Mama Luizei, fata dispărută în luna aprilie: Am făcut petiții și la Carmen Dan și la Iohannis, nimeni nu ne-a luat în seamă / Am aflat de la televizor că Dincă a recunoscut crimele, pe noi nu ne-a anunțat nimeni

de MH     HotNews.ro
Luni, 29 iulie 2019, 15:58 Actualitate | Esenţial


Suspect Caracal
Foto: Facebook
Mama Luizei, tânăra dispărută de acasă în luna aprilie, după ce a fost luată cu mașina la ocazie de către Gheorghe Dincă, a mers din nou luni în fața locuinței acestuia, unde are loc reconstituirea crimelor, femeia spunând că până acum nimeni nu a anunțat-o oficial că bărbatul a recunoscut că i-a ucis fiica și că tot ce știe a aflat de la televizor. Ea a mai susținut că în cele patru luni de la dispariția fetei i-a trimis petiții inclusiv președintelui Klaus Iohannis, cerându-i ajutorul, în lipsa intervenției autorităților locale.

Monica Georgeta Melencu, mama Luizei, fata de 18 ani care ar fi fost ucisă de Gheorghe Dincă, a venit din nou la locuința suspectului, unde a declarat că nimeni nu i-a luat în serios plângerile, în cele patru luni scurse de la dispariția fetei. "Am făcut petiții și la doamna Carmen Dan și la președintele Klaus Iohannis (...) Nu am primit niciun răspuns", a afirmat femeia.

Femeia a mai spus că până acum nimeni nu a anunțat-o oficial că suspectul a recunoscut că i-a ucis fiica, ea precizând că luni dimineață a sunat la Parchet, de unde i s-a transmis din nou că nu pot fi furnizate date din anchetă.

La rândul său, sora Luizei a spus că în ziua dispariției, când a mers la Caracal pentru a scoate bani trimiși de mama ei din Anglia, Luiza a mers pentru prima dată cu mașina la ocazie: "Am vorbit dimineața cu ea, a zis că vine să scoată niște bani de la Caracal. Din ziua aceea nu am mai vorbit cu ea. A fost prima dată când a plecat singură de acasă. Ea nu mergea cu ocazia, mergea cu autobuzul”.

Sora Luizei a mai spus că a fost sunată de Poliția din Coșoveni și a fost întrebată de ce familia îi acuză că nu au făcut dreptate. "Păi ce dreptate au făcut ei? Că au lăsat două fete să moară în chinuri?”, a adăugat sora Luizei.

Suspectul în cazul crimelor din Caracal, Gheorge Dincă, a recunoscut că a ucis-o pe fata de 15 ani joi, în jurul orei 12.00, imediat ce a surprins-o cu telefonul în mână și a precizat că i-a incinerat corpul, a declarat, duminică seară, procurorul Georgiana Hosu, adjunctul șefului DIICOT. Ea a spus că bărbatul a răpit-o pe fată în scopul exploatării sexuale, a sechestrat-o și a violat-o, iar Alexandra "nu a avut practic nicio șansă de a se apăra". Referitor la cealaltă fată ucisă, Luiza, în vârstă de 18 ani, procurorul a spus că sunt indicii că Dincă a procedat în același mod.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















13540 vizualizari

  • -17 (25 voturi)    
    Amanta lui Drangea sa se sinchiseasca? (Luni, 29 iulie 2019, 16:03)

    Marionette [utilizator]

    Ok, inteleg ca e o ticaloasa by default! Dar 3 luni fata asta a fost violata si apoi ucisain timp ce oamenii astia tot ce doreau este ca Militienii sa se uite cine are in antecedente violente de natura sexuala pe calculator. Inteleg, Dragnea era jigodie, un puscarias, Carmen Dana amanta puscariasului din tinerete, dar tu ca Presedinte cand vezi ca tot ce vor este sa te bage cineva in seama sa nu fii impresionat...
    • +6 (18 voturi)    
      Aha (Luni, 29 iulie 2019, 17:50)

      kiko123 [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Deci ideea postacilor platiti de PSD este: hai sa-i bagam in aceeasi oala pe Carmen Dan cu Iohannis,nu?Parca cu anchetarea faptelor de violenta din societate se ocupa guvernul reprezentat de ministerul de interne,justitie nu presedentia.Pe toti incompetentii din toate ministerele cine i-a pus in functie Iohannis sau tovarasii din familia mafiota PSD-ista?
  • +1 (25 voturi)    
    oameni ocupati (Luni, 29 iulie 2019, 16:13)

    Itsoc [utilizator]

    pai carmen dan era ocupata sa stea capra in fata lui Dragnea iar Presedintele Planta era probabil in vacanta ca de obicei si nu se deranjeaza cu d'astea.
    • -13 (25 voturi)    
      daca era Barna, imediat facea un banner (Luni, 29 iulie 2019, 16:48)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      si il trimitea in parlament.
      Sau poate ii oferea vreo pastila
    • +9 (11 voturi)    
      Toti o apa si un pamant, birocratie obisnuita (Luni, 29 iulie 2019, 17:13)

      VisatorLaORomanieMaiBuna [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      De ce ne miram??????

      Politicienii sunt obisnuiti sa aiba parte de secratare, secretari, birocratie, etc.

      Si intotdeauna, nu e vina lor, e vina ALTORA, e "ALT MINISTER" care se ocupa!
  • +10 (22 voturi)    
    e clar, deseara la a3, Iohannis e de vina (Luni, 29 iulie 2019, 16:14)

    Poiana lui Occam [utilizator]

    hai cu Barna
  • +18 (18 voturi)    
    Spaga e permanenta (Luni, 29 iulie 2019, 16:23)

    Anonym [utilizator]

    Credeti ca imaginile din "casa groazei" sau cu oasele au parvenit gratis?
    Au fost disemintate de investigatori intr-un mediu controlat si echidistant catre toate entitatile de presa?
    Hehe, se da spaga sa obtii info nu?
    Sau dai pe surse sa reduci din zvonistica ca sa nu se inflameze rumanu.

    Romania e inegala cap-coada. Daca erau fetele unor intelectuali, sa vezi ce se mai agitau autoritatile. Asa ... niste taranci.

    Dezintegrarea societatii continua, stati conectati
    • +4 (4 voturi)    
      depinde de diploma (Luni, 29 iulie 2019, 19:45)

      Filbert [utilizator] i-a raspuns lui Anonym

      Cred ca vorbesti despre intelectuali ca Nikolskicea, Oprea, Daea si Ciordache, pentru progeniturile lor s-ar fi pus in miscare toata masinaria Politiei.

      Un inginer sau profesor oarecare n-ar fi avut parte de nici un fel de atentie.
  • +16 (16 voturi)    
    .... (Luni, 29 iulie 2019, 16:29)

    tirolez [utilizator]

    In schimb avocatul din oficiu spune tot ce-i trece prin cap din ancheta. Si ca era om bun, ca familia il apreciaza, ca are 4 copii si s-a chinuit sa-i creasca. Ce vrea, sa plangem de mila familiei Dinca?? Si i se permite, asta e culmea.
  • +14 (14 voturi)    
    Profesionisti!!!! (Luni, 29 iulie 2019, 16:32)

    Harold [utilizator]

    "Nu pot fi furnizate date din anchetă."

    Acum se joaca de-a ancheta!!!
  • +17 (17 voturi)    
    ... (Luni, 29 iulie 2019, 16:33)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    - este atat de trist ... cand citesti si realizezi ca oricine ar fi putut vedea ceva si sa ajute in salvarea lor.

    Dar traim in roMANIA, in tara unde nu e treaba noastra, in tara unde nu mergem la vot ca nu se schimba nimic... doar atata stim.
  • +22 (22 voturi)    
    E clar (Luni, 29 iulie 2019, 16:49)

    mitg [utilizator]

    "a fost sunată de Poliția din Coșoveni și a fost întrebată de ce familia îi acuză că nu au făcut dreptate"

    Toti politistii din sectia respectiva trebuiesc demisi si dati afara din sistem. Nici de paznici la Kaufland nu cred ca-s buni.
    • +19 (19 voturi)    
      Absolut corect! (Luni, 29 iulie 2019, 17:37)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      1) Nici macar n-au anuntat femeia si familia. Sa-ti dispara copilul de trei luni, sa nu te ia nimeni in seama si sa afli de la TV ca a fost ucis

      2) Politistul care a vorbit cu Alexandra n-a avertizat-o sa nu fie prinsa, n-a incercat sa capete informatii in legatura cu locatia

      3) Sa actionezi dupa 20 de ore in conditiile in care victima iti telefoneaza si-ti spune ca deja a fost violata

      Ce rusine, ce tara de rahat, ce nemernici lucreaza in politie...

      Ar trebui demisi toti, fara exceptie, pana la ultimul.
      • +10 (10 voturi)    
        @ " ce nemernici lucreaza in politie " (Luni, 29 iulie 2019, 18:48)

        Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Luk

        Numai acolo ?
  • +13 (13 voturi)    
    Stati linistiti (Luni, 29 iulie 2019, 17:12)

    dandra [utilizator]

    Petitiile au prins praf pe un birou si au primit numere de inregistrare.
    Cam asa e la stat. Lucrurile se misca greu. Foarte greu.
    Si daca nu insisti sau nu dai o atentie, nu te baga nimeni in seama.
    Asta e Romania, asta e Romania sub cancerul PSD, plini de incompetenti si nepotisme.
  • -5 (17 voturi)    
    hopa (Luni, 29 iulie 2019, 17:13)

    john06 [utilizator]

    si Iohannis?nu cred,rezistii ii vor cauta scuze.
  • +12 (12 voturi)    
    In afara subiectului dar pe aceeasi tema (Luni, 29 iulie 2019, 17:22)

    Vinceroy [utilizator]

    Si noi facem petitii de ani de zile referitor la emanatiile de H2S (hidrogen sulfurat) de la Rudeni din fiecare noapte catre toate autoritatile abilitate si nici o data nu am fost contactati sau nu a venit cineva sa vina: "ia domne, chiar pute? sa vad si eu". Toata zona de NV a Bucurestiului este otravita sistematic in fiecare noapte, iar autoritatile nu prezinta decat hartii prin care raspund ca totul este autorizat si ca este in regula si ca nu exista H2S. Pe bune? Atunci mirosul din fiecare noapte , de oua clocite, specific H2S ce este? Profiterol?
    Unde mai pui ca DSP nu a dat nici numar de sesizare, nici nu a raspuns vreodata, iar Ministerul Mediului a REFUZAT sa inregistreze o petitie...
    • +4 (4 voturi)    
      clasic (Luni, 29 iulie 2019, 19:04)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Vinceroy

      Sfat: trimite prin executor sesizarile si daca refuza sa dea numar, sa faca prin afisare pe usa ;) Functioneaza :D
  • +6 (6 voturi)    
    petitiile (Luni, 29 iulie 2019, 17:45)

    sareta [utilizator]

    Petitiile poarta desigur si cate o rezolutie ,nu ramane decat sa auzim care din cele doua Institutii ne anunta destituirea lui X sau Y ce aveau obligatia sa dea un raspuns ! Daca nu,inseamna ca rezolutia a fost : nu dati niciun raspuns (ceeace nu cred sa se fi intamplat la Cotroceni )!! Mai asteptam ......oare
  • 0 (6 voturi)    
    nu-si bate iohannis capul (Luni, 29 iulie 2019, 18:06)

    mmmircea [utilizator]

    el doar vegheaza deasupra institutiilor si le cere sa lucreze cu celeritate.
    • +1 (3 voturi)    
      . (Luni, 29 iulie 2019, 21:21)

      vidra [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Stii ca el nu controleaza guvernul si maxim ii poate certa, nu? Carmencita era la interne.
  • +2 (2 voturi)    
    Iti dai seama cate crime se intampla in fiece zi (Luni, 29 iulie 2019, 19:28)

    Ozymankos [utilizator]

    in tara asta fututa pe cap si rasa
    de pe fata pamantulu
    iti dai seama ca acuma si Klaus Iohannis e in colimatorul opiniei publice
    astia se isterizeaza 3 zile
    dupa aia totu normal
    cauta tapi ispasitori
    pt ca sa ascunda faptul
    ca de fapt nu le pasa de nimeni si d enimic
  • +4 (4 voturi)    
    Dincă are de câștigat (Luni, 29 iulie 2019, 19:38)

    Con_stan_tin [utilizator]

    altfel nu recunoștea crimele, mai ales că inițial a declarat că nu le cunoaște pe fete. Că-i adevarat nu poți băga mâna in foc decât dacă găsești corpurile. Oricum, dacă a reușit să scape de ultimul cadravu în jumătate de zi înseamnă că avea o experiență bogată.