Crin Antonescu: Tariceanu nu are nevoie de "sustinere de pe margine"

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 14 august 2011, 14:10 Actualitate | Politic

Presedinte PNL, Crin Antonsecu a declarat, duminica, intr-o conferinta de presa, raspunzand unei intrebari, ca fostul presedinte al PNL, Calin Popescu-Tariceanu nu are nevoie de sustinerea de pe margine a niciunui membru din conducerea partidului.

"Calin Popescu-Tariceanu nu trebuie recuperat politic in PNL asa cum sugereaza dl. Vosganian. Domnia sa este lider parlamentar al grupului de la Camera iar in aceasta calitate este invitat permanent la lucrarile Biroului Politic Central, face parte din celelalte foruri de conducere ale PNL. Dl. Tariceanu a fost si este prezent alaturi de noi, in momentele cele mai importante cum a fost de pilda lansarea programului economic. Dl. Tariceanu este un om care impreuna cu noi este partizanul acestei constructii politice si serveste aceasta constructie politica si are locul sau foarte bine definit", a spus liderul PNL, potrivit Agerpres.

Vicepresedintele PNL Varujan Vosganian a declarat sambata, la Suceava, ca fostul premier Calin Popescu-Tariceanu este o importanta resursa pentru PNL dar nu este utilizat la nivelul la care ar putea sa contribuie la prestigiul partidului. "El trebuie, in primul rand, reincorporat in structurile de conducere ale PNL (...) El (n.r. - Tariceanu) poate participa la sedinte in calitate de presedinte al grupului parlamentar din Camera. In opinia mea, el trebuie sa fie membru al Biroului", a spus Vosganian.


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

2987 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    A ,,, FOLOSIREE ! (Duminică, 14 august 2011, 15:32)

    greti [anonim]

    Folosirea in ce>> ca, tot clone psd-l sint toty care conduc pnl azi, poate sa umblee la macaz ? NU MAI POATE CA EL A FACUT LINIA pnl-ului de azi e prea tirziu sa o mai darime ce el a construit -o cind era la guvernare.
  • +4 (6 voturi)    
    si femeia de serviciu e invitat permanent la PNL (Duminică, 14 august 2011, 15:43)

    cristi [anonim]

    "este invitat permanent la lucrarile Biroului Politic Central" adica e un nimeni in conducerea PNL
  • +3 (7 voturi)    
    Antenescu-Tariceanu (Duminică, 14 august 2011, 16:16)

    Alexandru IONESCU [anonim]

    Buna dimineata Floare,
    Te-ai trezit ?
    Ce ai visat, Tariceanu ?!
    Ai visat urat, mai pune capul pe perna si vezi sa faci macar un careu, daca nu mai mult !
    Si ia-ti gandul de la vreo propunere legislativa, ca aia cere efort, consum de neuroni si risti sa-i termini inaintea depunerii proiectului de lege !
    Hai, somn usor, e abia ora 16, deseara o sa ai treaba, o partida, un sprit, o barfa, ceva anti-basescu, o cacealma, ceva acolo, demn de tine !
  • +4 (6 voturi)    
    de pe tusa (Duminică, 14 august 2011, 16:20)

    varujean [anonim]

    really?
    Si-atunci ce m-a apucat ?
  • -6 (6 voturi)    
    Are dreptate Antonescu. (Duminică, 14 august 2011, 16:26)

    mircea [anonim]

    Afara cu Vosganian.Si asa Vosganian nu-i liberal get beget,e venit printr-o alianta tulbure ca si cea cu Voiculescu.Vosganian e ca o pana zburatoare care a aterizat in curtea PNL si acum creaza alergii suparatoare.
  • +3 (5 voturi)    
    Suflete de sluga! (Duminică, 14 august 2011, 17:28)

    Liviu Iordache [anonim]

    Ce-i place lui Vosganian ca e facut "de pe margine"! Asa cum i-a placut si lui Melescanu ca i s-a luat postul de vice al senatului, ca sa fie satisfacut singurul senator al PC, fostul lui subaltern (ca turnatorii, orisicum, erau sub ofiteri)! Cum i-a placut si lui Orban, cind i s-a luat functia de vice de la Camera! Adevarul ca Antonescu are si merite mari, a fost batut de Geoana in primul tur la prezidentiale!
  • +1 (7 voturi)    
    Sunt curios (Duminică, 14 august 2011, 19:23)

    banateanul. [utilizator]

    ce vrea sa spuna cu este impreuna cu noi....,cu cine ?
  • +4 (10 voturi)    
    partial trebuie sa fii de acord si cu porumbacul (Duminică, 14 august 2011, 20:02)

    blec-bierd [utilizator]

    ADICA
    1. Tericeanu nu trebuie recuperat politic. el trebuie lasat sa se stinga din amintirea poporului la fel cum s au stins si alti fosti "inalti demnitari" care s-au dovedit a fi de 2 lei cu toate ca unii cu obgraz de kevlar mai apar sporadic in presa (gen victor chiorbea si tzapul de constantinescu)
    2. comparabil cu porumbacul Calin "Citroen" Tericeanul este intr-adevar un om valoros (daca mergi pe ideea "marul mic sau nimic")
  • +6 (8 voturi)    
    "Antonsecu" (Duminică, 14 august 2011, 21:29)

    Florin [anonim]

    O greseala de nume absolut relevanta privind trecutul repetentului.
  • +4 (4 voturi)    
    deci... (Luni, 15 august 2011, 0:22)

    Gigel [anonim]

    ...inca o data, de ce se mai vorbeste despre aceasta duda?

    Si in general, despre PNL, un partid de idioti care s-au aliat cu dusmanii lor naturali?....

    Asta e un partid mort pt urmatoarele 2 decenii.
  • +4 (4 voturi)    
    repetentuleeee (Luni, 15 august 2011, 0:54)

    MirceaA [utilizator]

    ti se clatina scaunul rau de tot. Ai inceput sa dai cu muci in toate partile.