Angela Merkel: Printre refugiatii sositi in Europa s-au infiltrat teroristi

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 11 iulie 2016, 17:48 Actualitate | Internaţional

Angela Merkel
Foto: Agerpres/EPA
Grupurile militante au reusit sa isi infiltreze membrii printre refugiatii care au intrat in Europa, fugind de violentele din Siria, a declarat luni cancelarul Germaniei, Angela Merkel, potrivit Reuters.

"In parte, afluxul de refugiati a fost folosit pentru a infiltra teroristi", a declarat Angela Merkel cu ocazia unei reuniuni a Partidului Crestin-Democrat (CDU) desfasurata in estul Germaniei.

Peste un milion de imigranti din Orientul Mijlociu au ajuns in Germania anul trecut, multi dintre ei sirieni.

Angela Merkel este puternic criticata pentru politicile flexibile in materie de imigratie.


Citeste mai multe despre   









2105 vizualizari
  • +18 (18 voturi)    
    Eine kleine nachtmusik. (Luni, 11 iulie 2016, 18:14)

    ionv [utilizator]

    Dar bine doamnă suavă și angelică, până acum ce vi s-a spus în toate limbile pământului ( mai puițin cele arabe)?
    Și dumneavoastră doamnă o țineați numai cu schneller, schneller, das ist gut ori cu Romania und Bulgaria out Schengen.
    • +4 (4 voturi)    
      Serios? Cucoană, hai sa îți mai zic un secret. (Luni, 11 iulie 2016, 19:22)

      Retardragnea [utilizator] i-a raspuns lui ionv

      Printre refugiați au intrat teroriști. Restul sunt viitori teroriști.
  • +8 (12 voturi)    
    Te iertam (Luni, 11 iulie 2016, 18:17)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Cu 50 de bice pe spinare. Sa spuna pt cine livreaza armament moca?
  • +14 (14 voturi)    
    big news (Luni, 11 iulie 2016, 18:43)

    DioDreamer [utilizator]

    acum a aflat si ea...halal
    • +2 (2 voturi)    
      Dna Merkel (Luni, 11 iulie 2016, 20:23)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui DioDreamer

      Se va dovedi candva ca a fost agent rus. Pariu?
  • 0 (2 voturi)    
    Merkel și Juncker nu au copii (Luni, 11 iulie 2016, 19:28)

    Nyk1 [utilizator]

    Trebuie să privim comportamentul lor și prin această prismă. Un politician care are copii este mult mai puțin dispus să le pericliteze viitorul în numele unor idealuri de stânga.
  • +3 (3 voturi)    
    francezii... (Luni, 11 iulie 2016, 20:22)

    liviu_ [utilizator]

    si belgienii au aflat cu mult inaintea tovarasei cancelar...
  • +4 (4 voturi)    
    Oare (Luni, 11 iulie 2016, 20:23)

    Radiu [utilizator]

    nu ii e rusine sa mai deschida gura, dupa ce a facut?
  • +6 (6 voturi)    
    Ca sa vezi (Luni, 11 iulie 2016, 20:43)

    Trojan.H [utilizator]

    Cui i-ar fi trecut prin cap?
  • +3 (5 voturi)    
    Mai bine zis ... (Luni, 11 iulie 2016, 20:44)

    motanul_gri [utilizator]

    .. printre teroristii sositi in Europa s-au infiltrat refugiati.