Oprah ar putea sa candideze la alegerile din 2020 pentru presedintia SUA

de Ariana Lazurca     HotNews.ro
Miercuri, 1 martie 2017, 22:00 Actualitate | Internaţional

Prezentatoarea Oprah Winfrey
Foto: oprah.com
Intr-un interviu recent, Oprah Winfrey a sugerat ca ar putea sa-si depuna candidatura la alegerile din 2020 pentru presedintia SUA. Intrebata daca ar fi capabila sa "sparga gheata" si sa fie aleasa presedinte in 2020, Oprah a zambit cu subinteles, potrivit CNN.

"Nu m-am gandit niciodata la asta. Nu am luat in considerare la inceput, nici macar ca pe o posibilitate. Apoi, dupa ce m-am gandit, mi-am spus: <<Oh, oh!>>", a declarat Oprah. 

Show-ul a fost inregistrat pe 12 decembrie, dar a fost lansat miercuri dimineata. 

"Este clar ca nu aveti nevoie de experienta in domeniu pentru a fi ales presedintele SUA, nu?", a intrebat-o Rubenstein. 

"La asta ma gandeam si eu initial. Imi spuneam ca nu am experienta, ca nu cunosc suficient de multe lucruri. Dar acum imi spun: <<Oh, Oh!>>", a adaugat Oprah Winfrey.  

Intr-o aparitie din luna ianuarie, in cadrul "The Late Show with Stephen Colbert", Oprah parea mai putin deschisa la idee. "Niciodata!", a spus atunci aceasta. 

Oprah nu este total straina de arena politica, abordand adesea probleme si teme politice in show-ul sau. Aceasta a fost un sustinator si un apropiat al lui Barack Obama in campania prezidentiala din 2008.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de Siemens

"Comorile" detinute de primarii: cum pot fi folosite marile baze de date pentru a imbunatati serviciile oferite cetatenilor. Studiu de caz City Pulse

Brasovul si orasul Aarhus din Danemarca au luat parte timp de trei ani la un proiect inedit de cercetare - City Pulse, finantat de Uniunea Europeana. Pe scurt, scopul proiectului a fost sa colecteze si sa coreleze cat mai multe date despre cele doua orase, iar pe baza acestora primariile sau companiile sa dezvolte aplicatii gratuite care sa imbunatateasca serviciile oferite cetatenilor.

2553 vizualizari

  • -4 (20 voturi)    
    pe bune?! (Miercuri, 1 martie 2017, 22:20)

    paniri [utilizator]

    femeia asta este o versiune (feminina si neagra) a lui trump: narcisism in floare! zero pregatire profesionala, stapanirea tehnicilor de manipulare, grandomanie, traieste intr-o lume paralela in care se aplica "conceptiile/parerile" ei si nu adevarul. no more, pls!
    • +9 (9 voturi)    
      ! (Miercuri, 1 martie 2017, 22:47)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui paniri

      Si la noi o sa candideze Maruta conta Salam! O sa fie o decizie grea pentru votantii tip fsn!
    • -5 (11 voturi)    
      correct (Miercuri, 1 martie 2017, 23:13)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui paniri

      si ea milirdara. \
      prima femeie miliardar din america.
      self made billionaire.
      totusi, va catinda din partea lui soros. :-)
      la fel ca hilaria.
  • +4 (16 voturi)    
    Hahaha (Miercuri, 1 martie 2017, 22:33)

    KostasP [utilizator]

    Si voi credeati ca nu se poate mai rau decat trump...ba se poate.
    • 0 (6 voturi)    
      <<Oh, oh!>> (Miercuri, 1 martie 2017, 23:22)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui KostasP

      pai, nu ?! :-)
  • -5 (9 voturi)    
    andreea marin a USA (Miercuri, 1 martie 2017, 22:54)

    xanti [utilizator]

    Haha cat de jos a ajuns USA sa aibe presedinti un mascarici si o zana a surprizelor.
    • +4 (6 voturi)    
      ;) (Miercuri, 1 martie 2017, 23:10)

      Anonym [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Nu prea o vad avand sanse in fata lu Kanye West :)
  • +4 (4 voturi)    
    Fato, (Miercuri, 1 martie 2017, 23:15)

    rutger [utilizator]

    NO CHANCES ! Cred ca America e la ultimu' experiment ! 1) - Femeie - presedinte: mai asteapta 20 ani; 2) femeie afroam - presedinte: peste cca 60 ani. 3) latino (indiferent de sex)-presedinte: peste 1 secol !! Intre timp se revigoreaza WASP !!
  • -1 (5 voturi)    
    culoarea sta la panda ....... (Joi, 2 martie 2017, 2:20)

    TRABI [utilizator]

    Da . s-a pierdut culoarea de la casa alba . Ce a uitat talk show-ista sa faca ? A uitat cum se numara anii . Trump va sta la casa Alba pana in 2024 .
  • +2 (4 voturi)    
    Incercarea moarte n-are (Joi, 2 martie 2017, 9:03)

    harapalb [utilizator]

    "Nu m-am gandit niciodata la asta. Nu am luat in considerare la inceput, nici macar ca pe o posibilitate".

    O minicinoasa penibila.

    Astea-s stiri pentru reactii/statistici. Adevaratul candidat din partea retardocratilor va fi Chelsea Clinton. Oprah nu ar avea nici o sansa deoarece in campanie ar iesi asa multi scheleti din dulap incat l-ar face invidios chiar si pe Tim Burton.
    • +2 (2 voturi)    
      Candidat (Joi, 2 martie 2017, 10:29)

      Hexadanus [utilizator] i-a raspuns lui harapalb

      Probabil o sa fie Chelsea Clinton sau Obama, fosta prima doamna, care si-a tot exersat discursul in al doilea mandat al sotului. Obama are sanse mari, deoarece "ataca" doua tipuri de alegatori: femeile "oprimate" si "black lifes". Cam astea sunt criteriile..nu calitatile personale.
      • +1 (1 vot)    
        da (Joi, 2 martie 2017, 17:17)

        harapalb [utilizator] i-a raspuns lui Hexadanus

        Da, si M. Obama are sanse, numai ca pana la urmatoarele alegeri era stirilor false nu vor mai avea acelasi impact deoarece oamenii se trezesc din transa.

        - https://youtu.be/N0p_pQ7PTYU?t=8
        - https://www.youtube.com/watch?v=IhfB_QWy4DA
  • +2 (2 voturi)    
    Ca Firea ! (Joi, 2 martie 2017, 19:10)

    Piratu64 [utilizator]

    Pai daca bucurestenii au ales-o pe Firea primar,de ce n-ar alege-o americanii pe Oprah ? Ca doar au votat cu Trump,deci orice e posibil ! Acuma si bucurestenii isi dau cu tesla ca nu au iesit la vot,dar si americanii isi dau cu barda ca au ales aiurea !