Ludovic Orban: Ii cer lui Grindeanu o demisie de constiinta, care ar putea împiedica adoptarea legilor negociate de Dragnea cu UDMR

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 20 iunie 2017, 10:56 Actualitate | Politic

Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Presedintele PNL, Ludovic Orban, i-a cerut marti dimineata premierului Sorin Grindeanu "o demisie de constiinta", iar parlamentarilor social-democrati le-a solicitat sa nu voteze propunerile legislative introduse in mod "fortat", luni, pe ordinea de zi a mai multor comisii parlamentare.

"PSD tradeaza interesele fundamentale ale romanilor, pentru a-si rezolva rafuielile de clan din interiorul partidului. PNL se va bate cu toate armele impotriva trocurilor facute de clanul Dragnea cu cei de la UDMR. Facem, in acelasi timp, apel catre cel care se cramponeaza de functia de premier. Ii cer lui Sorin Grindeanu o demisie de constiinta, care ar putea impiedica savarsirea actului de tradare. De asemenea, in cazul in care Sorin Grindeanu nu intelege situatia si refuza aceasta demisie, le cer parlamentarilor PSD sa nu se contamineze de nebunia liderului lor si le cer sa nu voteze propunerile legislative introduse fortat pe ordinea de zi de presedintele PSD", a afirmat liderul liberal, intr-o declaratie acordata Agerpres.

El spune ca liberalii vor folosi toate mijloacele procedurale, legale si constitutionale pentru a impiedica adoptarea acestor propuneri legislative. 'PNL va lupta cu toate armele constitutionale si legale pentru a impiedica adoptarea acestor acte de tradare', a spus Orban.

Orban mai spune ca, in cazul in care Sorin Grindeanu pune in prim plan interesele fundamentale ale Romaniei, acesta nu poate face altceva decat sa isi dea demisia: "Daca pune mai presus de interesele sale personale, meschine, interesele fundamentale ale natiunii romane, nu poate sa faca altceva decat sa isi dea demisia pentru a rupe lantul care leaga parlamentarii PSD de trocul politic facut de Dragnea cu cei de la UDMR."

Comisiile juridica, pentru drepturile omului si pentru administratie ale Camerei Deputatilor au amanat, luni, discutia pe marginea proiectului de lege initiat de UDMR care prevede scaderea pragului de la 20% la 10% in cazul numarului de persoane apartinand minoritatii nationale dintr-o localitate necesar pentru ca autoritatile sa asigure folosirea limbii materne. Marti se reiau dezbaterile. Camera Deputatilor este primul for sesizat, iar Senatul este decizional.

Comisiile pentru administratie si pentru drepturile omului din Senat au acordat, luni, raport comun favorabil cu amendamente propunerii legislative prin care ziua de 15 martie este consacrata ca sarbatoare a comunitatii maghiare din Romania, urmand ca angajatilor maghiari sa li se acorde o zi libera pentru a participa la manifestari. De asemenea, actul normativ prevede ca Societatea Romana de Televiziune si Societatea Romana de Radiodifuziune pot transmite, in cadrul unor emisiuni speciale, aspecte de la aceste manifestari.

Presedintele UDMR, Kelemen Hunor, a sustinut ca intrarea in dezbatere, luni, a unor proiecte legislative ale Uniunii la comisiile parlamentare nu are legatura cu negocierile asupra motiunii de cenzura si ca a fost stabilit de la inceputul anului ca respectivele proiecte vor fi adoptate in aceasta sesiune.























8343 vizualizari

  • +8 (16 voturi)    
    nu mai bine votezi tu motiunea? (Marţi, 20 iunie 2017, 10:59)

    zeita anticoruptiei [utilizator]

    in felul acesta arati ca psd nu are majoritate si iohanus poate sa puna ce premier vrea?
    • +3 (3 voturi)    
      USL traieste ... si e bine mersi (Marţi, 20 iunie 2017, 18:27)

      Radu_B [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

      Ludovic Orban e un mare USL-ist, dupa ceilalti mari blatisti inutili Vasile Blaga si Alina Gorghiu, chipurile in opozitie fata de PSD. Macar Crin Antonescu era pe fata ....

      Baiatu asta e deja vorbit cu PSD, asigura cvorum dar nu voteaza (ca cica PNL e morali si verticali) .... Scarba ...

      Iar tu, base wannabe, esti hyper transparent pro-PSD, manipulant de 2 cepe degerate .... daca cineva voteaza motiunea asta cum anume arata ca PSD nu are majoritate ? Arata doar ca sunt in aceeasi schema, candva oficial numita USL, a intereselor ...

      PS Sper ca toata diareea asta politica va duce la un guvern de tehnocrati care sa traga apa dupa PSD pentru cativa ani ....
    • +1 (1 vot)    
      PNL (Miercuri, 21 iunie 2017, 8:47)

      asspeeda [utilizator] i-a raspuns lui zeita anticoruptiei

      a ajuns la mana unei sugative!
  • +23 (29 voturi)    
    ce nemernic orban asta (Marţi, 20 iunie 2017, 11:05)

    rov [utilizator]

    adica grindeanu sa nu mearga pe strada ca-i baut dragnea si-l poate calca cu masina...
  • +19 (25 voturi)    
    Blatist de doi bani. PNL-ist tipic. (Marţi, 20 iunie 2017, 11:05)

    clint [utilizator]

    Nu te mai da mare anticomunist si anti PSD. Ai fost pe la DNA, faci parte din Fratie.

    Degeaba latri pe la colutiri ( ca orice PNL-ist ), se vede ca nu esti convins deloc de ce spui si mai rau, uite ca la nevoie ne lasi pe pe toti balta si de dai cu dusmanul ( tot ca orice PNL-ist as zice din nou ), ii faci jocurile lui Dragnea ?!!!.

    Trebuie sa scapam de Dragnea cu orice pret. Ponta ( Grindeanu ) a guvernat din 2012, n-a fost bine deloc, dar mult mai bine decat acum.

    Nu zic, vei avea tot timpul sa faci opozitie d-aia de-a voastra in care nu crede nimeni, dar acum taci.
  • +21 (25 voturi)    
    Păi mă jigodie (Marţi, 20 iunie 2017, 11:06)

    ouyang [utilizator]

    Nu ai zis tu acum 2 zile cine face blat cu pesede e ejectat din partid? Ejectează-te direct. De ce nu ceri demisia infractorului Dragnea? Ah, uitasem. Vorbesc tot cu un infractor, trafic de influență. Și parcă mai mutasei ceva trecere de pietoni la un moment dat. Da, mare om, mare caracter, lepră penelistă. vezi că ăsta nu-i game of thrones. Când va fi cu scandal iar, pentru că deja știm că va fi, veți fi măturați cu toții.
  • +11 (15 voturi)    
    Lasa-nee....... (Marţi, 20 iunie 2017, 11:08)

    polonyca [utilizator]

    Oricum , pt tradarea din aceste zile negre , sunteti raspunzatori voi , politicienii astia fara caracter , fara mama si fara tara !!! Cu totii.......asa o sa ramaneti in istorie , ca niste vanzatori de (bucati) din tara...!!!!!
  • +7 (13 voturi)    
    din moment ce... (Marţi, 20 iunie 2017, 11:09)

    sile1 [utilizator]

    Orban cere demisia lui Grindeanu inseamna ca strategia PSD-ului a fost excelenta.

    Bravo lor !
    • 0 (0 voturi)    
      Nu neaparat! (Miercuri, 21 iunie 2017, 10:46)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui sile1

      Poate insemna si ca Orban este un jeg uman !
  • +18 (22 voturi)    
    Ludo e iar sprituit? (Marţi, 20 iunie 2017, 11:10)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Cum sa-i ceri lui Grindeanu demisia ca dragnea sa nu mai faca o ticalosie ? O fi fost pe balta cu dragnea la "un sprit rece"
  • -14 (16 voturi)    
    Reactie utila si foarte clara (Marţi, 20 iunie 2017, 11:18)

    animatron [utilizator]

    Mai rar la un politician din clasa noastra politica, sa vezi ca e capabil de o judecata dusa pana la capat, pe mai multe ipoteze de lucru si cu propuneri de rezolvare.

    De obicei, reactiile sunt tampe si pavloviene, insuficient sau confuz argumentate.

    Dl. Ludovic Orban si-a intrat in rolul de "sef" de partid si e avantajat mediatic de criza politica declansata stupid si suicidar de clanurile pesediste.

    Am observat ca si dl Basescu a sesizat "momentum"-ul, intervenind foarte dur, cu vehementa.

    Doar ca fostul presedinte al Romaniei nu cere anticipate (probabil potential defavorabile pentru partidul sau), in timp ce presedintele PNL e mult mai interesat in declansarea anticipatelor.

    PNL are sanse reale sa iasa intarit in urma alegerilor, poate chiar in masura sa obtina guvernarea.

    In timp ce PSD nu pare deloc a fi in masura sa mai realizeze performanta de 48%, mai ales ca o parte a absenteistilor se va mobiliza de data asta, dupa ce a asistat la OUG13 si la circul Grindeanu-Dragnea.
    • +5 (9 voturi)    
      va fi intarit ca pntcd-ul (Marţi, 20 iunie 2017, 13:39)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      in 2-3 ani...
    • +5 (9 voturi)    
      esti de o logica desavarsita dar uiti ceva (Marţi, 20 iunie 2017, 14:15)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui animatron

      Condamnare definitiva Dragnea
      Tot circul asta este pentru ca Dragnea sa scape de condamnarea cu executare care se apropie. Anticipatele sunt o ipoteza mult mai indepartata decat cioara de pe gard.
      In plus motivatia propusa pentru demisie este de o nesimtire crasa. E un fel de: sa deschidem granitele europei pentru jihadistii ISIS ca sa nu mai faca prostii la ei acolo.
  • +9 (9 voturi)    
    bravos! (Marţi, 20 iunie 2017, 11:19)

    muvis [utilizator]

    I-a cerut dragnea deja demisia, nu mai e cazul sa-i ceara si pnl.
    Dar daca tot o cereti, nu trebuie sa veniti si cu o alternativa la guvernu asta? Un prim-ministru, alti minstri...sau sunt greu de gasit in pnl?
    Ori legile udmr-ului sunt mai rele decat ordonanta lui dragnea?
  • +7 (9 voturi)    
    ce ba? (Marţi, 20 iunie 2017, 11:21)

    AnderT [utilizator]

    vai de steaua vostra PNL, acum dai sfaturi la altii? sa te vem cat 15% la viitoarele alegeri ai sa primesti. Nu invatati ca asa nu merge, las ca va invata lumea cum merge !!! parca nu traiti in RO!!!
  • +11 (15 voturi)    
    Hopaaaa (Marţi, 20 iunie 2017, 11:24)

    veninusrl [utilizator]

    Orban joaca cu Dragnea. Orban ii cere demisia lui Grindeanu, dar nu-i cere lui Dragnea sa demisioneze! Interesant, USL 3.0 (USL 2.0 e ala al lui Basescu-Udrea-Ghita-Bica-Dragnea).
    Deci Orban e pe felie cu Dragnea?! Sau doar un nationalism de kkt, tipic prostilor care nu pot propune nimic mai bun?!
  • +10 (12 voturi)    
    Orban cere demisia lui Grindeanu? (Marţi, 20 iunie 2017, 11:24)

    IonutAlionescu [anonim]

    Vai mama lui de partid liberal, condus de Orban!
    In loc sa ia masuri urgente de deratizare a propriului partid, il framanta soarta altora! PNL, ca toate partidele care au nenorocit Romania dupa 1989, ar trebuie sa ajunga la groapa de gunoi a istoriei. Iohanis avea dreptate, cand zicea ca avem nevoie urgenta de o resetare a clasei politice, dar si a societatii in ansamblu! Va trebui sa promovam conducatorii societatii, nu dupa avere si nivelul de promovare intr-o mass-media, corupta si ea, ci pe baza meritelor dovedite, nu cumparate!
  • +8 (10 voturi)    
    asta (Marţi, 20 iunie 2017, 11:28)

    toxx [utilizator]

    ,acest dinozaur din PNL - presedinte de partid. pai la urmatoarele alegeri nici nu mai intrati in parlament cu asemenea conducere. nu ca ai de ales intre psd si psd , dar sa stai de partea lui dragnea in momentele astea e ca si cum i-ai fi complice in tot ce face.
  • +9 (11 voturi)    
    blat (Marţi, 20 iunie 2017, 11:29)

    greenforest [utilizator]

    Zilele trecute zicea ca ii da afara din PNL pe cei care fac blat cu PSD (intre paranteze fie spus, a recunoscut ca PNL mai face blat cu PSD-ul din cand in cand).

    Acum ii cere lui Grindeanu sa demisioneze, pentru a scapa tara de o posibila intelegere nefasta intre PSD si UDMR, si cumva sa il scoata ca salvator al Romaniei daca demisioneaza.

    Conform logicii lui Orban, Grindeanu va fi vinovat de aceasta intelegere intre PSD si UDMR, cand adevaratul vinovat este PSD-ul. Ei fac aceasta intelegere si nu Grindeanu. Ar trebui sa se duca la sursa problemei si sa le ceara sa nu faca astfel de intelegeri...


    Aceasta cerere de demisie initiata de Orban e un blat. Orban e primul PNL-ist care face blat cu PSD, incercand sa dea vina pe Grindeanu pentru deciziile luate de PSD.

    Numa bine,

    PS: nu tin nici cu PNL, nici PSD, nici Grindeanu, si comentariul meu este doar concluzia pe care o trag in urma acestei declaratii.
  • +10 (12 voturi)    
    Un loser tot loser ramane (Marţi, 20 iunie 2017, 11:30)

    Koczka [utilizator]

    Nimic ma imult.
  • +14 (16 voturi)    
    PNL (Marţi, 20 iunie 2017, 11:32)

    andreexe [utilizator]

    Cred ca PNL se pregateste de o colaborare "de constiinta" cu Dragnea, doar ca sa nu se intample "Actul de tradare" :))) Totul pentru tara, evident :)))
  • +12 (14 voturi)    
    Orban, esti o mare catastrofa (Marţi, 20 iunie 2017, 11:33)

    jackalphonse [utilizator]

    de ce u te duci tu cu armmata ta de penali la votarea motiunii ca sa castige Grindeanu si sa scapam de Dracnea?
    prost o fi cine o mai vota cu pnl-ul in parlamentare.
    Bineinteles ca si penalul Orban, impreuna cu penalii din pnl, isi doresc cate putin din OUG13.
  • +20 (22 voturi)    
    Orban, coada de topor a lui Dragnea (Marţi, 20 iunie 2017, 11:35)

    24alex24 [utilizator]

    In loc ca Dragnea, care se dă om politic patriot și responsabil, să se abțină de la un târg politic antiromânesc cu UDMR și să le promită acestora numai acele modificări legislative care nu aduc atingere integrității politice și teritoriale a României, Orban îi cere lui Grindeanu să demisioneze pentru ca Dragnea să nu comită trădare națională.

    Ce fel de gândire schizoidă are liderul PNL!? În alte cuvinte, Orban cere singurei opoziții reale la clanul mafiot Dragnea din PSD să capituleze și să lase puterea dictatorială asupra statului român în mâna unui individ cu trecut infracțional.

    Sincer, Orban ar trebui să să treacă în PSD, sub aripa prietenului Dragnea. Cu o astfel de opoziție foștii comuniști vor conduce țara în prăpastie încă 10 ani.
  • +12 (14 voturi)    
    Orban nu pricepe (Marţi, 20 iunie 2017, 11:37)

    MG [utilizator]

    este o lupta interna intre psd-ul mafiot si psd-ul mai putin mafiot. Nu este vorba despre Romania. Udmr sa nu se bage ca musca-n oala!
  • +10 (12 voturi)    
    Orbane, nu iti mai vopsi parul (Marţi, 20 iunie 2017, 11:39)

    bancher [utilizator]

    ca esti penibil la varsta ta.
  • +9 (11 voturi)    
    E cazul sa le plingem de mila liberalilor (Marţi, 20 iunie 2017, 11:42)

    ultimul_mohican [utilizator]

    De ce ? Fiindca se vede pe mina cui au incaput . Este vreo deosebire intre pozitia lui Orban si pozitia lui Tariceanu ? Deci nu Dragnea e de vina ca scoate tara la mezat , ci Grindeanu ca nu abandoneaza lupta . Ne macina banuiala ca in viitor acest Orban va fi chiar mai toxic decit Crin Antonescu .
  • +10 (12 voturi)    
    sigur... (Marţi, 20 iunie 2017, 11:46)

    ca_32 [utilizator]

    dar nu mai bine ii ceri tu lui dragnea sa nu mai negocieze cu UDMR? sau blatul e deja facut cu psd-ul..
  • +17 (19 voturi)    
    De Dragnea, nicio vorba (Marţi, 20 iunie 2017, 11:46)

    CezarN [utilizator]

    Adica sa ceara cumva demisia lui Dragnea din fruntea Camerei, sau anchetarea lui pentru TRADARE.
    Domnule Orban, nu incepeti cu stangul. Ati interzis blaturile cu PSD si incercati unul cu Dragnea?

    Nu-l iubesc pe lingaul de Grindeanu, insa principaul vinovat de tradarea intereselor fundamentale ale Romaniei este Liviu Dragnea, nu Grindeanu,
    Acest om nu mai are ce cauta in libertate in Romania. Este un pericol public si acest lucru trebuie spus pana cand se va "muta" la Jilava.
  • +11 (13 voturi)    
    Super! (Marţi, 20 iunie 2017, 11:52)

    Martinezu [utilizator]

    Si de asemenea o lege cu inscaunarea lui Dragnea presedinte si premier pe viata.
    Ca cine stie ce dracu mai negociaza hotul intre timp.
    Hai PNL. Hai PSD. La groapa.!
  • +9 (11 voturi)    
    Au inceput gesturile gratuite ! (Marţi, 20 iunie 2017, 11:56)

    Susufler0 [utilizator]

    Orban zice ca dau bine la imaginea personala ! Si nici nu costa cica.
  • +15 (19 voturi)    
    Asta e șeful opoziției?!? (Marţi, 20 iunie 2017, 11:58)

    gmb72 [utilizator]

    Vai de capul nostru....
    Pai în logica lui, ar trebui sa clasam și dosarele de la ICCJ ca să nu mai existe motiv de coaliție ALDE-PSD (care orice s-ar spune, are un singur scop: eliberarea de spectrul pușcăriei a foștilor, actualilor și viitorilor hoti), sa abrogam orice lege anticoruptie ca să nu mai existe conflicte de interese, și de ce nu? Sa desființam toate OG-urile ca să nu mai aibă ce negocia coalițiile guvernamentale, și tot asa....
    Mentalitate de cretin.... In loc sa sanctionezi infracțiunea și infractorii, distrugi obiectul infracțiunii, ca să nu mai existe infracțiunea ....
  • +11 (15 voturi)    
    Mai bine (Marţi, 20 iunie 2017, 12:05)

    mitg [utilizator]

    Sa nu faca PNL blat cu PSD din nou (vezi "vor fi in sala"), si mergeti dracului la lada de gunoi a istoriei.
  • +9 (11 voturi)    
    Mai bine nu (Marţi, 20 iunie 2017, 12:08)

    un-buburuz [utilizator]

    In mod normal, orice varianta care duce la demiterea lui Grindeanu este ok, atata timp cat nominalizarea unui nou prim-ministru este in pixul lui Iohannis. Cu toate astea, de ce sa grabim lucrurile? Sa lasam ca mizeria din PSD sa se dezvaluie chiar si celor mai fanatici sustinatori pesedisti.
    Nu se imbata nimeni cu apa rece. Grindeanu nu e mai bun decat Dragnea. De fapt, nu exista pesedisti buni si rai. Sunt doar pesedisti rai, atata doar ca unii n-au avut noroc (sa ajunga in functii mari).
  • -9 (13 voturi)    
    Mi se pare mie (Marţi, 20 iunie 2017, 12:16)

    alegzandru [utilizator]

    sau PNL incepe sa arate ca un partid de opozitie adevarat de cateva zile incoace, de cand Orban e presedinte?

    Fata de fatucile alea fade care au "condus" partidul in ultima vreme, rapsodul pare a fi mult mai incisiv si mai concis in mesajele pe care le trimite. Cel putin pentru moment. Sa poata sustine cu adevarat lupta contra infamului PSD, inexistenta pana acum in opozite?

    We shall see.
    • +9 (11 voturi)    
      halal opozitie (Marţi, 20 iunie 2017, 12:55)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui alegzandru

      ca sa parafrazez: "grindene, da-ti demisia, ca noi vrem sa raminem cu dracnea".
      si daca spera ca se ajunge la anticipate si pnlul va avea de cistigat inseamna ca e inca in sevraj dupa alegerile din partid.
      • -3 (7 voturi)    
        Mesajul nu e cel din titlul articolului (Marţi, 20 iunie 2017, 13:14)

        alegzandru [utilizator] i-a raspuns lui ras-putin

        Omul a cerut solutii pt ca un act de tradare ale intereselor nationale sa nu se comita. Sa ii ceara demisia lui Dragnea era futil, tocmai incendiatorul tarii sa se dea dus? Asa ca a facut apel la oameni rezonabili, gen Grindeanu, sau la unii parlamentari PSD sa nu voteze nemerniciile alea. Eu asa am perceput mesajul, ca fiind nu anti Grindeanu, ci anti legile alea abjecte.
        • +2 (2 voturi)    
          nu ai inteles nimic (Marţi, 20 iunie 2017, 17:48)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui alegzandru

          De ce nu putea Orban asta sa ii ceara direct demisia lui Dragnea? E seful celui de-al doilea partid parlamentar ca numar de voturi.
    • 0 (0 voturi)    
      Ti se (Miercuri, 21 iunie 2017, 10:55)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui alegzandru

      pare !
  • +10 (12 voturi)    
    mey Louie, (Marţi, 20 iunie 2017, 13:01)

    Stapanu [utilizator]

    tu continui sa ne insulti inteligenta: adica-i de blamat ala care de bine de rau asteapta sa fie demis procedural, & bagi capul in nisip la porcariile pe care le face pe fata bombache! cale batuta cu tot panaleleu' vostru!
  • +9 (11 voturi)    
    Excelenta idee! (Marţi, 20 iunie 2017, 13:06)

    gmb72 [utilizator]

    În aceeași logica cretina, a șefului opoziției, teoretic alternanta la actuala dezastruoasa coaliție, propun:
    -Sa ne distrugem mașinile și casele ca să nu le mai spargă hoții,
    -Sa ne omoram copiii (și sa nu-i mai facem, cei care nu au) sa nu-i mai violeze pedofilii,
    -Sa vindem România la metru, sa nu mai aibă ce trăda trădătorii (unde mai pui ca ne iese și de-o tuica),
    ... Și ar mai fi multe idei, pe care cretinule asta când o ajunge la putere, le-o legifera....
  • +5 (7 voturi)    
    . (Marţi, 20 iunie 2017, 13:38)

    Megies [anonim]

    In ce stare a ajuns si PNL-ul, daca au pus la conducere un om ca asta. Nu s-a gasit altcineva mai bun. Aceiasi dinozauri care vor sa inghita si atat. In curand o sa inceapa sa tipe la DNA, in cor cu Dragnea si Tariceanu, ca altceva nu-l vad sa faca.
  • +8 (12 voturi)    
    am eu impresia... (Marţi, 20 iunie 2017, 14:18)

    liviu_ [utilizator]

    sau noi presedinte pnl vrea sa termine treaba inceputa de predecesorii sai: sa faca pnl sa obtina o singura cifra la urmatoarele alegeri....
    • +4 (6 voturi)    
      o singura cifra (Marţi, 20 iunie 2017, 17:22)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      si aia dupa virgula :)
  • +2 (8 voturi)    
    V-am spus ca asta e nostalgic usl (Marţi, 20 iunie 2017, 16:33)

    Wanheda [utilizator]

    psd/pnl = aceeasi mizerie.
  • +4 (4 voturi)    
    Acesta este nivelul PNL (Marţi, 20 iunie 2017, 19:07)

    IonutAlexa [anonim]

    1. in primul rand frapeaza eroarea grosolana de rationament. Facea cineva o comparatie despre cum unul se plimba beat cu masina si altul are obligatia morala sa nu iasa pe strada. Uimitor de catastrofala lipsa de rationament si de intelegere a moralitatii la numarul 1 din PNL.
    2. Calculul politic - ce castig are PNL-ul sustinand opozantul numarul 1 L. Dragnea - poate vreun os pe sub masa, sau nu intelegem noi altruismul pentru binele natiei. Pana acum au latrat degeaba atat la lucrurile rele dar si la cele bune facute de PSD, iar acum au o trezire de neinteles
  • 0 (0 voturi)    
    Dar de ce (Miercuri, 21 iunie 2017, 10:41)

    adrian88000 [utilizator]

    nu ii ceri lui Dragnea un vot de constiinta ?!
    Despre Dragnea se poate spune cu certitudine ca este un hot. Un bugetar, cu asa o avere , nu se poate , decat daca fura ca nebunu.
    Despre Grindeanu nu se poate afirma ca este hot !