Judecatoare din Rusia, concediata dupa ce a acceptat o plangere impotriva presedintelui Putin

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 15 aprilie 2016, 15:50 Actualitate | Esenţial

Vladimir Putin
Foto: Facebook/ Vladimir Putin European Support
O judecatoare din Rusia a fost concediata dupa ce a acceptat demararea unui proces prin care se cerea demiterea presedintelui Vladimir Putin, a scris vineri site-ul de stiri Slon, preluat de Moscow Times. 

Tatyana Leskina, de la Curtea de Arbitraj Regionala Saratov, a primit cazul pe 7 aprilie, potrivit unui site pentru angajatii curtii din Saratov. 

Faptul ca i-a fost retrasa pozitia a fost anuntat pe acelasi website. 

Un locuitor din Saratov, Nikolai Suvorov, a spus intr-o scrisoare catre Curte ca Putin "este un inamic al statului ... din cauza ca a praduit Rusia si pentru saracirea poporului rus". 

Petitia a fost respinsa a doua zi, pe motiv ca asemenea chestiuni nu sunt sub jurisdictia curtii. 

In declaratia curtii se spune si ca nu este capabila sa interfereze cu activitatile presedintelui rus, care are imunitate, potrivit constitutiei.


Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2883 vizualizari
  • -17 (21 voturi)    
    Cum, plangaciunile pe feisbuc n-au valoare? (Vineri, 15 aprilie 2016, 15:56)

    newlook [utilizator]

    Cum, plangaciunile pe feisbuc n-au valoare? Ce tara e aia care nu poate schimba Presedintele / Primul Ministru cand vrea nea Sulica pe feisbuc, sculer-matriter?
    • +10 (10 voturi)    
      ... (Vineri, 15 aprilie 2016, 16:27)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Ce mai faci mai inteligentule?

      Uite aici ce scrie in articol: "a spus intr-o scrisoare catre Curte".
      Nu ai citit articolul?!?
      Necititule!
    • +8 (8 voturi)    
      Tie ti-e clar, Sulica, ce ai vrut sa spui cu asta (Vineri, 15 aprilie 2016, 16:29)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      Unde bati ? Ca nu e limpede.
      • +4 (4 voturi)    
        ... (Vineri, 15 aprilie 2016, 17:29)

        pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

        Raspunsuri, la alegere:
        1. Bate apa-n piua.
        2. N-a primit raspunsul corect de la mazeta asa ca a nascocit si el ce-a putut.
        3. Nefiind vorba de basisti sau Rusia s-a blocat.
  • +10 (14 voturi)    
    Sunteti ridicoli (Vineri, 15 aprilie 2016, 15:57)

    mitg [utilizator]

    Chiar inainte de inceperea jocurilor de la Soci acesta a spus ca justitia este independenta in Rusia.

    Cum isi permite HotNews sa insinueze altceva?
  • +12 (16 voturi)    
    Tipic (Vineri, 15 aprilie 2016, 15:57)

    Soljenitin [utilizator]

    Tipic sovietic. Dar nuuuu, vine mazetoiu' acus si ne explica el repede cat de bine, frumos si cald este in sistemul sovietic si cum este Occidentul invidios pe redusii mintal din mujicstan.
  • +9 (13 voturi)    
    Ma mir ca n-au impuscat-o (Vineri, 15 aprilie 2016, 16:03)

    Locke Lamora [utilizator]

    Dar nu-i timpul pierdut. Femeia aia ar face bine sa fuga din tara, daca poate.
    • +1 (1 vot)    
      Kaghebistii impusca opozantii prin scari de bloc. (Vineri, 15 aprilie 2016, 18:54)

      zum-zuum [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Probabil femeia sta la casa, caz in care o sa le ia ceva timp pana gasesc o solutie.
  • -11 (13 voturi)    
    Democratie (Vineri, 15 aprilie 2016, 16:32)

    echidistantul_ [utilizator]

    In democratie, presedintele este ales de popor.,
    In Romania, este ales de servicii.
    De aia ni se pare noua ciudata situatia de fata.
    • +8 (10 voturi)    
      ... (Vineri, 15 aprilie 2016, 16:49)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul_

      Iar in mujicstan presedintele se alege singur si apoi ii asasineaza pe nemultumiti. Sau, in cel mai bun caz, ii aresteaza.
    • +6 (8 voturi)    
      ... (Vineri, 15 aprilie 2016, 17:35)

      pathfinder [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul_

      Sa-nteleg ca au stat personalitatile tale la taclale intre ele si au ajuns la concluzia ca voua vi se pare ciudata situatia.
      Votul a fost democratic?
      Napoleon cum a votat?

      Bre, acuma serios, treaba asta cu vorbitul la persoana intaia plural e scoala kgb-ista.
      Nu mai tine in Romania!
      Psssttt... Spune-le si la sefi!
  • +5 (5 voturi)    
    Ce gura proaspata de aer (Vineri, 15 aprilie 2016, 16:42)

    Susufler0 [utilizator]

    pt toti postaci "sovietici" prezenti si viitori ! Si-au recapatat dreptul de a spera ! Li s-a lustruit din nou sensul vietii. Tov. Putin le-a dat un nou imbold in lupta impotriva a tot ceea ce lupta si Dansul !
    PS. Mazeta, newlook, pe cai baieti ! Sa nu-l dezamagiti !