VIDEO O parte a unui tavan dintr-un mall din Cluj s-a prăbușit

de N.O.     HotNews.ro
Duminică, 19 septembrie 2021, 15:20 Actualitate | Esenţial


O bucata de tavanul Iulius Mall s-a prabusit
Foto: Captura video
O parte a unui tavan fals de la Iulius Mall din Cluj s-a prăbușit duminică dimineață în apropiere de supermarketul Auchan. Potrivit mall-ului, cauza este fisurarea unei țevi. Nimeni nu a fost rănit, scrie Cluj24.

Potrivit imaginilor care circulă pe rețelele de socializare se vede că fix înainte de incident, curgea apă prin tavanul fals.

Nimeni nu a fost rănit și nu au fost alte pagube, spune Iulius Mall într-un comunicat.

”Incidentul (...) a fost cauzat de fisurarea unei țevi de agent termic rece, apa scursă deteriorând o porțiune din tavanul fals, care a cedat. Ulterior, tavanul a fost decupat controlat pe o suprafață mai mare pentru a se putea interveni. Nimeni nu a fost rănit și nu au fost alte pagube. Zona a fost delimitată rapid și se lucrează deja la remediere, activitatea nefiind afectată”, arată comunicatul.














Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















25258 vizualizari

  • -7 (17 voturi)    
    Firma (Duminică, 19 septembrie 2021, 15:29)

    gigilu [utilizator]

    care a proiectat mallul este cumva turceasca?
    • -4 (30 voturi)    
      Mdeah… (Duminică, 19 septembrie 2021, 15:38)

      Nea Hoisan [utilizator] i-a raspuns lui gigilu

      Turci? La Cluj? Neah, ardeleni pur-sange! Romania lucrului bine facut, Romania educata!…
      • +3 (15 voturi)    
        Rușine națională!! (Duminică, 19 septembrie 2021, 16:19)

        fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui Nea Hoisan

        S-a spart o țeavă la Cluj !!!
        Huoooo! Rușine Boc!
        Jos KWJ, demisia!!!
        Ardeleni de kk…..
        • 0 (8 voturi)    
          Crezi ca... (Duminică, 19 septembrie 2021, 20:01)

          grongobar [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

          ...nea caisa intelege sarcasmul?
  • -8 (18 voturi)    
    Sa restrictioneze accesul (Duminică, 19 septembrie 2021, 16:40)

    ALFY [utilizator]

    in zona tavanului prabusit doar celor nevaccinati. Asta-i la moda :-)
  • +7 (9 voturi)    
    una e proiectarea (Duminică, 19 septembrie 2021, 17:20)

    eu@eu [utilizator]

    alta este execuţia şi iarăşi alte este exploatarea. Apoi mai există şi intreţinerea instalaţiilor, verificarea lor. Na, mai multe.
    • +2 (2 voturi)    
      SI TOATE... (Duminică, 19 septembrie 2021, 20:14)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui eu@eu

      La pretul cel mai mic!
  • -3 (5 voturi)    
    clujul oras de 5 stele (Duminică, 19 septembrie 2021, 23:07)

    eucomentez [utilizator]

    La mall - ca la taraba, iti pica tavanul in cap - dar ii vopsit fain sa arate bine.
  • +2 (4 voturi)    
    acolo a mai cazut un tavan (Luni, 20 septembrie 2021, 0:20)

    srpc [utilizator]

    acum vreo 4 ani; ceva nu e in regula
  • -2 (2 voturi)    
    Hai ca nu se poate (Luni, 20 septembrie 2021, 12:05)

    StefanV [utilizator]

    Ca ei cred ca zice lumea despre ei ca ar fi nemti.
    NU se poate sa se intample asta la Cluuuuj. O fi fost firma cu executia turceasca, dar preluarea a fost facuta de cluuuujeni. Si doar stim ca ei sunt ca nemtii.... Nu ar fi acceptat asa ceva. Trebuie sa fie vreo tragedie divina.