Presa a intrat in posesia certificatului de deces al megastarului

Mister total asupra locului in care este inmormantat Michael

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Miercuri, 8 iulie 2009, 7:20 Actualitate | Internaţional

Dupa incheierea ceremoniei publice de omagiere a lui Michael Jackson, sicriul aurit si acoperit cu flori a fost scos imediat din Staples Center, insa nu exista niciun element care sa confirme faptul ca destinatia sicriului ar fi fost cimitirul Forest Lawn. Elicopterele posturilor de televiziune au urmarit convoiul funerar, insa au pierdut urma dricului, in timp ce limuzinele familiei cantaretului se indreptau catre un hotel de lux situat in inima cartierului Bevery Hills, relateaza France Presse.

Pe de alta parte, site-ul tmz.com, care a anuntat in premiera decesul lui Michael Jackon, a precizat ca sicriul artistului nu a fost dus la Forest Lawn si la niciun cimitir din Los Angeles, precizand ca este foarte posibil ca dricul a fost o momeala pentru a-i atrage pe fani si pe jurnalisti. De asemenea, ziaristii site-ului au intrat in posesia cetificatului de deces al lui Michael Jackon, pe care scrie ca este necunoscuta cauza mortii megastarului.

Intre timp, responsabilii cimitirului Forest Lawn, renumiţi pentru discretia lor, au fost foarte fermi si au anuntat ca nu vor face niciodata declaratii referitoare la serviciile funerare ale lui Michael Jackosn. De asemenea, politia a refuzat sa faca orice comentariu pe marginea acestui subiect. 


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

4870 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Circ mediatic. (Miercuri, 8 iulie 2009, 8:15)

    cvm [utilizator]

    Lasati-l sa se odiheasca fratilor.
    Care este relevanta ca a fost ingropat in Forest Lawn sau in alta parte?
    Pana sa moara nu scriati un rand la o luna despre MJ. Va bazati pe reactia emotiva a oamenilor care consuma orice informatie legata de morti.
    Sper sa nu va mai tina mult.
  • -6 (8 voturi)    
    MJ (Miercuri, 8 iulie 2009, 8:28)

    dricul anonim [anonim]

    De ce tine oare media sa mi-l faca pe bietul om mai antipatic decat atunci cand traia?
  • -1 (5 voturi)    
    Sa-l Lasam sa se odihneasca! (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:04)

    Gore [anonim]

    Oameni buni! L-au inmormintat! GATA!!!!! S-a dus!!!
    Hai sa mergem mai departe. O sa ii ascultam muzica ....Dar opriti-va. Sau hai sa ne sinucidem cu toti ca sa il urmam , sa vedem unde e...Totul are o limita. Cind traia, in ultimii 10 ani nu am auzit decit de scandaluri si procese....Era ponegrit in toate felurile de cite ori se ivea ocazia. Nu stiu daca pe drept sau doar din dorinta de senzational.. Ajunsese o ciudatenie a naturii...
    GATA
  • +4 (4 voturi)    
    Michael (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:08)

    Cos [anonim]

    Sa se o dihneasca in pace!
    Cei care i-au orchestrat procesul de pedofilie, niste escocroci, ar trebui impuscati ca niste caini.
    Imi e scarba!
  • +4 (4 voturi)    
    fratilor... (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:24)

    liviu_ [utilizator]

    d c nu-l lasati totusi in pace???
    incercati sa castigati bani si de la un cadavru...
    halal presa...
  • +6 (6 voturi)    
    Stiti ca? (Miercuri, 8 iulie 2009, 9:31)

    Suzana [anonim]

    Va zic eu ca mereu am avut incredere ca nu e pedofil, si ia ghiciti ce am citit azi pe Internet. Baiatul care la acuzat in 1993 ca MJ sa dat la el, a recunoscut ca a mintit, pus de catre tatal sau pentru a se imbogati.
    Ma simt mai usurata stiind ca am avut dreptate avand incredere ca tot ce se zice de el e minciuna, dar sunt foarte furioasa pentru ca nu pricep de ce a fost nevoie sa ii distruga viata, cand el a facut atata bine in lume.
    O sa ne fie dor de el!
    Dumnezeu sa il odihneasca in pace! Sunt sigura ca a ajuns intr-un loc bun!
    • 0 (0 voturi)    
      nu (Miercuri, 8 iulie 2009, 11:03)

      xy [anonim] i-a raspuns lui Suzana

      mai verifica, si o sa vezi ca baiatul n-a declarat si n-a retractat nimic. a fost doar o intoxicare care s-a raspandit pe net.
      http://blog.vpjayant.com/?p=21
  • +2 (4 voturi)    
    MJ (Miercuri, 8 iulie 2009, 10:03)

    o romanca [utilizator]

    eu nu inteleg de ce atata secretomanie? de ce le e frica? de ce nu a fost depus undeva intr-un loc public, cateva zile, astfel incat toti cei care doreau sa poata trece pe la catafalc sa-si ia adio, sigur cu politie si paza organizata? puteau sa tina sicriul inchis daca doreau, puteau sa tina oamenii la distanta de 20 m de sicriu, dar totusi sa permita fanilor sa-l salute; MJ a facut revolutie in muzica, dar publicul l-a facut vedeta; eu cred ca era corect ca publicului sa i se permita sa-si ia adio; eu cred ca ceremonia de aseara nu a fost cea mai potrivita solutie; inmormantarea in sine trebuie sa fie privata, sa participe doar cei apropiati, dar asta nu inseamna sa faci asa un secret: din cauza secretelor au inceput sa iasa tot felul de povesti care de care mai aberante
  • -1 (1 vot)    
    MJ (Miercuri, 8 iulie 2009, 11:27)

    cioclu [anonim]

    Maimutoiul electronic a diparut ca de obicei.Cherchez la femme.