VIDEO China: Un sofer evita in ultima clipa un dezastru, dupa ce o grinda de beton s-a prabusit in fata autobuzului

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 29 martie 2011, 10:37 Actualitate | Internaţional

Camerele de supraveghere dintr-un autobuz au surprins momentul in care soferul reuseste in ultima clipa sa evite un dezastru, dupa ce o grinda de beton a unui apeduct s-a prabusit in fata sa, pe o autostrada din China, relateaza BBC News.

Imaginile arata cum un camion incarcat a lovit grinda de beton, care s-a prabusit in fata autobuzului aflat in spatele sau.



Camerele au inregistrat reactia pasagerilor in momentul in care acestia au realizat ce se intampla.

"Eram speriati, toata lumea tipa", povesteste o pasagera, in inregistrarea prezentata de BBC.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

6226 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    ds (Marţi, 29 martie 2011, 11:06)

    0e [anonim]

    Asta da stire. Felicitari! sau aveti in redactie copii de gradinita care vor sa devina jurnalisti???
    • +5 (5 voturi)    
      Mereu trebuie (Marţi, 29 martie 2011, 13:06)

      Doc [anonim] i-a raspuns lui 0e

      sa apara si un astfel de comentariu complet pe langa subiect. Stirea este OK. Nu e de interes national sau international si nici nu pretinde a fi.

      Daca nu ai nimic interesant de spus mai bine te abtii. Ca Romania e deja plina pana peste masura de experti pe toate domeniile.

      P.S. Sitrea e preluata de la "copii" din BBC.
  • +1 (1 vot)    
    da (Marţi, 29 martie 2011, 11:08)

    keh [anonim]

    E un mesaj masonic. Este raspuns la cel cu sapatul de puturi. Baaaaau
  • +3 (5 voturi)    
    Chinezi (Marţi, 29 martie 2011, 11:13)

    gogu [anonim]

    Asa o sa se intample si cu autostrada noastra suspendata?
    • +2 (2 voturi)    
      Doar daca ... (Marţi, 29 martie 2011, 11:23)

      Dani.El [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      ... avem mult noroc!
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Marţi, 29 martie 2011, 11:40)

    Opposite [anonim]

    Deci.. a franat, oprind astfel autobuzul?

    Ce idee bai R.M.!
    • 0 (0 voturi)    
      reflex (Marţi, 29 martie 2011, 19:49)

      muhahha [anonim] i-a raspuns lui Opposite

      Mi-a placut sa ma uit la video, deci stirea mi-sa parut OK, asofeul a franat prompt, franele, cauciucurile etc. erau OK. Oare ce se intampla daca soferul era Dorel/Gigel, cel care danseaza la volan. 40+ morti?
  • +1 (1 vot)    
    opposite (Marţi, 29 martie 2011, 12:06)

    hmmm [anonim]

    se poate intampla sa opresti autobuzul direct in stalp, respectiv sa franezi si sa nu se opreasca, nu?
    • +1 (1 vot)    
      ... (Marţi, 29 martie 2011, 14:17)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui hmmm

      In cazul asta banuiesc ca franele au evitat in ultima clipa un dezastru, functionand in ciuda traditiei franelor chinezesti.