VIDEO Schimb furios de replici intre presupusul atacator de la Munchen si un martor: Sunt german

de I.C.     HotNews.ro
Sâmbătă, 23 iulie 2016, 12:20 Actualitate | Internaţional

Presupusul atacator de la Munchen
Foto: Captura Twitter ‏@InterGarfield
Barbatul despre care se crede a omorat 9 persoane vineri in capitala bavareza Munchen a fost filmat in timp ce avea un schimb furios de replici cu un martor de la un balcon, scrie The Guardian. Potrivit politiei, atacatorul, care s-a sinucis, era un tanar in varsta de 18 ani cu dubla cetatenie, germana si iraniana. Nu avea cazier.

In imaginile postate pe Twitter, presupusul atacator apare imbracat in negru si se misca nervos pe etajul superios al unei parcari goale.

Barbatul care il filmeaza poate fi auzit spunandu-le altor persoane ca persoana din parcare are o arma, la care presupusul atacator ar raspunde, potrivit unui transcript: "Ai dracu' turci"

Un transcript tradus  in engleza al schimbului de replici poate fi citit aici.


Un barbat care nu apare in imagini poate fi auzit strigand: "Si-a incarcat arma. Aduceti politia", la care presupus atacator raspunde: "Sunt german".

Schimbul de replici continua. Martorul, aflat intr-un balcon al cladirii aflate langa parcare, ii striga : "Esti o p****, asta esti".

Atacatorul ii cere sa nu il mai filmeze.

Martorul ii striga drept raspuns: "Esti o p****, asta esti, ce dracu faci?"

"Da, m-am nascut aici", spune atacatorul, adaugand ca a crescut in Germania.

La putin timp dupa, atacatorul a deschis focul iar barbatul de la balcon s-a ascuns.

Inregistrarea nu a fost verificata de autoritati.



Citeste mai multe despre   











[P] Foodpanda recomanda:Cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma

Toamna nu-i ca vara, dar, cu siguranta, este mai bogata! De ce? Pentru ca toamna se numara OFERTELE foodpanda! Astfel, acum poti comanda convenabil cele mai gustoase preparate de sezon, care te incalzesc si te mentin in forma!
11066 vizualizari
  • +10 (28 voturi)    
    Da, te-ai rupt de german ce esti (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 12:29)

    mitg [utilizator]

    Nici macar de forma nu era cetatean german, ci avea dubla cetatenie ...
    • +3 (7 voturi)    
      uite-aici (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 12:51)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Bobak Ferdowsi was born in 1979, in Philadelphia. He is of Persian descent, his father immigrated to the United States from Iran. In 1997, he enrolled at the University of Washington where he majored in aerospace engineering. There he did research under Nobel Laureate Hans Georg Dehmelt in the Department of Physics. In 2001, he enrolled at MIT and joined the Lean Aerospace Initiative where he stayed until 2003. As an systems engineer at NASA's Jet Propulsion Laboratory, he served on the Cassini–Huygens and Mars Science Laboratory Curiosity missions.

      Poza:
      http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/08/07/article-2184746-146B5C1E000005DC-748_634x580.jpg

      Mie tipul mi se pare clar mai scolit decat mine si tine, nu crezi?
    • +7 (9 voturi)    
      BA era german... (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 13:43)

      IonescuIonel1 [anonim] i-a raspuns lui mitg

      El zice ca era nascut chiar acolo in München; vb perfect si cu accent nemtesc germana. Spune ca era internat ( intr un spital probabil), e ca nu a facut nimic rau, ca din cauza 'voastra' am fost abuzat (mobbing) si de aia a trebuit sa cumpere o arma....
      (Din ce am reusit sa aud)
  • +12 (38 voturi)    
    deutsche uber alles (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 12:37)

    EXEs [utilizator]

    Mda e german baiatu, iar madam Merkel o sa aduca in continuare astfel de "germani".
  • -3 (21 voturi)    
    pai (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 12:48)

    hamham [utilizator]

    in cazul de fata e irelevanta cetatenia ( care e o hartie) ci relevanta este cultura sau ideologia adoptata de criminal. in cazul de faza, cultura islamica. ce socant!
    • +4 (12 voturi)    
      Interesant (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 14:39)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui hamham

      Spune-ne mai multe despre tipu ăsta. Pari să-l cunoşti destul de bine.
  • -2 (10 voturi)    
    Frumoasa combinatie (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 13:31)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Frumoasa combinatie intre neo-nazismul german si islamul radical !
  • -1 (19 voturi)    
    Se umple Europa.. (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 13:53)

    OvidiuStoica [anonim]

    de "germani" din astia veniti din Orient si Africa
  • +3 (13 voturi)    
    Vocea cretinătăţii (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 14:15)

    hot news [utilizator]

    Probabil că nimic nu ar fi reuşit sa-l împiedice pe tânărul atacator să făptuiască ceea ce pusese la cale. Şi nici nu se ştie la ce moment a fost înregistrat video în chestiune. Probabil către sfărşitul acţiunii (se aud sirenele politiei veninde).
    Dar reacţia celui a cărui voce se aude în înregistrarea video este reacţia unui cretin care mai mult rău face inervând pe cel ce trebuia calmat (dacă se mai putea). Orice psihiatru sau negociator al Poliţiei ar fi făcut exaxt contrariul acestui individ vocal, angoasat şi el, dar tembel.
  • +5 (7 voturi)    
    De data asta n-a fost ISIL (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 14:36)

    anton_carpati [utilizator]

    Ce plm de terorist islamist s-ar angaja într-o ceartă cu un bou care filmează de pe balcon şi apoi s-ar sinucide, renunţând la martiraj?? Era un copil cu probleme. Dacă era alb şi era născut într-o familie creştină, ar fi fost tratat ca orice alt nebun, sau probabil era considerat un Breivik datorită tâmpeniilor pe care le debitează în videoclip.
    • +1 (1 vot)    
      Sinucidere (Duminică, 24 iulie 2016, 12:54)

      astero [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

      Esti tu sigur ca s-a sinucis? Ai vazut tu ca s-a sinucis? In cazul unui kamikaze cu vesta, da, asa e modelul, dar asta? In loc sa moara in lupta, ca luptator in Jihad, tipul se sinucide! Pai, ori e luptator in Jihad, ori e las! Eu nu cred ca s-a sinucis jegul asta!Mai repede cred ca s-a gasit un lunetist priceput, din fortele de securitate, care l-a terminat pe nenorocitul asta! Altfel, putea sa mai faca victime, Doamne fereste!
      • 0 (0 voturi)    
        Ok, mergem cu teoria ta (Luni, 25 iulie 2016, 3:14)

        anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui astero

        Dar hai să mergem mai departe - tu chiar crezi că a avut loc un atac în Germania? Păi dacă pui la îndoială un detaliu al ştirii, de ce să nu pui la îndoială toată ştirea? Sau tu preferi să culegi doar detaliile care se conformează viziunii tale asupra lumii?
  • -2 (12 voturi)    
    German musulman cumva??? (Sâmbătă, 23 iulie 2016, 16:39)

    Locke Lamora [utilizator]

    A dat naibii toata scoala si ingineria pe 70 de cadane?