PAE si PIN au fuzionat prin absortie

de D.G.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 martie 2009, 16:28 Actualitate | Politic

 Partidul Alternativa Ecologista (PAE) si PIN au fuzionat, sambata, prin absortie, noua formatiune politica dorindu-se a fi un "partid pragmatic, ecologist", informeaza Mediafax.

"De astazi PIN va fi un partid pragmatic, ecologist, pentru care dezvoltarea durabila va fi un obiectiv prioritar. Partidul ecologist nu inseamna doar a nu mai arunca hartia pe jos ci inseamna sa-ti pese de viata ta si de viata semenilor tai", a declarat presedintele PIN, Lavinia Sandru.

La congresul de fuziune, au participat, in calitate de invitati, presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, ministrul Mediului, Nicolae Nemirschi, fostul presedinte al PIN Cozmin Gusa si europarlamentarul PSD Daciana Sarbu.

Ministrul Mediului, Nicolae Nemirschi, a transmis participantilor, un mesaj din partea presedintelui PSD, Mircea Geoana, in care se spune ca "tineretea PIN si componenta ecologica recomanda PIN ca partener natural al PSD", pentru ca cele doua partide sunt formatiuni politice complementare, de stanga.


Citeste mai multe despre   






















840 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Si ursoaica PIN va taia frunze la caini . (Sâmbătă, 14 martie 2009, 16:44)

    Tata Omidu [anonim]

    Mare alternativa, cu aceeasi ursoaica Sandru, dand la fel din gusa: "Pragmatic, ecologist" si alte tromboane spuse verde-n fata, la fel de crud si cu frunze taiate fara perspective parlamentare.
    E ca in bancul cu militienii care plantau pomi:
    -Bai, cu verdele-n sus!
    • -1 (1 vot)    
      Promovarea fotosintezei in Romania prin PIN! (Sâmbătă, 14 martie 2009, 18:10)

      Hansel und Gretel [anonim] i-a raspuns lui Tata Omidu

      Era nevoie de un partid ...procesul trebuie controlat ,reglementat ,poate accesam si fonduri structurale , atat de necesare dezvoltarii fotosintezei in Romania ...
  • +2 (2 voturi)    
    doua PIN si doua PAE (Sâmbătă, 14 martie 2009, 16:55)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    ia-l pe Gusa la bataie)))). pe el nu, ca-i la patron sa alerge bine!
    • +1 (1 vot)    
      PIN + PAE= PINochio ! prin absorbtie ,normal... (Sâmbătă, 14 martie 2009, 18:06)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Doboritorul de Bizoni

      Din ideologia celor doua mari partide,care cu greu , incap intrun lift ,am retinut principala teza politica:
      ' Eu m-as tagadam, tu te ai tagadam si amandoi ne-am tagadagadam ! :"
      O veritabila forta a schimbarii....
      In rest ma asociez antevorbitorilor ...
  • 0 (0 voturi)    
    P.I.N. (Sâmbătă, 14 martie 2009, 19:22)

    ILVA [anonim]

    Da sunt din Slatina,si ce daca,dna.Sandru are multe leg. cu Slatina-Olt,a incercat tare multe la noi in oras dar se pare ca singurul.........esteD.B.ul VILCOV,cerseste ca mortul colacul, nu-ti ajunge stimata dna. cite averi ai adunat?ai facut de trei ori nunta pe banii altora, nu ai mai onorat nuntile la care ai fost invitata asa cum era normal,ajunge, apucate de ceva la care te pricepi,sa auzim de bine,probabil de teatru,daca ai talent,ca de politica ne-am cam lamurit.
  • +1 (1 vot)    
    fuziune (Sâmbătă, 14 martie 2009, 19:51)

    gica [anonim]

    Si eu citeam pe aici ca Gusa a fuzionat cu Ovidiu Vantu in ceva afaceri.
    De ce Gusa nu a zis nimic despre asta cand dadea lectii de moralitate politica ?
  • 0 (0 voturi)    
    DOI COCENI... (Sâmbătă, 14 martie 2009, 20:10)

    Mircea [anonim]

    DOI COCENI SI RESTU' PAE, I-A PE SANDRU LA BATAIE..... Mircea
  • +1 (1 vot)    
    CIUDATA ACEASTA "ACTRITA" (Sâmbătă, 14 martie 2009, 20:14)

    silviu [anonim]

    Coana mare, nu vezi ca nu merge treaba in politica ? Nici in teratru. Toti "actorii" de talia ta u fost disponibilizati.Pentru totdeauna. Amin !
  • +1 (1 vot)    
    viitor sumbru (Sâmbătă, 14 martie 2009, 23:59)

    eu [anonim]

    Adica Lavinia Sandru l-a absorbit pe seful partidului verde? Asta inseamna ca de acum, gata cu "polutia" (cum zicea berbecul ala de cintaret de muzica populara)...
    Si uite asa, peste 20 de ani, cind ecologistii vor cistiga putere (pe fondul crizei mediului, care va fi mai nasoala decit criza financiara), se va implini profetia vecinului "URS" si GUSA va ajunge presedintele lor (adica al nostru...hahahahaha...)
  • +1 (1 vot)    
    e tare... (Duminică, 15 martie 2009, 6:11)

    sile [anonim]

    Toti pitifelnicii sunt aliatii naturali ai PSD.
    Spune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti !!
  • 0 (0 voturi)    
    Alianta ne-ecologica PAE in PIN (Luni, 16 martie 2009, 6:01)

    Ecologistul [anonim]

    Lavinia Sandru de pe centura politicii romanesti viseaza la gazonul verde european, iar Cosmin Gusa e instalat capusa ruseasca in ceafa lui Mircea Geoana!

    Publicat in ZONA INTERZISA (www.zonainterzisa.ro ) si Ecologistul (www.ecologistul.info)