Încă un coronasceptic înfocat a murit din cauza COVID-19 / Pastorul american obținuse în instanță ridicarea restricțiilor sanitare impuse bisericilor

de S.J.     HotNews.ro
Marţi, 14 septembrie 2021, 14:37 Actualitate | Coronavirus


Bob Enyart
Foto: Captura video
Un pastor american și prezentator al unei emisiuni radio din statul Colorado a devenit ultimul oponent al măsurilor sanitare care și-a pierdut viața din cauza COVID-19, relatează The Daily Beast.

Bob Enyart, pastor al Denver Bible Church din Denver, a murit luni, potrivit unui anunț făcut pe Facebook de Fred Williams, coprezentatorul său.

Enyart, al cărui site Real Science Radio vitupera împotriva poverii „imaginare” plasate de COVID-19 asupra spitalelor, a oferit sfaturi din Biblie cu privire la tratarea COVID-19 și a acuzat mass-media „mainstream” că exagerează severitatea bolii pe care o cauzează coronavirusul.

Acesta a optat de asemenea să nu se vaccineze împotriva COVID-19, afirmând că vaccinurile se bazează pe „celule ale unor bebeluși avortați.

Enyart a fost de asemenea în mijlocul unei bătălii juridice anul trecut când a dat în judecată statul Colorado din cauza restricțiilor sanitare impuse pentru lăcașele de cult.

Acesta a câștigat procesul, obținând eliminarea limitării numărului de enoriași care pot participa la predici și obligativitatea purtării măștilor de protecție în biserici.

Pastorul a fost un personaj controversat care în 1999 a călătorit până în Noua Zeelandă doar cu scopul de a fi arestat pentru afișarea unui baner pe care scria „[Bill] Clinton este un violator”, potrivit publicației Denver Westword.

În vechea sa emisiune TV, Bob Enyart Live, el obișnuia să „citească vesel necrologurile unor persoane care au suferit de HIV în timp ce dădea drumul la melodia 'Another One Bites the Dust'” a Queen, potrivit aceleiași surse.

Înainte de a deveni pastor și prezentator de emisiuni religioase, Enyart a proiectat programe software pentru elicoptere ale armatei americane și a lucrat ca analist pentru Microsoft, relatează The Denver Post.

Citește și:











Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















11961 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    De unde provine cuvântul sceptic (Marţi, 14 septembrie 2021, 14:43)

    BEDE [utilizator]

    Sceptic provine din greacă și, zic cei care au studiat temeinic limba, înseamnă unul care stă departe, care nu ia de bun ceva, care nu se lasă dus.
    Ori, de coronavirus ar fi foarte bine dacă poțista departe. Dar iată că nu prea se poate nici chiar când vrei să stai departe, darămite când zici că nu e nici o problemă pentru tine...
  • +8 (14 voturi)    
    Mda (Marţi, 14 septembrie 2021, 14:45)

    costicatrombon [utilizator]

    Well....karma is a bitch ....that grebla te-a lovit in your face 'Another One Bites the Dust'
  • +9 (25 voturi)    
    Mdea... (Marţi, 14 septembrie 2021, 14:46)

    ursu78 [utilizator]

    Natural selection finest...
    Si sa mai spuna cineva ca virusul asta nu aduce nimic bun...e iote ca aduce...creste media de inteligenta pe planeta.
  • -3 (15 voturi)    
    Mda (Marţi, 14 septembrie 2021, 14:47)

    Luk [utilizator]

    Inteleg ca niciun entuziast al Covid n-a murit si nici n-o sa moara. Ajunge sa Crezi si esti Salvat :)))
  • +9 (21 voturi)    
    ! (Marţi, 14 septembrie 2021, 14:51)

    tudorr [utilizator]

    Sa ia cu tamaie fanii acestor maimutoi de pastori, guru, mari speakeri motivationali anti stiinta si anti logica, si care fac bani pe seama prostilor!
  • -6 (18 voturi)    
    Daca presa independenta spune asta (Marţi, 14 septembrie 2021, 14:59)

    VOX. [utilizator]

    Inseamna ca e adevarat.
  • -1 (17 voturi)    
    Așa e. Și Epstein s-a sinucis în închisoare :) (Marţi, 14 septembrie 2021, 15:10)

    Harald [utilizator]

    Se știe sigur, că așa a anunțat mass-media :)
  • +3 (19 voturi)    
    Hahaha (Marţi, 14 septembrie 2021, 15:16)

    Dogul [utilizator]

    “Acesta a optat de asemenea să nu se vaccineze împotriva COVID-19, afirmând că vaccinurile se bazează pe "celule ale unor bebeluși avortați…”
    Șoșocilor, vedeți din ce grup de persoane faceți parte?:))))))))
  • +4 (12 voturi)    
    Eeee… (Marţi, 14 septembrie 2021, 15:38)

    337Zdf [utilizator]

    Or sa zica enoriasii ca i a facut guvernul manevra… eu as zice ca “ fiecare pasare pe limba ei piere “
  • +1 (9 voturi)    
    Din fericire am (Marţi, 14 septembrie 2021, 15:50)

    feroviarul123 [utilizator]

    Another one bites the dust in telefon. mmm ... suna bine.
    noua ne-ar fi părut rău de tine dar cine seamănă vânt ...
  • +1 (11 voturi)    
    asta e un erou pentru imbecili (Marţi, 14 septembrie 2021, 16:00)

    Crup [utilizator]

    Si e pliiina lumea de imbecili! Care - culmea ironiei - au convingerea ferma ca au dreptate si ca toti ceilalti sunt... imbecili! :)))))
  • -3 (13 voturi)    
    Despre mortile dublu-vaccinatilor nimic? (Marţi, 14 septembrie 2021, 19:40)

    Idiotul_fUtil [utilizator]

    Au murit ceva vaccinati. Ceva e putred in Danemarca..
  • +1 (5 voturi)    
    Aiurea! (Miercuri, 15 septembrie 2021, 9:58)

    Nostalgicul Cristian Ioan [utilizator]

    Nu convinge pe nimeni, noi stim bine ca a fost asasinat (otravit sau ucis cu radiatii 5G) de Oculta Mondiala.
    Sau de Big Pharma.
    Sau de Bil Gheitz.
  • +1 (3 voturi)    
    imi plac ... (Miercuri, 15 septembrie 2021, 10:51)

    GNG [utilizator]

    ... comentariile aparute pe marginea unui articol care nu aduce o dovada in sprijinul celor afirmate. Unde si cand s-a imbolnavit? A fost internat sau a murit acasa? De unde au tras concluzia ca a murit de Covid daca acestor bolnavi nu li se face autopsie dupa deces??? Do you think ??? Medicina a incalcat juramantul lui Hypocrat cand s-a transformat intr-un bussines, o sursa de imbogatire...
  • +1 (5 voturi)    
    Stupidul perfect (Miercuri, 15 septembrie 2021, 11:18)

    UpNext [utilizator]

    .