Ciolacu: M-am vaccinat, dar după mama mea, unul dintre numeroșii bolnavi cronici din România

de L.P.     HotNews.ro
Vineri, 22 ianuarie 2021, 12:38 Actualitate | Politic


Marcel Ciolacu și mama sa
Foto: Facebook
Președintele PSD, Marcel Ciolacu a anunțat, vineri, că s-a vaccinat, dar după mama sa. Liderul PSD a postat două fotografii de la vaccinarea sa și a mamei sale.

„Astăzi m-am vaccinat. Dar după mama mea! Nu aș fi putut niciodată să mă vaccinez înaintea ei, unul dintre numeroșii bolnavi cronici din România. Înainte de a fi caraghioși, cei din Guvern ar trebui să facă mai mult pentru persoanele cu adevărat vulnerabile. Pentru cei care au într-adevăr nevoie, cât mai rapid, de acest vaccin. Până la imunizarea unui procent semnificativ din populație, tot testarea rămâne cel mai eficient mijloc de combatere a pandemiei”, scrie pe pagiana de socializare, Marcel Ciolacu.

Liderul PSD a postat două fotografii de la vaccinarea sa și a mamei sale.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


5507 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    In familie (Vineri, 22 ianuarie 2021, 12:55)

    Martinezu [utilizator]

    Omul a respectat ordinea: dupa mama lui care e bolnava. Saraca! ce copil are!
    • +8 (12 voturi)    
      Ciolacu e 'ESENTIAL' pt statul roman, voi nu (Vineri, 22 ianuarie 2021, 13:36)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      ciolacu si ...sunt esentiali pt Romania, restul adica voi oamenii simpli sunteti in plus

      daca mai ramane ceva dupa sleahta lor primiti si voi daca nu nu
      • +2 (2 voturi)    
        vaccinatul parlamentarilor in faza a doua (Vineri, 22 ianuarie 2021, 14:21)

        nellino [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        a fost probabil singura masura luata de Guvern pe care Ciolacu a aprobat-o.
    • +2 (2 voturi)    
      Adevarul este ca in..... (Vineri, 22 ianuarie 2021, 16:39)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      ... psd aproape toti sunt, intr-un fel sau in altul,bolnavi!
  • +23 (23 voturi)    
    pai atunci... (Vineri, 22 ianuarie 2021, 12:55)

    monterosa [utilizator]

    ati fi putut lasa o persoana vulnerabila in locul dumneavoastra la vaccin, domnule parlamentar!
    N-ati vrea dumneavoastra sa o lasati mai usor cu ipocrizia asta ieftina?
    • 0 (4 voturi)    
      Da, ai dreptate, tot asa ar fi trebuit sa faca (Vineri, 22 ianuarie 2021, 14:42)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui monterosa

      si Johann cu gasca sa de la guvern!
  • +16 (18 voturi)    
    Da mosule (Vineri, 22 ianuarie 2021, 12:59)

    feroviarul123 [utilizator]

    Dar tu ești inutil.
  • +9 (11 voturi)    
    vaccinat (Vineri, 22 ianuarie 2021, 13:04)

    leleaflore [utilizator]

    la cate secunde dupa?...
  • +7 (9 voturi)    
    vacciin (Vineri, 22 ianuarie 2021, 13:22)

    silviust [utilizator]

    În poză poartă amândoi mască, şi nu se vede barba, aşa că nu-mi dau seama de ordine. În stânga e băiatu' sau e mama lui?
  • +15 (17 voturi)    
    Cand or vedea (Vineri, 22 ianuarie 2021, 13:27)

    yol [utilizator]

    Votantii lui, adica prietenele lu ma sa, ca doamna are prioritate doar pentru ca e fi-su e colac.
    Mai sunt atatia oameni batrani si bolnavi care nu s-au vaccinat inca, iar mostra asta de jeg uman isi face deja vaccinul? Ce cauta asta la vaccinate frate, ca ar trebui sa fie printre ultimii. Atacurile de panica nu sunt boli cronice, vin de la prea multa bautura sau droguri.
    Psd-ul si psd-isti ar trebui sa fie printre ultimi care sa vaccineze. Pur si simplu sunt prea jegosi ca oameni, iar cei mai multi dintre ei au tipat tot anul 2020 ca e facatura, nu exista asa ceva.

    Rusine acestui milog national, Colacu, care s-a furistat in fata oamneilor bolnavi, la fel ca tariceanu la coada la permise. Nu mai m.riti odata viermi comunisti ce sunteti!
  • +17 (19 voturi)    
    huoooo (Vineri, 22 ianuarie 2021, 13:28)

    I [utilizator]

    da' nu ziceau pesedicii ca nu exista virusul? s-a vaccinat importriva a ceva ce nu exista?!! ce mincinos.
  • +1 (15 voturi)    
    Felicitari! (Vineri, 22 ianuarie 2021, 13:35)

    Marionette [utilizator]

    Nu am votat PSD de la Iliescu si cred ca nu voi vota vreodata. Dar ar fi placut sa vad ca opozitia devine din unealta Moscovei si a interlopilor chiar o forta cu oameni de valoare care vor binele tarii.
    Aceasta vaccinare, dupa crizele din Parlament cand arunca masca, dupa reuniuni incalcand restrictiile, este in final, un act decent. Sper sa vada si cei ce voteaza PSD ca presedintele PSD SE VACCINEAZA si recomanda mamei lui sa SE VACCINEZE! Sper ca PSD sa recomande si electoratului sau sa se vaccineze si sa critice guvernul pe greseli reale, care nu-mi fac iluzii ca nu vor fi.
    • +2 (4 voturi)    
      Sunt cinic, știu (Vineri, 22 ianuarie 2021, 16:15)

      _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Dar pentru România ar fi mai bine să nu se vaccineze votanții psd...
  • +5 (5 voturi)    
    Dar (Vineri, 22 ianuarie 2021, 14:05)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Matusa Tamara s-o fi vaccinat?
    • +2 (2 voturi)    
      nu cred (Vineri, 22 ianuarie 2021, 14:37)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui doi si-un sfert

      era vorba de o mostenire acolo, nu de o donatie
  • +5 (9 voturi)    
    Se putea ca narodul asta sa nu politizeze (Vineri, 22 ianuarie 2021, 14:06)

    Susufler0 [utilizator]

    si acest moment ?!

    PS. E totusi ceva pt ca inca nu a indraznit sa invinovateasca actualul guvern de existenta bolilor cronice in randul populatiei !
  • +2 (2 voturi)    
    Sfat (Vineri, 22 ianuarie 2021, 14:12)

    NoFive [utilizator]

    Dle Ciolacu, repetați după mine, altfel nu treceți bac-ul: Bolnavi cronic, bolnavi cronic etc., tot așa, de 100 de ori. Apoi scrieți și pe tablă, tot de 100 de ori. Poate vă ajută să vă exprimați corect în limba maternă.
  • -4 (6 voturi)    
    E de mirare ca gestul absolut normal (Vineri, 22 ianuarie 2021, 14:46)

    xrogo [utilizator]

    a lui Ciolacu este luat la misto de postacii johanisti care nu au vazut cum s-au inghesuit la vaccinare toti tontii de la guvern in frunte cu Tontul National , Johann, care spre exemplu mi-au luat locul, eu facand dializa de 13 ani si fiind bolnav grav cu insuficienta renala cronica in stadiu terminal, eu incercand in zadar sa ma inscriu pe celebra platforma care nu mi-arecunoscut boala cronica, cinste lor!
    • +2 (6 voturi)    
      Hmmm (Vineri, 22 ianuarie 2021, 16:17)

      _Un stelist_ [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Ești sigur că nu vreun ciolac ți’a luat locul? Explică.
  • +1 (3 voturi)    
    ramane intrebarea... (Vineri, 22 ianuarie 2021, 16:55)

    iuflo [utilizator]

    in ce categorie te incadrezi ciolacule??? ai sub 64 de ani asadar ramane sa fi vreun bolnav cronic..... uite ca tocmai ei psd-istii ce nu cred in covid iau locul altora!!!!!
  • +5 (7 voturi)    
    Panarama asta s-a bagat in fata! (Vineri, 22 ianuarie 2021, 18:30)

    comentacu [utilizator]

    Ce criteriu indeplineste panarama asta pentru a se vaccina acum?
    • +1 (3 voturi)    
      sufera de comorbiditati: (Vineri, 22 ianuarie 2021, 20:42)

      Antenistontel [utilizator] i-a raspuns lui comentacu

      - deviatia de sept care il impiedica sa poarte masca
      - bataturi palma de cand vaslea pentru dragnea la belina
      - alte sechele de cand mergea la vanatoare cu dragnea si omar haissam.