Liviu Dragnea: Renuntam la proiectul TVA zero pentru locuinte si publicitate

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 30 mai 2017, 15:47 Actualitate | Esenţial

Liviu Dragnea a anuntat marti ca PSD renunta la proiectul din programul de guvernare care propunea TVA zero pentru locuinte si  la publicitatea pentru presa.

Intrebat de ziaristi daca a renuntat la acest proiect, Dragnea a raspuns: "Da, este".

Acesta a precizat ca reprezentanti din domeniul publicitatii si din presa "au spus ca aceasta masura poate avea si efecte perverse". Aceeasi reactie a venit si din partea constructorilor.

"Din moment ce ei care erau beneficiarii nu erau de acord ramanem doar cu zero la inputurile din Agricultura", a spus seful PSD.
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

4954 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Incet, incet vor renunta si la (Marţi, 30 mai 2017, 15:53)

    MasP [anonim]

    - impozitarea globala
    - salarizarea unica
    - marirea salariilor medicilor
    - startup nation
    - fonduri europene
    ... etc

    Si in final vor spune ca nu i-a lasat Bruxelles si Soros sa faca bine tarii.
    • +5 (9 voturi)    
      Ai uitat de presedinte... (Marţi, 30 mai 2017, 16:32)

      vio7 [utilizator] i-a raspuns lui MasP

      El nu-i lasa sa respecte programul mamii lor de hoti si de banditi si prostimea de s-a dus la vot ca la moaste...pune botu' ca oaia la iarba grasa!E din ce in ce mai greu sa inghitim tot ce spune spurcatul asta de om,zici ca e trimis de Satana pe lume sa ne manance zilele si sa ne insulte inteligenta in fiecare fucking zi!
    • 0 (0 voturi)    
      ... si la ... (Marţi, 30 mai 2017, 20:01)

      anonimicus [utilizator] i-a raspuns lui MasP

      ... la tot.
      Exceptand dezincriminarea coruptiei si gratierea, bineinteles. Caci "decat" astea i-au interesat dintotdeauna.
  • +8 (10 voturi)    
    adica, voi in campanie (Marţi, 30 mai 2017, 15:54)

    moka [utilizator]

    va laudati ca faceti bine la firme, si, cand colo, iaca cum le faceati rau.
    Atata incompetenta, mi-e si frica ce va fi in toate celelalte sectoare ale economiei.
    Deci feriti-va cand zice pesedeu ca vrea sa va faca bine.
    • 0 (0 voturi)    
      e bine ca au renuntat (Marţi, 30 mai 2017, 18:02)

      Andrei3Bunescu [utilizator] i-a raspuns lui moka

      in ultima perioada am urmarit piata imobiliara pt ca vreau sa-mi cumpar un apt. Din jurul datei de 1 martie, in asteptarea masurii, toti dezvoltatorii au marit preturile cu 5%, cu gandul de a-si baga TVA-ul ala in buzunar.

      In acest moment, in care piata imobiliara e destul de efervescenta, nu cred ca se justifica o asemenea masura. Teoretic ar fi putut duce la o crestere in timp in sectorul constructiilor, dar efectul imediat e o crestere artificiala a preturilor, ceea ce nu mi se pare ok.
  • +9 (11 voturi)    
    :-) (Marţi, 30 mai 2017, 15:57)

    Soljenitin [utilizator]

    Bine ati venit in epoca post-adevar, actualmente minciunistica a PSD.

    Promitem, ne voteaza oile, ne bagam picioarele, oile raman tot oi si ne mai voteaza o data.

    Yaaaay!
  • +8 (8 voturi)    
    ce distrusi :) (Marţi, 30 mai 2017, 16:01)

    StefanUrziceanu1 [anonim]

    Pai nu puteau discuta intai cu beneficiarii cum ar face orice om cu scaun la cap si abia apoi sa prezinte acest proiect? Daca au facut la fel cu toate proiectele din programul de guvernare avem imaginea clara a unor incompetenti cu gandul doar la pacalirea populatiei pana dupa alegeri. Culmea ca PSD-ului ii iese aceasta prostire a populatiei cam de fiecare data, in afara de cazurile in care situatia a fost chiar groasa si in consecinta altii au trebuit sa vina cu masuri corective dureroase.
    • +1 (1 vot)    
      Nu au scaun la cap... (Marţi, 30 mai 2017, 17:47)

      vio7 [utilizator] i-a raspuns lui StefanUrziceanu1

      Daca vrei niste oi...avem...statui vii...moarte in papushoi...pe alese!