Cel mai tanar ministru din guvernul Tudose, in tinuta relaxata la audierile din Parlament

de Red. Politic     HotNews.ro
Joi, 29 iunie 2017, 8:57 Actualitate | Politic


Victor Negrescu la audieri
Foto: Captura Privesc.eu
Victor Negrescu, ministrul desemnat al Afacerilor Europene in guvernul Tudose, a venit la audierile de joi dimineata din Parlament intr-o tinuta mai relaxata decat cea cu care ne obisnuiesc politicienii. Negrescu (31 de ani) a aparut fara cravata, o moda lansata in politica europeana de liderul grec Alexis Tsipras.

Si Victor Ponta, presedintele comisiei pentru afaceri europene din Camera Deputatilor, cel care conduce sedinta de audiere, a venit fara cravata.

Victor Negrescu este europarlamentar si cel mai tanar membru al guvernului Tudose. El este cadru didactic la SNSPA.



















14168 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Ce stire importanta (Joi, 29 iunie 2017, 8:59)

    mitg [utilizator]

    E si mai grav ca vin fara creier decat cravata.
    • -1 (3 voturi)    
      Va inselati, Domnule Mitg (Joi, 29 iunie 2017, 11:22)

      RobertMarcu [anonim] i-a raspuns lui mitg

      Acest om, Victor Negrescu, are mai mult creier decat va inchipuiti. Este un profesionist si o persoana extrem de inteligenta.
      Si nu, nu sunt simpatizant PSD. Din contra. Insa l-am cunoscut personal si stiu ce personalitate are.
      • +2 (2 voturi)    
        Daca (Joi, 29 iunie 2017, 12:19)

        Popcorn [utilizator] i-a raspuns lui RobertMarcu

        ar fi avut o asa personalitate mirobolanta, dupa cum il descrieti, ar fi refuzat sa faca parte dintr-un partid de hoti, la comanda lui Dragnea.
  • +3 (3 voturi)    
    Cravata sa fie problema.... (Joi, 29 iunie 2017, 9:33)

    Miky60 [utilizator]

    La cat fura psd-ciuma rosie, acum marea problema este o amarata de cravata? LOL. Sa vina toti fara cravata din partea mea daca nu ar fura... Totusi, atacul la persoana este arma celor slabi.
    • 0 (2 voturi)    
      tinuta spune multe (Joi, 29 iunie 2017, 10:33)

      Andrei453530 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

      despre respectul pe care il acorda institutiei, functiei, poporului, si nu in ultimul rand siesi.

      Si ospatarii se imbraca mai decent, fara a vrea sa jignesc aceasta tagma.
      • 0 (2 voturi)    
        Atunci de USR ce spui? gandire de comunist... (Joi, 29 iunie 2017, 12:22)

        Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Andrei453530

        Ai o gandire tipica de comunist indoctrinat de Gheorghe Gheorghiu Dej si de Patriarhul Daniel. De ce sa conteze mai mult cum este imbracat cineva vs ce face (oricum, psd-ciuma rosie nu face nimic, dar era ideea de principiu).
        USR chiar se zbat si fac ceva si nu i-am vazut vreodata conformandu-se cum se forteaza comunistii.
  • +5 (5 voturi)    
    la cum suna titlul (Joi, 29 iunie 2017, 10:14)

    N.S. [utilizator]

    zici ca a venit in slapi si sort
  • +2 (4 voturi)    
    Haha (Joi, 29 iunie 2017, 10:18)

    DragosCodreanu [anonim]

    lol am crezut ca a venit la tricou si slapi...
  • +1 (3 voturi)    
    Nu comentati fara sa aveti informatii (Joi, 29 iunie 2017, 11:19)

    RobertMarcu [anonim]

    Nu sunt absolut deloc simpatizant PSD. Gandirea si orientarea mea sunt liberale.
    Insa in ceea ce il priveste pe Dl. Victor Negrescu va pot spune doar atat: este o persoana extrem de inteligenta. Am avut placerea de a-l cunoaste personal. Si este, fara indoiala, unul din cei mai inteligenti oameni cu care am interactionat de-a lungul vietii.
    Asadar, cu cravata sau fara, acest om are respectul meu!
  • -1 (1 vot)    
    tzipras (Joi, 29 iunie 2017, 12:03)

    dottore-plagiatore [utilizator]

    In tara lui Tzipras in tara e cald, iar cravata strange la gat.
  • +1 (1 vot)    
    Inca-i bine (Joi, 29 iunie 2017, 12:31)

    ultimul_mohican [utilizator]

    De ce ? Ca n-a venit in kilt scotian . La care , se stie , nu e voie sa ai si lenjerie pe dedesubt . A se vedea filmul Braveheart , cu Mel Gibson .