Vanghelie a depus la dosarul prin care cere eliberarea din arest o scrisoare din partea Patriarhului Daniel

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 26 martie 2015, 16:19 Actualitate | Esenţial

Marian Vanghelie a depus la dosarul prin care cere eliberarea din arest preventiv o scrisoare din partea Patriarhului Daniel, care isi exprima aprecierea pentru sprijinul oferit de primar bisericilor din sector.

"Marturie in acest sens sunt cele 25 de contributii ale sale pentru construirea sau renovarea unor biserici si manastiri", se arata in acest document, citat de Antena 3.

Avocatul a confirmat existenta acestei scrisori prin care Patriarhul Daniel "apreciaza activitatea dl Vanghelie".

Intrebat de ziaristi din ce bani au fost ajutate aceste biserici, avocatul a raspuns: "Banuiesc ca din fonduri publice".












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4085 vizualizari
  • +1 (1 vot)    
    Daca Vanghelion....... (Joi, 26 martie 2015, 16:11)

    polonyca [utilizator]

    ........... are cu adevarat o astfel de scrisoare , autentica adica , nici nu vreau sa ma gandesc ce fel de documente depre "tatucul" BOR detine daca a putut sa-l convinga sa ii dea asa ceva !!!!!! WAW....:)
    • 0 (0 voturi)    
      REALITATEA (Vineri, 27 martie 2015, 7:39)

      ravi [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      Patriarhul are grije de rotula lui. Ie frica sa nu pateasca ce era sa pateasca Ghita.
  • 0 (0 voturi)    
    Sula cu prefectura (Joi, 26 martie 2015, 16:41)

    cmg_george [utilizator]

    Ce treaba are sula cu prefectura?

    In plus, daca cauta iertarea lui Dumnezeu nici nu o cauta unde trebuie...
  • +1 (1 vot)    
    Lumea reala (Joi, 26 martie 2015, 16:51)

    kax [utilizator]

    Probabil a contribuit la afacerea lui Daniel pentru a obtine credit spiritual.
    Aceasta cerere nu are nici o legatura cu faptele pe care le-a facut, daca le-a facut, in lumea reala.
  • +2 (2 voturi)    
    bor (Joi, 26 martie 2015, 16:59)

    Francisc 1 [utilizator]

    eu zic ca se intrece orice masura cu boru asta , e peste tot : in politica in sanatate in educatie si in justitie mai nou ce facem punem de o sharia?
  • +1 (1 vot)    
    o dulce invitatie adresata ANAF (Joi, 26 martie 2015, 17:04)

    un domn [utilizator]

    pentru un audit din 1990 - ytd la BOR
  • +1 (1 vot)    
    Nu credeam ca exista IQ mai mic... (Joi, 26 martie 2015, 17:06)

    Santient [utilizator]

    "Banuiesc ca din fonduri publice"

    Serios? Avocatul apararii parca ar trebui sa-l apere (descrierea fisei postului sta in nume), nu sa-l bage mai rau in cacao.

    Sa folosesti banul public si sa astepti foloase personale e o buba mare.

    Bine ca Vanghelie e "baiat de cartier". O sa se simta ca acasa la bulau (si cu aceasta ocazie isi da si doctoratul... care este).
  • +1 (1 vot)    
    BOR sa vandut la SUPRACOPRUPTIA PSD ! (Joi, 26 martie 2015, 17:14)

    Michael [anonim]

    BOR a tradat dreptatea si sustine SUPRACORUPTIA PSD din Romania .


    Pentru niste galbeni ati vandut poruncile Domnului si ati tradat Poporul Roman in fata Hotiei .
  • +1 (1 vot)    
    Mir? (Joi, 26 martie 2015, 17:15)

    plumbix [utilizator]

    Oare a dat-o si cu mir?
  • +1 (1 vot)    
    tot de vanghelie (Joi, 26 martie 2015, 18:18)

    nash pandelica [utilizator]

    stiri cenzurate de hn:

    "Primarul arestat al sectorului 5, Marian Vanghelie, a declarat joi în instanță că semnăturile pe care le-ar fi plătit în 2014 pentru alegerile europarlamentare nu au fost pentru Elena Băsescu, cum au spus procurorii DNA, ci pentru Mircea Diaconu, care a candidat independent la europarlamentare."
  • +1 (1 vot)    
    miami (Joi, 26 martie 2015, 21:20)

    mos [anonim]

    un nou mod de inbogatite pentru popi ? Cu cit a platit dl `miami` certificatul de bun credincios ? Nu cred ca da bine la popi sa se amestece in cocina politica. Cind le vine rindul la dna?