Liviu Dragnea a fost condamnat la 3 ani și 6 luni de închisoare cu executare în dosarul angajărilor fictive de la DGASPC Teleorman. Decizia nu e definitivă

de Redacția     HotNews.ro
Joi, 21 iunie 2018, 18:27 Actualitate | Esenţial


Liviu Dragnea
Foto: Facebook
Liviu Dragnea a fost condamnat, joi, la 3 ani și 6 luni de închisoare cu executare în dosarul angajărilor fictive de la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Teleorman. Decizia nu e definitivă. Instanța a anulat suspendarea din dosarul Referendumului și a decis condamnarea cu executare pentru infracțiunea de instigare la abuz în serviciu. Șeful PSD a fost achitat pentru instigare la fals intelectual. 

Fosta soție a șefului PSD, Bombonica Prodana, a primit doar o amendă aministrativă de 1.000 de lei.

Liviu Dragnea a fost judecat pentru instigare la abuz în serviciu și instigare la fals intelectual, privind angajarea fictivă a două secretare din PSD la DGASPC Teleorman. La ultimul termen, procurorii DNA ceruseră condamnarea până la 7 ani și 6 luni cu executare.

Decizia de condamnare a fost luată de doi dintre judecătorii completului, al treilea a votat pentru achitare.

În același dosar s-au mai dat următoarele sentințe:

Floarea Alesu, fosta șefă a DGASPC Teleorman - 3 ani și 7 luni de închisoare cu executare

Rodica Milos - fost director executiv la DGASPC Teleorman - 3 ani de închisoare cu suspendare

Olguța Șefu, fost director executiv adjunct DGASPC Teleorman - 3 ani de închisoare cu suspendare

Ionel Marineci, fost șef serviciu DGASPC Teleorman - 3 ani de închisoare cu suspendare

Valentina Marica, fost șef serviciu DGASPC Teleorman - 3 ani de închisoare cu suspendare

Bombonica Prodana - proces încetat, procurorii au renunțat la acuzații. Fosta soție a lui Liviu Dragnea a primit o amendă administrativă de 1.000 de lei.

Claudiu Balaban, fost șef serviciu DGASPC Teleorman - 3 ani de închisoare cu suspendare

Nicușor Gheorghe, fost șef serviciu DGASPC Teleorman - 1 an de închisoare cu suspendare

Adriana Botorogeanu, fostă secretară PSD Teleorman - 2 ani de închisoare cu suspendare

Anisa Niculina Stoica, fostă secretară PSD Teleorman - 1 an de închisoare cu suspendare


La ultimul termen, procurorii au cerut închisoare cu executare pentru toţi inculpaţii din dosar. În cazul lui Liviu Dragnea, DNA a solicitat până la 7 ani şi 6 luni de detenţie, dar şi anularea suspendării pedepsei din dosarul Referendumului.

În ceea ce o privește pe fosta soție a lui Liviu Dragnea, procurorii au renunţat la acuzaţii, întrucât aceasta a achitat prejudiciul.

Potrivit procurorilor, "în perioada iulie 2006 - decembrie 2012, Dragnea Nicolae Liviu, în calitate de preşedinte al Consiliului Judeţean Teleorman, respectiv de preşedinte al organizaţiei judeţene a unui partid politic, cu intenţie, a determinat-o pe inculpata Alesu Floarea, la acea vreme director executiv al Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Teleorman să îşi încalce atribuţiile de serviciu prin menţinerea în funcţie şi implicit plata drepturilor salariale pentru două angajate ale aceleiaşi instituţii. În realitate cele două persoane şi-au desfăşurat activitatea la sediul organizaţiei judeţene Teleorman a partidului politic al cărui preşedinte era suspectul Dragnea Nicolae Liviu, aspect cunoscut de acesta din urmă".

Astfel, precizează DNA, persoanele angajate formal au primit în total suma de 108.612 lei, sumă cu care Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Teleorman s-a constituit parte civilă în procesul penal. Şi fosta soţie a liderului PSD este judecată în această cauză.

În ceea ce o priveşte pe Bombonica Prodana, procurorii spun că "în perioadele 3 martie - 1 august 2008 şi 3 iulie 2009 - 1 august 2010, în calitate de coordonator al Complexului de servicii destinate copilului şi familiei şi în calitate de şef Serviciu secretariat din cadrul DGASPC Teleorman, prin încălcarea cu ştiinţă atribuţiilor de serviciu, deşi a cunoscut faptul că două subordonate, încadrate în funcţia de referent la instituţiile pe care le conducea, nu s-au prezentat la serviciu şi nu au respectat prevederile contractului individual de muncă şi fişa postului, nu a întreprins niciun demers de sancţionare a persoanelor respective".


Citeste mai multe despre   


















18038 vizualizari

  • +73 (77 voturi)    
    se pare ca... (Joi, 21 iunie 2018, 18:28)

    grongobar [utilizator]

    ...mai exista judecatori cu sange-n carotida.
    • +41 (43 voturi)    
      Degeaba (Joi, 21 iunie 2018, 18:36)

      madriano [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      E pregatita deja Ordonanta de Urgenta pentru salvarea lui Daddy.
      • +12 (14 voturi)    
        cred ca (Joi, 21 iunie 2018, 19:15)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui madriano

        deja e sedinta extraordinara la guvern, unde in prezenta statuii vasilicai cu mantiana paviana pe umeri, se dezbate probabil vreo O.U.G. despre care vom afla abia maine, dupa aparitia acesteia in Monitorul Oficial in data de 22.06.2018 ora 00:01.
        • +1 (1 vot)    
          Dragnea este pentru noi / Ceaușescu 2 (Vineri, 22 iunie 2018, 0:59)

          DuieMragnea [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Să-i dea Dumnezeu și poporul român aceeași soartă.
      • +8 (10 voturi)    
        Sau suspendă președintele, (Joi, 21 iunie 2018, 19:47)

        cos781501 [utilizator] i-a raspuns lui madriano

        vine Tăriceanu și promulgă noul cod de procedură penală, și treaba e rezolvată. Când se ajunge să se judece apelul, fiindcă în mod sigur va fi făcut apel, fapta comisă de Dragnea nu mai e pedepsită de codul penal în vigoare. Prin urmare în apel, se dispune încetarea procesului penal pe motiv că fapta nu e pedepsită.
        Totul e să nu se reușească promulgarea unui nou cod penal și cod de procedură penală care să-l favorizeze pe Dragnea.
        • +5 (7 voturi)    
          Nu nu (Joi, 21 iunie 2018, 20:32)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui cos781501

          Nu-l vor suspenda pe Iohannis pentru ca stiu ce urmeaza si le este frica. Totusi Iohannis nu poate refuza la nesfarsit promulgarea, iar fara un protest masiv, gen feb, Dragnea n-are treaba.
    • +16 (22 voturi)    
      Pistol nu si-a facut datoria.... (Joi, 21 iunie 2018, 18:40)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      O sa-l beleasca Dragnea....
    • +15 (19 voturi)    
      hai sa bem in piata victoriei ... (Joi, 21 iunie 2018, 18:51)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      hai sa bem in piata victoriei ...
      • +9 (11 voturi)    
        nu sa bem... (Joi, 21 iunie 2018, 19:22)

        grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        ...sa demonstram pasnic,pentru ca asta e doar primul pas.Si sa nu uitam ca pasul esential e cel din ziua VOTULUI.
    • +10 (12 voturi)    
      vine Craciunul, (Joi, 21 iunie 2018, 19:11)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

      pentru ca nu pot fredona decat "Ooooo, ce veste minunata...".
  • +35 (37 voturi)    
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Joi, 21 iunie 2018, 18:29)

    Francisc 1 [utilizator]

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ura!
  • +52 (54 voturi)    
    Am evaluat greșit... (Joi, 21 iunie 2018, 18:29)

    c.radu [utilizator]

    ... prognozând că va fi achitat. Și nu pot decât să mă bucur că m-am înșelat.
    • +8 (10 voturi)    
      si eu (Joi, 21 iunie 2018, 20:31)

      cchris [utilizator] i-a raspuns lui c.radu

      Si eu ma bucur ca te-ai inselat :))) Doamne ajuta, mai avem o sansa!
  • +55 (57 voturi)    
    La puscarie….!! (Joi, 21 iunie 2018, 18:30)

    scaraotchi [utilizator]

    Cu Daddy la puscarie….., la puscarie , cu Daddy la puscarie…!!!( pe muzica de Guantanamera)
  • +45 (47 voturi)    
    Lua-te-ar gardienii sa te ia... (Joi, 21 iunie 2018, 18:30)

    Cataleya [utilizator]

    ...Dragneo!

    Acum pune-te la masa cu Valcov si faceti planuri de viitor, ca aveti impreuna vreo 12 ani de puscarie!

    Infractorule!!!!
    • +3 (5 voturi)    
      Demisia e soluția (Joi, 21 iunie 2018, 20:43)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      care-l scapă de pușcărie pe Dragnea. Demisionează din partid și parlament iar PSD continuă cu modificarea rapidă a codului penal, modificare pe care strada nu mai poate să zică că o face Dragnea pentru el.
  • +45 (45 voturi)    
    Braziliaaaaaaaaaaaaa (Joi, 21 iunie 2018, 18:31)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Fa-ti bagajele jigodie!!!
  • +47 (47 voturi)    
    aleluia (Joi, 21 iunie 2018, 18:32)

    Bokila [utilizator]

    macar atat....o zi in care mai putem spera
    probabil instigarea la abuz in serviciu va fi dezincriminata de urgenta
  • +45 (45 voturi)    
    ups (Joi, 21 iunie 2018, 18:34)

    eduardst [utilizator]

    ce-ai facut, sobolane?
  • +54 (54 voturi)    
    Nu e gata inca! (Joi, 21 iunie 2018, 18:34)

    nano2k [utilizator]

    Trebuie sa continuam sa cerem in strada justitie, nu coruptie!
    • +32 (32 voturi)    
      Si n e totul: (Joi, 21 iunie 2018, 19:00)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      Teldrum. Belina. Ferma de porci a progeniturii cu bani furati de la UE. Averea din Brazilia. TOATE TREBUIESC CERCETATE si SOBOLANUL SA PLATEASCA. PARNAIE PE VIATA -- asta meeita ticalosul.
  • +39 (39 voturi)    
    Brutaria! (Joi, 21 iunie 2018, 18:35)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Pentru mafiot si pentru toti hotii din PSD, niste otrepe care au distrus România
  • +32 (32 voturi)    
    In sfarsit! (Joi, 21 iunie 2018, 18:40)

    amanda13 [utilizator]

    La inchisoare, Dragnea!
  • +37 (37 voturi)    
    Ar trebui ca Justițiabilii de la Inalta Curte (Joi, 21 iunie 2018, 18:45)

    Rescator [utilizator]

    sa nu o mai lalaie(de frica) si sa convoace completul de cinci judecatori pentru a-i dubla pedeapsa.Hai
    liberare de Dictatura!
  • +18 (20 voturi)    
    am plans de fericire (Joi, 21 iunie 2018, 18:48)

    ioanadoe [utilizator]

    Bravo judecatorilor! Sigur ca gruparea criminal-mafiota-kgb din jurul inculpatului Dragnea (nu vreau sa blamez membri onesti PSD) va incerca sa dea amnistie, schimbare de coduri penale si civile, presiune pe judecatori, ca sa schimbe verdictul la o a doua, .. n-a judecare, dar totusi, momentul asta va ramane!
    • +13 (13 voturi)    
      Membri onesti PSD? (Joi, 21 iunie 2018, 19:06)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui ioanadoe

      Cine poate face din aceasta cloaca urât mirositoare si sa fie onest? Imposibil. Toti sunt hoti sau complici la jaf. PSD=FSN=PCR trebuie scos in afara legii fiin o organizatie de crima organizata de mafioti.
  • +26 (26 voturi)    
    .... (Joi, 21 iunie 2018, 18:49)

    tirolez [utilizator]

    Nu e definitiva, o mai lalaie poate si un an, uitati-va la Udrea cat a durat. Dragnea e inca la butoane.
  • +24 (24 voturi)    
    sa nu uitam.. (Joi, 21 iunie 2018, 18:50)

    Coco Whistle [utilizator]

    indivizi, infractori, cu apartenenta la un grup, modifica premeditate legile prin pozitia pe care o au ptr a favoriza infractorul inclusiv propria persoana. e mult de lucru, a cazut o piesa...sint multi care de 28 s-au alaturat gruparilor criminale si infractionale. felicitari procurorului dar si a martorilor. ptr o romanie mai buna, mai curata pe zi ce trece numai asa pot copiii nostri spera sa traiasca in tara lor.
  • +21 (21 voturi)    
    daca (Joi, 21 iunie 2018, 18:51)

    coor [utilizator]

    ar avea un pic de ONOARE ar demisiona din toate functiile , dar m-as mira sa stie ce inseamna .
    • +12 (12 voturi)    
      in primul (Joi, 21 iunie 2018, 19:37)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui coor

      rand, asa e, nu stie ce e aia onoare, demnitate.
      Dar in al doilea rand, va iesi maine cu acuze publice la adresa statului paralel, Johannis, Soros, corporatii si, binenteles va acuza ca justitia e lipsita de libertate, fiind subjugata de securistii de care Romania nu a reusit sa scape la revolutia din dec. '89 siu care sug sangele poporului, Coldea si Kovesi fiind capii hidrei.
      Va acuza cu manie proletara fortele oculte care vor sa destabilizeze tara prin nimicirea celor care vor binele poporului si nu sunt lasati sa implementeze programul de guvernare pe care doar el il stie din scoarta-n scoarta.
      • +7 (7 voturi)    
        Un smecher . (Joi, 21 iunie 2018, 20:43)

        burebista [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        Nu mai tineeeeeeee ,poporul sa trezit si o sa cada unul dupa altul ,inclusive acest CASATORIT DE CINCI ORI . apropos cine o va consola pe frumoasa afisata la congresul psdului , Hei drac neo vei fi lasat de toti si toate . Te arunca psd ca pe o masea stricata .
    • 0 (0 voturi)    
      nu e vorba de onoare aici, ci de pragmatism (Vineri, 22 iunie 2018, 12:35)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui coor

      daca demisioneaza din parlament inseamna ca alege calea Varanului, ca sa scape de condamnare - dosarul lui ar fi trimis la Tribunalul Bucuresti sau Alexandria sau Videle si taraganat pana la prescriere sau si, mai sigur, pana la adoptarea noului cod penal, care nu mai prevede abuzul in serviciu.

      Deeeeci, cred ca trebuie sa ne asteptam la suspendarea de o zi a lui Iohannis, pt. ca Tariceanu sa promulge, in regim de urgenta, codurile.
  • +32 (32 voturi)    
    deci... (Joi, 21 iunie 2018, 19:02)

    Bittick [utilizator]

    Lupul alfa este ranit - astept cu interes sa fie sfasiat de haita
    • +15 (15 voturi)    
      Iar (Joi, 21 iunie 2018, 19:16)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      Apoi sa exterminam noi haita inainte sa ne haleasca pe toti!
  • +17 (17 voturi)    
    Bravo, Liviu! (Joi, 21 iunie 2018, 19:05)

    omezu [utilizator]

    Ce au in comun victoria Simonei si condamnarea lui Liviu? Ambele i-au facut fericiti pe romani!
    Acum sa ne pregatim de ce-i mai rau, ne asteapta o vara grea!
    Dar sa nu uitam de traditionalul La multi ani, Liviu!
  • +15 (15 voturi)    
    nu trebuie sa ne lasam inselati... (Joi, 21 iunie 2018, 19:10)

    liviu_ [utilizator]

    un animal ranit (spre moarte) e cel mai periculos !

    capu (si protestele) SUS !!!
  • +11 (11 voturi)    
    Acum (Joi, 21 iunie 2018, 19:11)

    vasile-roaita [utilizator]

    Acum ar trebui ca cei mai cu singe in instalatie din PSD sa iasa in fatza si sa-i spuna lui Dragnea. Gata ba ajunge nu stricam un partid din cauza ta. ne facem de rahat in lume din cauza unui infractor. Jos cu el!
  • +10 (10 voturi)    
    URRRAAAAAAAAAAAAAAAAA (Joi, 21 iunie 2018, 19:13)

    TheDudeLebowski1988 [utilizator]

    Ma bucur tare ca exista inca OAMENI in tara asta.

    Sper sa vina ziua cand o sa vad o stire la TV cu Dragnea dacandu-se pentru o vreme sau pentru totdeauna, acolo unde ii este locul.

    Vreau toti politicienii care au mintit, pacalit si prostit o gramada de oameni, sa plateasca. Chiar daca pedeapsa lor este extrem de mica in comparatie cu raul pe care l-au facut, faptul ca este privat de libertate pentru o vreme e o mica pedeapsa binemeritata.
  • +8 (10 voturi)    
    Daca decizia nu e definitiva (Joi, 21 iunie 2018, 19:27)

    Kosmos [utilizator]

    La ce se mai judeca?.legi cu dedicatie pt infractori
  • +13 (13 voturi)    
    Excelent, o gura de aer! (Joi, 21 iunie 2018, 19:35)

    grunespferd [utilizator]

    Totul e sa nu se scape pe sine si gasca de guzgani prin ordonanta de urgenta!
  • +17 (17 voturi)    
    Incredibil. (Joi, 21 iunie 2018, 19:49)

    fat.cat [utilizator]

    Am crezult ca se pregatesc sa-l achite, prea isi tot amanau decizia. Ma bucur ca am gresit. Asta e o zi istorica.
    • +1 (3 voturi)    
      urmeaza si achitarea (Joi, 21 iunie 2018, 22:47)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui fat.cat

      Condamnarea asta e o miscare bine gandita, incearca sa spele soriciul gros al porcilor din justitie. Basca ca ridica mingea la fileu pt. Mafia PSD-ALDE-UDMR, ca sa inteteasca propaganda cu statul paralel, soros si alte zmeie + reprimarea oricarei opozitii politice sau a strazii. Deja au inceput cu mass media, executata in parlament, dar si in strada.
      I-au dat acum ceva, dar pana la hotararea definitiva se vor adopta noile coduri sau vor da o OUG cu dedicatie si va fi achitat pe motiv ca fapta nu exista!
      Calm, lucrurile nu sunt ceea ce par. Dar, macar pentru o secunda, am sperat in normalitate si ne-am bucurat.
  • +8 (8 voturi)    
    Mult rau face Romaniei (Joi, 21 iunie 2018, 20:06)

    tarabost [utilizator]

    jigodia de dublu condamnat penal, impreuna cu hotii de partid pe care ii pastoreste.
    E esential sa continuam manifestarea pentru independenta justitiei fata de factorul politic de orice culoare, si sa nu uitam ca numai prezenta masiva la vot, indiferent de natura scrutinului, va tine hotii si mercenarii lor din parlament departe de puterea legislativa, in folosul si pentru pacea si bunastarea romanilor.
  • +10 (10 voturi)    
    hue... (Joi, 21 iunie 2018, 20:19)

    g01an [utilizator]

    este important ca pedeapsa definitiva sa depaseasca 3 ani de zile ca sa nu aiba metode prin care sa evite executarea. ramane de vazut, dar pana una alta, iata si o veste buna. multam fain hn.
  • +7 (7 voturi)    
    dragnea (Joi, 21 iunie 2018, 20:25)

    louienl [utilizator]

    Puscarie "usoara" Dragnea:))
    • +3 (3 voturi)    
      cadoul meu catre Dragnea (Joi, 21 iunie 2018, 22:44)

      was [utilizator] i-a raspuns lui louienl

      Dacă intră la pușcărie, aș fi fericit să-i fac viața lu' Dady mai ușoara, i-aș trimite un ștreang și un săpun de marcă, parfumat. Poate folosii ambele, separat sau combinat, dar în orice caz sub mustață.
  • +9 (9 voturi)    
    Nu se pune vorba de demisie (Joi, 21 iunie 2018, 20:45)

    Ali Mentara [utilizator]

    Sper ca sa nu faca prostia sa isi dea demisia. Va arata in felul acesta ca este slab, ca are o urma de onoare si ceva judecata.

    Sincer sper sa fie debarcat pentru ca atunci cariera sa sa se termine, ca a lui Nastase. Nu Ilie, dar nici ala nu e departe.
  • 0 (2 voturi)    
    La 6-3 si 2-0 (Joi, 21 iunie 2018, 21:16)

    Grandgousier [utilizator]

    Nu mai aveam nici o speranta...La finalul meciului,m-am rusinat...N-am avut incredere in Planul lui Dumnezeu! ps.Susufler0...seara asta trebuia sa fim impreuna...cu Scara-otzul....
  • +5 (5 voturi)    
    Deci Hamstaru e un Parnau (Joi, 21 iunie 2018, 22:44)

    Wanheda [utilizator]

    Ar trebui sa isi dea demisia din toate functiile publice. Ghici ce o sa-si dea insa??? Un oug prin care se declara, public, ca Hamsterul e nevinovat, ba chiar e victima, a statului paralel!!!
    • +3 (3 voturi)    
      . (Vineri, 22 iunie 2018, 0:07)

      Ingwar [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      exista o teorie ca noi traim in lumi paralele si in fiecare din aceste lumi tu existi dar ai o traectorie diferita, si zic acei oameni de stiinta ca aceste lumi se pot folosi pentru a prezice viitorul si nu mai tin minte ce.. pai se pare ca Dragnea este foarte destept si stie chiar mai multe decit acei savanti, el o sa scrie o catre in puscarie care o sa-i micsoreze pedeapsa de 2 ori si dupa 1.5 ani va iesi tot multimilionar si mare profesor in domeniul lui
  • +3 (3 voturi)    
    . (Joi, 21 iunie 2018, 23:09)

    Ingwar [utilizator]

    omul asta a facut milioane in ultimii 20 de ani si e foarte corupt, daca chiar face puscarie numai 3.6 ani atunci oricum va iesi multimilionar din puscarie. si chiar in puscarie poate avea un trai pe care multi romani nici in libertate nu il au. prea blinzi sunt romanii fata de cei care le fura viata
  • +4 (4 voturi)    
    ! (Joi, 21 iunie 2018, 23:14)

    tudorr [utilizator]

    Putin, prea putin!
  • +6 (6 voturi)    
    sa nu uitam (Joi, 21 iunie 2018, 23:19)

    asddd [utilizator]

    in aceste momente de restriste ca pe acest forum a vietuit la un mom dat ... mazeta
    • 0 (0 voturi)    
      e in Modrogan, pe holuri, (Vineri, 22 iunie 2018, 12:27)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui asddd

      isi framanta palaria in maini si tot ingaima ceva, cu mintile ratacite, cautand un punct de sprijin in Univers!
  • +3 (3 voturi)    
    caracteristic Dragnea (Joi, 21 iunie 2018, 23:39)

    Dizidentul [utilizator]

    tot timpul Dragnea a privit cu dispret, un aspect nu avrut sa accepte,in fazele de inceput al procesului trebuia sa treaca in rindul din spate si sa demisioneze, nu ajungea acum sa fie urit si jignit de atita lume.ASTA SE NUMESTE DEMNITATE SI RESPECT FATA DE LEGI SI TARA .