VIDEO 1 Decembrie la Alba Iulia: Emil Boc a fost huiduit, Dan Diaconescu aplaudat. Boc: Prezentul este dur, viitorul ne duce spre prosperitate

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 1 decembrie 2011, 11:22 Actualitate | Esenţial

Premierul Emil Boc a ales sa mearga la Alba Iulia de 1 Decembrie, spunand, in discursul rostit cu aceasta ocazie, ca "Este o zi istorică şi o zi care reuneşte aspiraţiile de secole ale românilor. Alba Iulia este simbolul unităţii românilor, este simbolul continuităţii României, este simbolul forţei ţării noastre. Poate mai mult ca niciodată avem nevoie de unitate şi de solidaritate, iar această solidaritate în primul rând se regăseşte la Alba Iulia." Premierul le-a transmis românilor "La mulţi ani!" şi i-a asigurat că, deşi "prezentul este mai dur, viitorul ne duce spre prosperitate". Emil Boc a fost huiduit in momentul in care a depus o coroana de flori la statuia lui Mihai Viteazul din oras.

Potrivit Mediafax, primul ministru a ajuns în jurul orei 10:00 la Alba Iulia, iar în momentul în care a depus o coroană de flori la statuia lui Mihai Viteazul a fost huiduit de mai multe persoane din mulţime, acestea strigând "Hoţii". În paralel, câteva zeci de membri ai PDL au încercat să acopere huiduielile, strigând "România, România", iar unii dintre aceştia s-au îndreptat spre cei care huiduiau, indemnandu-i să înceteze.

"Terminaţi măi nesimţiţilor", a strigat unul dintre bărbaţii aflaţi în zona în care erau grupaţi simpatizanţii PDL. Şi reprezentanţii PDL au fost huiduiţi în momentul în care au depus o coroană de flori la statuia lui Mihai Viteazul, moment în care, din mulţime, s-a strigat "Hoţii, hoţii".



Manifestările au fost marcate şi de scandările unor tineri care aveau steaguri şi pancarte cu mesajul "Salvaţi Roşia Montană", iar o tânără a reuşit să ajungă la microfonul de unde se coordonau ceremoniile, strigând "Salvaţi Roşia Montană".

Pe de altă parte, mulţimea a aplaudat îndelung delegaţia Primăriei din Chişinău, condusă de Dorin Chirtoacă, primarul Capitalei Republicii Moldova.

De asemenea, un grup de membri şi simpatizanţi ai partidului lui Dan Diaconescu au aplaudat şi au scandat numele acestuia în momentul în care patronul postului de televiziune OTV a depus o corană de flori la statuia lui Mihai Viteazul.

  • Programul manifestarilor de Ziua Nationala organizate la Alba Iulia

La manifestarile organizate la Alba Iulia de Ziua Naţională a României participă aproximativ două mii de persoane, între care ministrul Administraţiei şi Internelor, Traian Igaş, liderul PNL, Crin Antonescu, fostul premier Adrian Năstase, ministrul Agriculturii, Valeriu Tabără, liderul PC, Daniel Constantin, primarul din Chişinău, Dorin Chirtoacă, şi liderul PNŢCD Victor Ciorbea.

În debutul manifestărilor, un grup format din aproximativ 300 de tineri, purtând steaguri şi fulare tricolore, au scandat lozinci prin care cereau unirea Basarabiei cu România şi au afişat două bannere mari pe care scria "Ridică-te Ştefane cu braţul tău cel sfânt şi uneşte Basarabia cu al patriei pământ" şi "Basarabia e România". Tinerii spuneau că sunt studenţi atât din România, cât şi din Basarabia, unii dintre ei având feţele acoperite cu fulare sau eşarfe tricolore şi cântând diverse melodii patriotice.

La ora 11.00, în Sala Unirii va avea loc primirea soliilor din Cetăţile de Scaun ale Unirii, iar la ora 12.00 va începe, pe un podium special amenajat în faţa Catedralei Reîntregirii, slujba Te Deum oficiată de un sobor de ierarhi, preoţi şi diaconi, în frunte cu IPS Irineu, arhiepiscopul ortodox de Alba Iulia. În acelaşi timp, la Poarta a III-a a Cetăţii va avea loc schimbarea Gărzii Cetăţii, un ceremonial la care vor participa cei câteva zeci de membri ai Gărzii Cetăţii, îmbrăcaţi în uniforme de epocă ale armatei austriece.

La ora 12.30, în Piaţa Tricolorului din faţa Catedralei Reîntregirii, elevii Colegiului Militar Liceal "Mihai Viteazul" vor pune în scenă un spectacol de dansuri medievale, iar angajaţii Muzeului Naţional al Unirii din Alba Iulia, costumaţi în personaje istorice, vor spune participanţilor "povestea oraşului Marii Uniri".

La ora 13.30 este programată, pe Bulevardul 1 Decembrie 1918 din municipiu, o defilare militară la care vor participa aproximativ 300 de angajaţi din structurile Ministerului Administraţiei şi Internelor şi zeci de autospeciale de intervenţie.

Parada militară va fi urmată de un spectacol de muzică populară în aer liber dedicat Zilei Naţionale a României şi intitulat "Suflet românesc", cu recitaluri susţinute de Nicolae Furdui Iancu, Veta Biriş, Sava Negrean Brudaşcu, Nicoleta Voica, Daniela Condurache, Floarea Calotă, Ionuţ Fulea, Ioan Bocşa, Leontina Fărcaş, Roxana Reche, Cătălin Haşa, Dorina Nariţa, Nicolae Tuhuţ, Maria Filimon, Grupul instrumental "Codru de România", Grupul instrumental "Crai Nou" şi Ansamblul "Augustin Bena" al judeţului Alba.

In şanţurile cetăţii din Alba Iulia vor avea loc proiecţii de filme documentare, iar la ora 18.00 pe Platoul Romanilor din Cetate va fi Hora Unirii, la care vor fi invitaţi participanţii la manifestări.

Din programul pregătit de autorităţile din Alba Iulia pentru Ziua Naţională a României nu vor lipsi nici în acest an focurile de artificii, programate la ora 18.15, iar seara se va încheia cu concerte Zdob şi Zdub şi Holograf, dar şi cu proiecţii video pe zidurile Cetăţii şi cu lansarea lămpilor zburătoare deasupra Cetăţii.

Autorităţile din Alba au pregătit în acest an pentru cei care vor participa la manifestările de la Alba Iulia dedicate Zilei Naţionale a României o masă populară la care vor fi distribuite gratuit, alături de un pahar de vin, peste 6.000 de porţii de friptură şi cârnaţi. Câteva zeci de bucătari au pregătit, în ultimele zile, porţiile de mâncare în bucătăria unui hotel din Alba Iulia, autorităţile punând la dispoziţie peste 600 de kilograme de carne de porc, aproximativ 600 de bucăţi de cârnat, muştar şi peste 6.000 de chifle. Masa populară va fi servită pe platoul Romanilor din Cetate, unde au fost amplasate mai multe corturi, iar o porţie va cuprinde o bucată de friptură, o bucată de cârnat, muştar şi o chiflă, la care se va adăuga un pahar cu vin.

Pentru manifestările de 1 Decembrie au fost luate şi măsuri speciale de siguranţă, fiind mobilizaţi aproape 400 de poliţişti, jandarmi şi poliţişti comunitari pentru a asigura liniştea şi ordinea publică în cadrul manifestărilor. De asemenea, circulaţia rutieră în zona Cetăţii şi pe Bulevardul 1 Decembrie 1918 a fost restricţionată încă din noaptea de miercuri spre joi.

Guvernul a alocat, în acest an, pentru manifestările de la Alba Iulia dedicate Zilei Naţionale suma de 800.000 de lei, jumătate din sumă fiind primită de Prefectura Alba, iar cealaltă jumătate de administraţia locală din Alba Iulia. Manifestările dedicate Zilei Naţionale a României şi împlinirii a 93 de ani de la Unirea din 1 Decembrie 1918, denumite Serbările Unirii, au început în 23 noiembrie şi au cuprins evenimente culturale, sportive, ştiinţifice, dar şi concerte şi spectacole pentru tineri.























5738 vizualizari

  • +61 (65 voturi)    
    ok (Joi, 1 decembrie 2011, 11:27)

    MirceaA [utilizator]

    n-am nimic in potriva sa huiduie pe cine vor ei, dar sa-l aplaude pe Dan Diaconescu?? Astia au creierul mort.
    • -21 (29 voturi)    
      azi sarbatorim ziua in care... (Joi, 1 decembrie 2011, 12:34)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      milogii,miticii,pomanagii si cersetorii au ocupat ardealul...felicitari miticilor ati castigat...
      • +1 (15 voturi)    
        ? (Joi, 1 decembrie 2011, 13:19)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

        pai si ardelenii unde s-au ascuns?
        • -1 (9 voturi)    
          miticii au fost ca si calul troian... (Joi, 1 decembrie 2011, 14:05)

          popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

          au intrat pe ascuns,cu autocarele lui dan diaconescu...si apoi ne-au mancat sarmalele...
  • +52 (70 voturi)    
    Noi suntem romani (Joi, 1 decembrie 2011, 11:29)

    roman [anonim]

    Eu personal il apreciez foarte mult pe Boc pentru ca simt ca este cel mai corect si patriot prim-ministru pe care l-am avut dupa Revolutie. Daca asa intelege opozitia sa stranga voturi prin dezbinare chiar si de Ziua Nationala a Romaniei sunt tristi :))

    La Multi Ani, Romania! S
    • -22 (30 voturi)    
      si cati alti romani??? (Joi, 1 decembrie 2011, 12:02)

      pcd [anonim] i-a raspuns lui roman

      dumneavoastra si cati alti romani???? aaaaah, cam 8% dupa ultimul sondaj.....
      • +17 (27 voturi)    
        8% (Joi, 1 decembrie 2011, 13:02)

        un cetatean [anonim] i-a raspuns lui pcd

        Si eu prefer sa fiu in cei 8% din romanii care vor sa mai faca ceva in tara asta.

        Cei care sunt altfel decat astia 8% ar trebui sa se mai gandeasca. De ce face Europa misto de noi? Pentru ca toti stam cu mana intinsa nu numai tiganii. Asteptam sa ni se dea, dar in schimb nu facem nimic.

        SFAT: Emigreaza mai pcd, du-te la cersit. Sau daca alegi sa stai in tara, pune mana si munceste si nu mai astepta sa vina usl-ul la guvernare ca nu va veni vremea aceea.
      • +8 (10 voturi)    
        "pcd" iti e numele sau "PCR" (Joi, 1 decembrie 2011, 14:14)

        Adrian US [anonim] i-a raspuns lui pcd

        Eu totusi cred ca tu esti PCR nu pcd ...:)))

        Lasand gluma la o parte "roman" are dreptate.

        In legatura cu cei 8% de care vorbeai sper ca nu te refereai la aceleasi sondaje de opinie care l-au facut presedinte pe Gioana. Sau ma insel? Vom vedea la anul cum stau lucrurile. Nu inseamna ca daca ati inceput sa latrati pe site-ul asta inseamna ca voi "PCRPDSR=PSD=USL" sunteti multi. Am impresia ca voi sunteti cei 8% dupa un sondaj real si inca meregti in jos.
      • +5 (5 voturi)    
        ... (Joi, 1 decembrie 2011, 14:23)

        alip [utilizator] i-a raspuns lui pcd

        Si asta ce dovedeste, dupa parerea dumitale? Hai sa vedem cam ce descriere li se poate face multor romani: cu educatie precara, inapoiati, amatori de chilipiruri si de ajutoare sociale, reticenti la munca, reticenti la a invata lucruri noi, fara constiinta sociala, lipsiti de solidaritate... Mie nu mi-ar placea sa ma aprecieze asemnea oameni. Dincolo de cum este Boc, e si poporul asta, vai mama lui, mi-e mila de Romania cu asemenea populatie.
    • +24 (30 voturi)    
      sunt (Joi, 1 decembrie 2011, 12:02)

      sunt [anonim] i-a raspuns lui roman

      sunt de acord cu tine.

      Boc merita toata sustinerea.
    • +17 (21 voturi)    
      asa e! (Joi, 1 decembrie 2011, 12:07)

      eggo [utilizator] i-a raspuns lui roman

      mare dreptate ai, si eu sunt in asentimentul tau, La multi ani romane, La multi ani Romania!
    • -3 (17 voturi)    
      si daca a fost huiduit de oameni, nu de opozitie? (Joi, 1 decembrie 2011, 12:10)

      tache2011 [utilizator] i-a raspuns lui roman

      e asa de greu de acceptat ideea ca exista oameni obisnuiti care nu se pricep la politica, care nu fac politica, dar care totusi resimt efectele crizei si a masurilor justificate luate?
      • +11 (11 voturi)    
        ? (Joi, 1 decembrie 2011, 13:20)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui tache2011

        nu asta-i problema, ci cei care l-au aplaudat pe Dan Diaconescu. Asta-mi spune mult despre cine era pe acolo.
      • +8 (8 voturi)    
        Da, (Joi, 1 decembrie 2011, 14:11)

        Jar [anonim] i-a raspuns lui tache2011

        dar oamenii aia au drept vot;si cand opozitia incearca sa vina la putere cu voturile lor,mi se pare Boc inalt ca brazii...
    • +15 (19 voturi)    
      sunt de aceeasi parere (Joi, 1 decembrie 2011, 12:11)

      miha [anonim] i-a raspuns lui roman

      ....doamne fereste sa ajunga sa ne conduca cei doi papitoi!Si tare mi-e frica ca romanii se vor lasa inselati de promisiunile lor desarte, dupa ce-am vazut la Cluj.Anul trecut au ales Timisoara sa se dea in petec,iar anul acesta au venit la Cluj explotand faptul ca primarul de aici s-a dovedit a fi corupt.Dar cati nu sunt ca el ,si nu-i vede nimeni?
    • +5 (17 voturi)    
      boc a fost huiduit, este normal... (Joi, 1 decembrie 2011, 12:13)

      nenea [anonim] i-a raspuns lui roman

      este normal ca boc sa fie huiduit, eu nu-l apreciez ca tine. tot tot atat de normal ar fi fost sa fie aplaudat, unii ca tine il apreciaza (foarte bine si asa si asa). partea anormala este aplaudarea unuia ca diaconescu
    • -16 (18 voturi)    
      Sa nu politizam (Joi, 1 decembrie 2011, 12:15)

      Rares [anonim] i-a raspuns lui roman

      Pe Boc, la huiduit poporul, nu opozitia sau puterea, vointa poporului vointa lui Dumnezeu!!! Nu este nimic de comentat in asta !!! Poporul este suveran, daca a fost huiduit sa-si insuseasca si sa traga invatamintele!!!
      Sa mai lasam comentariile astea, Boc nu este poporul, este unul din popor, iar poporul la huiduit.
      • +8 (8 voturi)    
        sa nu politizam... (Joi, 1 decembrie 2011, 13:39)

        dodu [anonim] i-a raspuns lui Rares

        dar eu politizez... cam bolsevic, nu credeti?
        Ps: de cand "poporul" numara doar cativa indivizi? Tot agitatorii bolsevici se ascundeau dupa sintagme "noi suntem poporul", "noi reprezentam poporul"....
        dar va inteleg, e greu ca dupa 40 de "democratie" sa va exprimati coeerent
      • +6 (6 voturi)    
        Grecii (Joi, 1 decembrie 2011, 16:07)

        Jar [anonim] i-a raspuns lui Rares

        si-au tras guvern nou si,dupa nici 2 saptamani,au pus de-o greva generala si huiduieli;cand vad pe altii mai prosti ca noi(voi),imi creste inima...
      • +2 (2 voturi)    
        Sa inteleg ca.... (Vineri, 2 decembrie 2011, 11:04)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Rares

        Aia trei insi..."e poporu`"??? Ya right!!!!
    • -9 (13 voturi)    
      Eu personal... (Joi, 1 decembrie 2011, 12:16)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui roman

      ...nu dau doi bani pe Boc, pentru ca am beneficiat direct de masurile lui "anticriza".

      Si cine i-a impiedicat pe simpatizantii puterii sa mearga si sa-l aplaude pe Boc?
      • +5 (5 voturi)    
        e o mare ghiolbanie (Joi, 1 decembrie 2011, 17:53)

        panfil [anonim] i-a raspuns lui if0014

        sa huidui pe cineva, fie boc, antonescu, sau diaconescu, sau sa strigi lozinci, cand este un moment solemn, ca depunerea unei coroane.

        e ziua nationala, e monumentul unui/unor eroi ai neamului, iar in fata acestora, manifestarile grobiene nu'si au locul.

        nu e o scuza sa fii pesedist sau dd-ist ca sa te comporti asa.
    • +12 (14 voturi)    
      Pentru ROMANIA (Joi, 1 decembrie 2011, 12:21)

      Ardelenca [anonim] i-a raspuns lui roman

      Sa fim mandri ca suntem Romani ,suntem un popor rezistent ,sa ne educam copii Romaneste ca sa reziste si ei ,iar cit despre cei care conduc le urez sanatate si putere Trebuia sa spuna cineva Fratilor haide-ti sa nu ne mai furam singuri caciula.

      La multi ani ROMANIA
    • -11 (13 voturi)    
      nu arunca in carca opozitiei (Joi, 1 decembrie 2011, 12:21)

      nenea [anonim] i-a raspuns lui roman

      ...nu arunca in spatele opozitiei ce si-a facut boc cu mana lui. daca vom continua sa aruncam pe altii vina, in loc sa acuzam la timp "preferatii" nostri, eu cred ca o sa continuam agonia.
    • -13 (13 voturi)    
      Noi suntem romani (Joi, 1 decembrie 2011, 12:27)

      Emil Stamate [anonim] i-a raspuns lui roman

      "Eu personal il apreciez foarte mult pe Boc pentru ca simt ca este cel mai corect si patriot prim-ministru..."

      Sä mori tu ? Chiar asa legat la ochi esti sau esti postac plätit ?
    • +1 (1 vot)    
      Boc, Basescu, luati aminte (Joi, 1 decembrie 2011, 21:59)

      de Ziua Nationala [anonim] i-a raspuns lui roman

      nu-i judecati prea aspru pe albaiuleni. Boc, pe care-l apreciez si eu, ar trebui sa inteleaga ca pdl-ul a pierdut mult in Ardeal din cauza colegilor lui de-acolo.
    • 0 (0 voturi)    
      noi suntem romani (Joi, 1 decembrie 2011, 22:17)

      paraipan [utilizator] i-a raspuns lui roman

      Probabil ca printre simturile tale stimate compatriot nu se afla simtul vazului, al auzului, in general al celorlalalte simturi care ar trebui sa te conecteze la realitate.
  • +5 (15 voturi)    
    Sad but true (Joi, 1 decembrie 2011, 12:01)

    Stefan [anonim]

    Boc merita sa fie huiduit, dar cum naiba poti sa il aplauzi pe Diaconescu?
    In loc sa vrem sa inlocuim actuala clasa politica cu una mai buna, ne orientam spre Diaconescu?
    Trist.
    • +11 (11 voturi)    
      Cand (Joi, 1 decembrie 2011, 14:16)

      Jar [anonim] i-a raspuns lui Stefan

      vad cea facut V.Orban din Ungaria,imi vine sa-l pup pe Boc.Aveti rabdare cateva saptamani si-o sa doriti si voi sa-l pupati....
    • 0 (0 voturi)    
      Huiduieli si sarmale (Joi, 1 decembrie 2011, 22:27)

      Justin Puscasu [anonim] i-a raspuns lui Stefan

      Bietul Boc a fost huiduit pentru ca, din ratiuni de criza, fondul pentru sarmale si fasole cu ciolan a fost dirijat exclusiv catre Piata Obor, unde un cetatean recunoscator si satul i-a pupat mana Presedintelui.
      Daca s-ar fi investit ceva, macar in varza a la Cluj, poporul l-ar fi pupat si pe Boc. Pe crestet.
  • +17 (19 voturi)    
    zi nationala (Joi, 1 decembrie 2011, 12:03)

    traiang [anonim]

    Indiferent cine este la guvernare mi se pare cel putin deplasat sa huidui ,in fond este Ziua Romaniei nu a politicienilor in rest poti sa te manifesti si asa
  • +15 (21 voturi)    
    oamenii (Joi, 1 decembrie 2011, 12:04)

    oamenii [anonim]

    oamenii care striga "salvati rosia montana" nu se duc in acel sat ca sa deschida o afacere sau sa cumpere de la acei oameni produse, pentru a le oferi o alternativa economica.

    le ofera numai vorbe si pretind salvarea acelor oameni... prin efortul altora, in timp ce ei se multumesc sa vorbeasca.

    intrebarile care se pun:

    1. ce alternativa viabila economic au locuitorii din Rosia Montana

    2. ce solutie ofera si ce efort fac in sprijinul ei chiar acesti "salvatruci"?
    • -2 (4 voturi)    
      Postaci RMGC (Joi, 1 decembrie 2011, 16:46)

      Muresan [anonim] i-a raspuns lui oamenii

      Nici astazi nu au postacii RMGC liber?
      • +1 (3 voturi)    
        spre (Joi, 1 decembrie 2011, 17:44)

        spre [anonim] i-a raspuns lui Muresan

        spre cunostinta ta, nu am nicio treaba cu rmgc si, de fapt, am din ce in ce mai putina treaba cu romania in sine.

        dar sa lasam asta deoparte.

        si lasand si retorica dumitale de prost gust deoparte, domnule salvatruc, ai putea sa raspunzi la cele doua intrebari?
        • +1 (1 vot)    
          raspund eu (Vineri, 2 decembrie 2011, 13:03)

          Radu [anonim] i-a raspuns lui spre

          Iti raspund eu la itnrebare, nu exista nici o alternativa pentru minerit in zona ( nu , culesul de ciuperci nu este o alternativa). Asa zisii salvatori nu au facut nimic pentru zona la nivel ecologic dar nici pentru localnici, nu trebuie sa aibe dreptul sa se numeasca salvatori
  • +12 (14 voturi)    
    Sarbatoare ! (Joi, 1 decembrie 2011, 12:09)

    dorin valeriu [anonim]

    Semnificatia, maretia, bucuria , valoarea simbolica a acestei sarbatori nu pot fi umbrite de urletele unor nenorociti ocupati sa-si faca in acest fel propaganda ! Nu asa, nu acum se face politica ! Rusine !
    Si nu inteleg dece HotNews aminteste-subliniaza mizeriile astea. Acolo si in tara s-au bucurat milioane de romani, ce importanta au zbieretele catorva ?
  • +18 (20 voturi)    
    Exact ca in Caragiale (Joi, 1 decembrie 2011, 12:13)

    dan [anonim]

    Aia de l-au huiduit pe Boc sunt aceeasi care l-au aplaudat pe Dan Diaconescu. Nu sunt cetateni din Alba Iulia ci au fost adusi de stafful lui DD special pentru a face un circ de prost gust.
  • +8 (10 voturi)    
    intrebare (Joi, 1 decembrie 2011, 12:13)

    cc [anonim]

    Oare DDD nu stie nimic? sa fie chiar asa de spontana manifestatia dle balan?
  • -11 (13 voturi)    
    in israel (Joi, 1 decembrie 2011, 12:16)

    bote daniel [anonim]

    cum a fost plimbat emil boc in capitala israeliana de soferul premierului israelian?a trecut de mai multe ori prin acelasi loc. desi si-a dat seama ca e plimbat in cerc nu a avut ce sa fac .asa ar trebuie si la noi . e un ametit care ne-a dus de ripa. sa-i fie rusine !!!!!
  • +13 (17 voturi)    
    nesimtirea striga mai tare si Hotnews o aude (Joi, 1 decembrie 2011, 12:19)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Boc este un om extraordinar.

    Au fost 2-3 magari pusi sa huiduie , iar voi faceti titlu din asta.
  • +16 (20 voturi)    
    nori negri se arata iar (Joi, 1 decembrie 2011, 12:29)

    dragos [anonim]

    Parerea mea este ca ar trebui urgentat cu votul prin corespondenta.Daca vom depinde de acesti indivizi pt care diaconecu e o valoare ,e pacat de eforturile facute pana acum.Din 2012 cu alde ponta diaconescu antonescu voiculescu,eventual la putere,o sa se aleaga praful de ce mai inseamna valoare ,simt moral cinste in Romania.ADOPTATI URGENT VOTUL PRIN CORESPONDENTA!Felicitari pt tot ce ati facut pt Romania domnule BOC.
  • +11 (15 voturi)    
    REDUCERE! (Joi, 1 decembrie 2011, 12:33)

    Un cetatean [anonim]

    BONUS!!!
    PROMOTIE!!!
    HUIDUIALA DAY!!!

    Lucrurile sunt simple:
    De banii pe care i-ati luat la Alba Iulia pentru a huidui vi se mai da dreptul la inca 10 huiduieli gratuite.

    In consecinta, cine doreste sa huiduie in continuare: mergeti acasa inchideti-va in baie si mai faceti 10 huiduieli.
  • -4 (12 voturi)    
    boc (Joi, 1 decembrie 2011, 12:33)

    Ari3s [anonim]

    Nu poti avea ceva cu Boc. Pur si simplu, ,,face armata in locul altuia". Nu poti sa-l acuzi de rea vointa sau tradarea intereselor neamului. Nici de coruptie nu prea poti sa-l acuzi, desi, sunt convins ca la fel ca toti ceilalti de teapa lui, este coruptibil, influentabil.
    Mesajele de genul ,,o sa fie mai bine", sunt politice. Un om rational le ignora cu usurinta.
  • -6 (10 voturi)    
    Extraordinar, de necrezut, uimitor de prosper (Joi, 1 decembrie 2011, 12:35)

    moucha [anonim]

    Fizica ne spune ca viitorul nu prea stim cum arata, ca este guvernat de incertitudine, exact asa cum Romania este guvernata de dl. Emil Boc. Iata un exemplu: cat va fi Euro peste o luna? Sau poate nu va mai fi deloc Euro peste un an? Raspunsurile pot fi si da, si nu, cu anumite probabilitati, unele depinzand de evenimente care inca nu s-au intamplat inca. Iata de ce ma tem cand cineva te incurajaza cu sloganuri de prosperitate in viitor.
  • +16 (18 voturi)    
    Mare branza (Joi, 1 decembrie 2011, 12:40)

    georgio [anonim]

    Mare branza ca niste aplaudaci socialisti adusi cu autocarul s-au apucat de huiduit. Pai doar comunistii de la USL si vad ca mai nou si OTV-istii pastreaza inca obiceiul tipic comunist de a merge peste tot si cu un autocar de aplaudaci, care sa pupe in fund liderii si sa huiduie adversarii. Stirea e ca unii politicieni populisti sunt tot in logica ceausito-comunista in care aplaudacii sunt un segment necesar partid.
  • +11 (13 voturi)    
    ? (Joi, 1 decembrie 2011, 12:42)

    Cactus [anonim]

    Cine-i Dan Diaconescu ?
  • +13 (19 voturi)    
    Bravo HN! (Joi, 1 decembrie 2011, 12:42)

    Lucky [anonim]

    O stire de nota....ZERO! Care reflecta "realitatea" valorilor in aceasta tara....
    Adica acest papagal diaconescu merita aplauzele romanilor pentru "educatia" pe care le-o face cu media sa, o educatie de bucatarie, iar Boc care a scos, castanele de i s-au ars mainile pana la gat, merita sa fie huiduit. Huiduit pentru ca a salvat Romania de la o soarta, poate, mai grea decat a Greciei...
    De aceea romanii de valoare adevarata, nu din cea atestata de prostul gust, de marlanie, au ales si aleg calea exilului.
    In final, ramai cu ce ti-ai asternut, cu ce meriti!
  • +12 (14 voturi)    
    Hai ma, ma leshi (Joi, 1 decembrie 2011, 12:50)

    iou [anonim]

    Cu plm sa-l aplauzi pe diaconescu? CAt de imbecil sa fii? sau cat de inscris in partidul lui de pomanagii?
  • +5 (7 voturi)    
    la multi ani romania (Joi, 1 decembrie 2011, 12:52)

    cezar [anonim]

    pentru toti romanii "la multi ani de ziua tarii" sa va dea domnul intelepciunea necesara sa va iubiti patria, in care v-ati nascut si unde va sunt radacinile. mosii si stramosii nostri au murit cu gandul la ziua de azi, sa putem fi liberi si stapani. ce am facut noi pentru tara?, am lasat toate lichelele sa ne conduca, si sa ne fure totul. hadeti " TINERI PENTRU ROMANIA DE MAINE" sa facem ceva, orice dar sa facem, nu sa vorbim si sa gasim motive. va astept pe siteul cu acest nume.ro si pe email. TARA NOASTRA MERITA MAI MULT, si numai NOI PUTEM SCHIMBA CEVA.
    • +1 (1 vot)    
      ce sa mai fure? (Vineri, 2 decembrie 2011, 13:00)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui cezar

      In tara deja s-a furat cam tot ce se putea fura inca inainte de 2000, acum deja trebuie sa incepe m sa refacem economia pentru ca altfel o sa ajungem in situatia Greciei
  • +5 (7 voturi)    
    LA MULTI ANI! (Joi, 1 decembrie 2011, 13:03)

    Gabriel [anonim]

    La multi ani ROMANIA! La multi ani ROMANI!
    Este evidenta nevoia de VALORILE ADEVARATE ALE ROMANIEI, de implicarea directa a noastra a tuturor in solutionarea problemelor cu care ne confruntam, de o atitudine concreta, de renuntare la statutul de observatori, victime, de mai mult discernamant si mai multa demnitate.
  • +9 (13 voturi)    
    Ziua Nationala ! (Joi, 1 decembrie 2011, 13:04)

    dorin bretan [anonim]

    Indoctrinarea televiziunilor da roade. Multi oameni sunt convinsi ca PDL e campinul hotilor si dan Diaconescu salvarea nationala. Atata ura s-a semanat ca nici de ziua nationala nu ne abtinem. De fapt 50 ani am fost invatati sa-i uram pe cei de la putere si ne -am invatat si noi copii la fel
  • +8 (8 voturi)    
    .. (Joi, 1 decembrie 2011, 13:14)

    daniel [anonim]

    Ati vazut ce inseamna sa nu investesti in educatie? Boc e huiduit, iar Dan Diaconescu e aplaudat, e incredibil... Oricum, la multi ani Romania!
  • +8 (8 voturi)    
    Niste MAGARI (Joi, 1 decembrie 2011, 14:07)

    Claudiu POPA [anonim]

    Ca de fiecare data demonstram ca suntem niste oameni de nimic. Este Ziua Nationala si trebuie ca toti, macar acum, sa avem un comportament civilizat. Romani, s-a terminat pomana, sa va intre bine in cap. Haideti la munca si nu asteptati sa vi se dea, sa vi se creeze etc. , Demonstrati ca aveti cei 7 ani de acasa.
    La Multi Ani !
  • +5 (5 voturi)    
    La multi ani! (Joi, 1 decembrie 2011, 14:46)

    Adi [anonim]

    Nu stiu daca trebuie huiduit cineva in aceste momente. Ceea ce conteaza pentru mine in aceasta zi este ca este ziua noastra. Asa ca...
    La multi ani, Romania! La multi ani, romane! oriunde te afli.
    De aici din Spania.
  • +1 (1 vot)    
    pentium 2 raspunde... (Joi, 1 decembrie 2011, 17:51)

    popcorn monta [utilizator]

    ce fel de poze ale idolului tau ai cumparat?mica la 1 leu sau mare la 2 lei?
    • -1 (1 vot)    
      pari mai (Joi, 1 decembrie 2011, 22:55)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

      frustrat ca alte Pentiumuri :D
      De la tara asa-i?
      Esti facut cu furasag?
      • 0 (0 voturi)    
        bine mai mitica... (Vineri, 2 decembrie 2011, 8:09)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui ciupi 2

        ti+au placut sarmalele_dar carnatii,mai ales carnatii_
        • 0 (0 voturi)    
          vad ca faci glume (Vineri, 2 decembrie 2011, 18:15)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

          cu conotatii gay.
          esti d'ala? adica Pentium 1?
  • 0 (4 voturi)    
    Postacii USL coplesiti de bunul simt (Joi, 1 decembrie 2011, 19:45)

    georgio [utilizator]

    Cum am mai comentat si la articolul cu Basescu si baia de multime. Se vede ca e zi libera, frig afara, asa incat oamenii care normal sunt la munca si nu au timp de comentarii s-au dezlantuit. Obisnuitii postacii USL sunt astazi coplesiti numeric la toate articolele de oameni de bun simt cu comentarii pertinente.
    Incercati sa aruncati o privire si asupra comentariilor de la majoritatea ziarelor online, e acelasi fenomen. Postacii sunt coplesiti numeric de oamenii normali ce nu sustin aberatii, nu fac comentarii obscene si nu folosesc cliseele scrise pe foi in cate un sediu de partid :)
    E o adevarata desfatare sa citesti astazi presa online :)
  • +1 (1 vot)    
    mda (Joi, 1 decembrie 2011, 23:12)

    Emi [anonim]

    Huiduim guvernul actual, dar il aplaudam pe Diacconescu ? Am ajuns o tara care se uita numai la otv ? Pe langa asta protestatarii de la cluj s-au mutat pentru o zi la alba iulia ca acolo era impactul mai mare, doar nu se asteptau sa ajunga la premier?
  • +1 (1 vot)    
    ce cauta Diaconescu intre oficiali? (Vineri, 2 decembrie 2011, 5:58)

    Radu [anonim]

    Cine l-a invitat acolo? de cind un infractor are dreptul sa fie prezent la ziua nationala pozind ca oficial? nu ma mira aplauzele, la cit de otevizat isunt unii, in plus cred ca erau sustinatori platiti. oricum e jalnic!
    • +1 (1 vot)    
      poftim? (Vineri, 2 decembrie 2011, 12:59)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Daca e sa o luam la capitolul hotiu nu zic ca boc e sfant dar Adrian Nastase e cel care a vprivatizat cam toata tara in buzunarul propriu, lafel vroia sa faca si cu Rosia Montana, oare de ce a ales secretizarea si in acel caz?
  • +1 (1 vot)    
    Diaconescu salvatoru` neamului..... (Vineri, 2 decembrie 2011, 11:13)

    Ronin [utilizator]

    Ne-am tampit de tot.....cel putin unii dintre noi....sa nu ne mai miram ca ne fac unii cersetori.....
  • +1 (1 vot)