Kovesi, chemata din nou la Comisia parlamentara de ancheta a alegerilor prezidentiale din 2009

de N.O.     HotNews.ro
Luni, 13 noiembrie 2017, 14:39 Actualitate | Esenţial

Membrii Comisiei parlamentare de ancheta privind alegerile prezidentiale din 2009 au decis luni sa o cheme din nou la audieri pe procurorul sef al DNA, Laura Codruta Kovesi, relateaza Agerpres.

Propunerea a fost facuta de deputatul PSD Liviu Plesoianu, iar decizia a fost luata cu 9 voturi "pentru", 2 voturi "impotriva" si 2 abtineri.




Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

1703 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    . (Luni, 13 noiembrie 2017, 14:45)

    theo667 [utilizator]

    Plesoianu acest ghișe mai lățos dar mai prost (stiu ca e incredibil, acum cativa ani chiar credeam ca ghise nu are termen de comparatie)
    • +10 (12 voturi)    
      Baiatu cu plete (Luni, 13 noiembrie 2017, 15:00)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      parlamentar PSD este guralivul de serviciu.
      El si cu Codrin baietii tari in gura.
      Foarte reprezentativi pentru PSD.
      Spera ca se ajunge si el cineva.Il trimit sefii la inaintare si el gogomanul pne botul.Nu stie ca va urma maine...si vor da toti socoteala.
    • +7 (9 voturi)    
      UDMR voteaza impreuna cu PSD si ALDE (Luni, 13 noiembrie 2017, 15:13)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      Daniel Fenechiu, membru in comisie, spune cum s-a votat: "Cu 9 voturi pentru- PSD, ALDE, UDMR, 2 impotriva-PNL si o abtinere- a mea, Comisia de ancheta "sufrageria lu' Oprea" a decis- la propunerea dep Liviu Plesoianu, convocarea Laurei Codruta Kovesi pentru a fi audiata"

      https://www.facebook.com/daniel.fenechiu/posts/1489138704510215
  • +10 (12 voturi)    
    ! (Luni, 13 noiembrie 2017, 14:46)

    HChifteluta [utilizator]

    E PROASTA daca se duce!
    • +7 (9 voturi)    
      Nu exista lege care sa pedepseasca neparticiparea (Luni, 13 noiembrie 2017, 15:16)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui HChifteluta

      in Romania nu exista lege sau articol in Codul civil/penal care sa prevada vreo santiune pt cineva care nu se prezinta la o comisie din parlament

      Parlamentul conmdus de PSD a decis recent ca toata lumea e 'obligata' sa participe dar daca nu e lege...nu exista sanctiuni.

      asta e moptivul pt care slugile PSD de la Antena 3 (in special Badea & co) abereaza - mint cu nerusinare - ca Laura Kovesi ar fi 'incalcat Constitutia'...desi nu exista in constitutie un articol care sa spuna ca cineva e obligat sa mearga la comisie
  • +8 (10 voturi)    
    Astia nu pricep (Luni, 13 noiembrie 2017, 14:55)

    MinDepous [utilizator]

    Cum era aia?
    "Stapane, te cauta un fraier...
    Stapane, fraierul insista... raspund?"
    • 0 (2 voturi)    
      ! (Luni, 13 noiembrie 2017, 15:06)

      HChifteluta [utilizator] i-a raspuns lui MinDepous

      Buna!
      • 0 (2 voturi)    
        No copyright (Luni, 13 noiembrie 2017, 16:06)

        MinDepous [utilizator] i-a raspuns lui HChifteluta

        Nu am inventat-o eu. Era un MP3 de folosit drept ton de apel, relativ la moda acum vreo 5-10 ani... sau cand o fi fost... :-)) vad ca-i evergreen...
  • -10 (12 voturi)    
    Mai refuza odata si apoi Tudorel ii face (Luni, 13 noiembrie 2017, 15:32)

    xrogo [utilizator]

    semn discret, afara cu tine din DNA, plagiatoare si mincinoase ce esti!
    • 0 (2 voturi)    
      Chiar in cazul in care tudorel ii face semnul (Luni, 13 noiembrie 2017, 19:11)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      prea mult asteptat decizia finala apartine presedintelui.
      Mi se pare totusi "invitatia" asemanatoare cu un santaj. Tu ne anchetezi seful nostru suprem lasa ca te "anchetam" si noi pe tine. Pute rau rahatul asta. Daca aveau putina minte o lalaiau putin cu comisia asta. Asa pot fi si ei anchetati. Cum zicea DNA citand OLAF: grup infractional organizat. Cel mai bine pentru toti ar fi ca Dragnea sa demisioneze si de la partid si de la camera.
  • +5 (7 voturi)    
    e durere... (Luni, 13 noiembrie 2017, 18:04)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    iar tovarasul Plesoianul? Ala mai face si altceva in parlamentul ala sau are doar rolul de a-i trimite telegrame lui Kovesi?
    • 0 (2 voturi)    
      de fapt (Luni, 13 noiembrie 2017, 21:55)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

      plesoianu o iubeste in taina si d-aia tot insista sa-i dea intalnire.
      ar putea fi chiar acuzat de hartuire sexuala.
  • 0 (2 voturi)    
    Plesoianu (Luni, 13 noiembrie 2017, 20:44)

    marius33 [utilizator]

    e dovada ca exista oameni cu inteligenta unei moluste.