VIDEO Traian Basescu, la inaugurarea fabricii de sampon din Urlati: Chiar daca nu par, voi fi un consumator al produselor voastre

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 29 septembrie 2010, 14:44 Actualitate | Politic


Traian Basescu
Foto: AGERPRES
Presedintele Traian Basescu fost prezent, miercuri, la inaugurarea fabricii Procter & Gamble din localitatea prahoveana Urlati, in care se produc sampoane si balsamuri, seful statului stand de vorba cu conducerea Procter & Gamble la nivel mondial. Traian Basescu a promis, cu aceasta ocazie, si ca "va fi un consumator al produselor fabricate la Urlati, chiar daca nu pare", potrivit Mediafax.

Traian Basescu a tinut un discurs in fata invitatilor, jurnalistilor si angajatilor P&G prezenti la inaugurare, inainte de discursul sefului statului luand cuvantul Bob McDonald si managerul P&G Romania, Luc Viane.

In discursul sau, presedintele a aratat ca este important faptul ca P&G arata incredere fata de Romania, a multumit reprezentantilor companiei pentru decizia de a continua sa investeasca in Romania in conditiile in care compania are deja o fabrica la Timisoara si a apreciat nivelul tehnologic al fabricii, calitatea muncitorilor si cooperarea intre americani, europeni si romani in aceasta afacere.

Spre finalul discursului, presedintele a afirmat: "Chiar daca nu par, voi fi un consumator al produselor P&G".

Presedintele Basescu a dezvelit, impreuna cu CEO al P&G, placa inaugurala a Fabricii de la Urlati si o sculptura reprezentand un copac, simbol al investitiei ecologice de la Urlati.

La inaugurarea fabricii din judetul Prahova au participat, pe langa autoritati judetene si locale, ministrul Mediului si Padurilor, Laszlo Borbely, si senatorul Teodor Melescanu, ales intr-un colegiu uninominal din Prahova. Niciunul dintre cei doi politicieni nu a urcat pe scena alaturi de presedintele Traian Basescu.

Potrivit unui comunicat de presa al Ministerului Mediului si Padurilor, fabrica din Urlati este o fabrica de sampoane si produse pentru ingrijirea parului, reprezentand o investitie de peste o suta de milioane de euro. Productia fabricii este destinata, in proportie de 90%, comercializarii pe pietele din Europa de Sud-Est.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5427 vizualizari

  • -9 (29 voturi)    
    care par?? (Miercuri, 29 septembrie 2010, 14:54)

    leynad [utilizator]

    Sau P&G vor scoate un sortiment "prezidential" de culoare rosie (ca a Dusterului) cu care sa se spele pe cap doar presedintele macar 6 luni, sa-l promoveze.
    Bineinteles va fi un sampon pentru ......"fara par"
    • -14 (30 voturi)    
      diversificare gama (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:21)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui leynad

      poate P&G va face cu aceasta ocazie si sampon pt javre ordinare.
      • +9 (25 voturi)    
        de ce? (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:08)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        n-ai cu ce sa te speli?
        • +3 (17 voturi)    
          nu, nu (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:41)

          Ghita [anonim] i-a raspuns lui zaboo

          nu ai inteles. vroia sa zica ca de fapt s-a incalcat constitutia, si ca P&G este firma lui Udrea. Daca nu crezi uitate la stiri.
    • +6 (12 voturi)    
      Nu le prea ai cu igiena. (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:22)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui leynad

      Asta ca sa nu spun direct ca pute in jurul tau.Mai spala-te si tu.Nu trebuie sa astepti productia fabricii din Urlati.Pe piata sunt destule produse.Nu te ascunde dupa jeg.
    • 0 (6 voturi)    
      Poate o sa scoata (Miercuri, 29 septembrie 2010, 20:32)

      Spuma [anonim] i-a raspuns lui leynad

      ....sampon pt parul de pe piept si de pe picioare :))
  • +27 (47 voturi)    
    Asta-i (Miercuri, 29 septembrie 2010, 14:55)

    Luk [utilizator]

    primul presedinte roman cu simt al umorului.

    Bravo Base :))
    • -11 (23 voturi)    
      Da, atat i-a mai ramas ... (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:57)

      zozo [anonim] i-a raspuns lui Luk

      ... umorul
    • -6 (18 voturi)    
      Hã hã hã (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:33)

      ducul [anonim] i-a raspuns lui Luk

      Hãhãitul asta e bun pentru uni ,pentru alti nu stiu cat de bun este.
      • +1 (1 vot)    
        Gramatica limbii romane... (Joi, 30 septembrie 2010, 17:23)

        LauraC [anonim] i-a raspuns lui ducul

        ...este pentru toti cetatenii romani... gen "pentru unii", "pentru altii"...
  • +1 (19 voturi)    
    Lipsa (Miercuri, 29 septembrie 2010, 14:55)

    ioan [anonim]

    Atrag atentia ca de la aceasta manifestare a lipsit Pufulet - Adriana, sotia ex-SRI- externe Saftoiu, inselat in amor cu Imre - maghiarul feroce. In schimb a fost prezent Melescanu, socrul aceluiasi Imre, devoratorul femeilor din preajma presedintilor.
  • +26 (40 voturi)    
    Stiam ca dl Presedinte are simtul umorului (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:03)

    MIHAI 2 [anonim]

    1. Desi de obicei il critic, azi dl TB merita laudat
    pentru poantă și nu numai.

    2. Ca om public Presedintele stie bine ca
    daca te autoironizezi le cam tai macaroana celor care ar vrea sa faca bascalie pe seama ta.

    3. In plus prezența sefului statului
    la inaugurare constituie
    in sine o rasplată binemeritată pentru P&G, o firma solidă care, iată, in conditii de criză, inaugurează o nouă investitie.

    4. Pentru cine nu intelege despre ce vorba trebuie reamintit ca P&G produce nu numai sampon, ci si detergenti si SĂPUN
    • -2 (20 voturi)    
      detergent si sapun? (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:20)

      sulfina [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      Si atunci, nu mai suna amuzant ce-a zis Base: "voi consuma sapun si dero desi nu pare'???

      Suna a homeless, totusi.

      Gluma e buna doar daca se rezuma la par.
      • 0 (8 voturi)    
        Am scris SAPUN cu majuscule (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:51)

        MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui sulfina

        Da Sulfina - dar daca scriam doar punctul 4
        nu cred ca mi-l publica cineva.
        Asa am luat si o multime de plusuri de la cei care au citit doar punctele 1. 2. si 3.
        • -4 (8 voturi)    
          Pai doar pentru 4 meriti + (Miercuri, 29 septembrie 2010, 18:45)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui MIHAI 2

          :))
        • 0 (0 voturi)    
          :))) la asta nu m-am gandut! (Joi, 30 septembrie 2010, 13:57)

          didi_77 [utilizator] i-a raspuns lui MIHAI 2

          ...o metoda de a aduna plusuri de la cei ce se agita sa dea de altfel doar minusuri! :)))
      • +3 (11 voturi)    
        Doamna ... (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:11)

        Gigi [anonim] i-a raspuns lui sulfina

        ... Barbu, acum analizam glumele nesarate ale dl Basescu? Si atentie la branduri...Dero e brand Unilever :))
    • +7 (15 voturi)    
      nimic personal (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:25)

      parvu [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      Ce ai scris tu mai sus suna a sablon invatat la partid amestecat cu un limbaj de lemn. Sau poate esti invatat sa dai multe mailuri oficiale pe la munca, cine stie...
      "trebuie reamintit ca P&G produce nu numai sampon, ci si detergenti si SĂPUN" asta imi place cel mai mult :))
      • -3 (9 voturi)    
        Partidul e-n toate ! (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:54)

        MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui parvu

        Sabloanele apar sigur si te ajuta sa eviti cenzura :))
    • 0 (0 voturi)    
      la 4 (Joi, 30 septembrie 2010, 11:05)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui MIHAI 2

      ai uitat multe produse ale p&g: scutece, servetele umede, produse de igiena feminina, pasta de dinti etc
  • +1 (19 voturi)    
    de data asta a nimerit-o (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:10)

    Dorin [anonim]

    Desi il dispretuiesc profund pe Base, pe care l-am si votat candva, desi cred ca e exact asa cum l-au mirosit politistii, trebuie sa recunosc ca de data asta a procedat corect. A participat la inaugurarea unui "ceva" de ofera locuri de munca si a facut - -foarte rar momentul --- o gluma buna!!

    Asta nu schimba nimic, dar eu simt ca trebuie sa dau Cezarului ce-i apartine.
  • +18 (24 voturi)    
    haha (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:11)

    andrei [anonim]

    Are Basescu simtu umorului. Blaga a crezut ca va gusta si gluma cu javra ... dar s-a ars. auu
  • +17 (23 voturi)    
    Romania incepe sa fie si producator-exportator (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:16)

    Liberalismul e libertate, nu PNL [anonim]

    Dacia, Nokia, P&G sunt exemple foarte bune despre faptul ca Romania incepe sa fie si un producator in regiune, exportator de produse de calitate internationala.
    Nici unul dintre acesti investitori nu a regretat investitia initiala in Romania, dimpotriva, Renault isi mareste productia si a deschis centrul de la Titu, Nokia isi mareste productia si se gandeste la o noua fabrica in Romania, P&G a deschis a doua fabrica!

    Exista si o Romanie care functioneaza bine, eficient.
    Desigur, nu e aceea a sindicatelor, bugetarilor sau clasei politice !
    • +2 (8 voturi)    
      Nu ... (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:09)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui Liberalismul e libertate, nu PNL

      ... generaliza:

      http://www.capital.ro/articol/fabrica-de-ciocolata-kraft-din-brasov-a-oprit-de-joi-productia-128289.html

      http://www.automarket.ro/stiri/fabrica-mercedes-in-ungaria-nu-in-romania-12699.html
    • +5 (11 voturi)    
      Te iluzionezi amice. (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:17)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Liberalismul e libertate, nu PNL

      Toate investitiile din Romania, straine toate, au fost atrase de mana de lucru ieftina de la noi.Punct.
      Acum, ca salariile nu mai sunt ca in anii 90, au inceput sa plece.
      Concernul la care lucrez de 8 ani isi muta deja liniile de productie in Ucraina, Tunisia (nu dau nume ca nu am voie, intru la denigrarea firmei).
      Ca el sunt multe, toate mari consumatoare de manopera.
      Astea au venit, cele care asambleaza fel de fel de chestii folosind multa forta de munca, mai mult necalificata.
      Acum pleaca. In locul lor nu prea vin altii, infrastructura ii sperie (vezi Daimler Mercedez) legislatia si mai ales fiscalitatea in continua schimbare.
      Sunt din Timisoara si stiu de ce se muta P&G la Urlati, acolo salariile sunt mai mici si, cred ca este si zona defavorizata (facilitati fiscale). Simplu, este pe bani.
      Iar locuri de munca nou creeate cate sunt? iti spun eu: putine, procesele merg automatizat.
      Stiu ca vroiau sa faca investitia in Bulgaria la un moment dat...
      • +6 (10 voturi)    
        Si la ce te astepti? (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:31)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Dupa mineriade si voturi masive spre gruparea Iliescu,sau convins strainii cata calificare au romanii si mai ales cum vor sa munceasca.Pe roman sa-l gadili putin la fudulie,ca e fudul nevoie mare,sa-i ceri munca cu usurica,nu programe din alea riguroase ca se imbolnaveste de lene,sa-l lasi sa mai sterpeleasca si el ceva,sa-i faci program lejer sa poata fuma,comenta meciurile si ce fac vecinii si cu leafa mica.Acum am inceput sa vrem leafa mare si cred ca vom muri de foame,pentru-ca nu suntem in stare sa muncim pentru leafa mare.Intradevar o multinationala te c-am prosteste.Ajungi sa lucrezi ca un robot.Nu au sistemul drag romanilor-las ca merge si asa .
      • +5 (5 voturi)    
        xxx (Miercuri, 29 septembrie 2010, 17:29)

        flavius [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        ai dreptate dar sa tinem cont ca aceste firme contribuie la bugetul de stat cu sume care ar trebui folosite in proiecte de infrastructura,imbunatatiri funciare,dezvoltare energetica etc intrun parteneriat public- privat,asa creanduse mult mai multe locuri de munca!.........bani ar fi,parteneri sar gasi,proiecte,slava domnului,minte le mai trebuie conducatorilor nostrii!!!!!!!!!!daca majoritatea veniturilor se cheltuie pe proiecte sociale si pe finantari supraevaluate e normal ca la un moment dat totul sa se prabuseasca!!!
    • +1 (7 voturi)    
      Romania care functioneaza (Miercuri, 29 septembrie 2010, 23:48)

      taranistu [utilizator] i-a raspuns lui Liberalismul e libertate, nu PNL

      din plin: Udrea, Berceanu, Ridzi, Boureanu etc.
  • +10 (20 voturi)    
    nici o reactie? (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:20)

    MIM [anonim]

    Nu pot sa cred ca n-a sarit nimeni pana acum sa spuna ca si acesta declaratie este motiv de suspendare. Unde ati disparut crin, ponta, felix, ilici ? Dar postacii? Se pare ca se imputineaza comenzile catre voi. Ce sa-i faci, e criza trebuie sa intelegeti si voi.
    • -1 (13 voturi)    
      stiu ca e greu de inteles (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:39)

      vasile [anonim] i-a raspuns lui MIM

      dar cei care il critica pe Base nu sunt postaci. sunt useri care isi permit sa judece cu capul lor. iar in cazul de fata, Base nu merita criticat.


      E ceva ce voi, postacii Sulfinei, nu veti intelege niciodata! Voi nu faceti deact sa injurati orice articol cu si despre Crin, Ponta etc,. fara sa judecati daca merita. Sunteti niste robotei care dau search dupa Crin/Ponta/Pnl si postati laturi acolo unde se opreste motorasul vostru de cautare.


      De asta va si mirati ca lumea iese in strada, voi credeati ca nu exista nemultumiti, ca traim bine, iar criticile asupra lui Base sunt inventate in de "tonomate" si "postaci galben-rosu".


      Dormiti in continuare, Sulfina va vegheaza./
    • +4 (10 voturi)    
      Hai sa-ti fac o placere....nu mai plange ! (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:07)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui MIM

      Ca postac anti o sa-ti dau satisfactie, deci:
      Cu cine s-a intalnit basescu?
      Cu fel de fel de oficialitati, cu investitorii....Da' popor, electorat care va sa zica, a fost?
      Asa macar de decor ?
      Aaaa, a fost ceva, adus special, sortat cu grija.
      Unde?
      In Urlati !Stiau urlatenii ca vine sefu'?
      Cum, "nu prea"?
      Saracu Base, nu mai are unde sa faca bai de multime si i se aranjeaza iesiri "pe shestache" !
      Da' in piata Universitatii cand se mai duce sa vorbeasca cu electoratul?
      Ca a promis !
      Mda.Stiu, doar controlam.
      • -3 (5 voturi)    
        Ha? (Miercuri, 29 septembrie 2010, 21:35)

        SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Da' ce, s-a deschis vreo fabrica in Piata Victoriei?
    • +3 (11 voturi)    
      "Micul Futilescu" (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:25)

      blgh [anonim] i-a raspuns lui MIM

      te-nseli , suntem mai prezenti decat oricand si-ti dau in avans si discursul care va fi diseara la tv: " Aceasta ultima gluma sinistra a sefului de trib Basescu a fost ultima picatura. Prin declaratia sa incearca sa spuna romanilor ca el se spala pe par desi e chel. Cum poti sa-ti minti asa poporul? Daca-ti iei sammpon trebuie sa ai par ca asa e intr-o democratie adevarata. Nu-l credeti , popor roman, pe acest tiran, Basescu minte, Basescu are plete, le tine ascunse sub chelie "
      • -3 (7 voturi)    
        Are... (Miercuri, 29 septembrie 2010, 17:50)

        Gigi [anonim] i-a raspuns lui blgh

        ... dom'le niste vagi urme de par in partile laterale ale capului ...

        Si chiar daca nu ar fi avut (par) el tot cumpara sampon produs in Romania ca sa impulsioneze cresterea PIB-ului ca doar e un patriot adevarat ... Data trecuta cand nu cumpara apa plata din supermarket si incerca impulsionarea PIB-ului de unul singur a reusit sa gaseasca si sa cumpere singurele betisoare de urechi cu vata doar la un capat din Romania ... va dati seama cata perseverenta? :)
  • +2 (6 voturi)    
    ba din contra (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:22)

    Nam vere [anonim]

    ce reclama buna era daca sustinea ca e un consumator fidel al produselor pt par P&G
    :)))))
  • -3 (11 voturi)    
    Base (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:29)

    Kojak [anonim]

    Desi il dispretuiesc pe Base, desi il consider un presedinte RAU si incompetent , cu multe pacate, acum i-a reusit si lui o gluma buna .Asa, si ..?
    • -1 (13 voturi)    
      Fabrica de la Urlati... (Miercuri, 29 septembrie 2010, 15:52)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui Kojak

      ...de ce oare a fost invitat si domnu' prezident acolo?
      Suntem ridicoli daca pentru o biata fabrica se deplaseaza un presedinte la inaugurare, pentru cativa km de autostrada (neterminata) merge un prim-ministru sa taie o panglica...
      Mai are cineva alta exemple??
      • +6 (12 voturi)    
        biata? (Miercuri, 29 septembrie 2010, 17:19)

        cucu [anonim] i-a raspuns lui Ionut

        o biata fabrica cu o investitie de 100 milioane de euroi?!

        ia o pauza,ai nevoie.
    • 0 (8 voturi)    
      Fugi... (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:07)

      Gigi [anonim] i-a raspuns lui Kojak

      ...repede la magazin...poate din cauza acestei glume a revenit TVA-ul la 19% :))
    • +1 (11 voturi)    
      Toti facem glume, (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:10)

      c.mike [utilizator] i-a raspuns lui Kojak

      unele mai reusite altele mai putin. Sa nu fim ipocriti si sa recunoastem. De cei spuneau lui Ilici Iliescu Cucuveaua ? Tocmai ca statea acolo scortos fara sa faca nimic si fara nici o urma de umor. Si Basescu putea sa faca la fel si nu era cu nimic mai putin puternic, dar nu e in firea lui sa dormiteze.
  • +8 (18 voturi)    
    suspendati-l (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:06)

    joe [anonim]

    Suspendati-l! E chel si se spala cu sampon, se hlizeste cu toti prapaditii pe strada, se baga intre oameni chiar daca stie c-ar putea-o incasa, se plimba cu pantalonii suflecati pana la fund prin sate inundate, fumeaza, vorbeste la telefon la stop, ne-a aratat cum se bea whiskyul cu gheata, spune ce gandeste, nu ia spaga (saracu Voicu stia ce spune el in stenograme), n-are incredere in motani si nici nu se apleaca dupa cum bate vantu, l-a facut pe Geoana sa topaie degeaba, plange la revelion cand spune "la multi ani", s-ar putea sa manance seminte si sa scuipe cojile cand se uita la antene si irealitati. Suspendati-l!
    • +3 (7 voturi)    
      Pupa-te-as pe portofel .... (Miercuri, 29 septembrie 2010, 21:37)

      SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui joe

      Ce bine l-ai descris :)
  • +5 (11 voturi)    
    - (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:18)

    aurel [anonim]

    asteptam inaugurarea unei fabrici de hartie igienica
    • +4 (6 voturi)    
      Da (Miercuri, 29 septembrie 2010, 18:54)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui aurel

      Asa o sa te putem inveli nitel...
    • +2 (2 voturi)    
      Poate pana atunci te stergi cu ziarele (Joi, 30 septembrie 2010, 8:57)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui aurel

      lui Patriciu, Nistorescu, Vantu ca altfel mirosul devine de nesuportat
  • -2 (8 voturi)    
    Foarte bine ca-l folosi.. (Miercuri, 29 septembrie 2010, 16:36)

    haiducul [anonim]

    ...orice produs ajuta la facerea... spumelor.
  • -2 (8 voturi)    
    pacate (Miercuri, 29 septembrie 2010, 17:08)

    cristus [anonim]

    nici tot samponul din lume nu-l spala de pacate !
  • 0 (4 voturi)    
    :) (Miercuri, 29 septembrie 2010, 17:50)

    lliviu [utilizator]

    cred ca a zis mai degraba:

    "Chiar daca nu am par, voi fi un consumator al produselor P&G".
  • -2 (6 voturi)    
    caracterul omului (Miercuri, 29 septembrie 2010, 17:57)

    mucenic [anonim]

    Pentru un sef de stat sa participe la astfel de inaugurare, de dimensiunin minore pentru desvoltarea economiei, pentru mine, pune inevidenta cateva trasaturi de caracter:umilinta si lipsa de aroganta.
    • +1 (1 vot)    
      La tine e mai simplu (Joi, 30 septembrie 2010, 8:59)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui mucenic

      Prostie simpla si curata.
      Merkel a participat la inaugurarea unei ferme cu 10 angajati si a unei fabrici cu 20.
      Acolo ce trasaturi detectezi ?
  • +1 (9 voturi)    
    O sansa pentru Crin (Miercuri, 29 septembrie 2010, 18:25)

    Vivi [anonim]

    Acum ca avem si o fabrica P&G de sampon are si Crin sansa sa se spele de cerneala rosie cu care l-a vopsit Geoana, inclusiv pe par!! Daca tot rosu va ramane inseamna ca samponul nu este original...
    • 0 (8 voturi)    
      Valabil si pentru tine (Miercuri, 29 septembrie 2010, 20:16)

      dartel [anonim] i-a raspuns lui Vivi

      Pleaca baiete din tara romaneasca , ca asa a recomandat omul care omoara coruptia cu tepe si se jura ca va controla fiscalitatea si va avea dialog cu poporul, in mandat, permanent , in piata universitatii
      Probabil ca acum , dupa ce apar detergentii si sapunul, nu mai suntem "Tara de mina a doua " ca avem cu ce ne spala ..
      Ori daca nu doresti sa pleci si sa-ti asculti seful , inseamna ca esti decit un biet ga. oz .ar ca toti cei care pun doar minusuri.
      Lumea zice, de el , ca este chiomp si chior daca chiar nu a vazut ce a facut Roberta, Ritzi si tot neamul portocaliu.
      Pentru ce fac bun tot respectul , numai ca bun inseamna doar pentru ei, si nu prea fac .
      Daca o chestie de facut detergenti si sapun este mindrie nationala , cum era romania cind producea de la ac la avioane de lupta .
      Cu siguranta ca nu poti sa simti ce a reprezentat mindria de a fi Roman de altadata cin produceam tot , mai bune sau mai putin bune dar , produceam si erau cu stampila de productie romaneasca .
      • +2 (4 voturi)    
        Mandria se transforma in scarba (Joi, 30 septembrie 2010, 9:01)

        Bogdan [anonim] i-a raspuns lui dartel

        Cand citesc astfel de postari agramate. Un "mandru" Roman care nu este in stare sa scrie numele tarii cu majuscula trebuie sa fie revenit de curand din taberele de pe langa Paris unde a dus in lume mandria sa.
  • +4 (8 voturi)    
    Poate nu ar trebui sa pierdem din vedere... (Miercuri, 29 septembrie 2010, 21:54)

    big_fufu [utilizator]

    ... esentialul!
    S-a deschis o noua fabrica - fapt bestial intr-o perioada de criza:D
  • -1 (7 voturi)    
    urlati (Miercuri, 29 septembrie 2010, 22:13)

    kronk [anonim]

    Urlati 2 minute.E in zadar sa dai chelia cu sampon cind sub ea se afla de fapt jegul.
  • +3 (3 voturi)    
    video cu base la fabrica (Miercuri, 29 septembrie 2010, 23:11)

    eu [anonim]

    am gasit pe youtube video asta cu base la sampoane http://www.youtube.com/watch?v=W6tHjh6a-xA
  • +2 (2 voturi)    
    Umor (Joi, 30 septembrie 2010, 16:33)

    Trojan.H [utilizator]

    Imi place ca are si umor Tyranosaurus Cotrocenyus.
  • 0 (0 voturi)    
    un ajutor va rog mult (Sâmbătă, 16 aprilie 2011, 14:21)

    florin stefan [anonim]

    ma numesc florin stefan, am 15ani sunt din busteni, si
    vin cu o mare rugaminte la dumneavoastra. vin sarbatorile de paste, iar noi nu
    avem ce pune pe masa . tata nu lucreaza doar mama, si lucreaza la matura pe
    strada in frig si ger pentru 500 de lei pe luna.tata este operat la picior.din
    banii acestia mama trebuie sa plateasca datoriile la magazin , datoriile la
    oameni care ne mai dau bani imprumut, si noi numai ramanem cu nimic.va cer
    ajutorul ca sa ne ajutati si pe noi cu ce puteti ca sa punem cate ceva de
    sarbatori pe masa. va trimit acest mesaj de la calculatorul unui vecin care ne
    mai ajuta si dansul din cand in cand.va rugam din tot sufletul sa ne ajutati cu
    ce puteti ca sa ne facem si noi sarbatorile de paste ca orice om.Am vrea si noi
    ca orice om sa avem si noi un cozonac si un ou rosu. dar daca nu avem nu putem
    face nimic. Dintr-un singur salariu, adus de mama, nu ne putem permite absolut
    nimic, pentru ca avem datorii la magazine care ne dau pe datorie, si trebuie sa
    dam inapoi si banii celor ce ne mai ajuta din cand in cand.si noi numai ramanem
    cu nimic ca sa ne punem pe masa de paste.Va rugam din tot sufletul, daca puteti
    sa ne ajutati si pe noi cu ce puteti, ca sa ne putem face si noi aceasta mare
    sarbatoare cum trebuie, cum si-o fac toti oameni. numai cu ajutorul
    dumneavoastra putem fi si noi mai fericiti de paste. daca vreti sa ne ajutati,
    va las numarul meu de telefon, si daca vrei sa ne ajutati, ma puteti suna
    0731806200. va multumesc si cred ca aceasta scrisoare, nu o veti arunca.