Nastase, infundat de Matusa Tamara si Genica Boerica

de D.Galantonu     HotNews.ro
Joi, 31 mai 2007, 0:00

Nastase, primul premier trimis in judecata
Foto: DGP / Hotnews.ro




Documente:
Comunicat DNA
(31.05.2007) DOC

Procurorii din cadrul Directiei Nationale Anticoruptie au dispus, joi, trimiterea in judecata a lui Adrian Nastase, in legatura cu depunerea unei sume de bani de catre Tamara Cernasov in contul Danei Nastase.
Adrian Nastase este acuzat de infractiunea de dare de mita.

Totodata, DNA l-a trimis in judecata si pe Ioan Melinescu, presedintele Oficiului National pentru Prevenirea si Combaterea Spalarii Banilor, pentru savarsirea infractiunilor de sustragere sau distrugere de inscrisuri, luare de mita si divulgare de informatii, se arata intr-un comunicat al DNA, remis HotNews.ro.

Genica Boerica, "groparul" lui Nastase si Priboi

Potrivit rechizitoriului procurorilor, unul dintre cei care au furnizat informatii pentru ancheta este Genica Boerica, omul de afaceri craiovean retinut pentru afaceri cu deturnari de TVA.

Boerica, condamnat anul trecut la 8 ani de inchisoare pentru infractiuni economice, este acum in libertate, apelul sau la sentinta fiind in curs de judecare.

Omul de afaceri craiovean a facut mai multe denunturi impotriva unor oameni politici din PSD, printre acestia numarandu-se Adrian Nastase si Ristea Priboi.

Melinescu l-a informat pe Nastase de existenta dosarului referitor la suma, depusa intr-un cont al Danei Nastase

In noiembrie 2000, Melinescu, in acea perioada membru al Plenului ONPCSB, l-a contactat, cu sprijinul denuntatorului si al invinuitului Priboi Ristea, pe deputatul Nastase Adrian, caruia i-a comunicat ca, in cadrul institutiei in care isi desfasura activitatea, se afla in lucru, cu propunere de informare a Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie, un dosar referitor la

depunerea in numerar a unei sume de 400.000 de dolari, intr-un cont avand ca titular pe sotia sa, Dana Nastase.

Melinescu i-a promis lui Nastase ca va bloca lucrarea pana dupa alegerile din decembrie 2000, sugerand ca acest dosar trebuie sa dispara.

Nastase s-a declarat de acord cu propunerea respectiva, aratand ca urmareste acest scop.

In consecinta, Melinescu i-a promis lui Nastase ca-i va face "cadou" dosarul respectiv, sugerand, totodata, ca presedinte de atunci al Oficiului National pentru Prevenirea si Combaterea Spalarii Banilor (ONPCSB), Adrian Cucu, ar trebui schimbat din functie, intrucat intentiona sa informeze Parchetul referitor la lucrarea mentionata.

Melinescu nu a pomenit nimic de dosar iar Nastase l-a recompensat, numindu-l sef la ONPCSB

Dupa numirea in functia de prim-ministru, Nastase Adrian a semnat o hotarare, prin care a fost numit in functia de presedinte al Oficiului National pentru Prevenirea si Combaterea Spalarii Banilor, Melinescu Ioan.

Atunci a fost revocat fostul presedinte Cucu Adrian, precum si unul dintre membrii Plenului (care se ocupa de coordonarea verificarilor legate de provenienta si circumstantele depunerii sumei de 400.000 USD in contul Danei Nastase).

Verificarile legate de provenienta sumei de 400.000 USD, ajunsa in contul Danei Nastase, au stabilit ca veniturile nu justificau suma depusa.

Circumstantele depunerii sumei de 400.000 USD de catre o alta persoana, in contul sotiei lui Nastase si a scopului platii au ridicat semne de intrebare cu privire la legalitatea tranzactiei.

Conform unui contract de vanzare-cumparare anexat de catre depunator reiesea ca suma de 400.000 USD, depusa in numerar, provenea din vanzarea unor bijuterii, tablouri, papirusuri si a altor bunuri de valoare de catre matusa Danielei Nastase, pe nume Tamara Cernasov.















999 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Adraian? (Joi, 31 mai 2007, 15:14)

    eugen [anonim]

    Bre, in articol ziceti de deputatul Adraian Nastase. E ala arogantu' cu oua multe ?
  • 0 (0 voturi)    
    Oua (Joi, 31 mai 2007, 15:17)

    Kevi [anonim]

    In sfarsit indrazneste cineva sa-i numere ouale. :)
  • 0 (0 voturi)    
    Numaratul oualor... (Joi, 31 mai 2007, 15:20)

    vallya [anonim]

    A inceput numaratul oualor...depozitate in banci..Din acest motiv dorea sa fie presedinte? Halal !
  • 0 (0 voturi)    
    nu se poate (Joi, 31 mai 2007, 15:21)

    John Doe [anonim]

    Tocmai nea' 4 case (sau 7 sau cate or fi fost) ? E clar, e vendeta politica. Sa-l tarasca ei prin procese si sa-l oblige sa intre pe linia moarta a politicii adica sa fie "analist"? Ai dracului is astia de la DNA. Nimik nu fac!
  • 0 (0 voturi)    
    purgatoriul sfidarii (Joi, 31 mai 2007, 15:24)

    beretele albastre [anonim]

    Domnilor procurori deschideti larg portile puscariilor pentru toti baietii acestia care au supt sangele romanilor timp de 17 ani .
  • 0 (0 voturi)    
    noua lege ANI... (Joi, 31 mai 2007, 15:32)

    Anonim [anonim]

    Sper sa-i confiste domnului Nastase tot ce a furat si sa-l lase in fundu' gol (sa i se poata numara mai usor ouale).
    Si altor domni le urez aceeasi soarta, daca in unele cazuri (casa din Mihailesti?) se poate repara, in altele (cine ne da flota inapoi?) banii rezultati din comisioane (evindet ca Basescu aici e MIC copil fata de altii) nu o sa acopere pagubele reale.
    Din pacate nu se va intampla absolut nimic, sa fim seriosi.
  • 0 (0 voturi)    
    asa DA (Joi, 31 mai 2007, 15:32)

    stefan [anonim]

    Asa trebuie sa-si faca treaba justitia, indiferent de nume si partide. Urmeaza si altii, de la alte partide? Atunci ce nu-i in regula, ca nu pricep.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru dare de mita :)) (Joi, 31 mai 2007, 15:33)

    calif [anonim]

    "Totodata a fost trimis in judecata si deputatul Adrian Nastase, pentru savarsirea infractiunii de dare de mita"

    vad ca incepe sa se faca lumina in jurul celebrei matusi Tamara...
  • 0 (0 voturi)    
    pentu #5 (Joi, 31 mai 2007, 15:34)

    Anonim [anonim]

    Da, si pentru astia cu 17 ani, dar eu vreau si pentru fostii comunisti care l-au supt 50 de ani.
    Si in plus, eu vreau pentru TOTI, fara exceptie, sa nu disciriminam vreun partid politic, fara discriminare de varsta (primul ar fi trebuit sa fie Iliescu) sau de sex.
  • 0 (0 voturi)    
    Cacofonie (Joi, 31 mai 2007, 15:34)

    Gogu [anonim]

    Puilor,

    Chiar daca ati vrut sa faceti o aluzie cum ca ar mai urma un premier, disperarea de a lovi in Tariceanu va determina la erori. Primul premier e cacofonie, dragilor!

    Saracii de voi...
  • 0 (0 voturi)    
    In sfirsit!!! (Joi, 31 mai 2007, 15:37)

    gogu [anonim]

    Uraaa!!!
  • 0 (0 voturi)    
    f. bine (Joi, 31 mai 2007, 15:38)

    a. marin [anonim]

    orice inceput e bun. acum sa vedem continuarea.
  • 0 (0 voturi)    
    @Gogu de la 10 (Joi, 31 mai 2007, 15:55)

    bogdan192 [anonim]

    Gugutzule, stai jos, nota 3. Primul premier nu e cacofonie. Nici macar pleonasm asa cum e folosit acolo. Premier vine din franceza si inseamna primul, dar banuiesc ca asta o stiai deja. In uz curent, cuvantul Premier se refera la prim-ministrul tarii. Daca se intampla ca acel fost prim-ministru sa fie primul care face ceva anume (fura cateva sute de mii de coco, numara ouo samd) atunci e OK sa zici "primul prim-ministru care a facut "acel ceva anume.
  • 0 (0 voturi)    
    CACOFONIE (Joi, 31 mai 2007, 15:55)

    Ema [anonim]

    Dl Gogu, confundati cacofonia cu tautologia. Aici nu e niciuna. Cititi mai cu atentie.

    Pe langa cele enuntate, nastase se face vinovat si de abuz in serviciu: l-a schimbat pe unul ce trebuia sa-l controleze
    si probabil ar fi facut-o corect, cu unul ce a dosit dovezile.

    Multe s-au intamplat in Romania anilor lui nastase!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu te impacinta, dormi linistit ! Curtea Constitutionala vegheaza pt tine si cloceste. (Joi, 31 mai 2007, 16:13)

    Bascaliosul [anonim]

    Sa nu ne impacientam. Refugiul dosarelor cu renume se gaseste in ograda constitutionala, timp cat cauza este suspendata in instanta de judecata. Cu ajutorul CC se trage de timp si se castiga timp, iar intre timp se mai spera la schimbarea unei legi in cadrul "stabilitatii legislative", la gasirea unui text de lege neconstitutional, la schimbarea regimului cu exces de omleta in cel dorit, cu oua rosii si clocite de cineva care, acolo sus, ne iubeste si vegheaza pentru linist(ir)ea tuturor.
  • 0 (0 voturi)    
    ADriene nici nu stii cat de mic tu poti sa fii !!! (Joi, 31 mai 2007, 16:16)

    Justice [anonim]

    ADriene nici nu stii cat de mic tu poti sa fii !!!ADriene nici nu stii cat de mic tu poti sa fii !!!ADriene nici nu stii cat de mic tu poti sa fii !!!ADriene nici nu stii cat de mic tu poti sa fii !!!ADriene nici nu stii cat de mic tu poti sa fii !!!ADriene nici nu stii cat de mic tu poti sa fii !!!ADriene nici nu stii cat de mic tu poti sa fii !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Pt #10 si #14 (Joi, 31 mai 2007, 16:17)

    hchickers [anonim]

    Pleonasm se cheama .... din categoria " avansati inainte", "urca in sus" etc. Unii isi permit sa faca pleonasme intentionate, figuri de stil poetice (de exemplu Eminescu in Luceafarul: "Cobori in jos Luceafar bland ...." Se pare ca limba romana a multora lasa de dorit..... Pacat. no comments anymore.
  • 0 (0 voturi)    
    La puscarie!!! (Joi, 31 mai 2007, 16:22)

    zugu [anonim]

    La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!! La puscarie!!!
  • 0 (0 voturi)    
    haioase comentariile forumistilor (Joi, 31 mai 2007, 16:22)

    x1 [anonim]

    sa speram ca incepe sa lucreze Justitia,
    nu ca pe vremea lui nastase4case
    cind cineva care furase 2 gaini (de foame) a luat 7 ani puscarie.

    astept procesele si sentintele pentru inca muuuuuuulti
    baieti smecheri !
  • 0 (0 voturi)    
    poveste (Joi, 31 mai 2007, 16:23)

    ddd [anonim]

    Nu sunt sigur ca stiu ce-i motiveaza pe procurorii astia, dar, sincer, parca nici nu ma intereseaza.
    O gashca de oameni au acumulat resurse de neimaginat de-a lungul anilor astia. Sunt atat de bogati ca deformeaza realitatea cu puterea lor... mi-aduc aminte de scena aia din Matrix cand Neo ca un meserias deforma realitatea. Asa fac si ei: urla zi si noapte prin toate trompetele ca albul e negru si negrul e alb.
    Si in lumea asta infricosatoare cu goliati si cu gandaci au aparut cativa gandaci idioti carora li s-a parut la un moment dat ca e mai rentabil sa te iei la lupta cu goliatii decat sa te multumesti cu firimiturile lor. Si gandacii astia au inceput sa repete in fiecare zi "albul e alb si negrul e negru, albul e alb si negrul e negru". Incet, incet tot mai multi gandacei au inceput sa repete "albul e alb si negrul e negru" pana cand vocile lor sunau tare de tot ca nu se mai auzea nimic altceva.
    Astora (goliatilor) nu le vine sa creada: Al dreacu ghinion! Chioru' asta! Junghiu' asta! Nenorocita asta spalacita cu parul prins in coada! Imbecilii astia cu internetu' lor cu tot! Ai dreacu nu mai vor mici si bere! Al dreacu internet cu cine la inventat ca i-a dashteptat p-ashtia si i-a unit! Doamne, ca bine era in Evul Mediu! De ce n-am trait noi in Evul Mediu!
    MA OAMENI BUNI! VOI REALIZATI CAT DE APROAPE NE-A TRECUT GLONTUL PE LA URECHE?
  • 0 (0 voturi)    
    curata vanatoarea politica, coane Fanica! (Joi, 31 mai 2007, 16:29)

    Dr. Felix [anonim]

    Nu e pacat de banii MATUSII TAMARA care acum vor ajunge cine stie pe unde iar nepotul ei nevinovat pentru care a strans cu sudoare 1 milion de $ trebuie sa fie judecat!? Apropos, nu mai stiti vreo matusa disponibila ca as avea si eu nevoie de niste bani si promit sa nu ma laud ca altii (nu de alta dar nu vrea la DNA)?
  • 0 (0 voturi)    
    Rusinos (Joi, 31 mai 2007, 16:33)

    Aph [anonim]

    Sta in natura firii umane sa faca smecherii cand ajunge la ciolan... E in limitele normalului sa profiti de conjunctura ca sa iti asiguri viitorul. Asta se intampla nu numai la noi, diferenta o face insa faptul ca intr-o tara civilizata, unde oamenii au simtul responsabilitatii, numai zvonul ca s-ar pune la cale o ancheta ii fac pe acestia sa isi dea demisia, sa recunoasca sau chiar sa ajunga la a-si curma viata. La noi au o reactie de inocenti, de mai ca iti vine sa ii si crezi. Chiar cu toate dovezile in fata continua sa minta cu nerusinare ca sunt nevinovati, ca este o manevra politica, etc etc. Si au tupeul sa mearga pana la Strasbourg, ca la un moment dat ajung si ei sa creada ca sunt nevinovati. Iar ceea ce este si mai strigator la cer este ca oricat ar fura, niciodata nu este suficient si nu se pot opri... La un moment dat or sa ajunga sa se manance intre ei...
  • 0 (0 voturi)    
    Ma bucur. (Joi, 31 mai 2007, 16:35)

    andreea [anonim]

    ma bucur cand justitia isi face treaba indiferent de cine este persoana in cauza. Dar pt adrian nastase ma bucur si mai mult, macar pentru aroganta cu care s-a comportat in toti anii guvernarii lui. Sper sa il sacaie cat mai mult posibil.
  • 0 (0 voturi)    
    Pe cand dosarul Portile de fier ??? (Joi, 31 mai 2007, 16:40)

    The - Analyst [anonim]

    Faptele lui nastase par mici gainarii pe langa ale urmasului sau .Scaunul de prim-ministru constipa si incepe sa te ia cu ameteli de numai poti sa te desparti de el.Oameni suntem -puterea corupe-mai sunt si alti corupti in tari cu democratie avansata,dar au fost pusi repede sub condamnare.Sa vedem daca avem o justitie ca in Franta,Italia,Anglia,Germania......
  • 0 (0 voturi)    
    pt 17, 14, 13, 10 (Joi, 31 mai 2007, 16:56)

    baba [anonim]

    Citez un clasic in viata :
    " limba noastra-i o comoara,
    intelesul ne omoara"
    cronica
  • 0 (0 voturi)    
    adrian nastase (Joi, 31 mai 2007, 17:02)

    viorel state [anonim]

    Constatati data in care a fost "data' H.G. nr.1399 din data de 30.12.2000 - A FOST INTR-O ZI DE SAMBATA, ZI NELUCRATOARE, CU O ZI INAINTE DE REVELION, cand toata lumea era in concediu. Cand este vorba de interesul "lor" se lucreaza si de revelion, iar alte legi sau hotarari de guvern, de interes public, stau cu anii in sertare.
  • 0 (0 voturi)    
    pe unde mai e priboi? (Joi, 31 mai 2007, 17:03)

    andrei [anonim]

    priboi, nicolaiciuc, pe unde sunt? de ce nu sunt adusi cu catuse la maini cit mai repede in tara. daca ar fi retinuti sa vedeti ce ar mai ciripi si cite capete ar cadea. cred ca din ac. motiv sunt facuti pierduti.
  • 0 (0 voturi)    
    poate ati vrut sa ziceti aliteratie?... (Joi, 31 mai 2007, 17:09)

    Pierre de Vara [anonim]

    ...din genul "prin vulturi vantul viu vuia"...

    in fine, tara fierbe (no pun intended apropo de oua...), si noua ne arde de analize stilistice -- numai in romania (mai exact, pe forumurile din romania virtuala)!...
  • 0 (0 voturi)    
    pt 17, 14, 13, 10, 25 (Joi, 31 mai 2007, 17:17)

    Gopo [anonim]

    Haide bre ca "primul premier" e un fel de cacofonie, alaturare deranjanta de cuvinte, consistenta totusi logic (deci nu e pleonasm). :)
  • 0 (0 voturi)    
    nelson si popay marinaru depun marturie in dosarul flota (Joi, 31 mai 2007, 17:36)

    Un procuror [anonim]

    Marinarul este nervos ca l-au suspendat si da tare in tot ce prinde.
    Mar interesa daca a dat telefon la DNA.
    Dosarul era gata din 27.01.07 si a fost pastrat ca instrument de presiune,nereusind nimic l-au dat acum la judecata
    Se apropie si dosaru Flota,inca putin, caci DNA a inceput sa faca greseli si sunt mari nemultumiri in interiorul acestei structuri.
    Sa vedem reactia obsedatilor in acele momente.
    Interesant cine este denuntatorul,om de mare cultura,spirit erudit protector al artelor si artistilor.
  • 0 (0 voturi)    
    pentru 30 , un procuror (eu as zice un securist) (Joi, 31 mai 2007, 17:59)

    unul [anonim]

    Dosarul Flota exista si are foarte multe pagini dar s-ar putea sa ai o mare surrpriza. Toate acetele de vanzare a flotei in perioada 90-94 nu poarta semnatura lui Basescu ci a lui Vacaroiu si a inca unui tovaras care actualmente este membru PDSR .
    Voi chiar credeti ca oamenii nu gandesc delor? Si un copil de gradinita poate sa -si puna intrebarea: Dece nu l-au pus la racoare pe Basescu atunci cand a renuntat la imunitate parlamentara si s-a pus la dispozitia justitiei?
    In orice caz Flota supra evaluata de dusmanii lui Basescu ar valora cam 100 milioane. O gainarie in comparatie cu marile tunuro date de mafioti,Bancorex, Rompetrol , scutire de datorii de 3 miliarde de euro pentru firme falimentare ( 1 miliard Nastase, 2 miliarde Tariceanu)
  • 0 (0 voturi)    
    Coruptia infloreste (Joi, 31 mai 2007, 18:58)

    Bernhard Emy [anonim]

    Stati linistiti, coruptia in Romania e prea mare, e ``multilateral dezvoltata`` pt. a folosi o expresia de pe vremea raposatului. Puroiul din buba numita coruptie nu o sa fie spart asa de simplu, doar one click away... de ce? E simplu: pt. ca se acopera reciPORC stimatii nostri politicieni. Asa ca Nastareala asta de 400.000 de verzisori e doar o picatura in ocean. Dar nu cea care-a umplut paharul. Nu inca.
  • 0 (0 voturi)    
    articol stupid, scris stupid (Joi, 31 mai 2007, 19:00)

    man [anonim]

    deja n-am cuvinte
    ce fel de jurnalism este asta ?!

    nastase nu mi-e drag de fel dar, cu adica e acuzat de "dare de mita" ?!,.. atunci cand apar pe conturile dansului, respectiv sotiei sume imense de bani ?!

    sunteti stupizi!,.. citeam cu placere hotnews pentru rapiditatea informatiei, dar vaz ca trebuie sa fiu foarte atent cum sa discern informatiile,.. pacat!
  • 0 (0 voturi)    
    Luare/dare de mita? (Joi, 31 mai 2007, 19:41)

    Seeker [anonim]

    man, treaba cu darea de mita scrie in comunicatul de la DNA.

    Asa scrie "pentru savarsirea infractiunii de dare de mita ".

    Eu totusi nu inteleg aici, este luare sau dare de mita?
  • 0 (0 voturi)    
    LAsati-l sa crape (Joi, 31 mai 2007, 20:29)

    AMB [anonim]

    I s-a propus dementului :
    1. poste de ambasadeur, Paris sau Berne
    2. refuge in Elvetia, functionar la ONU
    4. locatie de ski si chasse in Franta
    5. ambele locatii platite de statul Roman
    6. scolarizarea in etabisementuri internationale pentru ambii copii
    7. doamna introdusa in formare de maniere in cercurile bune Rotchild
    8.rehabilitare totala

    A refuzat total oferta, acum va incepe sa-si plateasca factura.

    Sunt un observator al familiei lui Nastase, cel care l-a cunoscut pe tatal sau, si profesional si trecutul sau revenind din razboi.

    Un nemernic si-a vandut tara si natiunea pentru a profita de slabiciunile regimului comunist.
    A revenit "erou" din razboi cu Tudor VLADIMIRESCU, niste excroci.

    De altfel excrocheria s-a transmis, s-a insurat cu fiica lui Preotesa si apoi cu cea a ministrului si ambasador in China

    AMB

    Lasati mesajul, este terminat politic, JILAVA il asteapta
  • 0 (0 voturi)    
    oricui ii vine ceasul... (Joi, 31 mai 2007, 21:04)

    vali [anonim]

    Si Saddam Hussein se credea intangibil dar, pana la urma, tot nu a scapat de streang !
  • 0 (0 voturi)    
    mai vedem noi!!! (Joi, 31 mai 2007, 22:04)

    nestiutoru' [anonim]

    Pentru cei care cunosc sistemul, procedural vorbind, nu este suficient sa trimiti in judecata. Daca trimiti cu un rechizitoriu slabut si aici ma refer la dovezi, ce sa faca instanta de judecata? Ce nu a facut procurorul adica sa -i ,,fabrice'' ea probe pentru condamanare? Aici este chichirezul! Pompa mare ca trimitem in judecata dar, de fapt trimitem cu un probatoriu subtire stiind ca dupa termene si proceduri judiciare care pot tine circa si ceva ani, o sa vedem un fas! ,,Regizorii'' stiu asta! Dam bine la UE! Uite capii coruptiei si dupa ceva ani nu mai sunt marii corupti! S-au evaporat sau diluat in fenomenul de combatere a coruptiei.
    Dupa parerea mea este cazul sa vedeti putin dincolo de aceste ,,mici stiri'' pentru a ,,vedea'' rezultatul"
  • 0 (0 voturi)    
    Vesti din Romania (Joi, 31 mai 2007, 22:15)

    Dorin [anonim]

    Tii minte, l-am vizitat impreuna cand era ministru de externe. Dupa aceea a devenit prim minsistru. Si acum, poftim....
  • 0 (0 voturi)    
    o amana pana scapa (Joi, 31 mai 2007, 22:32)

    Sorin [anonim]

    As putea sa pariez ca o sa se traga cumva de timp pana se prescrie. Deja au trecut aproape 7 ani de atunci, nu stiu exact care e suma necesara, dar am sentimentul ca nu mai e mult. Pentru unul ca el nu e greu sa plimbe dosarul inainte si inapoi cu exceptii de neconstitutionalitate si alte smecherii din astea.
  • 0 (0 voturi)    
    Cine stie... (Vineri, 1 iunie 2007, 1:37)

    vali [anonim]

    A doua zi dupa referendumul din 19 mai, l-am vazut pe Nastase la Antena 3. Vorbea foarte relaxat iar Cristoiu se gudura pe langa el. Dezgustator !
    Oare nu se va face dreptate niciodata ? Cine stie...
  • 0 (0 voturi)    
    Cum gatim ouale (Vineri, 1 iunie 2007, 5:17)

    Fane [anonim]

    Nu-mi propun, dupa cum veti ghici, vreo reteta miraculoasa, ci doar un mod de "reparare" a oualor de Cornu:

    Puneti-le in cuptorul cu microunde, setati puterea pe High si tineti aproape buretele si Axionul!
  • 0 (0 voturi)    
    Doua probleme la Halal Justitie (Vineri, 1 iunie 2007, 9:11)

    Mihai [anonim]

    Nici in civilizatiile primitive si in nici o tara cat de cat civilizata nu ar fi admis ca dupa ce doua persoane: Tamara si Dana s-au gratulat cu bani...a treia sa fie judecata ...adica Adrian. Astia nu au dovedit nici macar daca a treia persoana [Adrian] a stiut de ce faceau ele doua. Jalal Hushtitie! Un verdict de vinovatie ar crea un precedent periculos in practica judiciara.
  • 0 (0 voturi)    
    politica...frate (Vineri, 1 iunie 2007, 9:15)

    karla [anonim]

    Eu cred ca Nastase ,,a incercat" sa revina in politica dar a deranjat pe cine nu trebuia. De aceia acum mai are un dosar...Puterea se obtine si se pastreaza numai pe cai oculte...parerea mea!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu e cam ciudat ? (Vineri, 1 iunie 2007, 9:35)

    Cri [anonim]

    De ce oare dupa fiecare victorie a lui Basescu, Nastase este tras la raspundere??
  • 0 (0 voturi)    
    La parnaie, el si altii (Vineri, 1 iunie 2007, 9:39)

    Catalin [anonim]

    Abia astept sa-l vad la parnaie, pe el si pe altii pe care i-a pastorit, in calitate de presedinte de partid.
    A, sa nu uit .... si pe cel care l-a crescut in partidul cu nuante rosii. Ghici cine?
  • 0 (0 voturi)    
    Nu e cam ciudat ? (Vineri, 1 iunie 2007, 9:41)

    Cri [anonim]

    De ce oare dupa fiecare victorie a lui Basescu, Nastase este tras la raspundere??
  • 0 (0 voturi)    
    Dare de mita (Vineri, 1 iunie 2007, 9:54)

    m [anonim]

    DNA a ajuns la concluzia corecta: este dare de mita. A mituit-o pe nevasta-sa sa ii numere ouale. Dar e in familie si nu se pune. Nu pateste Nastase nimic, stati voi linishtiti,...
  • 0 (0 voturi)    
    desecretizarea conturilor bancare (Vineri, 1 iunie 2007, 11:19)

    livia [anonim]

    Justitie penibila- ancheta pentru termopane, dare de mita, praf in ochi!
    Mergeti in jud.Dambovita, acolo a fost (si mai este), fieful lui Nastase, filonul imensei averi!
    Nu vorbeste nimeni despre luarea de mita?
  • 0 (0 voturi)    
    pt. 46. Nu e cam ciudat ? (Vineri, 1 iunie 2007, 12:29)

    eu [anonim]

    Da nu e cam ciudat, cum lau suspendat pe Basescu cum sau apucat unii sa demita procurori care cerceteaza parlamentari?
  • 0 (0 voturi)    
    ca-n reclama ! (Vineri, 1 iunie 2007, 12:41)

    cr [anonim]

    Mai copii ( justitiarii ) voi cautati ce nici noi nu gasim ! Legile tot ei le-au facut , nu aveti decit sa le ,, bateti obrazul "
  • 0 (0 voturi)    
    Oare cand.........? (Vineri, 1 iunie 2007, 18:51)

    aryana [anonim]

    Cand vom vedea in Romania un politician sau un om cu greutate,judecat si pedepsit ,atunci vom putea spune ca avem cu adevarat o justitie demna de U E. Pana atunci doar vorbe si apa de ploaie.
  • 0 (0 voturi)    
    haha (Vineri, 18 aprilie 2008, 9:43)

    Liviu [anonim]

    Nu avetzi ce'i face !!! :))))