Daily Mail: O femeie cu bratul intins apare in imagini luate de NASA pe planeta Marte

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:25 Actualitate | Internaţional


O serie de fotografii realizate pe planeta Marte de unul dintre robotii agentiei NASA par sa infatiseze o femeie cu bratul intins, transmite pagina electronica a publicatiei Daily Mail.
Daily Mail






















Imaginile au provocat reactii imediate ale internautilor, care incearca sa elucideze misterul siluetei. Potrivit unora, "femeia" nu este altceva decat o iluzie optica datorata peisajului, insa altii sunt convinsi ca e vorba de "un extraterestru in pielea goala".
Fragment din articolul publicat de Daily Mail






















Cele cateva imagini publicate de Daily Mail au fost transmise de Spirit, unul dintre vehiculele de explorare ale NASA, care a ajuns pe Marte in urma cu patru ani, la 4 ianuarie 2004.

Examinarea initiala a fotografiilor nu a dezvaluit nimic important, insa astronomi amatori au anuntat ulterior descoperirea siluetei.

Spirit
Foto: Associated Press






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















25804 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    DDD (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:43)

    yoyo [anonim]

    Chemati-l pe Lăzăruş, cred ca am gasit-o pe Elodia :))
    • +1 (5 voturi)    
      Aha (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:52)

      Bavicu [anonim] i-a raspuns lui yoyo

      Al draqu ce esti ma ! Ai inchis subiectul si dezlegat puzzle'ul ! ;DDDDDDDD
    • -1 (1 vot)    
      Uite Omu`, ece homo ! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 21:29)

      Kartouche [anonim] i-a raspuns lui yoyo

      CORECT !!! Asa e ! Ea e ! Bine omule ca ai gasit-o ! Nu mai il stresati pe Cioaca ! Uite Omu`, ece homo ! Bravo !! Precis Basescu iti acorda titlu` de marinar (de la Marte - nu de la amriana), cu colan si esarfa !
  • 0 (4 voturi)    
    S-a zis cu misterul! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:43)

    Maksutov [anonim]

    Cine a zis ca e o femeie se insala.E un cap de gorila. Sigur este Yeti. Gata, l-am descoperit pe Big foot.
  • -1 (1 vot)    
    interesant (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:46)

    carcotasu [anonim]

    foarte interesant articolul numai ca planeta se numeste Marte nu Martie.Parerea mea.
  • +3 (3 voturi)    
    martiana pe naiba (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:50)

    capcaunul [anonim]

    e vax, doar un simpla coincidenta optica. ce sa intelegem, ca silueta e o "femeie", iar pata neagra similara ondulata din josul paginii e un sarpe? mai lipseste 'adam', cu altceva intinsa insa..
    • +2 (2 voturi)    
      Exact ! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:20)

      Razvan007 [utilizator] i-a raspuns lui capcaunul

      Oamenilor le place sa se ambaleze din nimic.
    • +1 (1 vot)    
      Mi-a placut remarca :-) (Sâmbătă, 26 ianuarie 2008, 1:45)

      alin [anonim] i-a raspuns lui capcaunul

      Mi-a placut remarca :-)
  • +1 (1 vot)    
    marte (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:57)

    crisa [anonim]

    eu cred ca e iluzie optica..
  • -4 (4 voturi)    
    ura (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:58)

    Base [anonim]

    Eu zic ca-i Elena Udrea.
  • +4 (6 voturi)    
    E Elodia (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:04)

    Emil.O [hotnews.ro]

    E Elodia/ Priviti atent statura si fata. Seamana foarte tare.
    Domnu Diaconescu, domnu Lazarus e suspect! Cum a ajuns Elodia pe Marte?

    Sunt doua ipoteze: din cauza unui flux cosmic la nivel subtil care a transportat-o tocmai pe Marte, planeta rosie, ca sa o pedepseasca pentru ca n-a avut grija de copilul ei.

    A doa ipoteza: a dus-o Cioaca cu masina si a parasit-o acolo. Se vad si urmele de cauciucuri. Ar trebui sa trimiteti un reporter acolo sa vada exact cum sat treaba.

    Cred ca totusi Cioaca e cel vinovat.
    • 0 (2 voturi)    
      s-a bronzat (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:29)

      yossar [anonim] i-a raspuns lui Emil.O

      Bah, da s-a bronzat acolo!
    • 0 (0 voturi)    
      Poporul meu, uite ce face acest guvern ! Sa-l dem (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 21:38)

      Kartouche [anonim] i-a raspuns lui Emil.O

      Hai dom`le fii serios !... Aici e mana paranormalului de Lazarus; se vede de pe Luna ! E o conspiratie Diaconescu-Lazarus-Basescu pentru a-l compromite pe Tariceanu !! .... Adica, cum ? Haissam dispare, Elodia dispare, si cand?? Pe timpul guvernarii Tariceanu !!! ..... Electorat, popor, poporul meu, uite ce face acest guvern, sa-l demascam - striga Basescu (in somn) !!!
    • 0 (0 voturi)    
      vrem reportaj de la fata locului (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 23:12)

      there you go! [anonim] i-a raspuns lui Emil.O

      Daca Zero Tv trimite staful la fata locului, eu le sugerez sa ramana acolo (ptr. relatari senzationale de la fata locului)!
      Daca tinem cont de timpul necesar ptr. deplasarea dus intors, sper ca numai nepotii mei o sa mai fie plictisiti de Zero Tv.
      Am scapa de Zero Tv (chiar si fara CNA).
  • +3 (3 voturi)    
    Iluzie (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:13)

    Dan [anonim]

    Creierul uman este setat sa recunoasca fetele umane. Din aceasta cauza vedem fete in orice (trunchiuri de copaci, cartofi....).
    Este o eroare a procesarii imaginii in creierul nostru. Omul e departe de a fi perfect....
  • 0 (0 voturi)    
    E Romica mancati-as !!! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:18)

    Gigi [anonim]

    O cunosc dupa profile. Si-a lasat puradeii pa mana mea, zicea ca pleaca in Etalia...Ii rup picerele cand s-o intoarce !
  • -1 (1 vot)    
    a durat ceva (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:21)

    mircea [anonim]

    pana au reusit sa photoshop-easca pozele.

    Acum lasand gluma de-o paste, pardon parte (gura pacatosului, adevar graieste), e un aspect deosebit de interesant...
  • +1 (1 vot)    
    si babele? (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:25)

    Alex [anonim]

    Clar ca si extraterestrii au fost indusi in eroare de forma "babelor" noastre carpatine, si ei cred astfel ca pe pamant exista viata. lol
  • 0 (0 voturi)    
    otv (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:35)

    marius [anonim]

    neaparat zero tv sa intre din nou in legatura directa cu NASA sa_l trimita pe Cioaca dupa nevasta!
  • 0 (0 voturi)    
    Da, fix (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:36)

    hit [anonim]

    Faina piatra ...
  • 0 (0 voturi)    
    Fondurile NASA (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:41)

    Adrian [anonim]

    Fondurile NASA pentru acest poiect probabil se subtiaza si au decis sa aduca ceva senzational pentru a continua!Nu m-ar mira

    PS:De ce Elodia ar sta cu mana intinsa ?!?!
    • 0 (0 voturi)    
      de acord (Joi, 24 ianuarie 2008, 10:06)

      cristina [anonim] i-a raspuns lui Adrian

      Asta e cel mai valabil comentariu, lasand la o pare caterinca.
  • 0 (0 voturi)    
    da' nimeni nu vede si ... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 17:48)

    cuc [anonim]

    copilul? e doi pasi mai jos
  • 0 (0 voturi)    
    Ba mie imi pare (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:01)

    furnicul [anonim]

    ca femeia tocmai pica in c...r. De aia ii sta asa bratul, ca e in picaj. Nici nu-i de mirare, cu mocirla aia in care pare ca-si duce viata.
  • 0 (0 voturi)    
    a 2-a silueta (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:08)

    gogu [anonim]

    Copilul ala de mai jos mi se pare adam cu "ceva" intins...vorba cuiva de mai inainte
  • 0 (0 voturi)    
    planeta rosie (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:14)

    sangeriul [anonim]

    traiam cu impresia ca atmosfera martiana nu e albastra. poza aia imi arata ca m-a inselat. conjuratie? :))
    • +1 (1 vot)    
      planeta rosie (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:28)

      sangeriu' [anonim] i-a raspuns lui sangeriul

      am gasit pe site-ul nasa: poza este "false color". mda, noi tre' sa facem cercetari. ma intreb ce rost mai au ziaristii. oare si "lupta dintre palate" e tot asa? "false color"?
  • +1 (1 vot)    
    Ce nu-mi dau eu totusi seama (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:16)

    furnicul [anonim]

    e de unde dreaq stiu astia ca e femeie? Parca aduce mai repede a terorist arab infofolit in cearceafuri.
  • 0 (0 voturi)    
    L-ati vazut pe barbat? (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:32)

    loco [anonim]

    In a doua poza putin mai jos ati vazut ca e si un barbat care se duce spre femeie "bine dispus"?
  • 0 (0 voturi)    
    ELODIA (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:47)

    ocsi [anonim]

    Este Elodia....
  • 0 (0 voturi)    
    OTV episod 666 (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:50)

    ugabuga [anonim]

    oare si-a facut elodia nevoile pe marte?
  • 0 (0 voturi)    
    scandal (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:51)

    Catalin [anonim]

    Daily Mail e un ziar de scandal...
  • +1 (1 vot)    
    nasa (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:54)

    just me [anonim]

    e "femeie","extraterestru" si "la pielea goala" ....wuhuu ..ce descoperire..long live nasa!
    si cred ca arata cu degetu spre masinutsa care venea spre "ea" :))
  • 0 (0 voturi)    
    mmmda (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 19:29)

    eu [anonim]

    nu stiam ca in Sahara exista o regiune numita marte....
  • 0 (0 voturi)    
    tulai....deja? (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 19:59)

    dogaru daniel [anonim]

    se pare ca primii pe Marte sunt membrii famigliei Mailat....
  • 0 (0 voturi)    
    Femee pe Marte (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 21:05)

    colaborator OTV/diaconescu [anonim]

    Se vede cat colo ca este Elodia.Ea arata cu mana de unde a plecat si a ajuns acolo.

    Asta este Elodia OTV.Cea adevarata-fiei tarana usoara-pe unde o umbla...?Pe unde o fi...?

    Eu cred ca a ales traiul de huzur prin Emirate...
  • 0 (0 voturi)    
    Chip pe Marte (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 22:37)

    george [anonim]

    Asa cum cu tehnologia actuala s-a ajuns sa se trimita pe Marte un robot,este foarte posibil ca in alte civilizatii sa se fi ajuns acolo si sa se daltuiasca un chip in piatra.Si pe PAMANT exista
    atatea constructii presupuse a fi din civilizatii trecute sau extraterestre.
  • 0 (0 voturi)    
    Femeia de pe Marte (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 22:40)

    Conciliant [anonim]

    Habar n-avetzi. E o cershetoare roma(na), care a confundat planeta Marte cu Place Marte din Paris.
  • 0 (0 voturi)    
    Cred... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 23:24)

    Eu [anonim]

    Cred ca este Patriciu care este plictisit de politica si vrea liniste. S-a dus omul pe Marte ca acolo nu striga nimeni "prindeti hotul". S-ar putea ca sonda sa mai filmeze si alti doritori de liniste. Astepatam cu interes sa-i cunoastem si noi.
    • 0 (0 voturi)    
      Patricika ??? (Joi, 24 ianuarie 2008, 10:59)

      Kukubau [anonim] i-a raspuns lui Eu

      Da' CE ?.... S-o gasit PIETROL pi Marte ???.....
      :)))))))
  • 0 (0 voturi)    
    Cenzura (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 23:49)

    Conciliant [anonim]

    Dece cenzuratzi comentariile? Va e frica si de umbra voastra?
  • 0 (0 voturi)    
    IMAGINILE SUNT DIN 3 IANUARIE 2008 (Joi, 24 ianuarie 2008, 2:06)

    fh [anonim]

    Imaginile sunt din 3 ianuarie 2008, deci sunt super proaspete. http://marsrovers.nasa.gov/gallery/press/spirit/20080103a.html
  • 0 (0 voturi)    
    kaka tv (Joi, 24 ianuarie 2008, 10:45)

    valek [anonim]

    exista si alti oameni mai importanti decat cei prezentati zilnic la kaka tv ?
  • 0 (0 voturi)    
    e ELODIA !!! (Joi, 24 ianuarie 2008, 12:28)

    Bogdan iasi4u.ro [anonim]

    dimineata aceasta am venit grabit tare la birou la firma … dupa nenumarate beri aseara printr-un baruletz din minunatul nostru cartier studentesc numit Tudor Vladimirescu; si citind presa ca in fiecare zi gasesc un articol care nici nu stiu cum sa-l numesc … fiti atenti:

    ” O serie de fotografii realizate pe planeta Marte de unul dintre robotii agentiei NASA par sa infatiseze o femeie cu bratul intins, transmite pagina electronica a publicatiei Daily Mail. “


    unii spun ca este un miraj, altii ca cica ar fi un extraterestru in pielea goala ….

    “Cele cateva imagini publicate de Daily Mail au fost transmise de Spirit, unul dintre vehiculele de explorare ale NASA, care a ajuns pe Marte in urma cu patru ani, la 4 ianuarie 2004. ”

    e clara treaba … E ELODIA FRATILOR !! saracul Cioaca a pus-o !!

    inseamna ca Vadim Tudor a avut dreptate intr-o oarecare masura cand a zia ca Elodia nu e moarta la emisiunea lui Radu Moraru ( Nasul de pe B1TV ) dar nici macar lui ne’a Vadim si nici clarvazatoarea lui care lucreaza cu cu serviciile secrete israeliene :)) nu aveau d eunde sa stie ca Elodia este pe Marte

    http://bogdan.iasi4u.ro/elodia-pe-marte-uuuhhh/
  • 0 (0 voturi)    
    Buna Gluma (Joi, 24 ianuarie 2008, 12:56)

    HackY [anonim]

    Apropo .. ce mananca .. legume proaspete din gradina .. asa`i .. sau nu are nevoie de mancare .. se hraneste cu razele soarelui .. si mai bine .. pietrele .. pietre prajite .. pietre la cuptor .. pietre fierte .. ups nu este apa .. damd .. las ca luam putina gheata si o cucta sa facem o ciorba de bolovani
    • 0 (0 voturi)    
      Am uitat (Joi, 24 ianuarie 2008, 13:03)

      HackY [anonim] i-a raspuns lui HackY

      Am uitat sa va zic ca am vazut pozele pe Hi5 .. sa vedeti ce bengoase poze si`a tras cu roboteii de pe Marte ;) Rupe tot
  • 0 (0 voturi)    
    elodia (Duminică, 27 ianuarie 2008, 0:06)

    mircea [anonim]

    nu este elodia este justitia din romania
  • 0 (0 voturi)    
    au ajuns cersetorii rommani pe Marte? (Luni, 28 ianuarie 2008, 12:55)

    fara viza [anonim]

    fiind cu mana intinsa nu poate fi decat un cersetor
  • 0 (0 voturi)    
    Femeie pe Marte (Marţi, 29 ianuarie 2008, 12:59)

    DDD [anonim]

    au pozat in Nevada, n-au obs ce a scapat o femeie in zona !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    E nepoata la Norica! (Marţi, 29 ianuarie 2008, 16:46)

    coco [anonim]

    cauta cartela.
    Dar de ce e goala nu pricep... Sa ma uit la OTVe sa ma dumiresc.