Adrian Nastase s-a impuscat cu un pistol Smith and Wesson calibrul 45. Autoritatile vor stabili de ce nu i s-a ridicat arma - surse

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 21 iunie 2012, 9:15 Actualitate | Esenţial


Fostul premier Adrian Nastase, condamnat definitiv la doi ani de detentie, s-a impuscat, miercuri seara, cu un pistol Smith and Wesson de calibrul 45, autoritatile urmand sa stabileasca de ce politistii nu i-au retras dreptul la port de arma dupa ce Directia Nationala Anticoruptie (DNA) a inceput urmarirea penala impotriva sa, scrie Mediafax.

Adrian Nastase are o plaga latero-cervicala, aproape de vena jugulara, produsa cu o arma de foc de calibrul 9, au declarat, miercuri noapte, surse medicale.

Potrivit surselor citate, Adrian Nastase este in investigatii la Spitalul de Urgenta Floreasca, unde a fost adus dupa ce a incercat sa se sinucida. Sursele citate au mai spus ca Adrian Nastase este constient.

Parchetul instantei supreme a anuntat, miercuri noapte, ca face cercetari in cazul tentativei de suicid a lui Adrian Nastase, care a avut loc in timpul punerii in executare a mandatului privind condamnarea acestuia la doi ani de inchisoare in dosarul "Trofeul calitatii".

Pe rolul Sectiei de urmarire penala si criminalistica din cadrul Parchetului de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie a fost constituita o cauza avand ca obiect incidentul petrecut miercuri seara, "cu ocazia executarii mandatului privind executarea pedepsei privative de libertate a inchisorii aplicata numitului Nastase Adrian, se arata intr-un comunicat de presa al Ministerului Public.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4756 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    Teatru ... (Joi, 21 iunie 2012, 9:54)

    Dani.El [utilizator]

    Eu nu cred ca a vrut sa se sinucida! Cine se sinucide cu un glont in gat? Daca chiar vroia sa moara isi tragea un glont in cap! Acuma va face pe victima iar colegii lui de grupare mafiota il vor transforma in martir.

    Ei, si acuma sa tineti sa vedeti circ! Poanta aia (proasta) de prim-ministru a inceput deja sa latre! La astia din gashka psd totdeauna altii sunt de vina.
  • +2 (2 voturi)    
    mmm (Joi, 21 iunie 2012, 9:59)

    Alan_H [utilizator]

    Deci cum? de calibru 9mm sau 45?? E o diferenta cam mare...
    • 0 (0 voturi)    
      2 gloante de 45 (Luni, 25 iunie 2012, 10:40)

      nede [anonim] i-a raspuns lui Alan_H

      pai nu ai inteles..a tras doua gloante de 45..deci in total 9mm.....apropos ..da unde e glontu??
  • +2 (2 voturi)    
    45 vs 9 (Joi, 21 iunie 2012, 9:59)

    tot_yo [utilizator]

    In primul paragraf zice asa: "s-a impuscat(..) cu un pistol(..) de calibrul 45".
    In al doilea paragraf zice asa: "are o plaga (..) produsa cu o arma de foc de calibrul 9".
    Pai de la 45 pana la 9 e o oarecare diferenta.
    Pe traseul descris, un glont de 45 ar fi cam retezat tot, darmite omul sa poata vorbi dupa niste ore (vezi stirile actualizate).
    O fi amenintat omu'ca-i toarna pe toti si atunci a incercat careva sa-l "sinucida" cu o arma calibru 9, dupa care i-a plantat in mana ceva de calibru 45?
  • +3 (3 voturi)    
    martirul coruptiei si al interlopilor (Joi, 21 iunie 2012, 10:32)

    nede [anonim]

    pai sigura frate...nastase a licentiat practic sistemul corupt in tara asta, contracte pentru autostrazi, contracte pentru aderare, etc,,etc..era o veselie a tutror hotiilor pe vremea lu' Nastase...se dadeau spagi, se luau spagi, nu se plateau impozite...si pentru toate astea tot Basescu e de vina..tot basescu e de vina ca Ponta a furat la teza de doctorat, etc...in ce tara traim fratilor? nu mai putem vedea nimic clar?
  • +1 (1 vot)    
    basescu (Joi, 21 iunie 2012, 11:31)

    thesan [utilizator]

    ar trebui ca si basescu sa raspunda despre flota. dar poate ca la el s-a prescris.
    • 0 (0 voturi)    
      pe bune???? (Luni, 25 iunie 2012, 10:39)

      nede [anonim] i-a raspuns lui thesan

      poate ar fi bine sa gandesti cu mintea clara si nu infectata..acum e cazul Nastase , punct. Numai tampitii si cei ca Nastase, gandesc prin comparatie in asemenea cazuri.
  • +1 (1 vot)    
    Hai sa delimitam putin... (Joi, 21 iunie 2012, 12:04)

    Push [utilizator]

    Basescu e de vina pentru alte lucruri nu pentru dosarul lui Adiran Nastase...
    Basescu e de vina ca s-au taiat salarii in prostie ... ca sa aibe de unde sa fure gasca de la putere.
    Basescu e de vina ca a taiat pensiile si asa foarte mici
    Basescu e de vina ca a luat banii de la mamele care indraznesc sa faca un copil intr-o tara instabila
    Basescu e de vina ca adopta masuri dictatoriale , santajiste si represive...
    ..... si mai are multe alte pacate ...
    • 0 (0 voturi)    
      Mie mi-a fost marita pensia (Sâmbătă, 23 iunie 2012, 14:59)

      dreptatesiadevar [utilizator] i-a raspuns lui Push

      Basescu a taiat pensiile mari, mai mari de 3000 ,(pensiile nesimtite)eu am avut grupa 1 de munca si de la 750 mi-a facut 1050, din care platesc CAS 50 de lei, deci 1300 000 de pensi au fost marite.Si tot Basescu e de vina