Un barbat s-a aruncat in fata metroului, la statia Titan

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 8 august 2011, 8:57 Ultima ora

Un barbat s-a aruncat in fata metroului, luni dimineata, la statia Titan, dar a fost observat la timp de mecanicul trenului si nu a fost lovit, circulatia fiind intrerupta aproximativ cinci minute, a declarat pentru directorul Metrorex, Gheorghe Udriste, potrivit Mediafax.

Barbatul, in varsta de 47 de ani, s-a aruncat pe linia de metrou, la statia Titan, in jurul orei 7.25.

Mecanicul trenului care a intrat in statia Titan l-a observat la timp si a oprit metroul fara sa il loveasca, a precizat Udriste.

Barbatul a fost scos de pe linie de un calator, ajutat de unul dintre mecanicii trenului, si dus la spital cu o ambulanta SMURD, pentru investigatii.

Gheorghe Udriste a precizat ca in urma incidentului circulatia la metrou a fost intrerupta aproximativ cinci minute, pana a fost scos barbatul de pe linie.


Citeste mai multe despre   






















3989 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    fail (Luni, 8 august 2011, 9:12)

    STF [anonim]

    Probabil a stat in partea unde opreste trenul in loc sa se aseze in partea peronului de unde vine.
    • 0 (4 voturi)    
      Poate (Luni, 8 august 2011, 10:01)

      Bill [anonim] i-a raspuns lui STF

      Mult mai probabil a cazut. Cine vrea sa se sinucida nu cred ca omite dealiul asta si se aseaza in capatul corect. Titlul este exagerat.
    • +1 (1 vot)    
      sinucigas la Titan (Luni, 8 august 2011, 11:25)

      Smaranda [anonim] i-a raspuns lui STF

      omul a incercat sa se sinucida, nu a cazut. si era la capatul corect, insa a fost mai dibaci mecanicul de la metrorex!
      nu va mai dati aiurea cu parerea, de dragul de a scrie pe net ...
  • +1 (3 voturi)    
    Solutii (Luni, 8 august 2011, 12:11)

    V.R. [utilizator]

    Uite ce solutii au altii pentru asa ceva:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Platform_screen_doors

    Problema e ca sunt scumpe si Romania n-are bani...
    • 0 (4 voturi)    
      sinucidere (Luni, 8 august 2011, 13:35)

      bogdanicus [utilizator] i-a raspuns lui V.R.

      Eu nu inteleg de ce daca vrea unul sa se sinucida, altul sa se drogheze si altul sa treaca de la o coma alcoolica la alta, sa platim noi, cei care muncim pentru banii cu care contribuim in stanga si dreapta... Cu alte cuvinte ar trebui sa mauncesc mai mult acum pentru ca s-au inmultit sinucigasii la metrou si trebuie sa cumparam usi de sticla...
      • 0 (2 voturi)    
        Principiul este altul (Luni, 8 august 2011, 16:10)

        Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui bogdanicus

        Usile de sticla nu sunt pentru sinucigasi, principiul e sa nu cada cineva din greseala, mai rar dar se intampla.
  • 0 (0 voturi)    
    Ala protesta (Luni, 8 august 2011, 17:13)

    Pantazi [anonim]

    impotriva scumpirii cartelei de calatorie la metrou
  • 0 (0 voturi)    
    da 'n parlament.. (Luni, 8 august 2011, 21:05)

    danarad [anonim]

    erau pline toate balcoanele ?
  • 0 (0 voturi)    
    nesansa (Marţi, 9 august 2011, 16:49)

    ioneleeee [anonim]

    mare pacat, a mai ramas un cretin in viata !!