Pe ecranele din sala conducerii PSD, in prima sedinta din 2014, au fost postate mesaje cu "AMR Basescu"

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 6 ianuarie 2014, 14:46 Actualitate | Politic

Premierul Victor Ponta a declarat, luni, in debutul primei sedinte a BPN al PSD din noul an, la care presa a avut acces, ca primul obiectiv fundamental al PSD in 2014 are in vedere finalul "regimului Basescu", pe ecranele din sala fiind postate mesaje cu "AMR Basescu", relateaza Mediafax.

"21 decembrie 2014; AMR 49 de saptamani, 6 zile si 2 ore pana cand pleaca Basescu" este contintul mesajelor postate pe ecranele din sala de sedinte a BPN al PSD.

Ponta si-a exprimat speranta ca "regimul Basescu" sa se incheie la sfarsitul anului.

"In mod sigur va fi un an foarte bun 2014. Am incercat sa va stimulez optimismul pe care il am si eu stiind ca mai sunt foarte putine saptamani si zile pana cand sper sa incheiem un regim care timp de zece ani a distrus, a furat, a mintit, a stricat tot ceea ce era bun in Romania", a spus Ponta.

El a adaugat ca primul obiectiv fundamental al PSD are in vedere finalul "regimului Basescu".

"Avem trei obiective fundamentale: in primul rand sa incheiem in acest an ce am inceput in 2012 si anume o schimbare adevarata in Romania, un final al regimului Basescu, pentru ca nu e suficient sa plece Traian Basescu din functie. E vorba de un sistem intreg, un sistem represiv, un sistem antidemocratic, antinational, care a fost construit in peste noua ani de zile si care trebuie sa inceteze la sfarsitul anului 2014", a spus Ponta.























1929 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    :))))))) (Luni, 6 ianuarie 2014, 14:47)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    cat de cocalari penibili...
  • +13 (13 voturi)    
    AMR-ul (Luni, 6 ianuarie 2014, 15:07)

    mos ion roata [utilizator]

    vostru ,nu il afisati? oricum e mai scurt.
  • +8 (8 voturi)    
    Dovada de idiotenie (Luni, 6 ianuarie 2014, 15:17)

    triciupa [utilizator]

    Te intrebi ce-or avea astia in cap?
    Sa fie doar pentru mobilizarea hoardelor de pitecantropi care i-au adus la putere? Sa fie pentru ogoirea propriilor penali care se agata de speranta ca or sa mai taraganeze procesele pana-si termina Basescu mandatul? Mister...
  • +3 (3 voturi)    
    Jenant si trist! (Luni, 6 ianuarie 2014, 15:48)

    EllySt [utilizator]

    Este greu de crezut ca partidul care conduce intr-o tara membra a UE (de 7 ani) poate sa aiba o asemenea abordare primitiva.
    Cum sa te astepti ca acest partid sa elaboreze strategii de dezvoltare a tarii si sa ofere solutii la problemele majore cu care ne confruntam?
    Probabil ca studiile sociologice facute de d-l Mirel Palade si ceilalti eminenti sociologi ai PSD arata ca asemenea mesaje sunt potrivite pentru cei 7,4 milioane.
    • +2 (2 voturi)    
      "AMR Basescu" ... (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:22)

      Herodot [utilizator] i-a raspuns lui EllySt

      ... si dupa aia, sperati voi, ca aveti liber la furat? Ma, cocalarilor, mai era unu' care se credea "geniul Carpatilor" si a sfarsit-o rau!
  • +2 (2 voturi)    
    La urmatoarea sedinta (Luni, 6 ianuarie 2014, 16:21)

    aiureantramvai [utilizator]

    ..."AMR Nastase"?
  • +1 (1 vot)    
    Radio Erevan dixit (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:00)

    raudegura [utilizator]

    Tovalrashi...!
    "Avem trei obiective fundamentale: in primul rand sa incheiem in acest an ce am inceput in 2012 si anume o schimbare adevarata in Romania, un final al regimului Basescu, pentru ca nu e suficient sa plece Traian Basescu din functie. E vorba de un sistem intreg, un sistem represiv, un sistem antidemocratic, antinational, care a fost construit in peste noua ani de zile si care trebuie sa inceteze la sfarsitul anului 2014"( Aplauze indelungate)
    Nu ne-a lasat sa fuhram deloc.Am fost condamnati la ani grei de gherla .Cele mai deshavirhshite cadre ale noastre au fost haituite cu justitia.
    Dar cine este tovarashi justitia?Noi sintem justitia si noi o facem opentru noi.Nu mai admitem ca cadrile noastre de nadejede sa fie haituite in asemenea hal.(Aplauze cu ovatii)
    Tovarahshi noi nu mai permitem(Ovatii indelungate,urale)..tovarashi , ramineti la locurili voastre...zrrrr.hrrrr..
  • +1 (1 vot)    
    AMR USL =pina la alegeri (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:17)

    bran [utilizator]

    Sa vedem cate voturi o sa mai obtina mascaricii din USL si la alegerile europarlamentare si la alegerile prezidentiale. E timpul sa pieriti inca o REVOLUTIE si scapam de usl si de celelalte partide etc . ...........
  • 0 (0 voturi)    
    Am belit-o, fratilor !! Aoleu... (Luni, 6 ianuarie 2014, 21:01)

    solar [utilizator]

    Ce ne face , fratilor, noi astia de pe net -urile patriei? Am belit-o!! i-auziti, boieri dv :""Avem trei obiective fundamentale: in primul rand sa incheiem in acest an ce am inceput in 2012 si anume o schimbare adevarata in Romania, un final al regimului Basescu, pentru ca nu e suficient sa plece Traian Basescu din functie. E vorba de un sistem intreg, un sistem represiv, un sistem antidemocratic, antinational, care a fost construit in peste noua ani de zile si care trebuie sa inceteze la sfarsitul anului 2014", a spus Ponta.
    Ne baga la puscarie, ne pusca cu puscoacele, cheama rusii (sau vin ei?), ne zdrobeste, ne face praf si una cu pamantul!! Aoleu, maiculita, maica... Unde ne-a fost capul de am indraznit sa-l criticam pe PONTA, PE NASTASE, PE tov ILIESCU?