Luni, 24 februarie 2014, 11:34)

    Plagarus [utilizator]

    Un necalificat precum mousetzunache premierus, crede ca la M.F este bun si un fizician, la Sport un stomatog, la Marile Proiecte un jurist sugativa bugetara,la Sanatate un economist, la, la ... puscarie conducatorul de " doctorat " ?
  • +14 (14 voturi)    
    VREAU (Luni, 24 februarie 2014, 11:40)

    Luc2012 [utilizator]

    sa te iti in oglinda, poate vezi si tu ce vedem cu totii: la televizor deja ti-a crescut nasul...
    si mai lasa placa cu basescu ca nu mai tine, de asta n-ai putut guverna 2 ani, ca nu nu l-ai dat jos pe basescu.
  • +14 (14 voturi)    
    Ma face sa rad mincinosul penal (Luni, 24 februarie 2014, 11:43)

    UnOarecare [utilizator]

    De 2 ani tot "guverneaza", n-am vazut decat vrajeli si cresteri de impozite, nu gestionare fonduri UE, nu legi sa ajute IMM-urile care sunt coloana verterala a unei economii sanatoase, nu scaderi de CAS sau alte masuri sa mai scoata din saracie omul obisnuit...NIMIC, doar taxe noi si imprumuturi pe pietele internationale!

    Mai sunt 6 luni din mandatul lui Basescu si el tot cu ciocolata asta in gura umbla.
    Si pe urma ce-o sa minta? Ca de vina e "trista mostenire"? Ca l-a invins sistemul?

    Mai//// aveti de 2 ani 70% din Parlament! Guverneaza dracului odata lasati intrigile de fanarioti!

    Coruptilor incompetenti!
  • +12 (12 voturi)    
    Rampa Facebook (Luni, 24 februarie 2014, 12:05)

    Daniels22026 [utilizator]

    Guvernantii nostri abuzeaza de Facebook. Platforma a mai ajutat la initierea unor revolutii. Dar la noi, Facebook a devenit rampa de lansare electorala, atacuri si contra-atacuri pentru politicienii populisti.

    Daca as face parte din consiliul de administratie al Facebook, as cere o taxa pentru toate mesajele politicienilor de pretutindeni. Taxa ar fi mai mare inainte de alegeri.
    • 0 (2 voturi)    
      pai, FB CERE! ;) (Luni, 24 februarie 2014, 17:05)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      Poti sa platesti (si nici macar prea mult) pt. numarul de laicuri >:)
  • +10 (10 voturi)    
    Din categoria (Luni, 24 februarie 2014, 12:13)

    Euunul [utilizator]

    Ponta cu Regele la masa (Craciunul trecut).
    Nu am retinut ce au servit la acea masa?....
  • +8 (8 voturi)    
    D-le Ponta (Luni, 24 februarie 2014, 12:20)

    mojoMG [utilizator]

    Cu ce te impiedica presedintele sa guvernezi? Daca-l suspendai, pe cine mai aruncai acum vina? Probabil ca tot din cauza lui, ca facea ce facea si tot nu te lasa sa guvernezi in "liniste".
  • -2 (4 voturi)    
    Tara ne vrea mai despteti (Luni, 24 februarie 2014, 13:20)

    CatalinBanu [anonim]

    Avem doi comentatori pe aici care nu prea stiu cu matematica. Unul zice ca Basescu e de 8 ani presedinte, iar ca Ponta e de 3 ani la Guvernare.


    Ce vrem de la guvernanti, cand la votanti "e probleme" cu aritmetica.
    • -1 (1 vot)    
      eh... (Luni, 24 februarie 2014, 17:06)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui CatalinBanu

      ... cand nu iti place ceva, parca si timpul trece mai greu >:)
  • +2 (2 voturi)    
    Domnu'.... (Luni, 24 februarie 2014, 16:11)

    Mari.an [utilizator]

    Poantã, poti te rog sa guvernezi tara intai si pe urma sa te ocupi de Traian Basescu? Efortul pe care o sa-l depui va fi probabil acelasi...
  • -1 (1 vot)    
    ãstia "guverneaza" pe feisbuc!!! (Luni, 24 februarie 2014, 17:08)

    Codruta N [utilizator]

    (n-am folosit intamplator ghilimelele!!).

    Pai daca-i p'asha, eu propun sa facem un cont maare, "Romania" si sa jucam Farmville - cine administreaza ferma cel mai bine, sa fie presedinte >:)

    Iar banii pentru "autoritati" sa vina din profitul de la ferma! :P