Dan Voiculescu il someaza pe Traian Basescu sa nu mai sfideze un popor care il detesta si aminteste, discret, de sansa unei noi suspendari

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 8 august 2013, 12:56 Actualitate | Politic

Dan Voiculescu fara o lentila
Foto: Captura RomaniaTV
Presedintele fondator al Partidului Conservator, Dan Voiculescu, sustine ca presedintele Traian Basescu ar trebui sa se bucure de "sansa nemeritata" pe care a primit-o de a-si termina "discret", "invins", "izolat" mandatul pe care romanii i l-au retras "in cele mai legale conditii" si sa nu mai sfideze poporul care "il detesta si azi la fel de mult".

"In timpul protestelor din Piata Universitatii, pe care le-a provocat chiar el jignind ca un birjar un bun national, Basescu a tacut chitic, ascuns in spatele cordoanelor SPP de la Cotroceni. O vorba n-a scos marele barbat de stat, stiind ca soarta lui si a camarilei sale depind de-un fir de par. La alegerile locale si parlamentare, cand marionetele sale politice au fost alungate taios de romani, Basescu a tacut iarasi, stiind ca e atat de detestat incat mai mult rau face daca deschide gura. La referendumul pentru demitere de vara trecuta, vai, omul de stat, comandantul de nava, barbatul de onoare s-a ascuns cu o inimaginabila lasitate sub masa verde a eratelor CCR din zori de zi, uitand ca fusese curajos vreo trei zile si declarase ca niciodata nu s-ar piti sub o astfel de masa a rusinii. Prea fricos ca sa iasa de sub masa fara garantii, Basescu s-a ascuns pana azi in spatele unui pact de coabitare pe care el il intelege, probabil, ca pe o promisiune de impunitate dupa anul 2014, cand numeroasele sale dosare penale il vor ajunge din urma", a declarat Dan Voiculescu, pentru Agerpres.

El a criticat deplasarile prin tara pe care seful statului le face in aceste zile, cand "multi din cei 8 milioane de romani care l-au trimis la plimbare sunt in concedii".

"S-a revazut barbat. Si-a descoperit chiar si demnitatea! Si umbla teleleu prin tara, cu elicoptere, salupe si garzi de corp care costa cat bugetul unui spital pentru copii. Basescu a inteles concediul unei parti a Guvernului in logica proverbului: 'Cand stapanul nu-i acasa...'. Ce ignora el in mod exasperant si fara rusine e faptul ca romanii - chiar si plecati la mare sau refugiati la munte din cauza caldurii - il vad si ii suporta spectacolul grotesc. Sunt aceiasi oameni care l-au demis categoric, cu milioane de voturi ignorate. Sunt aceiasi oameni care i-au alungat camarila la alegeri. Pentru acesti oameni exasperati nu exista decat sansa de a numara zilele in care mai trebuie sa suporte trista agonie a lui Masa Verde. Sau sansa unei noi suspendari", a completat presedintele fondator al PC.

Dan Voiculescu ii transmite presedintelui sa se opreasca cu aceste deplasari, in acest fel putand face si niste economii la buget.

"In aceste conditii, eu, unul, il somez public pe Basescu - pentru a-l salva de ridicol si pentru a face niste economii la buget din banii pe care-i arunca pe yachturi si bodyguarzi, sa se opreasca. Sa lase romanii sa-i suporte mai usor agonia politica. A primit sansa nemeritata de a-si termina discret, invins, izolat un mandat pe care romanii i l-au retras in cele mai legale conditii. Sa se bucure de ea fara sa mai provoace si sa mai sfideze un popor care il detesta si azi la fel de mult", a incheiat liderul conservator.























8980 vizualizari

  • +82 (84 voturi)    
    mare tupeu ! (Joi, 8 august 2013, 13:03)

    gabrielita [utilizator]

    Mare tupeu are aceasta loaza turnatoare ! !Cand dracului scapam de gunoaiele securisto-comuniste ? Oare suntem blestemati sa-i suportam ?Scarbele au mare tupeu !
    • +33 (35 voturi)    
      mega tupeu (Joi, 8 august 2013, 14:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui gabrielita

      aseara se vorbea de tortionari si securisti la emisiunea Pastorului..(zappam cu telecomanda, am vazut mirat consternate..si am inchis teveul m am spata pe fata..am mancat lamaie)..Pastorul AOMIS CA SEFUL lui e un securest, poate chiar tortionar indirect care a TURNAT conform CNSAS oameni la secu.....chiar mega tupeu are Felix voiculescu !!!
      • +12 (14 voturi)    
        Mesajul original al lui Felix (Joi, 8 august 2013, 17:51)

        ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Citam de pe inregistrarea initiala:
        "Ham-ham! Ham ham, ham ham ham ham!".
    • +23 (25 voturi)    
      curios... (Joi, 8 august 2013, 14:27)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui gabrielita

      nici un minus, oare s-au saturat si lingaii sa-l mai apere?
      • +19 (21 voturi)    
        A intrat si Mazeta in concediu... (Joi, 8 august 2013, 14:53)

        Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

        si Finutza si xrogo etc.
    • +5 (5 voturi)    
      Scapam in curand! (Vineri, 9 august 2013, 7:16)

      Supravietiutorul [utilizator] i-a raspuns lui gabrielita

      PROCESUL ICA a ajuns la final! Când află Dan Voiculescu dacă va fi CONDAMNAT. Începutul sfârșitului!
      Autor: Ionel Stoica, Ionuţ Fantaziu
      Tribunalul București a judecat un nou termen al procesului în care mogulul media, Dan Voiculescu, este acuzat de privatizarea frauduloasă a Institutului de Cercetări Alimentare (ICA). Prejudiciul stabilit de DNA în acest caz se ridică la 60 milioane de euro (in proces este inculpat si Gheorghe Mencinicopschi).
      Dosar nr. 25497/3/2012
      Sursa: Octavian Cocoloș
      Cercetarea judecătorească este aproape de final. Pe 29 august va fi ultimul termen.
      • +2 (2 voturi)    
        potrivit sloganului USLamist (Vineri, 9 august 2013, 9:59)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Supravietiutorul

        ar trebui Dreptate pana la capat si cu banii de la Crescent, Autoritatile sa se sesizeze si sa ii deschida dosar penal pentru delapidare !!!! banii d ela crescent sunt de N X suma de la ICA, poate va primi inchisoaree e viata si confiscarea averii
  • +52 (56 voturi)    
    Ce patisi basinosule? (Joi, 8 august 2013, 13:05)

    omezu [utilizator]

    Ti-e cumva frica de latri asa?
    • +25 (27 voturi)    
      NU poate sa latre el se scheauna ca nu-l baga (Joi, 8 august 2013, 13:29)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      nimeni inseama .
  • +54 (56 voturi)    
    doar o precizare (Joi, 8 august 2013, 13:05)

    Lucian* [utilizator]

    Nu romanii l-au trimis la plimbare pe Basescu ci vreo 7 milioane din care cateva jdemii de voturi (daca nu mai multe) sunt discutabile.
    Tinand cont ca s-a aflat ca sunt si mai multi romani in Romania decat s-a estimat, atunci ce naiba abereaza asta?

    Apropo, tovarasu' Felix, vedeti ca nu se mai poarta critica de la partidul comunist.
    Intelegem ca sunteti un pic cam presat de dosare penale dar sper ca nu ne credeti atat de boi incat sa nu banuim ca n-ati devenit multimilionar doar din munca cinstita si salar de informator la Securitate.

    Suntem insa boi ca tot aceeasi hotomani votam si va facem rating la televiziunile de 2 lei.
  • +56 (58 voturi)    
    draga Felix (Joi, 8 august 2013, 13:06)

    Tomis [utilizator]

    Pentru unul care si-a turnat familia mi se pare ca vorbesti cam mult. Sper sa ajungi la puscarie in curand (ia-ti si tonomatele cu tine cand te duci) si sa scrii pe blog la racoare.
  • +49 (51 voturi)    
    Ce sa-ti spun... (Joi, 8 august 2013, 13:08)

    suk-yi [utilizator]

    Ia uite cine pe cine someaza! Mare tupeu de hotzoman, sa strige el primul: Hotzu!
    Mai bine si-ar vedea de procese, ca asa striga toti, ca is persecutati politic, si la urma vedem cum si cit furau de fapt.....
  • +49 (51 voturi)    
    Ca sa vezi... (Joi, 8 august 2013, 13:15)

    prompt [utilizator]

    ...ce otravuri scoate din el acest....om? Sa speram ca justitia isi va face datoria si sa-l trimita langa ,,Gigi" pentru ca el merita mai mult decat acesta putin timp de ,,reflectie"!
  • +52 (54 voturi)    
    si poporu (Joi, 8 august 2013, 13:15)

    ubu [utilizator]

    Si poporul ii aminteste lui dan voiculescu de sansa de unei condamnari ca executare la inchisoare
  • +39 (41 voturi)    
    Mda... (Joi, 8 august 2013, 13:20)

    ticbis [utilizator]

    Cred ca Dan Voiculescu ar trebui sa se bucure de sansa pe care i-au dat-o 7,4 milioane de romani si justitia schioapa din Romania pentru ca inca mai doarme in patul lui si nu intr-un pat dintr-o celula de la Jilava.
    De fapt, in oricare tara civilizata, acolo ii era locul pentru cel putin 25 de ani!
    Am sperat atatia ani pentru Vantu, Nastase..., il astept si pe Voiculescu...! Sper sa traiesc si clipa asta!
  • +31 (33 voturi)    
    ridicol (Joi, 8 august 2013, 13:21)

    lucyan [utilizator]

    esti tu varanule, te fofilezi ca un motan prin tribunale...
    o fi avand basescu si defectele lui, dar pe langa tine este un mare barbat, el s-a oferit justitiei, tu te fofilezi de ea iar latrinele tale fac tot posibilul sa te scoata basma curata, indobitocind acest popor, facandu-i un mare rau
    RUSINE< SECURISTULE< TORTIONARULE>
    pe cand o emisiune la latrina ta cu tine pe post de tortionar, ca doar nu dadeai note informative pentru a fi premiati romanii...
  • +27 (29 voturi)    
    tupeu de borfas (Joi, 8 august 2013, 13:23)

    easy [utilizator]

    cred ca grija aia pe care i-o daduse lui fi'sa se cam intoarce si nu-l lasa in pace deloc

    poate se inchid si sursele de zagomot si de deformare a celor mai putin educati, doar prin gesturi extreme se pare ca se pot civiliza unii dintre votanti
  • +46 (48 voturi)    
    Intrebare (Joi, 8 august 2013, 13:24)

    castro [utilizator]

    In ce calitate il someaza Voiculesc pe presedintel tarii ?!
    De simplu cetatean , turnator la securitate si urmarit penal in mai multe dosare ?!
    • +34 (36 voturi)    
      In calitate de inculpat (Joi, 8 august 2013, 13:45)

      triciupa [utilizator] i-a raspuns lui castro

      Ca toti politicienii penali care au ajuns in fata judecatorilor si simt deja racoarea puscariei pe sira spinarii, voiculescu se rasteste la presedinte, practic reprosandu-i ca din cauza lui justitia a inceput sa functioneze. Asa a facut si bombo, si fenechiu, tot asa o sa faca si dragnea si multi altii aflati pe teava.
  • +26 (28 voturi)    
    mare tupeist (Joi, 8 august 2013, 13:28)

    nalbaroiu [utilizator]

    Mare tupeist si Voikulescu asta. BAd, du-te mah de aici si lasa-ne si nu mai vorbi tu despre baselu. Tu esti ala care esti urat de oameni si care nu mai poti iesi pe strada, sau in parkuri, nu baselu. Get lost jidogie...
  • +30 (32 voturi)    
    Cata liniste (Joi, 8 august 2013, 13:28)

    istoriograf [utilizator]

    Tremur de placere cand ma gandesc cata liniste si pace se va asterne peste Romania cand Voiculescu va merge la inchisoare. Romania are multi ticalosi si jefuitori, dar nerusinat ca el nu e nimeni. De cate ori s-a simtit amenintat a declansat psihoze de masa in randurile alegatorilor mai slabi de inger. Nu i-a pasat de haosul pe care-l instituie cu ajutorul pseudo-jurnalistilor din trustul Intact cu metode de o penibilitate extrema. Cat va mai trebuis a suportam neobrazarea si minciunile sfruntate ale sinistrului personaj care a spalat creierii a milioane de cetateni.
  • +32 (34 voturi)    
    Ce urmeaza dupa somatie ? (Joi, 8 august 2013, 13:31)

    Bogdan_1 [utilizator]

    Foc de avertisment (cu tunul de calibrul A3) apoi foc direct cu ghiulele tip G (adea) si B (adea) si ceva plevusca drept alice. Mare luptator motanul chior !
  • +25 (27 voturi)    
    hm (Joi, 8 august 2013, 13:37)

    Soljenitin [utilizator]

    Dan voiculescu sa raspunda acuzatiilor ce i se aduc si apoi sa faca garagata. Puscariaaaaaaa!
  • +10 (20 voturi)    
    Varanul odios (Joi, 8 august 2013, 14:02)

    periscop [utilizator]

    O fi Traian Băsescu insuportabil, dar varanul Felix este de-a dreptul odios !
  • +20 (22 voturi)    
    ? (Joi, 8 august 2013, 14:02)

    cotora [utilizator]

    voiculescu, tu, ponta si antonescu aveti curaj sa faceti bai de multimi ?, ponta la raliul sibiului a fost tinut departe de public de catre organizatori si spp ca sa nu fie huduit !, iar basescu in aceeasi perioada, la jina, in judetul sibiu a facut bai de multimi !
  • +25 (27 voturi)    
    detest doar securistii si pe slugile lor (Joi, 8 august 2013, 14:14)

    levierul [utilizator]

    scarbos personaj. Cum isi permite un securist dovedit in instanta sa vorbeasca in numele poporului? Nimeni nu are acest drept!
  • +26 (28 voturi)    
    Superb (Joi, 8 august 2013, 14:19)

    skanda7 [utilizator]

    Cineva a intrat in panica :))) Asta e bine, inseamna ca se inchide cercul. Sa dea Dumnezeu sa scapam odata de asta si "prietenii" lui.
  • +22 (24 voturi)    
    cel mai mult imi place... (Joi, 8 august 2013, 14:28)

    exilatul [utilizator]

    poza lui....e ceva care va ramane in istorie asa ca le sfatuiesc pe urmasele lui sa o puna in rama pt ca impreuna cu urmatoarea fotografie din puscarie vor constitui cele mai importante dovezi de existenta a acestui escroc...
  • +14 (16 voturi)    
    tupeu de infractor (Joi, 8 august 2013, 14:52)

    Cobra_Ro [utilizator]

    Daca justitia nu ia masuri ca acest infractor care se sustrage anchetei penale sa fie trimis unde -I este locul va continua sa polueze sprijinit de canale si latrine viata publica din Romania
    Uitati tupeu Lentila 3 numai de tortionari vorbeste uitand ca asta care-I plateste este la fel....poate mai rau.
  • +15 (17 voturi)    
    si... (Joi, 8 august 2013, 14:53)

    nedumeritu [utilizator]

    noi te somam, voiculescule, sa te duci, invartindu-te, din tara si sa ne lasi in pace. E destul ! deja e prea mult din tupeul , magaria si josnicia ta. Lasa-ne.....
  • +10 (12 voturi)    
    Măi, loază... (Joi, 8 august 2013, 14:54)

    senator [utilizator]

    Mișu Scorpionul (ca să nu-i dau numele real), cel care este aghiotantul tău, în spatele căruia te ascunzi tu, nu a fost tot la SPP? Atunci, ce puii mei (ca să parafrazez numele unei emisiuni de joasă speță de la Antena ta) amintești de cordonul SPP. Ăla se organizează indiferent de numele pe care-l poartă șeful statului român. Așa că marș la coteț javră securistă.
    Și spune-i lui Mișu Scoprionu că e dator cu o bere de când a pierdut concursul ăla de tir din 1994. Acum ar trebui să fie cam un butoi.
    Ha, ha, ha.
  • +20 (22 voturi)    
    Maaaamaaaa! (Joi, 8 august 2013, 14:55)

    Jimmy Hoffa [utilizator]

    Bing-bang! Iti suna ceasul, varanule! Esti incoltit! Cine vorbeste despre a te ascunde si despre a fi barbat! Ala care a demisionat de vreo 2 ori din Parlament ca sa tergiverseze dosarele penale in care prejudiciul se ridica la zeci de milioane de euro. Se apropie pronuntarea in dosarul ICA. Varanul la puscarie, Marinarul la Cotroceni si face bai de multime. Teapa, turnator nenorocit!
  • +17 (19 voturi)    
    :) (Joi, 8 august 2013, 14:55)

    za_omu [utilizator]

    Asta-i unltima speta de instigator de scara blocului...ii tremura nadragii ca-i sufla mititica pe la fund si urla mai ceva ca o rroma cand o prinzi cu mana-n buzunar. Vedea-i-as si pe el si pe fie-sa aia sfanta in costum cu dungi...
  • +8 (10 voturi)    
    eu nu il detest (Joi, 8 august 2013, 15:17)

    sorin3 [utilizator]

    e adevarat ca nu il respect, consider ca basescu se inscrie in linia politicienilor romani de la 89 incoace, chiar daca e un pic mai rasarit decit altii.
    Dar pina la a detesta pe cineva...
    Lareferendum peste 50% din romani au aratat ca basescu le e cel putin indiferent, in sensul ca nu il detesta...
  • +16 (18 voturi)    
    "sansa unei noi suspendari" (Joi, 8 august 2013, 15:34)

    ty [utilizator]

    Vise de puscariabil.
  • +10 (12 voturi)    
    incep sa inteleg ce citeam in copilarie.... (Joi, 8 august 2013, 16:01)

    minus [utilizator]

    "Balaurul urla, într‑un nor de foc - ai fi zis că‑i un soare trandafiriu, galben, portocaliu, învăluit de penajul moale, uriaş al unui fum orbitor."

    Inteleg acum si de ce urla, nu doar cum urla!
  • +10 (12 voturi)    
    cine vorbeste!!! (Joi, 8 august 2013, 18:48)

    Gheorghescu [utilizator]

    cine vorbeste de lasitate !?! Cel care s-a ascuns in spatele fiicelor sale pentru derularea afacerilor lui penale, cel care amana de multi ani confruntarea cu justitia ba intrand. ba iesind, ba intrand, ba iesind din parlament !
    Cine vorbeste de popor ?!? Cel care a fost in stare sa puna la cale o lovitura de stat prin care a dat peste cap o tara, numai ca sa scape el de un proces?!!
    Mai devreme sau mai tarziu, fiecare va primi ce merita.
  • +5 (7 voturi)    
    este vina românilor pentru existența turnătorilor (Joi, 8 august 2013, 23:12)

    visio [utilizator]

    românii iubesc turnătorii, plagiatorii și criminalii; numai în România găsești la guvernare rebuturi umane; într-o țară civilizată asemenea indivizi sunt tratați în spitale specializate în boli psihologice...
    românii sunt bolnavi, însă nu își dau seama; serios acum, cum să votezi un idiot care risipește 35000euro numai pentru un ceas public? cât trebuie să fii de retardat să îl votezi pe Oprescu? câte ceasuri a cumpărt Oprescu? bucureștenii și-au luat bătaie dela mineri și votează totuși mâna care a ținut biciul...cât trebuie să fii de prost să te și lauzi cu așa ceva?
  • +10 (12 voturi)    
    A turbat Varanu' (Vineri, 9 august 2013, 2:20)

    Wanheda [utilizator]

    Pardon, Motanu. Poate il auzim fosaind din celula, curand....stie el ce stie.
  • +5 (5 voturi)    
    Bre Felix (Vineri, 9 august 2013, 10:17)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Ne place Basescu si ne pare rau ca nu esti inca dupa gratii.
    Iti recomand schimb de experienta cu Nastase.
    Ai vazut ce "moale" si fara sare a devenit?

    Dar mai ales singur....
  • +4 (4 voturi)    
    Da' cine-l opreste pe Felix... (Vineri, 9 august 2013, 11:11)

    Alius [utilizator]

    .... sa faca el spitale pentru copii? Bani are cacalau. Sau cacarau.
  • +4 (4 voturi)    
    Il detesta pe Basescu (Vineri, 9 august 2013, 11:28)

    Gabi M [utilizator]

    fostii turnatori la Secu',fostii tortionari si toti coruptii si incompatibilii.Oamenii cinstiti nu au de ce sa-l deteste.Cat despre barbatie-am vazut ce barbat este Felix Mircea Varanul!Si-a bagat fiicele in afacerile lui murdare,s-a jucat cu justitia cum a vrut el,fugind ca un iepure de lasz de judecata.
  • +3 (3 voturi)    
    Domnule Felix, multumim pentru nota informativa! (Vineri, 9 august 2013, 13:33)

    denvarel [utilizator]

    ...