Dinamo a terminat la egalitate, scor 8-8, meciul amical disputat impotriva unei formatii a pilotilor care vor participa la cursa automobilistica Bucharest Challenge 2007. Mircea Rednic s-a jucat cu asezarea elevilor sai, Lobont si fundasul Radu Stefan fiind folositi in atac, in timp ce Claudiu Niculescu a facut cuplu defensiv cu Catalin Munteanu.

Goalkeeperul Bogdan Lobont a evoluat in tricoul cu numarul 10, primind si banderola de capitan al echipei si a inscris trei goluri. Celelalte goluri ale lui Dinamo au fost reusite de al doilea portar al echipei, letonul Romanovs, autorul unei triple in repriza secunda, Moti si Margaritescu, cate un gol.

Margaritescu a marcat golul din afara careului, el pariind la inceputul sezonul cu Mircea Rednic ca daca va inscrie un astfel de gol va primi de la tehnician suma de 1.000 de euro.

Antrenorul echipei pilotilor a fost Ioan Andone, din lotul sau facand parte portarul Romanovs, atacantul dinamovist Liviu Ganea, preparatorul fizic de la Dinamo, Marco Onetto, precum si piloti ca Andrea Picini, Cosmin Tudoran si Claudiu David. In a doua repriza, atacantul dinamovist Claudiu Niculescu a aparat poarta selectionatei pilotilor.

Partida a avut doua reprize de cate 30 de minute, la acest eveniment asistand aproximativ 100 de spectatori.