Traian Basescu: Daca presedintele Iohannis face un mic efort, Victor Ponta nu mananca oua rosii la Palatul Victoria

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 25 februarie 2015, 0:06 Actualitate | Politic

Traian Basescu a afirmat marti seara, la B1 TV, ca guvernul Victor Ponta nu va rezista pana la Pasti daca presedintele Klaus Iohannis "face un mic efort".

"Perspectiva e sa fie daramat guvernul Ponta. Intuitia imi spune ca se subrezeste solidaritatea ... Daca si presedintele face un mic efort, Ponta nu mananca oua rosii la Palatul Victoria", a spus Traian Basescu.

In acest an, Pastele sunt in 12 aprilie.

Fostul sef de stat a subliniat ca "un presedinte care nu are un guvern nu isi poate face programul".

Pentru a avea insa un guvern, "si presedintele Iohannis trebuie sa ajute un pic".

"Sa subrezeasca premierul. Pai la cate face Ponta nu gasesti doua motive sa-i spui pe zi, e greu de imaginat. Bine, e alt stil, eu as fi facut-o. Eu simt ca se subrezeste coalitia", a adaugat el.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

3321 vizualizari

  • +4 (10 voturi)    
    Sa speram (Miercuri, 25 februarie 2015, 0:10)

    OmulNou [utilizator]

    dar nu am cea mai mare incredere ca scapam de Ponta...
  • -12 (24 voturi)    
    tu vorbesti? (Miercuri, 25 februarie 2015, 0:26)

    nedumerire [anonim]

    Mi-as dori ca noul presedinte sa faca "un mi c efort" si in ceea ce-l priveste pe basau , preferata lui si kamarila lor. Si sa-ti spunem noi, romanii, aceeasi replica si tie, care ai spus ca Nutzulica a reprezentant "marele tau proiect politoic". NU ai zis ROMANIA,. pe care voi ati terminat-o, ati supt-o si cinic ati mai arvunit-o si FMI.

    RUSINE, REGIM DE NEMERNICI!!!!!!!! Mars la Nutzica acasa, sa va oblojiti reciproc si sa stabiliti ce oua rosii faceti dupa "iesire". Mars!!!!!
    • +3 (7 voturi)    
      dar tu de ce vorvesti (Miercuri, 25 februarie 2015, 2:46)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui nedumerire

      fara sa stii nimic ? Dupa ce faci acuzatii nefondate, vorbesti urat la adresa unui om despre care nu se stie inca nimic, te simti mai bine, mai fericit? Nu crezi ca ce-i doresti tu lui Basescu ti s-ar putea intampla tie, asa drept pedeapsa pt. minciunile pe care le spui ?
      Romanii sunt saraci rau cu duhul
      • -5 (9 voturi)    
        Ramane cum am stabilit! (Miercuri, 25 februarie 2015, 6:10)

        nedumerire [anonim] i-a raspuns lui anonim

        Da, exact asa ramane! Mai ales ca marele lui proiect politic NU a fost Romania. Soarbe-i vorbele pe replay de cate ori vrei si vei intelege. A mai spus in plus, foarte articulat, cum o viziteaza si vorbesc zilnic s-o convinga ca nu a abandonat-o. Scuze, nu m-am putut abtine sa nu citez/lucrez cu "marfa clientului"
        Si imi voi face mea culpa DOAR atunci cand voi auzi eu pe replay ca a zis de marele lui proiect politic ROMANIA. Da, aia profunda, atat de zdrelita si furata de atatia politicieni cruzi!
        Eu pe aia nu ii aplaud.
        Si, apropo, credeam ca s-a terminat cu postacii dupa cite scoate DNA la iveala. Acel DNA pe care postacii il aplaudau la ordin, cand era vorba de "ailalti".
        Si vorbind despre postaci: ori, totusi, sunt din ce in ce mai putini (deh, fondurile de partid sunt la control), ori ce am scris rezoneaza in mai multi decat in postaci: din 14 voturi am avut 6 negative (tu si clonele?) Dar hai, faceti-va norma, ca va beleste sefu', Hai, bagati negative cat vreti, dar situatia Romaniei e de JALEEEEEEEEE..... HAI, DNA!!!!!!! Dar pe bune pana la capat !!!!!!!!
        • 0 (4 voturi)    
          .... mai usor .... (Miercuri, 25 februarie 2015, 7:37)

          cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui nedumerire

          Mai usor, prietene. Daca Elena Udrea scapa de DNA ca nevinovata, ce vei face ? Emigrezi ?
  • +5 (11 voturi)    
    Phonta ar trebui sa-si ciocneasca ouale (Miercuri, 25 februarie 2015, 0:31)

    Wanheda [utilizator]

    La Jilava, motive sunt 1001.
  • +5 (9 voturi)    
    Noi ce facem? (Miercuri, 25 februarie 2015, 0:39)

    RaduMiron [utilizator]

    Nu inteleg de ce il asteptam pe Iohannis sa faca o miscare. El si-a exprimat clar preferintele, dar nu e treaba lui sa dea jos guverne. Noi am putea face ceva in directia asta, mobilizandu-ne si iesind in strada. Vorba lui Base, sunt sute de motive pentru care sa fii nemultumit de guvernul Ponta. De ce nu ne exprimam nemultumirea chiar la Palatul Victoria? Ar fi un mesaj mai clar decat votul din Noiembrie.
  • +3 (7 voturi)    
    De pus în ramă! (Miercuri, 25 februarie 2015, 1:16)

    lukuss [utilizator]

    „Daca si presedintele face un mic efort, Ponta nu mananca oua rosii la Palatul Victoria” - Traian Băsescu
    Acum, să vină Paștele!
    • -4 (8 voturi)    
      BASE (Miercuri, 25 februarie 2015, 7:01)

      orban [anonim] i-a raspuns lui lukuss

      Daca Ponta face un efort nu mananci oua rosii cu nepotii. La RAHOVA
  • 0 (2 voturi)    
    guvern tehnocrat si alegeri la sfarsit de an (Miercuri, 25 februarie 2015, 4:05)

    redmc [utilizator]

    Un alt guvern politic n-ar rezolva nimic caci nu s-ar putea forma fara un grup masiv de paralementari de cea mai joasa spetza, pesedisti si acoliti gata sa tradeze oricand si pe oricine pt avantajul de a fi la putere. Oamenii vor altceva, niste figuri noi, mai spalate care sa le dea un pic de sperantza ca puterea lucreaza un pic si in slujba lor.
  • -2 (6 voturi)    
    Pastele... cailor (Miercuri, 25 februarie 2015, 7:13)

    Mos Ene [anonim]

    Bine ca ati coabitat voi doi, iar acum dai lectii. Du-te bre in parc cu nepotii!