Dacian Ciolos: Gluma asta cu Soros miroase a prostie crasa, au impresia ca pot sa-i prosteasca pe oameni cu aberatii

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 7 decembrie 2016, 13:58 Actualitate | Esenţial

Dacian Ciolos
Foto: Facebook.com
Premierul Dacian Ciolos a caracterizat miercuri drept "prostie crasa" informatia falsa publicata in urma cu doua zile de un site obscur si in care se afirma ca ar fi fiul nelegitim al miliardarului George Soros.

"Asa cum il cunosc eu pe roman, e suficient de inteligent si cu simtul umorului ca sa guste gluma asta care miroase a prostie crasa din partea celor care au impresia ca pot sa-i prosteasca pe oameni cu aberatii din astea", a afirma Dacian Ciolos, invitat la Digi FM, unde a fost intrebat despre acest subiect.

Ciolos a comentat ca, "daca nu scoteau chestia asta cu tatal", ar mai fi existat oameni care sa creada ca are "cine stie ce relatie" cu George Soros, pe care, spune primul ministru, nu l-a intalnit niciodata, spre deosebire de alti predecesori de-ai sau "care s-au fotografiat cu dl respectiv".

In final, Dacian Ciolos a adaugat, ironic, ca le va lasa mostenire miliardele lui Soros celor care vor dovedi ca este fiul sau nelegitim.























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

11156 vizualizari

  • +24 (34 voturi)    
    mda (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:15)

    liviu_ [utilizator]

    da omu niste replici de ii face de kkt pe toti contestatarii lui...
    pacat ca oamenii care voteaza psd sunt prea prosti ca sa inteleaga ce spune Ciolos!
    • -2 (6 voturi)    
      Manual de comunicare (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:56)

      Arminius [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Comunicarea presupune un emitator si un receptor. Cand nu se intelege mesajul transmis, vina nu e numai a receptorului, in cazul de fata votantii psd (nu conteaza nivelul de inteligenta). Vina este si a emitatorului. Mesajul tau e o critica la adresa lui Ciolos, ca n-ar fi nici el suficient de capabil incat sa fie inteles si de altii decat proprii sustinatori. Asta ai vrut sa spui, ca nu e un lider de calibru?
  • -23 (35 voturi)    
    Articol tardiv (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:16)

    UpNext [utilizator]

    Lucrurile s-au clarificat: articolul a fost doar un "experiment social" lansat de un site specializat in fake news. Fiti si voi mai "pe faza" !
    • -3 (11 voturi)    
      ai luat minus nedrept - unii nu inteleg sarcasmul (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:37)

      varu_maftei [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      ai luat minus pe nedrept - unii nu inteleg sarcasmul, chiar daca e in ghilimele...
    • +4 (6 voturi)    
      ce rost au (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:00)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      astfel de experimente ?
    • +7 (11 voturi)    
      site patronat de candidat ALDE (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:01)

      Adri4n [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      a dracu coincidenta
    • +12 (14 voturi)    
      Mai fii tu pe faza (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:06)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui UpNext

      E vorba de o operatie murdara a partidului motociclistului - alde, aliatul psd, cu implicare directa a unui candidat de al lor la senat. Vezi ancheta lui Mandruta. 'Experimentul social" e caz penal. Si cat or sa mai faca jigodiile de stanga "experimente sociale" in Romania. De monstri iesiti din astfel de experimente precum ponta si ghita suntem satui.
  • +2 (4 voturi)    
    Sursa informatiei (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:20)

    T1beriu [utilizator]

    Sursa, inregistrare interviu la DigiFM: https://www.youtube.com/watch?v=ltO1VuuDwlM&feature=youtu.be
  • +12 (14 voturi)    
    stire BOMBA! cititi, nici nu stiti ce pierdeti! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:46)

    tropotaru [utilizator]

    Intrebat cum comenteaza presupusa legatura de rudenie a lui Ciolos cu Soros, Draqneea a declarat ca el personal se simte defaimat si ca nu-si aminteste sa fi avut o relatie atat de stransa si neprotejata cu Soros.
  • +4 (8 voturi)    
    dar eu am auzit una si mai tare... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:19)

    pirostritul [utilizator]

    Cica domnul Ciolos si-a plagiat teza. La romana. De unde stiu? Pai, a folosit..... aceleasi litere :)))! Oricum, i-as recomanda ca, pe viitor, sa renunte la exprimarea publica, utilizand fraze. Propozitiile scurte nu solicita foarte mult atentia si sunt mai pe intelesul simpatizantilor PSD si privitorilor de RTV si A3. Poate evita astfel ploaia de critici si onomatopee :)))!
  • +1 (3 voturi)    
    dar eu am auzit una si mai tare... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:19)

    pirostritul [utilizator]

    Cica domnul Ciolos si-a plagiat teza. La romana. De unde stiu? Pai, a folosit..... aceleasi litere :)))! Oricum, i-as recomanda ca, pe viitor, sa renunte la exprimarea publica, utilizand fraze. Propozitiile scurte nu solicita foarte mult atentia si sunt mai pe intelesul simpatizantilor PSD si privitorilor de RTV si A3. Poate evita astfel ploaia de critici si onomatopee :)))!
  • 0 (0 voturi)    
    dupa cum ii cunosc eu pe romani (Joi, 8 decembrie 2016, 11:34)

    iodixit [utilizator]

    multi sint prosti sadea si au crezut gogorita cu soros.
  • +1 (1 vot)    
    Mama mea care este senila iremediabil, crede! (Joi, 8 decembrie 2016, 13:02)

    deval [utilizator]

    Exact ce crede nu stie nici ea ! Doar ca soros e un fel de diavol care plateste niste romani sa faca rau Romaniei !!
    Ce vreau sa spun e ca sunt multe categorii care sunt victime ale laturilor manipulatorii , nu numai prostii, ambuscatii, militantii sau pupatorii retribuiti !!