O australianca a scapat cu bine din 3 atacuri teroriste in acest an

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 august 2017, 9:31 Actualitate | Internaţional

Julia Monaco, o tanara australianca in varsta de 26 de ani, a scapat cu bine din 3 atacuri teroriste in acest an - la Barcelona, Londra si Paris. Tanara se afla la cumparaturi cu prietenii in centrul Barcelonei in urma cu doua zile, in apropierea locului unde o furgoneta a intrat in multime, scrie The Independent.

Acesta a fost cel de-al treilea atac terorist din care tanara a scapat cu bine in acest an.

Julia Monaco era la metrou in Londra cand a avut loc atentatul de pe London Bridge. Ea se afla, de asemenea, in apropiere in momentul in care un politist a fost injunghiat in fata cateralei Notre Dame din Paris.

"Nu am vazut furgoneta, dar am vazut multimea de oameni si politia si am inteles ca s-a intamplat ceva teribil", a povestit tanara despre atacul din Barcelona. "Brusc, oamenii au inceput sa tipe si toata lumea s-a intors in acelasi timp", a adaugat ea.





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

3755 vizualizari

  • +24 (28 voturi)    
    hmm (Sâmbătă, 19 august 2017, 9:38)

    cvi [utilizator]

    Ok, cred ca ar trebui sa o adaugam pe facebook. Cand pleaca in vacanta, verificam destinatia si pur si simplu nu mergem acolo. Pare cea mai simpla metoda sa evitam un atentat!!!
    • +4 (4 voturi)    
      Buna remarca (Sâmbătă, 19 august 2017, 10:48)

      CatalinGhe [utilizator] i-a raspuns lui cvi

      Excelent, nasol cine nu are FB. Ar tb sa posteze si pe TripAdvisor
    • +4 (4 voturi)    
      e din viitor (Sâmbătă, 19 august 2017, 11:47)

      Nick85 [utilizator] i-a raspuns lui cvi

      e din viitor si calatoreste in timp sa vada atentatele.
    • +7 (7 voturi)    
      Știrea e greșită (Sâmbătă, 19 august 2017, 11:58)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui cvi

      De scăpat au scăpat milioane de oameni. Titlul corect este: o australianca a călătorit mult anul acesta, aflându-se în apropierea a trei dintre atentatele teroriste întâmplate în perioada respectivă. Acum adună clickuri pentru a face bani.
  • +13 (19 voturi)    
    Io zic (Sâmbătă, 19 august 2017, 9:40)

    Incomod3 [utilizator]

    sa nu-i mai dati lu' asta viza de intrare... aduce ghinion :)
  • +18 (22 voturi)    
    Hmmmmm (Sâmbătă, 19 august 2017, 9:49)

    fdaniel [utilizator]

    Ciudat, foaaarte ciudat.

    Eu cred ca ea le organizeaza!
    :)
    • +1 (1 vot)    
      si la revolutie (Sâmbătă, 19 august 2017, 10:18)

      Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

      S-a intamplat la fel , actori in prima linie iar apoi au aparut teroristii
  • +3 (3 voturi)    
    Mai are 6 vieti :) (Sâmbătă, 19 august 2017, 11:21)

    Ozmo [utilizator]

    Asta mai are inca 6 vieti, cand pleaca sa stea politia pe langa ea si uita asa se mai previn 6 atacuri teroriste :)
  • +2 (2 voturi)    
    Asta e ca in bancul ala: (Duminică, 20 august 2017, 7:48)

    kl4ws [utilizator]

    "Un tip îsi revine dintr-o comă profundă de 7 luni. În tot acest timp, sotia lui a stat zilnic langă patul lui.
    La cateva zile după ce si-a revenit, îsi cheamă sotia:
    - Draga mea, ai fost alături de mine în toate nenorocirile prin care am trecut: cand am fost concediat, m-ai sprijinit enorm; cand afacerea mea a dat faliment, ai fost langă mine; cand am fost împuscat, ai stat alături de mine; cand ne-am pierdut casa, ai fost tot langă mine; cand sănătatea mea s-a subrezit, m-ai sprijinit permanent. Stii ceva?
    - Ce să stiu, dragul meu? întreabă ea zîmbitoare, în timp ce inima începe să îi bată mai repede.
    - Cred că îmi porti ghinion! "