Unul dintre fiii lui Gaddafi ar fi fost ucis - presa de opozitie

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 21 martie 2011, 14:38 Actualitate | Internaţional

Unul dintre fiii liderului libian Muammar Gaddafi a murit, luni, intr-un spital din Tripoli, dupa ce a fost grav ranit intr-un atac al unui pilot kamikaze, anunta NDTV care citeaza presa araba si site-uri ale opozitiei.

Khamis Gaddafi ar fi fost ranit sambata, cand un pilot al fortelor aeriene libiene a prabusit intentionat un avion peste baza militara Bab al-Aziziya, cartierul general al lui Gaddafi din Tripoli, unde acesta locuieste impreuna cu o parte dintre rudele sale.

Khamis, in varsta de 32 de ani si al saselea fiu al colonelului Gaddafi, a murit luni, la spital, din cauza arsurilor severe, potrivit Arabian Business News.

UPDATE - Guvernul de la Tripoli dezminte informatiile

Surse din cadrul guvernului libian au negat informatiile privind moartea fiului lui Gaddafi, catalogand informatiile drept "absurde", transmite agentia italiana AGI.


Citeste mai multe despre   






















3171 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    De ce nu-i lasati sa se omoare intre ei?!!! (Luni, 21 martie 2011, 14:48)

    Dan Mihai [anonim]

    Nu inteleg de ce s-a bagat Franta la inaintare sa faca curat la libieni? NU vedeti ca se curata intre ei?

    De ce nu ataca si Iranul daca tot au curajul sa atace Libia?
    • +1 (7 voturi)    
      nu întelegi ? (Luni, 21 martie 2011, 14:55)

      the [utilizator] i-a raspuns lui Dan Mihai

      ... nici io ... d-aia am ministri
      ministrii - secretari
      secretarii - consilieri
      consilierii - adjuncti
      adjunctii - comandanti
      comandantii - ofiteri
      ofiterii - trupe ...

      baba si mosul - o ridiche ...
    • -1 (5 voturi)    
      Interventia Frantei (Luni, 21 martie 2011, 15:03)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Dan Mihai

      It's about the oil mate... Libia desi produce 2% din petrolul globului exporta foarte mult catre statele din vest si petrol si gaze naturale. Odata cu acest conflict s-a redus sau in unele cazuri chiar sistat frunizarea...
      • +2 (2 voturi)    
        Cred ca (Luni, 21 martie 2011, 19:18)

        Mihai [anonim] i-a raspuns lui Andrei

        Mai degraba e vorba despre alegerile locale din Franta din 27 martie... Ca partidul lui S. e dat drept pierzator, avea nevoie disperata de voturi.
  • 0 (6 voturi)    
    aha (Luni, 21 martie 2011, 15:04)

    MirceaA [utilizator]

    ori au inceput "martirii" sa lucreze, ori era o drona si zic astia ca era avion libian.
  • +2 (6 voturi)    
    spernate... (Luni, 21 martie 2011, 15:26)

    elena [anonim]

    cu o floare nu se face primavara....
    si nici cu un fiu de dictator ucis nu se face democratie.

    DAR E UN INCEPUT BUN !!!
    Aumai ramas vreo 5.(fii)....ca sa stie si Gaddafi ce-i durerea!
  • +3 (5 voturi)    
    moaa (Luni, 21 martie 2011, 15:29)

    erimia [utilizator]

    ...l-ati ranit de moarte pe colonel....pe pariu ca toti lideri aia din opozitie nu o sa aibe liniste !
  • +2 (4 voturi)    
    Opinie (Luni, 21 martie 2011, 15:52)

    Orpheus [utilizator]

    Personal vorbind, nu voi varsa nici o lacrima pentru teroristul de Ghadafi sau pentru familia lui.