Guvernele Romaniei si Republicii Moldova vor organiza, joi, o sedinta comuna

de CP     HotNews.ro
Luni, 20 martie 2017, 12:08 Actualitate | Esenţial

Guvernul Romaniei si Guvernul Republicii Moldova vor organiza, joi, la Piatra Neamt, o sedinta comuna, potrivit unor surse guvernamentale.

UPDATE In acest context, vor avea loc intalniri bilaterale intre premierul Sorin Grindeanu si omologul sau Pavel Filip, precum si intre ministri din Guvernul Romaniei si omologii lor din Republica Moldova, se arata intr-un comunicat al Guvernului.  In cadrul sedintei comune si intalnirilor bilaterale vor fi abordate teme de interes comun, printre care proiecte din domeniile economic, energetic, al educatiei, finantelor, justitiei, al afacerilor interne.

Temele sedintei comune vor fi anuntate zilele urmatoare.

In ultimii ani, Guvernul Romaniei a avut mai multe sedinte comune cu Guvernul Republicii Moldova.


Citeste mai multe despre   






















2108 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    ce sa discute (Luni, 20 martie 2017, 12:24)

    gopo2016 [utilizator]

    ordinele venite de la Moscova? ca sa vazut cum la tratat rusul pe dodon, aia sa ii arate cine e stapinul si cine e sclavul, acum ala a trimis ordinele mai departe si asta ii include si pe comunisti de la bucale
  • +5 (7 voturi)    
    Piata Neamt ? (Luni, 20 martie 2017, 12:38)

    Adri4n [utilizator]

    asta pe unde e?
    • -3 (5 voturi)    
      hai las-o in spanac... (Luni, 20 martie 2017, 13:06)

      Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

      Piatra Neamt se afla in Romania, dar tu voiai sa auzi de Alexandria banuiesc.
      • +1 (3 voturi)    
        aia stiu unde e (Luni, 20 martie 2017, 13:16)

        Adri4n [utilizator] i-a raspuns lui Foxcrawl.com

        dar nu acolo zice articolul.
        • +2 (2 voturi)    
          hai ca au corectat (Luni, 20 martie 2017, 13:34)

          Adri4n [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

          le-a luat ceva
    • 0 (0 voturi)    
      Pe undeva pe la nemti (Luni, 20 martie 2017, 15:35)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

      Sigur Johannis e implicat. :-)))))
  • +2 (2 voturi)    
    Furci, topoare sau...sacoshe (Luni, 20 martie 2017, 13:35)

    jackalphonse [utilizator]

    ....
  • +4 (4 voturi)    
    Sub inaltul patronaj al lui putinevski (Luni, 20 martie 2017, 13:50)

    Bogdan_100 [utilizator]

    "Patronul" ambelor guverne. Se va discuta coordonarea actiunilor impotriva imperialismului American si impotriva marelui capital din UE care opreseaza clasa muncitoare. Si alte cateva teme de interes pentru Moscova
  • +2 (2 voturi)    
    ce rol au aceste sedinte comune ? (Luni, 20 martie 2017, 14:14)

    cladob [utilizator]

    ce efecte au si cum se masoara performanta lor ?
    cate sedinte au fost si cand ?
    • +2 (2 voturi)    
      zxzxzxz (Luni, 20 martie 2017, 17:21)

      solar [utilizator] i-a raspuns lui cladob

      Ce rol au? Rolul de a se da in stamba ambele guverne ! DODON isi vede de-ale lui , bine mersi, atacand Ro din toate pozitiile, Grindeanu cu grinzile lui sa nu se surpe Basarabia cu totul, in timp ce gargara patriotarda va face clabuci in continuare . CE AU FACUT CU BANII ACORDATI DE RO IN CEI 8 ANI ? PE CE S-AU CHELTUIT ?Ei trebuie justificati punctual, altfel cine stie in ce buzunare putiniste antiromanesti mai ajung ! HUO; HOTILOR !!!
  • +1 (1 vot)    
    sedinta (Luni, 20 martie 2017, 17:19)

    nimrod [utilizator]

    O sa-i plimbe cu gondola lu' Pinalti? Sa nu-i ia ameteala...
  • +1 (1 vot)    
    VideoConf? (Luni, 20 martie 2017, 18:48)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Vor discuta si cu omologul lor din Moscova, cumva?