VIDEO China: Un sofer evita in ultima clipa un dezastru, dupa ce o grinda de beton s-a prabusit in fata autobuzului

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 29 martie 2011, 10:37 Actualitate | Internaţional

Camerele de supraveghere dintr-un autobuz au surprins momentul in care soferul reuseste in ultima clipa sa evite un dezastru, dupa ce o grinda de beton a unui apeduct s-a prabusit in fata sa, pe o autostrada din China, relateaza BBC News.

Imaginile arata cum un camion incarcat a lovit grinda de beton, care s-a prabusit in fata autobuzului aflat in spatele sau.



Camerele au inregistrat reactia pasagerilor in momentul in care acestia au realizat ce se intampla.

"Eram speriati, toata lumea tipa", povesteste o pasagera, in inregistrarea prezentata de BBC.


Citeste mai multe despre   






















6222 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    ds (Marţi, 29 martie 2011, 11:06)

    0e [anonim]

    Asta da stire. Felicitari! sau aveti in redactie copii de gradinita care vor sa devina jurnalisti???
    • +5 (5 voturi)    
      Mereu trebuie (Marţi, 29 martie 2011, 13:06)

      Doc [anonim] i-a raspuns lui 0e

      sa apara si un astfel de comentariu complet pe langa subiect. Stirea este OK. Nu e de interes national sau international si nici nu pretinde a fi.

      Daca nu ai nimic interesant de spus mai bine te abtii. Ca Romania e deja plina pana peste masura de experti pe toate domeniile.

      P.S. Sitrea e preluata de la "copii" din BBC.
  • +1 (1 vot)    
    da (Marţi, 29 martie 2011, 11:08)

    keh [anonim]

    E un mesaj masonic. Este raspuns la cel cu sapatul de puturi. Baaaaau
  • +3 (5 voturi)    
    Chinezi (Marţi, 29 martie 2011, 11:13)

    gogu [anonim]

    Asa o sa se intample si cu autostrada noastra suspendata?
    • +2 (2 voturi)    
      Doar daca ... (Marţi, 29 martie 2011, 11:23)

      Dani.El [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      ... avem mult noroc!
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Marţi, 29 martie 2011, 11:40)

    Opposite [anonim]

    Deci.. a franat, oprind astfel autobuzul?

    Ce idee bai R.M.!
    • 0 (0 voturi)    
      reflex (Marţi, 29 martie 2011, 19:49)

      muhahha [anonim] i-a raspuns lui Opposite

      Mi-a placut sa ma uit la video, deci stirea mi-sa parut OK, asofeul a franat prompt, franele, cauciucurile etc. erau OK. Oare ce se intampla daca soferul era Dorel/Gigel, cel care danseaza la volan. 40+ morti?
  • +1 (1 vot)    
    opposite (Marţi, 29 martie 2011, 12:06)

    hmmm [anonim]

    se poate intampla sa opresti autobuzul direct in stalp, respectiv sa franezi si sa nu se opreasca, nu?
    • +1 (1 vot)    
      ... (Marţi, 29 martie 2011, 14:17)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui hmmm

      In cazul asta banuiesc ca franele au evitat in ultima clipa un dezastru, functionand in ciuda traditiei franelor chinezesti.