UPDATE Ungureanu, la Cotroceni pentru discutii cu Basescu

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 27 aprilie 2012, 16:11 Actualitate | Politic


Premierul Mihai Razvan Ungureanu a ajuns la Palatul Cotroceni unde va avea o discutie cu presedintele Traian Basescu, dupa votul din Parlament pentru motiunea de cenzura, anunta Mediafax.

Surse guvernamentale au declarat anterior agentiei MEDIAFAX ca premierul Ungureanu a plecat de la Palatul Victoria dupa o scurta sedinta cu ministrii, pentru a avea, la Cotroceni, o discutie cu presedintele Traian Basescu.

Sedinta de la Palatul Victoria cu ministrii a durat doar 15 minute.

Motiunea de cenzura a opozitiei a trecut cu 235 de voturi "pentru", Guvernul Ungureanu fiind demis.

UPDATE Dupa aproximativ o ora, Ungureanu s-a intors la Palatul Victoria.

Citeste si:


Citeste mai multe despre   


















4661 vizualizari

  • -5 (15 voturi)    
    Plange o domnita, (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:28)

    catalin_mattei [utilizator]

    a reusit pe mana sefului sa ramana out of business
    • +12 (14 voturi)    
      Hmmm... (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:43)

      George [anonim] i-a raspuns lui catalin_mattei

      Uiti o vorba veche, romaneasca... Cine rade la urma, rade mai bine. Si mai uiti inca un lucru, esential. Faptul ca nu voi, postacii USL, sunteti cei care decideti soarta si viitorul Romaniei pe termen lung. Bucuria voastra, evident infantila, va fi vremelnica. Nu-ti face iluzii ca tovarasii de la USL, idolii tai, iti vor arunca mai multe firimituri decat considera ei ca meriti. Daca te bucura restauratia, pentru ca asta semnifica venirea USL la putere, atunci entuziasmul tau se justifica. Altfel, esti doar un (postac) naiv. Nu e nici o problema, hotii de pana mai ieri (PSD-PC-PNL) isi vor relua vechile obiceiuri. Pe care, fii sigur de asta, nu le-au uitat.
      • -8 (8 voturi)    
        Sa vezi, draga George... (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:59)

        George [anonim] i-a raspuns lui George

        ... ce de minusuri o sa iei in curand, cand hornews.ro va vira catre noua putere...
      • -2 (2 voturi)    
        :)) (Vineri, 27 aprilie 2012, 17:30)

        catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui George

        Ce poate fi mai distractiv decat sa fiu facut usl-ist de unul din portocalii?.. sa fiu facut pdl-ist de usl-isti... dragii mei pdl-isti si dragi usl-isti.. aceasta zeama infecta in care ne aflam este rodul luptei voastre intestine.. este rodul faptului ca va uitati cum sa slujiti pe unii sau altii mai bine ca sa primiti firmiturile celor de la masa puterii... interesul vostru ca cetateni este sa traiti bine nu pt ca sunt ai vostri la putere ci pt ca aveti valoarea pt a trai bine. Nu poti insa draga George sa traieste cu adevarat bine, sa zbori, daca stai in genunchi... altfel esti hazliu.. dar asa, ca pt o bauta intre amici
      • +6 (6 voturi)    
        va fi dezastru (Vineri, 27 aprilie 2012, 17:47)

        FLORI [anonim] i-a raspuns lui George

        • Căderea Guvernului Ungureanu are efecte negative semnificative asupra economiei româneşti
    • +10 (12 voturi)    
      Plang oamenii corecti din Romania (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:46)

      dan [anonim] i-a raspuns lui catalin_mattei

      E o mare diferenta!
      • +4 (4 voturi)    
        da (Vineri, 27 aprilie 2012, 17:31)

        catalin_mattei [utilizator] i-a raspuns lui dan

        oamenii corecti plang cu adevarat.. problema este ca nu sunt cele de pe scena politica.,.. ei se vat dar sunt bine cu totii
    • +3 (3 voturi)    
      Entuziasm infantil (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:53)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui catalin_mattei

      Sa vezi cand o sa planga regele tau gol si valetul sau!
  • -1 (3 voturi)    
    o sa il linisteasca (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:43)

    cosminrs [utilizator]

    o sa ii spuna.. stai linistit.. si ce daca votul in parlament a fost asa? o sa te numesc inca o data, ca doar eu sunt seful aici.
  • -1 (5 voturi)    
    A ramas ... (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:46)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... fara "coledzi" si la servicii. S-a grabit alt oportunist sa-i ia repede locul si acolo.

    Ma gandesc ca daca ar avea un minim de ratiune (in ceasul al 13-lea) dl Basescu ar putea sa-l mai propuna tot pe Ungureanu de 2 ori pentru a fi picat, dizolva Parlamentul si avea alegeri anticipate. Cu actuala structura politica din Parlament e foarte greu de guvernat tara indiferent de cine da prim-ministrul. Doar la cote de avarie si pentru a organiza ceva alegeri...
  • -5 (5 voturi)    
    a avut emotii ... (Vineri, 27 aprilie 2012, 16:57)

    adrian [anonim]

    si stapanul o sa il linisteasca .
  • +1 (1 vot)    
    se va alege praful de romania! (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:10)

    corina [anonim]

    E clar că din punct de vedere economic şi social, trecerea moţiunii de cenzură face mai mult rău decât bine... odata cu venirea USL-istilor la putere se va alege praful de Romania!
    • -1 (1 vot)    
      Daca dispar lacustele portocalii e dezastru? (Vineri, 27 aprilie 2012, 18:31)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui corina

      Cred ca daca USL va forma guvernul, primul lucru pe care ar trebui sa-l faca ar fi un audit al tuturor ministerelor sau macar al celor in care s-au derulat cele mai multe fonduri bugetare. Fara un audit care sa arate situatia de fapt nu vad cum ar putea sa ia cineva vre-o decizie. S-ar putea (am eu o banuiala) sa iasa la iveala niste realitati mult mai crunte decat ce stim noi acum.