William si Catherine au parasit Palatul Buckingham intr-o masina decapotabila Aston Martin cu numarul JU5T WED

de A.N.     HotNews.ro
Vineri, 29 aprilie 2011, 18:00 Actualitate | Internaţional

William si Catherine, la bordul masinii
Foto: Agerpres
Ducele si ducesa de Cambridge au parasit Palatul Buckingham, vineri, in jurul orei 17:55 (ora Romaniei), intr-o masina decapotabila Aston Martin ce avea placutele de inmatriculare din spate inscriptionate JU5T WED, transmite Telegraph. Ei s-au indreptat spre Clarence House. Un elicopter Sea King a zburat deasupra masinii conduse de Printul William.

Telegraph scrie ca placuta din fata a masinii era inscriptionata EBY 776J.

Masina apartine Printului Charles. William se afla la volanul automobilului Aston Martin, fara niciun fel de agent de paza in preajma sa.

Conform traditiei, masina avea prinse de bara de protectie mai multe cutii goale de metal si baloane in forma de inima cu mesaje de felicitare.

Un elicopter Sea King din RAF Air-Sea Rescue a zburat deasupra masinii, care a parcurs cele cateva sute de metri ce despart Buckingham Palace de Clarence House.

Ducele si ducesa de Cambridge urmeaza sa plece in luna de miere, in Insula Lizard.




Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

6195 vizualizari

  • -18 (26 voturi)    
    pfai (Vineri, 29 aprilie 2011, 17:24)

    ChavaLito [anonim]

    oamenii mor de foame si mass media te bombardeaza de informatii gunoi!! cat timp o sa mai ascunde'ti adevarul ?
    • +13 (17 voturi)    
      Oare ce incerci sa ne comunici? (Vineri, 29 aprilie 2011, 18:33)

      Profa de romana [anonim] i-a raspuns lui ChavaLito

      Oare ce inseamna 'media te bombardeaza de informatii gunoi'? Si de ce exista apostroful acela in cuvantul 'ascundeti'?

      Altfel, este un eveniment mediatizat pe drept. S-au terminat cumva stirile despre Fukushima si ai cazut in depresie? Nu iti place, nu te uiti!
      • -6 (12 voturi)    
        pai (Vineri, 29 aprilie 2011, 20:12)

        chavalito [anonim] i-a raspuns lui Profa de romana

        informatiile gunoi sunt astea ce vezi tu la tv ... politica, mariri de salarii ... scapam de criza .. FMI BM 'ajuta' tara aia aia ... astea sunt informatii gunoi iar cand spun ca adevarul sta ascuns ma refer la bancherii internationali rockefeller rotschild ... care conduc lumea mass media , economia religia politica .. asta sta ascuns .. o stire de genu: institutiile financiare fmi si banca mondiala au fost demascate iar angajatii acestor institutii sunt acuzati de frauda si subjugarea natiunilor ... ex? (grecia, romania portugalia grecia ) lista o sa continue in viitor cand vor mai fi ingropate in datorii si cu siguranta spania si alte datorii cu imense .
    • +8 (16 voturi)    
      Nunta regala (Vineri, 29 aprilie 2011, 18:47)

      Camelia [anonim] i-a raspuns lui ChavaLito

      Asta nu e informatie gunoi ! Este un eveniment .Iar oamenii involvati nu sint niste neica nimeni .Prin tinuta si comportament ilustreaza quintesenta traditionalismului britanic.
      De la care atit noi romanii cit si multe alte popoare, mai putin civilizate,au ce invata.Incepind cu punctualitatea si seriozitatea,continuind cu modestia (vezi tinuta miresei,fara sclipici,kile de aur si machiaj strident)si "clasa".Pe glob nu avem doar saracie/foamete si catastrofe,avem,rar ,ce-i drept, si cite un eveniment fericit,de genul acesta .Privind la nunta regala,ne simtim toti,pt o clipa, tineri si frumosi,in fata altarului si a perspectivei unei vieti fericite.
      • +3 (11 voturi)    
        Involvati? (Vineri, 29 aprilie 2011, 18:15)

        Traficantu [anonim] i-a raspuns lui Camelia

        pe bune? :)
        • +2 (6 voturi)    
          dupa ce ca esti traficant (Vineri, 29 aprilie 2011, 20:30)

          the [utilizator] i-a raspuns lui Traficantu

          mai esti si chitzibusar ...
          eu ma involvesc
          tu involveai ...
          el s-a involvat
          noi ne involviseram ...
          ce e ciudat în asta ?
          :))
      • 0 (4 voturi)    
        Sa fim seriosi (Vineri, 29 aprilie 2011, 20:29)

        Morcov Urias [anonim] i-a raspuns lui Camelia

        involvati adica involuati?poate vrei sa spui implicati. daca tot vrei sa pari ceva ai mai multa grija la detalii...
        • 0 (2 voturi)    
          involvati (Vineri, 29 aprilie 2011, 20:05)

          ics [anonim] i-a raspuns lui Morcov Urias

          'involvati' venea de la 'involved', ca ai vrut s-o englezaresti si ti-ai dat cu firma-n cap. acu n-o mai intoarce ca n-avea nici un sens 'oamenii involuati nu sunt niste neica nimeni'. chiar sunt:)
  • +4 (6 voturi)    
    da (Vineri, 29 aprilie 2011, 17:39)

    vali [anonim]

    da asa e ...cat timp o sa mai ascundeti adevarul...vrem adevarul...
    hei iubitule trebuie sa accepti ca sunt oameni pe pamant care nu se intreb si nu duc grija zilei de maine...care nu se trezesc si se intreaba ce fac...care nu si pierd slujbele...sunt oameni din alta categorie sociala.....se numeste high class ....royal class....sunt si oameni fericiti pe lumea aceasta...
  • +1 (7 voturi)    
    gudshit (Vineri, 29 aprilie 2011, 18:33)

    gogonea [anonim]

    o sa cheleasca ala micu
  • +2 (4 voturi)    
    nu vin la Viscri? :) (Vineri, 29 aprilie 2011, 22:00)

    vercingetorix [utilizator]

    Adica vreti sa spuneti ca nu vor veni in luna de miere la Viscri? Nu se poate!!! Vai de mine! Si presa de la noi a mancat rahat atata timp ca vin la viscri si copiii nu vin?
    Ntz, ntz!