Cataniciu, vicepresedinte ALDE: Presedintele Klaus Iohannis a incalcat grav Constitutia

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 15 octombrie 2017, 13:31 Actualitate | Politic

Steluta Cataniciu
Foto: Camera Deputatilor
Steluta Cataniciu, vicepresedinte ALDE, il acuza pe presedintele Klaus Iohannis, intr-o scrisoare deschisa, ca a incalcat grav Constitutia atunci cand a afirmat ca prezumtia de nevinovatie nu functioneaza in politica la fel ca in justitie. Seful statului declarase joi potrivit Agerpres, ca "persoanele cu probleme penale nu au ce cauta in primul rand al functiilor statului, nimic impotriva persoanelor fizice, dar in politica nu functioneaza prezumtia de nevinovatie asa cum functioneaza in justitie. Prezumtia de nevinovatie functioneaza pentru o persoana care merge in fata justitiei, pentru un politician care merge in fata poporului conteaza integritatea, adica sa nu fie suspectat de nimic".

Scrisoarea Stelutei Cataniciu:

"Domnule presedinte Klaus Werner Iohannis
Am urmarit cu ingrijorare declaratia dumneavoastra referitoare la prezumtia de nevinovatie care, asa cum ati afirmat 'functioneaza pentru o persoana care merge in fata justitiei, pentru politicieni care merg in fata poporului, conteaza integritatea, adica sa nu fie suspectati de nimic, este cat se poate de simplu'.

Aceasta declaratie a dumneavoastra scoate in evidenta o gandire care se situeaza in afara democratiei si a statului de drept si care ne aduce aminte de o alta declaratie, la fel de periculoasa, facuta de un fost ministru tehnocrat al justitiei, care considera drepturile romanilor un lux. Este o declaratie extrema, surprinzatoare chiar, care ar trebui sa oblige Parlamentul Romaniei la o reactie.

Din dorinta de a distruge cu orice pret coalitia de guvernare PSD-ALDE, ati uitat de indatorirea pricipala a dumneavoastra, aceea de garant al Constitutiei, obligatie consfintita prin dispozitiile art. 80 alin. (2) care statueaza ca 'Presedintele Romaniei vegheaza la respectarea Constitutiei'. Conform acestui text, aveti obligatia de a respecta principiul fundamental ridicat la rang constitutional, acela al prezumtiei de nevinovatie. 

In acest sens, articolul 23 prevede ca pana la ramanerea definitiva a hotararii judecatoresti de condamnare, persoana este considerata nevinovata. Daca pana acum nu ati inteles, cred ca ar trebui sa stiti ca acesta este si motivul pentru care drepturile fundamentale si libertatile cetatenilor reprezinta esenta statului de drept.

In lumina acestor obligatii, va aduc la cunostinta un fapt care , in mod cert nu va este strain, pentru ca l-ati facut cu premeditare: declaratia dumneavoastra echivaleaza cu incalcarea grava a Constitutiei Romaniei!

Domnule presedinte, va aduc aminte ca ati jurat cu mana pe Constitutie ca veti apara drepturile si libertatile romanilor, insa declaratia dumneavoastra reprezinta un atac grav la adresa acestora, la adresa principiilor fundamentale ale statului de drept. Prezumtia de nevinovatie nu este un moft, asa cum considerati dumneavoastra, ci este un drept fundamental al oricarui cetatean, un drept pe care, prin declaratia dumneavoastra, cat si prin intreaga atitudine , il calcati in picioare.  Aceasta nu reprezinta o favoare pe care dumneavoastra o acordati cui doriti, ci constituie unul din principiile fundamentale ale dreptului penal, o garantie a statului de drept (pe care il clamati in fiecare zi) si o valoare fundamentala a spatiului juridic european.

De altfel, nu cred ca va sunt straine deciziile Curtii Europene a Drepturilor Omului prin care se statueaza ca 'o incalcare a prezumtiei de nevinovatie poate sa provina nu numai din partea unor judecatori sau a unui tribunal, ci si din partea altor autoritati publice'.

Domnule presedinte, constat cu tristete ca ati mostenit de la Traian Basescu apetitul pentru lupta impotriva Parlamentului Romaniei, precum si impotriva oricarui politician care nu este 'al dumneavoastra'.  Desi v-ati obisnuit aidoma lui, sa impartiti oamenii politici din Romania in buni si rai -'penali'-,  in acceptiunea dumneavoastra, doriti sa dati uitarii faptul  ca ati avut calitatea de  suspect si invinuit, adica 'penal', aproape in intreaga dumneavoastra activitate politica incepand cu dosarul penal nr. 66/P/2001.

In aceasta calitate v-ati dus la bun sfarsit toate cele trei mandate de primar al Sibiului, incepandu-l nestingherit pe al patrulea. In aceasta calitate de invinuit - 'penal'- , in acceptiunea dumneavoastra, in dosarele nr. 270/P/2006 si 5/P/2007, in toamna anului 2009 ati acceptat propunerea majoritatii parlamentare PSD-PNL-UDMR-PC de a fi nominalizat pentru functia de prim-ministru al Romaniei. In calitatea de om cu probleme penale si de integritate ati candidat la cea mai inalta functie in stat, iar romanii v-au acordat prezumtia de nevinovatie si v-au ales presedintele acestei tari.

Niciun alt om politic din aceasta tara nu a beneficiat de atatea privilegii din partea justitiei! Evident, dupa ce ati castigat, ati avut grija sa-i recompensati pe cei care v-au netezit drumul. Curtea Constitutionala a Romaniei avea nevoie de o judecatoare care a dovedit de-a lungul carierei ca respectul pentru drepturile omului a fost o prioritate pentru dansa. Acesta a fost motivul, in mod cert, pentru care din partea dumneavoastra, Livia Stanciu a fost desemnata judecator constitutional. Iar Parchetul General a avut nevoie de Augustin Lazar!

Domnule presedinte, cand mai iesiti public si vorbiti de legalitate, moralitate si integritate, va rog sa rememorati aceste lucruri, precum si promisiunea pe care, la Cluj, in campania pentru alegerile prezidentiale, ati facut-o romanilor: ati declarat ca primul lucru pe care il veti face, dupa ce veti ajunge presedintele Romaniei, va fi sa renuntati la imunitate. Va aduc aminte ca in 'Romania lucrului bine facut' sunteti singurul cetatean din aceasta tara care nu poate fi tras la raspundere pentru nicio fapta, mai ales penala."























​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

3830 vizualizari

  • +56 (58 voturi)    
    cine-i duduia asta? (Duminică, 15 octombrie 2017, 13:39)

    MarianPConstantin [utilizator]

    ???
    • +63 (67 voturi)    
      Sluga lui Tariceanu, tradator de tara (Duminică, 15 octombrie 2017, 13:52)

      OmulNou [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      si aparator al hotilor.

      Cucoana il ataca pe Iohannis fiindca nu vrea penali in politica - ce mai e de zis?

      HN, chiar trebuie sa redati declaratiile tuturor hotilor?
      • +29 (29 voturi)    
        doamna se face ca nu a inteles (Duminică, 15 octombrie 2017, 17:05)

        Andrei3Bunescu [utilizator] i-a raspuns lui OmulNou

        Presedintele nu a bagat pe nimeni la puscarie nevinovat prin declaratia sa, a spus un lucru de bun simt: daca ai imagine proasta nu ai ce cauta in functii inalte in stat.
        E grav cand persoane care au probleme cu logica incearca sa interpreteze Constitutia tarii.
        • +10 (10 voturi)    
          Nu au probleme cu logica (Duminică, 15 octombrie 2017, 20:35)

          Radiu [utilizator] i-a raspuns lui Andrei3Bunescu

          ci cu justitia.
    • +46 (48 voturi)    
      Cum cine ? (Duminică, 15 octombrie 2017, 13:52)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      O...alde ...
      • +27 (29 voturi)    
        Nu fi rau (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:58)

        MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        Inca e la a 5a sotzie
        conform bancului ala "Pierdut una bucata sotzie cine a gasit-o ......s o tzie
        Poate totusi da divortz si se insoara a sasea oara
    • +46 (48 voturi)    
      . (Duminică, 15 octombrie 2017, 13:58)

      Evq [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      Aia care n-ar trebui să mai fie în Parlament pentru că e incompatibilă :))
    • +42 (46 voturi)    
      Similara cu tovarasha grapini (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:07)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      In gandire si actiune, reincarnarea Anei Pauker de la Alde
      • +30 (30 voturi)    
        cand vad (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:25)

        zigot [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ce exprima asta alde imi reamintesc reclama de la
        pasta de dinti: simt un miros puternic.........
        doamna, am inteles ca se fac grefe si de cap( cu
        tot ansamblul), astfel fiind posibil sa fiti uitata!
    • +40 (42 voturi)    
      De asemenea o ferventa practicanta Latrina 3 (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      Diseara Pastorul Gadia o va mirui cu productii Latrina 3, ea neavand ceva impotriva
    • +24 (24 voturi)    
      hahalera (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:14)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      am zis
    • +32 (32 voturi)    
      Tariceanu s-a pus catelusa (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:20)

      Grasul [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      Steluta sa latre printre uluci la Johannis!
    • +30 (30 voturi)    
      Cataniciu e bolnava mintal de PSD-ism (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:27)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      Cataniciun a scapat de la un spital de boli PSD-iste
    • -23 (23 voturi)    
      Da! (Duminică, 15 octombrie 2017, 16:32)

      lider [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      Are dreptate de data asta "duduia"
    • +11 (11 voturi)    
      pai... (Duminică, 15 octombrie 2017, 16:43)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      parerologu'de serviciu...alde...
    • +4 (4 voturi)    
      Una (Duminică, 15 octombrie 2017, 18:13)

      Cosanzeana9 [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      care "duduie" si ea...
  • +38 (40 voturi)    
    ''a incalcat CONSTITUTIA ...'' (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:09)

    astronaut [utilizator]

    asta e scopul , asta vor sa ''induca''in popor ca sa poata sa-l suspende , dar daca ne gandim putin tot asa de fain admitem ca ''nimeni nu este deasupra legii'', s'atunci de ce un parlamentar nu poate fi anchetat , care -i treaba cu imunitatea , sunt absolviti de FAPTELE PENALE adica nu pot fi anchetati ? iar cu ''prezumtia de nevinovatie'', suna pentru orice cetatean in fata instantei , esti nevinovat pana la PROBA CONTRARIE'' , dar ca sa ajungi in instanta trebuie sa sesizeze cineva DUPA EFECTUAREA ANCHETEI !? DA SAU BA ? impinsa asta alde-ista o fi stiind lucrurile acestea ?
  • +36 (38 voturi)    
    Nebuni (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:10)

    Daniels22026 [utilizator]

    Cutuma prezumtiei de nevinovatie, priveste doar tratamentul legal aplicat suspectilor. Dar mafiotii, semidoctii si analfabetii functionali de pretutindeni, au extins imbecil prezumtia de nevinovatie, ca o cutuma de respectat la nivelul intregii societati.

    Cica presedintele tarii sau poporul, ar trebui sa consideram nevinovate clanurile mafiote si hotii notorii. Ba bine ca nu! Presedintele sau poporul, sau presa, etc, nu putem pedepsi legal pe nimeni. Asa ca nu avem nici macar datoria morala de a aplica prezumtia de nevinovatie. Stim bine cine ne sunt inamicii.
  • +40 (40 voturi)    
    Incalcarea Constitutiei (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:14)

    anion [utilizator]

    ....<ca ati jurat cu mana pe Constitutie ca veti apara drepturile si libertatile romanilor, insa declaratia dumneavoastra reprezinta un atac grav la adresa acestora, la adresa principiilor fundamentale ale statului de drept>.. Nu doamna, eu, roman, nu ma simt ca mi s-a incalcat un drept. Voi, politicienii romani aveti alt statut si de aceea nu va prezentati ca mine la instanta de judecata. Voi incalcati Constitutia neprezentandu-va in fata judecatorului decat cu aprobarea tot a voastra. Pentru mine, mama, tata, sora, fratele, neamurile, colegii de serviciu, etc., nu sunt intrebati(e) daca justitia are voie sa ma judece.
  • +33 (33 voturi)    
    Tanti Aglaia asta,numita Cataniciu (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:27)

    Rescator [utilizator]

    Ar fi facut un serviciu lui Tradiceanu-Naraskin-Sterling-
    Rompetrol ,daca tacea.Asa suntem obligati sa repetam
    de un million de ori ca numita coterie ALDE este,de fapt,
    Coloana a cincea a Kremlinului in Romania si sluga
    umila a mafiei rosii patronata de Abu Dragneev.
    Individa nu a bagat inca de seama ca poiticieni din
    tarile occidentale demisioneaza in secunda doi dupa ce
    asupra lor planeaza diverse acuzatii,cu mult inainte de a se ajunge in Justitie.Avem de-a face cu inca o vivandiera
    in genul Volguta si Firuta.AJUNGE CU OBRAZNICIA
    SI TRADAREA!
  • -38 (44 voturi)    
    Cataniciu a pus degetul pe rana, are (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:37)

    xrogo [utilizator]

    dreptate 100% si Johann cel guraliv ar trebui sa inceteze orice incitare la manifestari neautorizate ori la condamnari publice inafara justitiei!
    • +6 (6 voturi)    
      rana-i alta (Duminică, 15 octombrie 2017, 19:45)

      CRMS [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Penalii ALDE si PSD se dau de ceasul mortii ca Johannis nu se alatura lor intru devalizarea tarii.
      Daca presedintele are sau a a vut probleme penale asta nu-i face pe ei mai putin borfasi.
  • +19 (21 voturi)    
    Ce n-a inteles Cataniciu... (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:42)

    IancuJianu [utilizator]

    Ca nu poti pleca la un drum cu un "tovaras" banuit de hotie de tot satul. Ca nu iese fum fara foc, chiar si pina la decizia Justitiei.
  • +19 (23 voturi)    
    bai sluga, (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:45)

    iodixit [utilizator]

    tu de la care spital de nebuni ai scapat? sau ti-au dat drumul pe spaga?
  • +25 (25 voturi)    
    Alianta pentru distrugerea... (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:48)

    gigiN [utilizator]

    ....Romaniei-psd/alde -are doi “vadimi”,-dar mult mai prosti decat ...originalul-:codrin si cataniciu.
  • +26 (28 voturi)    
    Catraniciu (Duminică, 15 octombrie 2017, 14:51)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Infractorii se judeca in tribunal, nu in parlament. Acolo exista prezumtia de nevinovatie. In parlament se incalca constitutia.
  • +20 (22 voturi)    
    Madama asta e una si aceeasi (Duminică, 15 octombrie 2017, 15:03)

    MoemBius [utilizator]

    cu cea prezentata (care isi prezinta in declaratia de avere .......10 case si 2 autoturisme cistigate la VC?
    Tanti .......correct se spune WC nu V-C
    Presupun ca e una si aceeasi
    de vreme ce in poza nu are si numele Gustica

    http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura2015.mp?idm=63&cam=2&leg=2016&pag=5

    E cumva diminutiv de la Gusti?
    sau?
  • +24 (26 voturi)    
    Pai iata de ce.... (Duminică, 15 octombrie 2017, 15:04)

    Mircea1978 [utilizator]

    In Gazeta de Cluj:
    Steluţa Cătăniciu şi-a croit drumul prin politică dincolo de sfera legală. După ce aceasta a fost condamnată penal de instanţele din România pentru incompatibilitate a ignorat principiile unei politici de minimă decenţă

    Sursa: http://gazetadecluj.ro/steluta-cataniciu-nedorita-parlamentul-romaniei/
  • +19 (21 voturi)    
    Se preface atat de bine! (Duminică, 15 octombrie 2017, 15:14)

    DanielSurpateanu [utilizator]

    Madam, Iohannis a explicat atat de clar, incat suntem uimiti ca nu ati inteles, mai ales ca nu sunteti oricine!

    Sunteti sigura ca ati trecut de clasa a 8-a? Adica ala explica destul de clar ca nu e vorba de justitie, ci fata de popor, si nu e vorba de prezumtia de nevinovatie in justitie, ci acea politica!

    De necrezut! Uimitor de uimitori astia de la ALDE! Din ciclul 'uitati podul vechi, e la stanga (la Cernavoda)! Taci ma, ca stiu eu, sunt Tariceanu, ce mama dracu!'
    • +6 (6 voturi)    
      Amice (Duminică, 15 octombrie 2017, 16:40)

      MoemBius [utilizator] i-a raspuns lui DanielSurpateanu

      te chinui degeaba
      lu tanti ii trebuie montata o palnie sa inteleaga
      depinde unde anume isi tine instrumentu pe care se presupune ca il foloseste cind scrie (si nu e vorba de maini) ci unde isi tine unitatea de procesare la specia umana homo sapiens ar trebui sa fie creier situat in cutia craniana ....da cum ma indoiesc ca madam are cap .....pentru alte motive decat sa nu-i ploua in gat ......
      Madam a fost pe lista ANI in incompatibilitate la ultimele alegeri ....pe ea o asteptati sa inteleaga?
      nu stiu la astia din Camera DepuHOTILOR si SHMENATUL Romaniei ....examenu' psihologic e obligatoriu sau .........de complezzentza?
      ar trebui sa dovedeasca faptul ca au macar un nivel de inteligenta de nivelul unui GIBON asa
      da cu cine te ai gasit cu madam asta?
      nu te mai chinui ca oricum o sa fie la fel ca in "gluma aia cu Einstein si blonda ....care e diferenta intre infinit si eternitate? La care Einstein raspunde madam mie unu mi-ar trebui un timp infinit sa ti explic si tie o eternitate sa intelegi"
  • +19 (23 voturi)    
    O catana din oastea vasalului lui Dragnea, (Duminică, 15 octombrie 2017, 15:30)

    Susufler0 [utilizator]

    "imbracata" cu ochelari de "intelectuala" iese din avanposturi ca sa atace Cotroceniul cu o salva de flatulatii de genul : Iohannis a incalcat Constitutia intrucat a declarat ca prezumtia de nevinovatie nu functioneaza in politica !

    Lasand la o parte faptul ca face pe proasta (ca doar n-o fi !) si se preface ca nu a inteles sensul spuselor Presedintelui, acela ca in politica nu trebuie sa discuti de vinovatie sau de nevinovatie, intrucat pana acolo lucreaza prezumtia de moralitate, care in cazul de fata (al ministreselor demisionare) a fost incalcata, madam, opereaza cu conceptele selectiv.

    Astfel, cand Klaus Iohannis a respins desemnarea lui Sevill Shhaideh la postul de prim ministru nu a scris nicio scrisoare Presedintelui, acuzandu-l ca incalca prezumtia de moralitate.

    In schimb, in procesele CIVILE ale familiei Presedintelui, catana, care este absolventa a unei Fac.de Drept, ii inventa lui Iohannis fapte si vinovatii penale, desi nu exista niciun proces penal pe rol in care sa fie implicat si Neamtul. Ce sa mai vorbim de recunoasterea vreunei prezumtii in favoarea sa.

    PS. Cum se face insa ca doar politicieni cu probleme penale sau de integritate tin sa intre in discutii in care ar trebui sa se abtina

    PPS. O minima moralitate ar trebui sa-i faca sa se abtina !
  • +11 (13 voturi)    
    ce are sula JUDICIARULUI cu prefectura publicului? (Duminică, 15 octombrie 2017, 15:37)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    "Prima hotarare in care a fost instituit din punct de vedere principial standardul impus de articolul 6-2 precum si ce considera Curtea a fi o incalcare a acestui standard a fost cauza Minelli contra Elvetiei. In aceasta hotararea s-a stabilit ca SE INCALCA PREZUMPTIA DE NEVINOVATIE DACA, fara ca acuzatul sa fie gasit vinovat anterior in concordanta cu legea si mai ales fara sa fi avut posibilitatea de a exercita dreptul la aparare, O DECIZIE JUDICIARA reflecta opinia ca ar fi vinovat”

    http://media.hotnews.ro/media_server1/document-2011-03-9-8374414-0-prezumtia-nevinovatie-studiu-inm.pdf

    ‘In the Court’s judgment, THE PRESUMPTION OF INNOCENCE WILL BE VIOLATED IF, without the accused’s having previously been proved guilty according to law and, notably, without his having had the opportunity of exercising his rights of defence, A JUDICIAL DECISION concerning him reflects an opinion that he is guilty.
    http://swarb.co.uk/minelli-v-switzerland-echr-25-mar-1983/
    • +5 (5 voturi)    
      Primul politician "penal" lezat (Duminică, 15 octombrie 2017, 16:52)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ZeroAbsolut

      de faptul ca i se incalca prezumptia de nevinovatie, mai pe romaneste, (asa cum intelege el !) deranjat de faptul ca in mass-media nu functioneaza cenzura referitor la ce a facut el, sau ma rog, pt puristii cu studii de drept, la ceea ce se suspicioneaza a fi facut el cu incalcarea legii, sa faca bine si sa se simta lezat, prejudiciat moral iar in consecinta sa purceada sa-si apere onoarea "nereperata" in justitie !

      PS. Ia uite-i , ce se inghesuie !! ;)))
  • +13 (15 voturi)    
    doman roma (Duminică, 15 octombrie 2017, 16:06)

    Francisc 1 [utilizator]

    profesoara de constitutie! fugi ma deaici!
  • +16 (18 voturi)    
    Cine dracu' mai e si asta ? (Duminică, 15 octombrie 2017, 16:06)

    KTerinca [utilizator]

    Da' ALDE, asta, ce pana mea reprezinta ?
    • +5 (5 voturi)    
      daca e steluta e gypsy (Duminică, 15 octombrie 2017, 17:20)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      cum spunea nea basescu.
    • +6 (6 voturi)    
      Adevarata Lovitura Data Europei (Duminică, 15 octombrie 2017, 18:11)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Prin cozile de topor motociclene
  • +6 (6 voturi)    
    Get out of town, (Duminică, 15 octombrie 2017, 17:36)

    John M. [utilizator]

    you bum !
    De unde va scot cioflingarii astia de sefi ai vostri?! Nu cred ca Romania a fost vreodata mai pagubita ca acum.
  • +7 (7 voturi)    
    Prezumția ... (Duminică, 15 octombrie 2017, 18:41)

    AEV [utilizator]

    Prezumția de nevinovăție te apără de pușcărie, dar este imoral să o invoci pentru a deveni sau rămâne înalt demnitar al Statului. Președintele are perfectă dreptate, amatoarea Steluța se aruncă aiurea, ca de obicei ...
    • +2 (2 voturi)    
      CORECT (Luni, 16 octombrie 2017, 9:57)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui AEV

      bravo pt comentariu!
      ceea ce n-au inteles postacii si gunoaiele ALDE este ca presedintele se referea la moralitate si bun simt, s-au apucat repede soarecii sa caute texte prin constitutie si sa latre la uluci vorba unuia de mai sus
  • +5 (5 voturi)    
    scrisoarea aceasta (Duminică, 15 octombrie 2017, 21:08)

    dekar [utilizator]

    ce se vrea dura este in primul rand prea lunga ; iar mai apoi devine galbena ,calduta si moale.
  • -1 (1 vot)    
    Iarasi Portocaliciu, AKA Trump de Romania? (Luni, 16 octombrie 2017, 8:37)

    eleVenereCtions [utilizator]

    Parca si vad ca mai are putin si incepe sa vorbeasca despre fake news.