Tomac: Noi nu am vrut să mergem cu un candidat propriu, dar vom merge cu Traian Băsescu. Că va pierde Nicușor este meritul USR, nu al PMP

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 4 august 2020, 18:15 Actualitate | Politic


Basescu si Tomac
Foto: Facebook
PMP susține că un eventual eșec al lui Nicușor Dan în cursa pentru Primăria Capitalei va fi „meritul USR” care a exclus partidul înființat de Traian Băsescu din alianța dreptei pentru București.

​„Noi nu am vrut să mergem cu un candidat propriu, dar vom merge cu Traian Băsescu să obținem un capital politic care să ne permită să avem vocea noastră politică. Este opțiunea noastră și pe candidatura domnului președinte vom miza la alegerile locale. Atâta timp cât aroganța celorlalți ne-a împins în această situație, nu ne mai poate acuza acum nimeni. Vom merge către cetățeni și le vom cere votul. Că va pierde Nicușor este meritul USR, nu al PMP”, a declarat, la Digi24, liderul PMP, Eugen Tomac.

Anterior, într-o postare pe Facebook, Tomac a susținut că în urmă cu câteva luni liderul USR București, Claudiu Năsui, i-ar fi spus „că o eventuală susținere din partea USR pentru Nicușor Dan ar reprezenta o adevarată problemă, întrucât partidul își dorea să-l susțină mai mult pe Vlad Voiculescu pentru această poziție”.

Candidatul susținut de PNL și USR la Primăria Capitalei, Nicușor Dan, a spus, marți, că își dorește ca PMP să nu aibă o propunere care să rupă din voturile dreptei, declarația venind în contextul în care PMP ia în considerare o candidatură a lui Traian Băsescu la PMB. „Imperativul acestor zile este să scăpăm Bucureştiul de administraţia PSD şi Firea”, a afirmat Nicușor Dan.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6982 vizualizari

  • -23 (59 voturi)    
    Barna, Nasui si VV sunt oamenii PSDului (Marţi, 4 august 2020, 18:28)

    tahomir [utilizator]

    Asa ca de asta il forteaza pe Basescu sa intre in cursa, ei in primul rand nu doresc ca Nicusor Dan sa castige.
    ND este un tip de o inteligenta incontestabila si, pana acum, dovedit ca luptator si onest.

    Serios, cum se pot compara Nasui sau Barna sau Vlad Voiculescu cu olimpicul international Nicusor Dan?

    Asa ca este normal ca gasca de impostori mediocri din USR+ sa il urasca profund.
    • +20 (38 voturi)    
      >>> (Marţi, 4 august 2020, 18:33)

      GemstonePig [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Si antena 3 lupta pentru independenta editoariala a jurnalistilor.
    • +2 (38 voturi)    
      Nu-l forțează nimeni pe alcoolic. (Marţi, 4 august 2020, 18:43)

      D_Poroineanu [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Nu acceptă că tot ce-a construit se va ruina în praful mizeriei instituite de el. Dispăreți !
      • +3 (23 voturi)    
        nu poti cere unui om sa nu candideze (Marţi, 4 august 2020, 19:29)

        Bocu' lu'Ioha [utilizator] i-a raspuns lui D_Poroineanu

        nu poti cere unui om sau unui partid sa nu candideze, dreptul de a alege sau de a fi ales este un drept fundamental al omului, este esenta democratiei.
        nu poti sa te superi daca un om sau un partid candideaza si ia voturi, cum ar fi sa vina PNL sa spuna ca usr sau psd nu ar trebui sa candideze ca iau voturi de la ei, ca evident ca daca ar fi un partid unic lumea nu ar vota cu altii
        asa ca trebuie sa accepti rezultatul votului, daca nu castiga candidatul tau pentru ca ai refuzat sa faci o alianta, nu e vina celui care a cerut alianta, e vina celui care a refuzat-o
        • -1 (7 voturi)    
          ba poti (Miercuri, 5 august 2020, 10:20)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

          daca negociezi.
          numai ei, in aroganta borno orbanizda, de esenta werneriana, au morga asa, aroganta, vorbitul de sus. de pe vremea la unio trio natiziii.

          apropoe deetnii, natii, taman dupa ce klauz a laudat si a declarat holocaust pt etnie, a inceptu tambalaul in bucale.
          cica etnia ar fi impartit orasu' cu pokiticienii, pe sectoare. bombardierii.... si aia cu tupeu, ne vorbesc de sus, saracilor !:-))
          unio trio natzii.
        • +2 (8 voturi)    
          Electoratul de dreapta va decide (Miercuri, 5 august 2020, 11:01)

          animatron [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

          Din fericire, pentru electorii cu simpatii politice liberale si conservatoare exista o optiune viabila, votul selectiv.

          La primaria Bucurestiului trebuie votat dl Nicusor Dan, tanar, onest, bun cunoscator si nelegat de grupari de interese politico-economice.

          La primariile de sector trebuie votati candidatii de dreapta liberala, cei ai PNL.

          Acolo unde candideaza stanga USR-PLUS electorii de dreapta sa voteze candidatii PMP la primariile de sector.

          S-ar putea face exceptie pt dna Armand, dumneaei e mai aproape de crestin-democratie decat de "progresism".

          In rest, domnii din USR-PLUS au ocazia sa dovedeasca ca aroganta, dispretul si insultele lor permanente contra oricui nu e de acord cu ei, sunt "valori" rasplatite de electorat prin vot.

          USR-PLUS va avea 3 candidati la sectoare, nu au nevoie de voturile alegatorilor de dreapta, PNL sau PMP, acestia sa voteze cu candidatii de dreapta.

          Nu cred ca PMP e o problema pt USR-PLUS, stanga progresista poate castiga singura sectoarele unde are candidati, cel putin asa cred liderii progresisti.

          Succes candidatilor de dreapta liberala sau conservatoare !
        • 0 (8 voturi)    
          Jocul este simplu (Miercuri, 5 august 2020, 11:29)

          shuly [utilizator] i-a raspuns lui Bocu' lu'Ioha

          Ca Bucurestiul sa castige trebuie sa se voteze intre Base si Nicusor.Hai la vot cat mai masiv si votam intre cei doi.
          Base stie jocul are experienta uriasa de administratie dar are si ceva puncte negre pe fata.
          Nicusor vine fara experienta (si asta o sa ne coste cativa ani pana intra si el in paine cu adevarat)dar sa zicem ca vine fara pete.
          Asa ca hai sa vedem jocurile sa vedem campania.
          Un lucru este cert si anume ca Base ii va scoate pe toti la tabla si se va juca pe proiecte nu pe pomeni electorale.
          • +3 (5 voturi)    
            Masiv, dar pe dos (Miercuri, 5 august 2020, 17:23)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui shuly

            Basescu nu are nici o sansa sa castige. Orice vot spre Basescu este un vot in minus impotriva Fi(e)rei-Pandele.
            Cine voteaza cu Base, voteaza PSD.

            Basescu nu candideaza ca sa castige. El candideaza ca sa traga in sus consilierii PMP. Consilierii PMP care voteaza de 4 ani cot la cot cu PSD si sustin primarii PSD.
            Cine voteaza cu Base, voteaza PSD.
    • +2 (20 voturi)    
      Nu cred că îl urăsc, (Marţi, 4 august 2020, 18:50)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      se folosesc de el.
      Le aduce capital electoral, este ideal până după alegeri (inclusiv parlamentare), dar nu știu dacă sunt dispuși să-l susțină „pe bune”. Cred că mai degrabă vor încheia armistiții dubioase cu „emulii” de pe buletinele de vot, dupo ce apele se vor fi așezat (în (vechea :-( ) matcă.
    • +5 (29 voturi)    
      Pe bune? Asta e concluzia trasa? (Marţi, 4 august 2020, 19:12)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Tie ti se pare ok comportamentul asta infantil? "Mie nu mi-au dat jucariile sa le tin, asa ca maine vin cu jucaria mea si nu o dau la nimeni si vin cu prietenii mei pe terenul de joaca ca sa nu mai aiba loc si sa nu se joace nimeni".

      Daca tie ti se pare un comportament matur, demn de un partid care, aparent, vrea binele cetatenilor si mai mutl de atat, a Bucurestiului si care pretinde ca vrea sa opreasca PSD, bine, e parerea ta, cum e si a mea faptul ca e un comportament iresponsabil, o reactie puerila si ca de fapt asta va ajuta PSD si va slabi dreapta.

      Iar scuza asta ca se simt indirect obligati de circumstante sa vina cu propriul candidat e o vrajeala de mana a tz-shpea. Nu e nimeni obligat cu nimic. Pur si simplu nu vor sa rateze ciolanul. Este o mare diferenta.

      Dar stii cum e: oricine e liber sa creada ce vrea. Inclusiv ca barza aduce copiii si marmota invelea ciocolata.

      Cu un comportament asa josnic nu pot decat sa laud PNL si USR+ ca nu s-au cuplat cu PMP. Se vede ca nu te poti baza pe ei. Da, asa e, chiar si PNL mai sabota USR, dar macar o faceau pe fata, nu se ascundeau si ziceau ca sunt obligati de circumstante. Da, PNL a fost partas la episodul USL, asa e. Dar, din nou, macar a fost pe fata. Si acum incearca sa-si spele imaginea (nu pacatele), asa cum pot ei, chiar daca nu le iese. Dar incearca. Macar pentru asta pun PNL cu 10 trepte peste PMP.
    • +8 (24 voturi)    
      sa candideze odata, gura asta mare (Marţi, 4 august 2020, 19:17)

      t_beriu [utilizator] i-a raspuns lui tahomir

      Ca tot numai amenintari scoate pe gura. Eu sunt linistit, nu va incurca pe nimeni, Si chiar daca se va pierde vreun sector, asta e, pretul e mic ca sa scapam odata de turnator.
      Candidatura asta va fi ultimul cui in sicriul in care se va ingropa PMP. Nu are cum sa ia voturi importante, doar antagonizeaza pe toti care vor sa scape de PSD. Asa cum s-a intamplat si din cauza smecheriei cu Paleologu de la prezidentiale, faza care i s-a intors impotriva. In loc sa-i consolideze procentele firave de la europarlamentare, a scazut si mai mult. La parlamentare efectul va fi garantat, nu mai prinde nimic, nu trece de 3%.
  • +9 (41 voturi)    
    Prostilor, nu simtit pulsul politic al zilei (Marţi, 4 august 2020, 18:31)

    Criscat [utilizator]

    Cea mai mare gresala e ca basellu sa se compromita candidand...o sa ingroape si partidul si Tomacul...toti vedem ca o face din razbunare si orgoliu, si ca-l doare-n pix de noi... si daca pe voi o sa ne doare-n pix de PMP; noi vrem sa scapam de PSD, si daca voi ne reduceti sansele o sa dispareti de tot....pariem?
    • -4 (28 voturi)    
      Vreti sa scapati de PSD? (Marţi, 4 august 2020, 20:22)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Criscat

      Se pare ca nu esti din USR. Daca USR voia cu adevarat sa scape de PSD, nu inventa motive puerile impotriva unei aliante pe capitala. Daca PNL voia cu adevarat sa scape de PSD, avea resurse politice sa impuna o alianta cu PMP.
      Cea mai mare gresala e ca Basescu se compromite candidand? A cui gresala? In democratie toate partidele au dreptul si obligatia participarii la alegeri.
      Ai auzit tu din sursa ca PMP a refuzat el vreo oferta? Nu?
      Atunci, hai sictir.
      • 0 (8 voturi)    
        motive puerile (Miercuri, 5 august 2020, 12:50)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

        ca, cica deputatii pmp voteaza cu madam pendelea.
        la ultimul vot, cel de ieri, ref. la o decizie judecatoreasca prin care primaria datoreaza bini unui constanda, pt. a scapa de penalizari, a fost la vot o rezolutie. consilierii usr, in frunte cu un tzugui, ca un tzugui e un fel de motz, au votat contra.
        si primaria plateste zilnic penalitati de doispe mii de euro. veceul cucoanei primarite, la b1, l'a acuzat pe acest tzugui ca ar fi implicat, prin tatal sau, benefiiciind de afacerile acelui constanda
        veceul a promis ca vine cu probe.
        asta ca plusatii au motivat respingeree pmp pe motivul ca voteaza consileiri pmp cu primaritza care este.
        iaca, pmp a votat pt. rezolvarea liticiului asa incat nu se mai plateasca penalitati, iar consilierii cinstiti, ai noii drept ioropene, au vota pt. constanda, sa ia doispe mii de euro zilnic.
        cam asa se face politica pe dumbovita.
        asta e al doilea comentariu, primul s'a oprit in....filtre sper ca asta sa treaca, n'are injurii ci numai contrargumente la argumentele plus usr.
      • +2 (4 voturi)    
        dpmdv esti in categoria "pulime" (Miercuri, 5 august 2020, 13:41)

        Criscat [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

        ...doar asa v-a numit cu dispret dr.Sorin Oprescu=PSD...nu, nu sunt nici din usr si nici din pnl, sunt doar un cititor alegator care gandesc si sunt satul de "prostime" fara carte care ati bagat tara in rahat! Bovis, de unde ai scos-o cu obligatia participarii la alegeri?..vezi ca esti pulime? Si sictir spune-i mamei tale si fiului tau....
        • +2 (4 voturi)    
          Fac abstractie (Miercuri, 5 august 2020, 17:55)

          ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui Criscat

          de stilul tau elevat si iti comunic ca partidele exista pentru ca parte din alegatori ii voteaza.
          Acesti alegatori vor sa fie reprezentati. Partidele au obligatia sa participe la procesul democratic numit "alegeri" exact in acest scop.
  • -22 (42 voturi)    
    Decizia PMP este salutara (Marţi, 4 august 2020, 18:32)

    Tambrian [utilizator]

    Decizia PMP de a merge cu domnul Basescu la primaria capitalei este de salutat. Orice se poate spune despre candidatul Basescu mai putin ca nu are experienta politica si administrativa. Si cum si doamna Firea are o buna experienta administrativa in Bucuresti, vom avea o competitie intre oameni care se pricep.
    • +10 (26 voturi)    
      Elena Udrea International (Marţi, 4 august 2020, 19:26)

      fanegr1ja [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      PMP este un partid breloc, facut special pentru salvarea infractoarei internationale Elena Udrea. Dorinta de aprinde un os de ros il orbeste pe Basescu, un colaborator al securitatii confirmat de justitia din Romania.
    • +6 (20 voturi)    
      PMP = coruptie si interese (Marţi, 4 august 2020, 19:43)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui Tambrian

      Retrocedari cate o strada intreaga
      Invartelile lui Udrea - genti de bani, terenuri de sport in panta
      Justitie doar declarativa, si doar cand le convine
      PMP a votat cot la cot cu PSD pe teme populiste
  • +7 (35 voturi)    
    Petrov loveste România din nou. (Marţi, 4 august 2020, 18:40)

    D_Poroineanu [utilizator]

    Curios cât pot să urască acești oameni România.

    A venit cu Udrea et cu fie-sa analfabetă, și-a bătut joc cum a vrut de ce-i mai sfânt în țara asta și acum vrea la Primărie. Foarte bine, să-l aleagă și să-l judece lumea.
  • +15 (31 voturi)    
    n-are decat sa candideze (Marţi, 4 august 2020, 18:45)

    anonim3 [utilizator]

    Va fi si pentru bucuresteni un test de maturitate ca alegatori, daca sa dea votul din simpatie pt trecut unui candidat fara sanse (Traian Basescu) sau daca sa voteze clar un candidat care sa invinga pe Firea si sa aduca un alt fel de administratie in oras (Nicusor Dan).
    Iar in ceea ce priveste PMP-ul, daca are votanti, sa obtina locuri in Consiliul General si sa fie parte a majoritatii primarului general Nicusor Dan.
    • 0 (18 voturi)    
      Stai sa vezi ce "confruntari" la TV vor fi (Marţi, 4 august 2020, 19:37)

      Doru1963 [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      Vai, dar numai asteapta sa vezi ranjetul si hahaitul lui Base, sa vezi atunci audienta!
      Sa auzi replicile taioase a lui Base!

      Base, un jmecher la care romanul se uita mai ceva ca la telenovele, si se credea cand Base zicea ca o sa dea de pamant cu marii corupti din PSD, cand de fapt a schimbat ce facut? A schimbat pe Nastase, Hrebenciuc cu Udrea, Olteanu, Blaga.

      Cine uita e un fraier.
  • -4 (34 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 4 august 2020, 18:45)

    [anonim]

    • +2 (18 voturi)    
      Negociezi cu infractorii? (Marţi, 4 august 2020, 19:28)

      fanegr1ja [utilizator] i-a raspuns lui

      Ai auzit de Elena Udrea? Cine crezi ca e langa Basescu si papusa lui, Tomac? Sfanta Maria?
    • +5 (19 voturi)    
      Da, (Marţi, 4 august 2020, 20:01)

      Rdu [utilizator] i-a raspuns lui

      adica tot politica "damboviteana" preferati. S-o puna de-un USL largit! De aceea nu place USR , ca e mai putin dispus la compromisuri.
      PMP daca vrea cu adevarat binele Bucurestiului sa-l sustina tot pe ND! Sa arate ca are si ceva principii nu numai "flexibilitate" si dorinta de functii!
    • +4 (16 voturi)    
      Dl Barna este incapabil (Marţi, 4 august 2020, 20:31)

      Bradisor [utilizator] i-a raspuns lui

      sa se maturizeze dpv. politic.
  • -10 (28 voturi)    
    Lol (Marţi, 4 august 2020, 18:47)

    HP [utilizator]

    S-a terminat cu Nicusor daca intra Basescu in cursa.

    Sunt doua variante.

    a) Castiga Basescu, cu Firea pe locul 2 si Nicusor pe 3
    b) Castiga Firea, cu Basescu pe locul 2 si Nicusor pe 3

    Basescu va lua majoritatea voturilor PNL fara de care Nicusor nu poate miza decat pe voturile USR.
    • +2 (12 voturi)    
      nu ia (Marţi, 4 august 2020, 19:34)

      danco [utilizator] i-a raspuns lui HP

      basescu nu ia nici 5%
      • +2 (4 voturi)    
        pai (Miercuri, 5 august 2020, 15:12)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui danco

        inseamna ca sunteti fraieri de va strofocati.
        f. bine ca catindeaza, voi tot castigati. nu ?!
        ce importanta are pe cine favorizeaza sau defavorizeaza base. cinci la suta nu coteaza.
        dar, de treizeci, ce zici ?!
    • +5 (15 voturi)    
      PNL a luat 11% cu Predoiu (Marţi, 4 august 2020, 19:46)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui HP

      Cam greu de crezut ca are PMP 25% in plus ca sa castige in fata lui Nicusor sau Firea.
      • +4 (12 voturi)    
        Lol (Marţi, 4 august 2020, 23:14)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

        Tu îl compari pe Băsescu cu Predoiu ?

        Predoiu e un nimic irelevant.
        • -1 (15 voturi)    
          PMP e un partid aflat la si altii (Miercuri, 5 august 2020, 0:53)

          jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui HP

          Sunt dubii serioase ca trece pragul si intra in viitorul sParlament.
          Daca Nicusor sau alti candidati de la sectoare pierd la mustata primariile, PMP va fi penalizat la nivel national si nu va intra in sParlament.
          Basescu e simbolul razgandelii - dupa ce a zis ca dupa presedintie nu mai se poate injosi, iata ca se puse europarlamentar (dupa aia mica), acum cica vine inapoi la primarie (evident fara sanse de a castiga), doar de a incurca pe altul.
          • +2 (10 voturi)    
            Lol (Miercuri, 5 august 2020, 6:11)

            HP [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

            Penalizat de către cine ?

            De electoratul USR ?

            Boss, USR și electoratul lor sunt masă neglijabilă, de care nu îi pasă nimănui, pe bună dreptate.

            O dată arde Colectivul, o dată se duce Dragnea la pârnaie.

            A treia oară nu mai pupă nașul pixda miresei.

            Vor lua 8% la parlamentare și la locale nu vor lua nimic
            • 0 (2 voturi)    
              Uriasul adormit - cei dezinteresati (Joi, 6 august 2020, 1:30)

              jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui HP

              PMP e format doar din ilustri necunoscuti - in afara de Base si daca te-ai mai uitat la stiri poate Tomac, Turcescu, Neamtu.

              Dar nu ii stii pe niciunul de bine, ci prin excesele lor.
      • +1 (5 voturi)    
        depinde cate catindaturi (Miercuri, 5 august 2020, 13:04)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

        dcaca vori fi cinci sase catindati, s'ar putea ca primarul sa fie ales cu 20-25%
        cu cat mai multi catindati, cu atat mai scazut procentul cu care se castiga.
    • +3 (9 voturi)    
      Nicusor 47% (Marţi, 4 august 2020, 23:12)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui HP

      Firea 26%
      Basexu 21%
      Resturile...
  • -1 (23 voturi)    
    Daca va pierde... (Marţi, 4 august 2020, 18:50)

    MihaiDumitrescu1 [anonim]

    Nicushor Dan, este vina slugilor basiste. Dar daca va castiga .... e pe cai mari ...
  • +15 (31 voturi)    
    Dacă nu noi,să moară toți. (Marţi, 4 august 2020, 18:55)

    asavreau [utilizator]

    Este drept nu Tomac este cel care a hotărât asta,ci Băsescu.Băsescu joacă tare,dar va pierde.Între Băsescu și Nicușor Dan va câștiga Nicușor Dan și asta va duce la dispariția PMP.Din prea mult orgoliu.
    • +5 (17 voturi)    
      PMP joaca ultima carte (Marţi, 4 august 2020, 19:49)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      Sanse maxime sa dispara in curand, mai ales daca pierd candidatii anti-PSd de la Bucuresti.
      PMP se zbate sub 5%, devine irelevant mai ales ;a parlamentare. Practic cine va vota PMP va vota cel mai mare scor (PSD sau PNL) prin redistribuire.
  • +16 (28 voturi)    
    Aveam o oarecare stima pt Tomac pt actiunile (Marţi, 4 august 2020, 18:56)

    UnOarecare [utilizator]

    pt romanii din fosta URSS...dupa ce l-am auzit azi la TV mintind si raspunzand pe langa subiect ca un PSDist mi-a disparut.
    USRistul ii spunea ca ei i-au dat imediat afara pe consilieri dubiosi si Tomac o tinea inainte ca aia au votat cu PSD...ca si PMP!
    • -2 (12 voturi)    
      Stima pentru Tomac? (Marţi, 4 august 2020, 19:39)

      Doru1963 [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

      Ce naiba a facut concret Tomac pentru tara asta? Faptul ca e vine la servici nu e suficient.
  • +1 (11 voturi)    
    PMP si Basescu mai au 3,5% (Marţi, 4 august 2020, 19:29)

    fanegr1ja [utilizator]

    Sa impinga clanul Elena Udrea pe pozitii in primaria capitalei este ultima lor sansa inainte de a disparea definitiv din politica romaneasca
  • +4 (24 voturi)    
    conducerea USR este diletanta sau malefica (Marţi, 4 august 2020, 20:20)

    BernierC [utilizator]

    Au "reusit" deja sa se compormita politic. Ma refer la toata gasca asta de USR-isti, nou aparuta, in care era pusa toata speranta tinerilor tarii. Deja sunt lupte interne, gasti, trafic de influenta, desi ei nu au ajuns inca la putere...Daca Nicusor Dan va pierde aceste alegeri, sunt convins ca-l vor arunca ca pe o masea stricata, tocmai pe el, cel mai integru din aceasta pseudo-alianta. O alianta cu miros de CDR resapat. Ceilalti componenti ai gastii sunt plini de bube si umbre(secu). Niste diletanti in politica, in afaceri, in mediul social samd.
  • -2 (14 voturi)    
    Vechea ranchiuna (Marţi, 4 august 2020, 20:41)

    ipolitic [utilizator]

    a trollilor pro-rusi impotriva fostului presedinte Basescu cel euroatlantic iese la iveala, cu "argumente" specifice tehnicilor de manipulare kaghebiste. Plictisitor.
    • 0 (10 voturi)    
      eu vad altfel (Miercuri, 5 august 2020, 0:56)

      jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Trolii PMP-isti au dat repede niste minusuri celor care au comentat impotriva lui Basexu
  • +4 (14 voturi)    
    Stând strâmb și judecând drept (Marţi, 4 august 2020, 23:51)

    Niste tarani [anonim]

    Orice candidat PMP nu are nici o șansă reală de a câștiga din primul tur la București (primăria capitalei sau la sectoare). De bun simț ar fi să nu candideze și să recomande electoratului PMP să voteze cum le dicteză conștiința (dacă nu să susțină un candidat al dreptei). Dacă vor candida nu vor face decât să favorizeze PSD prin dispersarea voturilor. Orice candidatură a unui reprezentant PMP în București nu face decât să confirme obediența față de psd și justețea deciziei de a nu fi cooptați în alianță.
  • +1 (7 voturi)    
    Un santaj de 2 bani face To(lo)mac ! (Miercuri, 5 august 2020, 8:02)

    Susufler0 [utilizator]

    Dar pe Base l-a intrebat daca vrea ?
  • +1 (9 voturi)    
    PMP si Basescu s-au dat cu PSD (Miercuri, 5 august 2020, 8:06)

    pontex [utilizator]

    saboteaza alianta de dreapta din Bucuresti. Cine voteaza cu ei voteaza cu Firea si PSD. PMP trebuie sa dispara ca partid politic, e toxic.
    • -1 (7 voturi)    
      care (Miercuri, 5 august 2020, 11:34)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui pontex

      dreapta mai flacau, aia cu neomarxistii usereplus si macronistii pnl?
  • 0 (6 voturi)    
    perfect... (Miercuri, 5 august 2020, 10:32)

    rochiri [utilizator]

    cand o sa i-a 2 % sper sa nu il mai vad pe la tv...
  • -2 (2 voturi)    
    basescu + psd = blat. (Miercuri, 5 august 2020, 20:38)

    vagabond [utilizator]

    Ca politician manevra e corecta.
    Ca om care mai fost primar (si presedinte), e descalificanta si dezgustatoare.

    Cine are interes sa-l vada in lupta? Firea sau USR+?