UPDATE Accident pe aeroportul Clinceni: un parasutist a murit

de I.R., I.B.     HotNews.ro
Duminică, 22 august 2010, 21:14 Ultima ora


Un parasutist in varsta de 31 de ani a murit in in urma unui accident suferit in timpul unui salt de antrenament pe aerodromul Clinceni, dupa ce a cazut de la o inaltime de 10 metri, anunta Realitatea TV. Barbatul a primit ingrijiri la fata locului timp de jumatate de ora, a fost adus cu elicopterul la Bucuresti si a fost transportat de SMURD la Spitalul Elias fiind in coma. Ulterior acesta a decedat.

Potrivit IPJ Ilfov, apelul de urgenta a fost efectuat in jurul orei 19:55. Barbatul a cazut de la o inaltime de aproximativ 10 metri.

Parasutistul se afla in stare foarte grava, avand fracturi multiple, potrivit purtatorului de cuvant al Spitalului Floreasca. Parasutistul a fost gasit intr-o stare extrem de instabila de catre medicul aflat in elicopterul solicitat de la Spitalul Floreasca avand numeroase politraumatisme.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5629 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Parasutist (Duminică, 22 august 2010, 22:16)

    Florin [anonim]

    Daca aflati mai multe informatii, va rog sa le postati. Va rog !
    • +1 (1 vot)    
      a murit (Luni, 23 august 2010, 0:06)

      Cineva [anonim] i-a raspuns lui Florin

      dumnezeu sa-l odihneasca!
  • +2 (2 voturi)    
    Unde esti tu, Tepes Doamne... (Duminică, 22 august 2010, 22:20)

    Cadillac [utilizator]

    Exprimari de clasa a IV-a:

    "BARBATUL a primit ingrijiri - ce fel de??? - la fata locului - virgula ! - timp de o jumatate de ora"

    ( Poate c-au fost 35 de minute ! )

    Mai departe:

    'Parasutistul a fost GASIT EXTREM de instabil...de catre medicul....

    Iar stimabilul I R se lauda in fata "fetelor" ca este ZIARIST de meserie...
  • +1 (1 vot)    
    Stirea voastra e in urma tare... (Luni, 23 august 2010, 1:14)

    Luca Adrian [anonim]

    Dumnezeu sa il ierte...
  • +2 (2 voturi)    
    fly free dragos....nu te vom uita :(( (Luni, 23 august 2010, 1:35)

    d [anonim]

    fly free dragos....nu te vom uita :((
    • -1 (1 vot)    
      Dumnezeu sal ierte (Luni, 23 august 2010, 14:59)

      Tiberiu Preda [anonim] i-a raspuns lui d

      dumnezeu sal odihneasca avea toata viata in fata(31 de ani) il cunosteam,era un om sanatos si sportiv.Odihneascase in pace..
  • +2 (2 voturi)    
    Condoleante (Luni, 23 august 2010, 9:04)

    Oana [anonim]

    Sincere condoleante familiei! Dumnezeu sa il odihneasca in pace!
  • +1 (1 vot)    
    Slabut rau articolul (Luni, 23 august 2010, 10:13)

    Messe [anonim]

    La cum te exprimi se intelege ca a sarit cu parasuta de la 10 metri ?!?
    Eu zic ca este extrem de instabil articolul tau.
    • -1 (1 vot)    
      Da, Messe (Luni, 23 august 2010, 11:29)

      karenina [anonim] i-a raspuns lui Messe

      Se fac antrenamente si cu sarituri de la 10 metrii.
        ()
  • +1 (1 vot)    
    parere (Luni, 23 august 2010, 14:52)

    Cristi [anonim]

    mai mult ca sigur ca facea antrenamente din trenajor, un turn cu o usa asemanatoare celei de la avion la cere se simuleaza iesirea din avion si socul deschiderii parasutei, legat bineinteles in hamurile specifice parasutei, trenajorul e undeva la inaltimea etajului 2-3, ciudat cum de a cazut.
    • +1 (1 vot)    
      re:parere (Luni, 23 august 2010, 18:25)

      razvan [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      nu exista asa ceva pe aerodromul clinceni. a fost salt din avion, sunt stupizi astia care scriu in dorul lelii o stire.
      Dumnezeu sa-l odihneasca. Cer senin acolo unde esti gogule
        ()
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa il ierte. (Marţi, 24 august 2010, 19:04)

    Razvan [anonim]

    Il cunosteam din liceu, era un om plin de viata, a murit facand ceea ce ii placea cel mai mult. Dumnezeu sa il ocroteasca acolo unde l-a trimis. Un mare om spunea " Un zburator nu moare niciodata, ci pur si simplu nu se mai intorce din ceruri."