Ecaterina Andronescu despre achitarea lui Adrian Nastase: Justitia a facut dreptate

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 15 decembrie 2011, 21:13 Actualitate | Politic

Vicepresedintele PSD, Ecaterina Andronescu, a declarat, joi, ca justitia a facut dreptate in cazul lui Adrian Nastase, informeaza Agerpres. Fostul ministru al Educatiei a adugat ca se bucura ca decizia de astazi l-a scapat pe Adrian Nastase "de acest stres important".

"Pentru nicio persoana, cu atat mai mult pentru domnul Adrian Nastase, care este o personalitate si a avut o pozitie si o responsabilitate publica extraordinara, nu este usor sa mearga (n.r. la tribunal) de trei ori pe saptamana, de ani de zile. Ma bucur ca justitia a facut dreptate in cazul domniei sale si l-a eliberat de acest stres important", a declarat Ecaterina Andronescu, prezenta joi, la sarbatoarea a 50 de ani de la declararea localitatii Bocsa ca oras.

Ecaterina Andronescu s-a declarat trista de faptul ca incrancenarea politica a dus batalia in aceasta directie. "Eu cred ca ar trebui sa ne batem intre noi in idei, sa incercam sa le argumentam, iar cetatenii sa judece cine gandeste mai bine si cine poate sa faca ceea ce gandeste. Aceasta ar trebui sa fie calea si nu sa ne «ucidem» adversarii politici. Cred ca sunt vreo sase ani, de cand, cu o periodicitate incredibila, domnul Nastase se prezinta la Tribunal, pentru a-si dovedi nevinovatia."


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

664 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Clar (Joi, 15 decembrie 2011, 21:24)

    Inchizitorul [anonim]

    I-a facut dreptate lui Bumbonel si nedreptate poporului roman. Mi se pare mi-e sau in mintea nesimtitei sistemele de valori is inversate?
  • +7 (7 voturi)    
    Coana justitzica nu se dezminte (Joi, 15 decembrie 2011, 21:36)

    Adiresita [anonim]

    Se pare ca unul dintre marii elevi ai lui "Mai draga" nu va pati nimic in tara lui "Papura Voda". "Traiasca hotii" am putea spune noi cei multi. Cred ca in tara asta este un blestem sa te nasti si sa traiesti!
  • +6 (6 voturi)    
    PCR (Joi, 15 decembrie 2011, 22:05)

    Traian [anonim]

    Pile, cunostinte, relatii.
    Competenta, profesionalism, responsabilitate, corectitudine, patriotism?
  • +10 (10 voturi)    
    Mie scarba (Joi, 15 decembrie 2011, 22:14)

    chitnicu [anonim]

    Personal va transmit pe aceasta cale ca din momentul asta mie scarba si de domnia voastra.
    Daca credeti ca o pensionara traia intr-o umila garsoniera cu tablouri in valoare de miliarde pe care le lasa mostenire fostului (tradator de neam si tara prin vanzarea la subpret a petromului) ministru, e eu un umil cetatean dintr-o localitate de munte din Romania ma indoiesc. Acesta este un basm de disney pe care numai justitia romaneasca il vizualizeaza si adora de ani de zile.
    In alta democratie(mai la vest) va transmit ca fugeati ca dracu de tamaie de personajul Nastase, darminte sa mai faceti aprecieri la adresa justitiei ( care se vede ca e oarba cu oameni de teapa dvs). Orice prost in tara asta e la zdup in 5 min daca nu e un cacanar care fura bani sau nu e politician.
    MIE MIE SCARBA DE TOT CE REPREZINTA CLASA ASTA POLITICA IN CLIPA DE FATA.
  • +8 (8 voturi)    
    ...dar nu pentru catei (Joi, 15 decembrie 2011, 22:23)

    graveyard shift [utilizator]

    iata gandire tipica de usl-ist: "Pentru nicio persoana, cu atat mai mult pentru domnul Adrian Nastase...". Pai cum, cocoana, la uniunea voastra unii sunt mai egali cu altii decat ceilalti, sau cum? vedeti c-ati luat-o pe un drum periculos cu excesele astea de sinceritate. sau au devenit hotia, smecheria si prostul gust atat de obisnuite incat nu mai faceti diferenta?
  • +4 (4 voturi)    
    pe cine (Joi, 15 decembrie 2011, 23:42)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    dracu' intereseaza ce crede baba asta de tip elena ceausescu despre orice?
  • +6 (6 voturi)    
    dezgust total (Joi, 15 decembrie 2011, 23:51)

    timis [anonim]

    Nu neaparat ca a fost achitat acest corupt (se stia ca va scapa, doar nu o sa fie tocmai el primul condamnat) ci modul cinic in care se afiseaza si-l face pe martirul. Mi-e greata de tot ce inseamna politica romana, mai ales mostenitorii partidului comunist (PSD)...
    • -3 (3 voturi)    
      mostenitorii (Vineri, 16 decembrie 2011, 2:23)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui timis

      lasa ca PDL e plin de anti-comunisti, stim noi. ce noroc pe noi, ptiu
  • +4 (4 voturi)    
    Bataie (Vineri, 16 decembrie 2011, 8:07)

    Daniels22026 [utilizator]

    "Eu cred ca ar trebui sa ne batem intre noi in idei, ..." zice Ecaterina.

    Prin vara ne-a trimis ea deja prima idee pasnica: picatii bacalaureatului sa fie primiti in anul intii la universitati. Asta da idee pasnica!? Hotii si-au cistigat dreptul de a-si sustine in public, tare si cu tupeu toate gogomaniile, cica sint pasnice! Puscaria e agresiva caci ii incarcereaza pe hotii pasnici.
  • +1 (1 vot)    
    A vorbit Abramburica(cum era (Vineri, 16 decembrie 2011, 12:22)

    Gabi M [utilizator]

    numita pe cand era ministrul invatamantului).Madama,stresat,stresat dar ii manevreaza cum vrea pe Carlan si pe Dl .Chiul si in plus mai are si ocupatii ca Presedinte al diverselor asociatii!