Dragnea: Fiul meu nu a facut parte din nicio firma care sa administreze lacul Belina

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 25 septembrie 2017, 15:58 Actualitate | Politic

Liviu Dragnea a afirmat luni ca fiul sau, Stefan Valentin Dragnea, nu a facut parte din nicio firma care sa administreze Lacul Belina, a carui trecere in administrarea consiliului local Teleorman face acum obiectul unui dosar DNA.

Intrebat daca acest domeniu de pescuit a ajuns la firma fiului sau, Dragnea a raspuns: "Nu. Eu vorbesc de realitate nu de facaturi".

"Fiul meu nu a facut parte din nicio firma care sa administreze partile ... A intrat mult mai tarziu in aceasta firma care nu mai stiu daca exista", a adaugat acesta.

HotNews.ro a aratat, intr-o ancheta publicata in luna iunie, ca Tel Drum, firma care a inchiriat de la CJ Teleorman in 2014 lacul Belina si bratul Pavel, a cesionat (cedat) mai departe proprietatea dupa  numai trei luni catre o terta firma, Trident 51 SRL.  Fiul lui Liviu Dragnea a intrat actionar in firma la foarte scurt timp dupa ce Trident 51 SRL a dat inapoi lacul firmei Tel Drum, de la care il primise in 2014.

In urma cu trei ani, fiul liderului PSD inca nu figura in actionariat. Firma a renuntat la cesiune in februarie 2017, cam pe cand incepeau protestele generate de OUG 13, iar micul paradis s-a intors la Tel Drum.

Pe 7 martie 2017, Stefan Valentin Dragnea intra in proprietatea a 50% din actiuni, printr-o  majorare de capital de 200 de lei, iar Mihai Barac ii cedeaza actiunile sale lui Copaceanu.

Pe 16 mai, in firma ramane doar fiului lui Dragnea cu 90%. In actionariat apare si Ilie Liviu Dragne cu 10%, personaj pe care il gasim si in afacerea cu porci de la Salcia in rol de intermediar intre Tel Drum si fiul lui Dragnea.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

2084 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Lacul Belina nu exista! (Luni, 25 septembrie 2017, 16:04)

    pedepsitorul [utilizator]

    Teldrum, a primit o insula si un brat de Dunare!

    Un fel de captura de razboi, cu justitia!
  • +16 (16 voturi)    
    Fiul tau ... Fiul tau , (Luni, 25 septembrie 2017, 16:04)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    In curand fetita la bulau !!!

    Si doar tie trebuie sa iti multumeasca !

    Cum cine ? Baietii de la bulau !!!!!!
  • +16 (16 voturi)    
    Are si amnezie... (Luni, 25 septembrie 2017, 16:08)

    vio7 [utilizator]

    ''Copilu''' e nevinovat,el e nevinovat,tot PSD-ul e nevinovat...te pomenesti ca Belina asta e a noastra,bai,si noi habar nu aveam!Care merge la pescuit??
    • +15 (15 voturi)    
      Belina este Dunarea romanilor! (Luni, 25 septembrie 2017, 16:14)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      S-a furat o insula + un brat al Dunarii!


      Dragnea foloseste termenul de balta, pentru a credibiliza ideea unei actiuni legale, dar statutul celor 300 de hectare - este de proprietatea a Statului - Apele Romane!
  • +19 (19 voturi)    
    Fiul cu porcu' (Luni, 25 septembrie 2017, 16:09)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Tata e cu pestele. :-)
    • +10 (10 voturi)    
      il urasc pe taica-meu... (Luni, 25 septembrie 2017, 16:27)

      mariusssss [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      ...care nu a fost in stare sa-mi daruiasca un lac si un brat al Dunarii. Asta da iubire de tata!
  • -15 (15 voturi)    
    dupa mintea voastra (Luni, 25 septembrie 2017, 16:31)

    xanti [utilizator]

    Daca tatal e de stanga fiul obligatoriu e hot si pungas ,saracul om fara nici o vina
    • +6 (8 voturi)    
      tu crezi ceea ce tastezi ? (Luni, 25 septembrie 2017, 17:06)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      las pufoiaka langa canapea..si pune mana, nu intinde mana !
    • +5 (5 voturi)    
      e gena transmisibila (Luni, 25 septembrie 2017, 17:10)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      vizibila la testul psd. :-))
    • +8 (8 voturi)    
      dupa mintea nimanui postacule (Luni, 25 septembrie 2017, 17:24)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ci dupa realitatea aia din viata de zi cu zi de care grohaie tac'su mereu la WC-urile de televiziuni.
      Ai fost tu in Alexandria? in Teleorman? si soarecii de acolo stiu, bai ametitule, cine-i stapan la TeDrum si Belina. Si copiii de scoala generala stiu de interlopul de fii-su si de combinatiile lui. Cat de prost esti?
      Este ca bancul ala ca se ia spaga in vama.
      Esti chiar idiot (ala care esti in spatele acestui IP)? Tu traiesti pe lumea asta? intreaba 5 oameni pe strada in Alexandria.

      "saracul" fara nicio vina... BOULE!
      "daca tatal e de stanga" - auzi idiotul... de stanga.
      Tu stii mai saracule ce insemana stanga-dreapta? intreaba-l pe idolul vostru, GADEA - "cap de pulica", ala ras perfect si cu freza aia de nerd.

      Doamne, cum naiba la 158 de ani de la prima unire romaneasca, spatiul asta mai produce asemenea cretini ?? cata rezerva de imbecilitate se gaseste pe acest pamant?