VIDEO O masina a zburat peste un sens giratoriu din Braila

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 20 mai 2016, 16:41 Magazin

O masina a sarit peste un sens giratoriu din Braila
Foto: Captura YouTube
Politia locala Braila a facut publice imagini cu o masina care plonjeaza peste un sens giratoriu din localitate si revine pe carosabil, incadrandu-se pe sensul de mers. Incidentul s-a petrecut in noaptea de 3 spre 4 mai, iar imaginile au fost inregistrate de camerele de supraveghere amplasate in zona.

Soferul a fost identificat de politia locala care s-a autosesizat. Este vorba despre un tanar de 22 de ani din Galati, care s-a ales cu dosar penal pentru distrugere in urma cascadoriei, informeaza Obiectiv de Braila.  Politia i-a retinut permisul de conducere.

Potrivit sursei citate, in mai putin de 30 de minute de la incident, masina a fost ridicata din zona pe o platforma.



Citeste mai multe despre   



















6932 vizualizari
  • +1 (7 voturi)    
    Raspuns la intrebarea de cresc preturile RCA? (Vineri, 20 mai 2016, 17:08)

    zzztop [utilizator]

    Pentru ca suntem tara europeana cu atat de multe accidente provocate din neatentie, nesimtire sau pura prostie.

    Legea in Romania ar trebui sa fie ca la primul accident cu raniti grav sa-i fie confiscata masina.
  • +3 (7 voturi)    
    Inca o strada asfaltata cu picioarele... (Vineri, 20 mai 2016, 17:14)

    gugurila [utilizator]

    Observati in ce balta (pe carosabil) aterizeaza? Nu se mai face panta sa se scurga apa de pe strazi in canalizare, nu? :)
    • +6 (6 voturi)    
      pai... (Vineri, 20 mai 2016, 17:56)

      za_omu [utilizator] i-a raspuns lui gugurila

      Asta inseamna sa fii prevazator :)) autoritatile au stiut ca asa se va intampla si d-aia au lasat balta aia acolo...sa pice pe moale :))
  • +9 (9 voturi)    
    maidanezul (Vineri, 20 mai 2016, 18:28)

    outside_the_wall [utilizator]

    a venit sa evalueze pagubele. :)
    • +3 (3 voturi)    
      haha (Sâmbătă, 21 mai 2016, 12:08)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui outside_the_wall

      E agent constatator. Exact la asta ma uitam si eu :))
  • 0 (2 voturi)    
    mitining (Vineri, 20 mai 2016, 19:28)

    rei [utilizator]

    faceti repede de un protest sa puna cocoase ca pe Splaiul Independentei.....la fiecare 100m pentru cativa tampiti care nu au inteles limitele de viteze pe acel tronson
  • +3 (3 voturi)    
    Semne? Marcaje? (Vineri, 20 mai 2016, 19:49)

    Andrei.Ohha [utilizator]

    Clar un nebun... Cel putin asa pare din imagini, ca ar fi intentionat.

    Totusi... eu nu vad niciun fel de semne sau marcaje in afara decorului artistic de sageti din rond. Vede cineva?

    In plus, catelul care vine sa inspecteze zona si pleaca vazand ca nu e nimeni ranit este absolut magic! :))
  • 0 (0 voturi)    
    Pastile (Sâmbătă, 21 mai 2016, 9:44)

    NikulupNikulup [anonim]

    Vinovat soferul. Clar. Dar aceste sensuri giratorii nu devin din ce in ce mai multe si cumva mai ingramadite ? Era o vreme cand aveam prioritate pe o strada principala si stiam ca odata intrat pe acea strada economisesc timp.
  • +1 (1 vot)    
    Nu stiu ce sa zic (Duminică, 22 mai 2016, 10:32)

    JohnR [utilizator]

    Mergea prea tare pentru carosabil ud, clar. Viteza trebuie adaptata la conditiile de drum, chiar daca drumul e liber.

    Insa totusi uitati-va ce tare se reflecta lumina pe carosabilul ud noaptea. Asta cu siguranta reduce vizibilitatea obiectelor neluminate si nesemnalizate corespunzator. Eu zic ca ar trebui niste lumini de semnalizare pe cercul interior al fiecarui sens giratoriu. Pare sa aiba ceva acolo, dar nu functioneaza.