Oprah ar putea sa candideze la alegerile din 2020 pentru presedintia SUA

de Ariana Lazurca     HotNews.ro
Miercuri, 1 martie 2017, 22:00 Actualitate | Internaţional

Prezentatoarea Oprah Winfrey
Foto: oprah.com
Intr-un interviu recent, Oprah Winfrey a sugerat ca ar putea sa-si depuna candidatura la alegerile din 2020 pentru presedintia SUA. Intrebata daca ar fi capabila sa "sparga gheata" si sa fie aleasa presedinte in 2020, Oprah a zambit cu subinteles, potrivit CNN.

"Nu m-am gandit niciodata la asta. Nu am luat in considerare la inceput, nici macar ca pe o posibilitate. Apoi, dupa ce m-am gandit, mi-am spus: <<Oh, oh!>>", a declarat Oprah. 

Show-ul a fost inregistrat pe 12 decembrie, dar a fost lansat miercuri dimineata. 

"Este clar ca nu aveti nevoie de experienta in domeniu pentru a fi ales presedintele SUA, nu?", a intrebat-o Rubenstein. 

"La asta ma gandeam si eu initial. Imi spuneam ca nu am experienta, ca nu cunosc suficient de multe lucruri. Dar acum imi spun: <<Oh, Oh!>>", a adaugat Oprah Winfrey.  

Intr-o aparitie din luna ianuarie, in cadrul "The Late Show with Stephen Colbert", Oprah parea mai putin deschisa la idee. "Niciodata!", a spus atunci aceasta. 

Oprah nu este total straina de arena politica, abordand adesea probleme si teme politice in show-ul sau. Aceasta a fost un sustinator si un apropiat al lui Barack Obama in campania prezidentiala din 2008.


Citeste mai multe despre   






















2529 vizualizari

  • -4 (20 voturi)    
    pe bune?! (Miercuri, 1 martie 2017, 22:20)

    paniri [utilizator]

    femeia asta este o versiune (feminina si neagra) a lui trump: narcisism in floare! zero pregatire profesionala, stapanirea tehnicilor de manipulare, grandomanie, traieste intr-o lume paralela in care se aplica "conceptiile/parerile" ei si nu adevarul. no more, pls!
    • +9 (9 voturi)    
      ! (Miercuri, 1 martie 2017, 22:47)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui paniri

      Si la noi o sa candideze Maruta conta Salam! O sa fie o decizie grea pentru votantii tip fsn!
    • -5 (11 voturi)    
      correct (Miercuri, 1 martie 2017, 23:13)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui paniri

      si ea milirdara. \
      prima femeie miliardar din america.
      self made billionaire.
      totusi, va catinda din partea lui soros. :-)
      la fel ca hilaria.
  • +4 (16 voturi)    
    Hahaha (Miercuri, 1 martie 2017, 22:33)

    KostasP [utilizator]

    Si voi credeati ca nu se poate mai rau decat trump...ba se poate.
    • 0 (6 voturi)    
      <<Oh, oh!>> (Miercuri, 1 martie 2017, 23:22)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      pai, nu ?! :-)
  • -5 (9 voturi)    
    andreea marin a USA (Miercuri, 1 martie 2017, 22:54)

    xanti [utilizator]

    Haha cat de jos a ajuns USA sa aibe presedinti un mascarici si o zana a surprizelor.
    • +4 (6 voturi)    
      ;) (Miercuri, 1 martie 2017, 23:10)

      Anonym [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Nu prea o vad avand sanse in fata lu Kanye West :)
  • +4 (4 voturi)    
    Fato, (Miercuri, 1 martie 2017, 23:15)

    rutger [utilizator]

    NO CHANCES ! Cred ca America e la ultimu' experiment ! 1) - Femeie - presedinte: mai asteapta 20 ani; 2) femeie afroam - presedinte: peste cca 60 ani. 3) latino (indiferent de sex)-presedinte: peste 1 secol !! Intre timp se revigoreaza WASP !!
  • -1 (5 voturi)    
    culoarea sta la panda ....... (Joi, 2 martie 2017, 2:20)

    TRABI [utilizator]

    Da . s-a pierdut culoarea de la casa alba . Ce a uitat talk show-ista sa faca ? A uitat cum se numara anii . Trump va sta la casa Alba pana in 2024 .
  • +2 (4 voturi)    
    Incercarea moarte n-are (Joi, 2 martie 2017, 9:03)

    harapalb [utilizator]

    "Nu m-am gandit niciodata la asta. Nu am luat in considerare la inceput, nici macar ca pe o posibilitate".

    O minicinoasa penibila.

    Astea-s stiri pentru reactii/statistici. Adevaratul candidat din partea retardocratilor va fi Chelsea Clinton. Oprah nu ar avea nici o sansa deoarece in campanie ar iesi asa multi scheleti din dulap incat l-ar face invidios chiar si pe Tim Burton.
    • +2 (2 voturi)    
      Candidat (Joi, 2 martie 2017, 10:29)

      Hexadanus [utilizator] i-a raspuns lui harapalb

      Probabil o sa fie Chelsea Clinton sau Obama, fosta prima doamna, care si-a tot exersat discursul in al doilea mandat al sotului. Obama are sanse mari, deoarece "ataca" doua tipuri de alegatori: femeile "oprimate" si "black lifes". Cam astea sunt criteriile..nu calitatile personale.
      • +1 (1 vot)    
        da (Joi, 2 martie 2017, 17:17)

        harapalb [utilizator] i-a raspuns lui Hexadanus

        Da, si M. Obama are sanse, numai ca pana la urmatoarele alegeri era stirilor false nu vor mai avea acelasi impact deoarece oamenii se trezesc din transa.

        - https://youtu.be/N0p_pQ7PTYU?t=8
        - https://www.youtube.com/watch?v=IhfB_QWy4DA
  • +2 (2 voturi)    
    Ca Firea ! (Joi, 2 martie 2017, 19:10)

    Piratu64 [utilizator]

    Pai daca bucurestenii au ales-o pe Firea primar,de ce n-ar alege-o americanii pe Oprah ? Ca doar au votat cu Trump,deci orice e posibil ! Acuma si bucurestenii isi dau cu tesla ca nu au iesit la vot,dar si americanii isi dau cu barda ca au ales aiurea !