Netflix România dă răspunsul dacă blockbuster-ul „ Don't Look Up” e un film bun sau prost :)

de C.V.     HotNews.ro
Duminică, 26 decembrie 2021, 14:43


Don't Look Up, blockbusterul propus de Netflix de Craciun
Foto: Netflix
„Don’t Look Up”, comedia blockbuster despre sfârșitul lumii a stârnit multe discuții după ce Netflix a lansat-o de Crăciun. Mulți fie au apreciat umorul negru și situațiile ridicole ce frizează realitatea, fie au considerat filmul mult supraapreciat și cu un ton prea zeflemitor - Despre falia produsă de noul film în rândul publicului Netflix România a vorbit într-o scurtă postare pe Facebook.

„Ne cerem scuze pentru discuțiile iscate la mesele de Crăciun referitoare la Don’t Look Up.
Răspunsul corect la întrebarea “Dacă Don’t Look Up e un film bun sau prost?” este DA”, scrie contul ofoicial de Facebook al Netflix România.


Don't Look Up - filmul cu o distribuție stelară despre cum ar putea omenirea să reacționeze când vine sfârșitul lumii


„Don’t Look Up”, blockbuster-ul propus de Netflix pentru Crăciun a strâns o distribuție stelară: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Cate Blanchett, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande și nu numai pentru un film care oferă mai multe decât ar părea la prima vedere.

Citește pe HotNews.ro cronică detaliată (fără spoilere) pentru Don't Look Up:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















30565 vizualizari

  • +6 (20 voturi)    
    Comedie? (Duminică, 26 decembrie 2021, 15:12)

    war4peace [utilizator]

    Mie nu prea mi s-a părut comedie. E o tragicomedie, însă un film foarte bine făcut, care te face să-ți pui întrebări și să găsești răspunsuri destul de neplăcute.
    • +1 (19 voturi)    
      Vrei sa zici: sa ti se sugereze raspunsurile... (Duminică, 26 decembrie 2021, 17:18)

      andipetre [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

      ...pe care scenaristul ar vrea sa ti le asumi singur. E cam transparenta metoda, puteau fi mai subtili, dar e drept, e greu sa ascunzi o astfel de intentie.

      Filmul imi aminteste putin de filmele cu muncitori de pe vremea lui Ceausescu.
      • -2 (12 voturi)    
        normal, e a venit craciunul (Duminică, 26 decembrie 2021, 18:22)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

        Nostalgia tineretii, te apuca dorul de ceausescu in fiecare an, pe 25 decembrie.
      • +2 (6 voturi)    
        Nu prea (Duminică, 26 decembrie 2021, 19:34)

        war4peace [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

        Sunt multe posibile răspunsuri, dar apreciez că nu e (încă) un film cu happy-ending stupid.
  • -10 (28 voturi)    
    Este exact după chipul și asemănarea Muricaniei! (Duminică, 26 decembrie 2021, 15:17)

    Tayen [utilizator]

    A lui Bidon și Cămilei....
  • -11 (25 voturi)    
    parerea (Duminică, 26 decembrie 2021, 15:24)

    victor L [utilizator]

    mea: foarte prost. Chiar Di Caprio joaca jenant de prost.
    • -14 (24 voturi)    
      Al caprei (Duminică, 26 decembrie 2021, 16:23)

      feroviarul123 [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      Nu a fost niciodată un actor bun. Dar pentru ca e in cercul pedofililor a fost propulsat în roluri mari , mult prea mari pentru el. Titanic a fost cel mai prost film care a fost mediatizat și premiat ca să-și scoată banii de pe monstruozitate construita.
  • -16 (34 voturi)    
    propaganda penibila (Duminică, 26 decembrie 2021, 15:50)

    alexdrq [utilizator]

    pt cei care poarta 3 masti si se inchina la CNN si NYT, asta e cel mai bun film din istorie.
    E un film extrem de prost in care actorii nu joaca roluri ci se maimutaresc incercand cat le sta in putinta sa batjocoreasca "tabara cealalta".
  • +2 (14 voturi)    
    Cei care au crezut ca Covid e sfarsitul lumii... (Duminică, 26 decembrie 2021, 17:05)

    andipetre [utilizator]

    ...au facut acest film ca sa arate cum gandesc. Pe scurt, ei se sperie de moarte si rad dispretuitor dar nervos de toti cei care incearca sa ii linisteasca. Râsul psihoticului, care nu intelege de ce lumea nu se potriveste psihozei sale.
    • -1 (9 voturi)    
      tembeli (Duminică, 26 decembrie 2021, 18:26)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Nu poti sa ii linistesti si pace. Nici macar happy end-ul nu ii convinge ca traiesc o psihoza colectiva.
      In alta ordine de idei, filmul pare mai degraba a fi despre incalzirea globala, dar cine mai sta sa numere? AndiPetre a decis cum stau lucrurile.
  • +13 (23 voturi)    
    Un film excelent (Duminică, 26 decembrie 2021, 18:34)

    Fu Leng [utilizator]

    Imi pare rau pt cine nu l-a inteles, nu e vina lor! Daca nu va uitati in sus nici nu o sa-l intelegeti, vreodata, o sa va aplaudati conducatorii debili, etern.
  • +6 (14 voturi)    
    Este de fapt realitatea (Luni, 27 decembrie 2021, 9:28)

    Romania_Fara_Hoti [utilizator]

    Asa reactioneaza guvernele statelor "cilivizate" de azi cand oamenii de stiinta le expun pericolele iminente in care se afla terra din cauza incalzirii globale si pe ei ii intereseaza doar profitul si cum sa lucreze economia.

    sau

    Lumea in cazul in care ajunge Sosoaca presedinte !
  • +2 (6 voturi)    
    Un mesaj clar (Luni, 27 decembrie 2021, 10:35)

    Pamfletauru [utilizator]

    Sfarsitul lumii de va fi sa vina nu va fi de la vreo catastrofa naturala. Prostia si avaritia umana sunt suficient de puternice sa distruga omenirea.
  • +2 (8 voturi)    
    Film de Oscar! (Luni, 27 decembrie 2021, 11:19)

    Gabu [utilizator]

    ...Evident, dacă n-ar exista stupizenii precum Spiderman, Superman și alți mani aflați acum pe primul loc în topuri. Ironia este că evenimentele descrise în film s-au petrecut deja și nu odată ci de câteva ori în istoria pământului... Sunt citate vreo trei extincții, dinozaurii fiind ultima. Trista realitate este că trăim într-o societate purtând ochelari de cal, orbiți de dorințe primare, conduși de inși fără substanță. Fără doar și poate, filmul este și o parabolă la actuala viermuială în jurul pandemiei gestionată de exact acel tip de conducători care-și fac poze zonelor intime de schi sau golf și le postează online...
  • 0 (0 voturi)    
    Concluzia este că viitorul nu-i real, (Luni, 27 decembrie 2021, 12:14)

    Con_stan_tin [utilizator]

    este o minciună, de aceea avem nevoie de politicieni.
  • -1 (5 voturi)    
    hahahahaha (Luni, 27 decembrie 2021, 15:42)

    john70 [utilizator]

    O alta mizerie de propaganda stangista marca Hollywood.

    Let's Go Brandon Today!
  • 0 (6 voturi)    
    O stupizenie (Luni, 27 decembrie 2021, 19:23)

    Lascu [utilizator]

    Au folosit nume grele in actorie ca sa dea greutate unui scenariu stupid . pana la urma, acesti mari ai filmografiei au jucat stupid , roluri stupide intr-un film stupid. Dupa 15 min. ( atat am rezistat !!) am realizat ca timpul e mult prea pretios sa vizionezi o prostie din care nu ai absolut nimic de castigat.